Nejde mi otěhotnět

zanelka
3. led 2017

Ahoj maminky uz 4 mesice se snazime o druhe miminko prvni tehu bylo takrka na poprve tak mam ted trochu obavy cim to muze byt sice stale kojim coz je pry taky urcite forma antikoncepce ale mesicky mam uz od zkonceni sestinedeli tak bych mela mit i ovu ne? Vim ze 4 mesice nic nejsou ale uz zacinam byt trochu nervozni chtela bych to stihmout nez mi zkonci rodicak abych mohla navazat a uz se mi to znacne krati ted uz to vypadalo nadejne pocitali jsme ovu mela jsem spineni cca tyden po ovu tak jsem ai myslela ze treba uhnizdovani vcera jsem zkousela test jeste pred ocekavanou ms ze by treba duch a prd a dneska prisla potvora cervena ☹ mate nekdo zkusenosti kdyz napoprve v pohode a u druheho komplikace? Dekuji

efijil
3. led 2017

Ano, ano, trochu chápu, co prožíváte.... Ale 4 měsíce jsou skutečně tak kraťoučká doba, že nemá cenu nač se stresovat. U nás je to nyní snažení 2 roky a měsíc a žádná sláva. První jsme měli téměř okamžitě a nyní? Nyní jsem ve stádiu, že jsem pověsila klasickou medicínu na hřebík, vytočila jsem se a začala jsem to řešit alternativními způsoby. Dle CAR jsme v pořádku, oba zdraví, to že se nám nedaří 2 roky mimi jim nepříjde divné, prý je to vše o psychice. Třeba měření bazální teploty náš pan doktor považuje dost nepřesné. Už jsem bohužel byla nucena nastoupit do práce, mám hlavu plnou starostí a radostí (domácnost, zaměstnání, syn, manžel).... a abych byla upnutá k tomu, že se nedaří mimi, to bohužel ani nešlo, kor v předvánočním schonu. Co Vám mohu doporučit - fyzioterapii, na tu jsem se obrátila a ejhle, 4 z pěti bederních obratlů vychýlené, takže jsem zacvičila Mojžíšovkou. Pak jsem vyhledala léčitele a ejhle, levý vaječník zatvrdlý, neprůchodný! Dneska jdu k mudr., která provozuje tradiční čínskou medicínu, jsem zvědavá, co od ní se dozvím. Ještě si hodně chválí lymfodrenáže, to se chci také objednat, ale paní nezvedá telefon. Věřím, že se na nás štěstí obrátí a brzy se dočkáme nějakých pozitivních závěrů 🙂 Nic neberu, žádné "podprůdné prostředky" - po tolika vyhozených tisíců za "zázračné" preparáty jsem usoudila, že lepší bude, když se zaměřením sama na sebe než na nějaká farmaka. Sportuji, dodržuji pitný režim, snažím se jíst zdravě....

zanelka
autor
3. led 2017

Ty jo dva roky to uz musi byt dost na psichyku smekam pred vamia verim ze to ve me urcite bude je to tak trochu i logicke moc vam dekuji za vasi zkusenost

astyna
3. led 2017

Kamaradka se snazi jiz 5.rokem. Oba udajne.zdravi, nez se nechala otestovat v caru, netvori se ji hcg, vize tehotenstvi miziva. Ja jsem si v dobe kojeni koupila ovulacni test,abych vedela,jak na tom jsem. No a otehotnela jsem napoprve. Ale to uz nekojim.

pamal
3. led 2017

@zanelka ahoj, kojila jsem skoro do dvou let - a to od roku už jenom večer a po celou dobu jsem ovulaci neměla. Otěhotněla jsem dva měsíce po skončení. Stejně tak u druhého jsem poznala ovulaci až po skončení kojení. Takže v mém případě minimální kojení bylo antikoncepcí. Znám holky, které otěhotněly za plného kojení v půl roce dítěte, takže je to samozřejmě individuální. Já navíc nikdy žádnou antikoncepci nebrala, tak možná proto se mé tělo tak chovalo.

pamal
3. led 2017

@zanelka ještě doplním, že menstruaci jsem normálně měla i při kojení

zanelka
autor
4. led 2017

@astyna dekuji za zkusenost a zeptam se kamaradka se snazi o prvni nebo o druhe? My prave prvni pocali hned po vysazeni Ha a ted kdyz nic neberu tak se nedari rikala jsem si jak jsme plodni kdyz se nam zadarilo hned po vysazeni a ted nic tak prave netusim co se deje

zanelka
autor
4. led 2017

@pamal to je zajimave netusila jsem muze byt ms bez ovu a jak jste prosim poznala ovu? Me prijde ze ji mam zatim ji vypocitavam podle kalendare ale v dobe kdy by mela byt me picha v podbrisku tak si myslim ze bych ji mela mit ...ja tedy kojim i prez den treba jako utechu kdyz place tak chce prso tak nevim doufam ze to bude tim kojemim a ne tim co psala pani efijil mam totiz problemy se zady tak snad to tim nebude

maagda
4. led 2017

4 měsíce opravdu není nic. My se snažíme 16 měsícu a hlavně o první takže nezoufejte. Holt možná se stane že to nestihnete do konce rodičáku ale taková věc se nedá uspěchat. Hlavně nepanikařit.

pamal
4. led 2017

@zanelka poznala jsem ji hlavně podle hlenu, podle píchání v podbřišku a bolesti hlavy. Já takto poznávám své plodné dny léta - daří se mi podle nich otěhotnět i neotěhotnět 🙂 , takže jsem vytrénovaná

astyna
4. led 2017

O prvni. Ale treba moje sestra mela problem pocit druhe. Behem 7 let od prvniho se jeji vejcovody znepruchodnily a svagr mel katastrofalni spermiogram. Bylo to pred 15 lety, ted by se to resilo rychleji a lepe. Na konec maji holcicku 🙂 ale jednou mezitim potratila,ale plod mel vady neslucitelne se zivotem. My jsme teda s manzelem takovi,ze mi staci vyzehlit trenky a jsem v tom.

medulinek
4. led 2017

prvni jsem mela 4ty mesic a druhy dva roky bez uspechy,pak 3 zamlkly potraty behe roku a az ted se snad uz dockame,nekdy vlastne nikdy to holt nejde na povel 🙂

anetka1701
4. led 2017

První vyšlo na první pokus, hned 🙂 Druhé trvao 9 měsíců, to už bylo na hlavu... Tedka se dva a půl roku snažíme o třetí...

zanelka
autor
5. led 2017

@anetka1701 ty jo to jsem si myslela ze kdyz jde jedno hned tak ze druhy bude taky tak asi jsem zila nekde v iluzich my taky prvni meli na poprve tak si rikam super jsme plodni a ted si tak rikam kde je ta chyba... Moc vam dekuji za prispevek 🙂

absintka19
5. led 2017

@zanelka hlavne telo starne 🙂 nejde to jak zamlada 🙂)) 4 mesice jeste nic neni 🙂

zanelka
autor
5. led 2017

Je tu spoustu zajimavych zkusenosti a moc vam za ne dekuji chtela jsem to stihnout do konce rodicaku hlavne kvuli dcerce aby nemusela nastupovat do skolky tak brzy ale svet se snad nezbori a doufam ze se zadari me i vam 🙂 moc jste mi pomohli hlavne psychicky trochu uklidnili dekuji

katgatoo
5. led 2017

@zanelka MS bez ovu je mezi ženami, co chtějí otěhotnět prý jedna z nejčastějších příčin proč to nejde. To mi řekli v CAR. Sama jsem ten případ. Trvalo mi to tři roky.

radus90
19. led 2017

Ja ted resim podobnou vec ...syn ma 1,5 roku , planovane...to jsem otehotnela hned, jeste ten mesic ...ted se snazime o druhe, uz 9m a furt nic. Taky me prave zajimalo, jestli je mozne mit jen jedno dite a dalsi uz proste nejde?? Mela jsem hodne komplikovany porod, tak si furt rikam, ze se mohlo neco pokazit ☹

absintka19
19. led 2017

@radus90 muze, telo starne, ono to nemuselo byt porodem ale muze. V tele se deji procesy o kterych clovek nemel ani poneti. Diky medicine se na tom da pracovat.

keltka
11. únor 2017

@zanelka Ahoj, chyba to určitě není, 4 měsíce nejsou nic, nebudu ti raději ani psát, jak dlouho může otěhotnění trvat. Pokud máš menstruaci, tak máš s největší pravděpodobností i ovulaci. Kojení může oplodnění brzdit. Ale jelikož máš ms, tak ti asi menstruační cyklus kojení neovlivňuje. Určitě vám to vyjde opět brzo!

merope
11. únor 2017

Pokud jsi z toho fakt nešťastná, dá se zkusit zajít do nějakého CAR, ať ti vyšetří hormony a zjistí, jak je to s tou ovulací - jen jsem nechytla, kolik vlastně dcerce je (za rok do školky vs. ještě kojíš).

lenkaluk
12. únor 2017

@zanelka ono ne vsechno v zivote se da do puntiku naplanovat..my chteli deti dva roky po sobe, ja bych tedy navazala dva rodicaky na sebe. Prvni dcera se povedla hned, na druhou jsme ale nakonec cekali rok. Takze je mame 3 roky od sebe a ja se na rok vratila do prace. To zpetne hodnotim jako super, protoze i tak jsem se musela radu veci ucit a hooodne veci oprasit. A slo to urcite lip po dvou letech nez po vic...dcerka taky byla ve skolce moc spokojena, takze to nakonec vsechno dopadlo dobre, i kdyz jinak, nez jsme na zacatku planovali. Drzim palce!

absintka19
12. únor 2017

@keltka to bych netvrdila. Mela jsem 'menstruacni krvaceni', cyklus i pres 50 dni ale moje cykly anovulacni=bez ovulace. Delozni sliznice proste tak dlouho cekala, byla tak prokrvena, ze se zbortila. Jsem pod dohledem CAR takze to vim s jistotou ;)

petra1612
12. únor 2017

My se snažíme o druhé 7 měsíců a taky zatím bez úspěchu. Hodně mě to znervóznilo, protože syn se nám podařil i přes antikoncepci 😀 měla jsem ale dlouhé cykly, tak 43 dnů, takže to čekání bylo o to delší. Ale jsem si docela jistá, že se to zatím nedaří, protože se na to až moc soustředím. V říjnu jsem začala chodit do práce, teď chystame svatbu, ale pořád mi zbývá dost času myslet na to. Teď jsem i dostala prášky na srovnání cyklu, tak uvidíme ☺

pavkova28
16. únor 2017

@katgatoo ahoj, řekli ti v CAR jak to řešit MS bez ovulace? My se snažíme 8 měsíců, po ovulaci ani náznak. Tenhle týden jsem byla na hormonálním profilu, přítel na spermiogramu, tak čekáme na výsledky.... Jinak můj gynekolog se k tomu staví, že je to brzy a že by se to muselo hormonama. Jeho přístup se mi nelíbí. Od jakziva mám problém MS, beru i Duphaston, protože MS mi chodila třeba po 3 měsících, ovulace žádná. A on mi řekne ať čekám. Kdybych viděla aspoň pokrok, že bude ovu... Proto mě zajímá jak to řeší jinde. Promiň za takový sloh 🙂 budu ráda když se podělí i ostatní co jim řekli k anovulacnim cyklum 🙂

katgatoo
16. únor 2017

@pavkova28 Můj původní doktor mi dal Clostilbegyt, ale neměřil mi folikuly, takže to byla ztráta času. V CAR mi dali Tamoxifen, to je obdoba Clostilbegyt, ale prý s ním mají lepší výsledky. Došla jsem si na folikulometrii (vnitřním ultrazvukem) a podle toho jestli nějaký vypadal, že má šanci dozrát mi dali Injekci Ovitrelle, která pomáhá dozrát a praskout folikul. Tohle jsem absolvovala jen jednou a hned se to napoprvé povedlo.🙂

pavkova28
16. únor 2017

@katgatoo to je dobrá zkušenost 🙂 já si jdu v pondělí pro výsledky profilu a spermiogramu.... Tak jsem zvědavá.

lutu11
16. únor 2017

Nam druhe dite taky trvalo dele - 6 mesicu. Stihli jsme to jen tak tak pred skoncenim prvniho rodicaku. Povedlo se, az jsem se smirila s tim, ze to proste ,,nestihneme,,. Jinak holky priroda je zazracna. Ja jsem ovulaci nikdy nemela potvrzenou - nikdy doktor nevidel dozravajici folikuly a obe deti se povedli v ,,anovulacnem,, cyklu. Jo a kojila jsem jeste tretinu tehotenstvi.

katgatoo
16. únor 2017

@pavkova28 To jsme si taky museli před tím dát všechna vyšetření. Než začnou léčbu, musí se ujistit, že tam není ještě jiný blok. Já navíc měla ještě imunologický problém. Musela jsem brát léky na potlačení imunitní reakce, aby se moje prostředí nesnažilo miminko zahubit.

pavkova28
16. únor 2017

@katgatoo jsem zvědavá na výsledky 😒

keltka
16. únor 2017

@absintka19 To jsem nevěděla a moc mě to mrzí, možná tě stresuje právě ten dohled pod CAR. Nám se vždycky zadařilo spíše v době, kdy už jsem to pomalu vzdávala a myslela jsem v tu chvíli aspoň na chvilku na něco jiného-například prodloužený víkend mimo domov, apod., hodně mi to pomohlo se odreagovat .. 🙂, ale je mi jasné, že na to člověk myslí a spousta věcí okolo ho stresuje. Držím palce! Hlavně ber nějaké vitamíny, dobrý je prý i NOSIFOL a kyselinu listovou.