Nejvhodnější roční období k otěhotnění/porodu. Máte doporučení?

ezpevak
9. zář 2020

Dobrý den,
poprosila bych o "úsměvnou" debatu k plánování těhotenství z pohledu ročního období. Podle náročnosti na samotné finále těhotentví např. v zimě nebo naopak v letních teplotách. Zda máte nějaké doporučení, zkušenosti?

martiniquest
9. zář 2020

Zazila jsem porod v srpnu a prosinci. Prosinec byl jednoznacne lepsi. Vedra v kombinaci s poslednimi tydny tehotenstvi byla umorna. Na druhou stranu, ani ve tretim mesici nejsou vedra zadne terno - skrz nevolnosti

jjasmina
9. zář 2020

Zažila jsem porod v ůnoru a za mě teda asi lepší v zimě , ikdyž si myslím, že naplánovat se to uplně nedá, když to párkrát nedopadlo

zavodnice
9. zář 2020

První porod jsem měla v lednu a to jsem prohlásila, že příští dítě jedině v létě, už kvůli kojení. Jako svlikat se venku na lavičce v mínusových teplotách nebo přebalování pokaděného dítěte, kdy chudák klepe kosu...nikdy více.

jjasmina
9. zář 2020

@zavodnice Vlastně to je fakt, za mě ale byla karanténa, tak mi to ani nepřišlo.

martiniquest
9. zář 2020

@zavodnice No ja nevim, rodila jsem 27.12. a realne jsem s malou zacala ven chodit v unoru (nepocitam pulhodinove prochazky) a tu chvili mimino bez mlika neumre. Jednou jsem byla nucena kojit venku a vyresila jsem to tak, ze jsem malou nakojila v nositku pod bundou.

martiniquest
9. zář 2020

Jeste jeden poznatek - v srpnu a behem Vanoc se strasne spatne shani soukrome porodni asistentky. Pro nekohi dulezity fakt. Nicmene ja si vyzrala oba tyto terminy a PA jsem stejne nakonec sehnala. A samozrejme si to stejne nenaplanujes 🙂

anuliinka2013
9. zář 2020

Rodila jsem v dubnu a prislo mi to idealni! Respektive klidne bych to jeste posunula na brezen... hodne mi zacinajici jaro pomohlo na psychiku v sestinedeli plus venku prochazky a kojeni neomezene, na podzim uz jsem zacinala s prikrmy. Prvni trimestr a nevolnosti na podzim, leto jsem tehotna vlastne minula...

meronym
9. zář 2020

@anuliinka2013 Ja jsem si po zkusenostech s podzimnim miminkem (rijen) strasne prala jarni dite, presne z duvodu, ktere popisujete. A cekam... opet v rijnu 😀

pavlinar
9. zář 2020

Presne jako @anuliinka2013. Rodila jsem v breznu. Bylo uz krasne, ne moc horko. Idealni na pobyt venku

kakba
9. zář 2020

Rodila jsem v zime i v lete a je to naprosto fuk.😀

jajulin
9. zář 2020

Rodila jsem poprvé v srpnu, podruhé v červnu, potřetí v říjnu a počtvrté v lednu. Člověk si asi nevybere, každé období má nějaké výhody a nevýhody. Vždy jsem si přála mít jarní miminko :D . Na psychiku po porodu je určitě nejlepší jaro, léto. I ten konec ledna byl nakonec super, protože než jsme se zmátořili, byl konec února a na začátku března už bylo krásně. Nebo u dcery narozené v červnu jsem milovala, že skoro kdykoli jsem v noci vstala ke kojení, nebyla venku tma. Říjen byl pro mě nejhorší - celá zima před námi. Ale říjnové dítě má zas výhodu ve školní docházce - nemusí se řešit odklad a ve třídě patří mezi nejstarší 🙂 . No prostě čím víc porodů mám za sebou, tím víc jsem poznala, že je fat jedno, kdy se dítě narodí 🙂 .

e7
9. zář 2020

Čekám teď říjnové a popravdě bych byla raději těhotná přes zimu 🤦 sice toho horka nebylo tolik ale stejně mi to dalo zabrat.. ale zase ohledně oblečení to bylo přes léto super. Nemusela jsem toho mít tolik koupeného 😁

herminka
9. zář 2020

Poprvé jsem otěhotněla na konci května a počátek těhotenství v letních vedrech moc příjemný nebyl, několikrát jsem omdlela málem a jednou doopravdy. Měla jsem malé břicho, takže mi stačilo pořídit o číslo větší kalhoty a jeden zavinovací svetr, jinak jsem nosila své oblečení. Do práce jsem chodila přesně do konce roku. Rodila jsem v půlce února a bylo to fajn - člověk nějak překlepal ty první týdny a měl před sebou jaro a léto jako stvořené pro procházky s kočárem, kojení kdekoli atd.

Podruhé jsem otěhotněla v půlce září, tj. nebyla jsem vlastně těhotná v letních parnech (porod na konci května) a bylo to asi příjemnější. Jen tehdy byla strašně dlouhá zima (rok 2013), což bylo v kombinaci s batoletem a kočárem taky veselé.

Ale ta negativa, co tady píšu, jsou jen drobnosti.

adelka951
9. zář 2020

Rodila jsem v říjnu, ledju a srpnu. A nejhorší bcl srpen. Bylo hrozne vedro, nemohla jsdn kvuli tomu vůbec dychat a na sestinedeli teplota take celou neklesla pod 30 stupnu, ani v noci.

loylii
9. zář 2020

@ezpevak otěhotněla jsem na začátku října a porod půlka června. Značka ideal😎 a ani jsem to takto neplánovala. Do března jsem nosila svoje normální obleceni, tak jsem krom dvou tehu kalhot nic jiného nepotřebovala. Od března do června saticky, silonky, balerinky. V červnu nádherne počasí, skvělá nalada ze super porodu a cele leto s kočárkem cele dny venku💜 a na kavičkach😊.. na chalupe a po ČR po vyletech.

lolam10
9. zář 2020

Jde hlavne o to kolikaty je to porod.pokud mate i starší dite je lepsi pak to finale mit kdyz je teplo protoze se stačí jen vyvalit na hriste a všude se dá sednout.v zimě na procházky se blbe chodi s obřím břichem, navic je zima na poposedavani...za mne je nejlepší podzim nebo pred prazdninama.rodila jsem jednou v srpnu a celé léto jsem byla doma kdyby něco a byly hrozny horka tak to nebylo idealni

crutela
9. zář 2020

Podle mě je nejlepší čas k porodu na jaře 🙂 Vedra jsou zničující. :D

jaja01k
9. zář 2020

Poprvé jsem otěhotněla začátkem léta a to bylo fajn, že jsem si to léto ještě užila bez pupku, jezdila jsem na kole a tak. Ale potom v zimě (rodila jsem v únoru), když jsem měla problém si přes břicho zavázat boty, tak jsem říkala, že příště chci rodit v létě, abych mohla chodit v žabkách 😀 A taky jak jsem chodila v kabátu nabalená, nebylo vidět, že jsem těhotná, takže mě v mhd málokdy někdo pustil sednout. S mimčem to bylo i v zimě fajn, bylo tenkrát docela hezké počasí, žádné velké mrazy, takže jsem hned chodila hodně ven. A podruhé mi to i přes mé přání rodit v létě vyšlo hodně podobně jako poprvé. Otěhotněla jsem v létě a rodila jsem v březnu. A nakonec jsem byla ráda, že to tak vyšlo, že jsme mohli hned trávit vlastně celé dny venku, protože doma to byl s novorozencem a ročním slušný blázinec 😀

slayc
9. zář 2020

prvni porod byl v dubnu, otehotnela jsem na konci leta a bylo to super pres zimu :D ted mam termin v rijnu a leto bylo dost hrozny :D

zavodnice
9. zář 2020

Druhé se mi narodilo teď, není to už úplně léto, tak uvidím, jak to bude probíhat. Ve vyšším stupni těhotenství jsem se aspoň nemusela nabalovat jako pumpa, vedro byl nejmenší problém.

me_druhe_ja
9. zář 2020

První dítě v listopadu a druhý bude začátek února a oboje teda na hovno. :D Úplně nejlepší je totiž popadnout jen tak dítě v body a teplácích, hodit do kočáru a jit, aniž by ho člověk musel navlikat do všeho možnyho. 😀 nějaký kojení venku nebo tak vůbec že (jasně, některý kojí pro nošení, tohle se mě netýká). Posezení s kočárkem někde venku taky nehrozí. 😀 takže za mě ideál konec jara/začátek léta. Smůla no, moc mi to nevyšlo. 😀

oresvo
9. zář 2020

@ezpevak první ke Vánoční a teď druhé taky. Nemenila bych. Ze začátku stejne nebudu venku tak dlouho abych musela kojit venku . A když tak si zajdu někam dovnitř, na kavicku, něco k snedku. Starší chodí do školky takže to teď i zvladam dobre. Ale horko mě ubijelo. Těším se na zimu kdy bude chladněji. Svagrova má děti 4 květen- září a říkala ze ty horka malém nepřežila.
Ale málo kdy vyjde ze se zadari tak jak žena chce nebo potřebuje . Já čekala na // několik mesicu a stejne mám obě Prosincový

jana_zofie
9. zář 2020

Rodila jsem na zacatku unora. Jako jo, to rvani pri oblikani na prochazky me nekolikrat demotivovalo i natolik, ze jsem zustala doma. Ale zase ta hromada sezonniho ovoce a zeleniny kdyz se pak zacina s prikrmy, to vubec nebylo spatne...

hanyzka11
9. zář 2020

Moje kamarádka třeba říká, že pro ni je ideální rodit mimo sezónu :D :D :D Dělá provozní v restauraci. Já to zase směřovala ke konci prázdnin, než začne nový školní rok :D (skoro to vyšlo). A můj manžel říká, že nejlepší je mít dítě v létě, aby pak mohlo dělat zahradní párty k narozeninám :D :D

nita1984
9. zář 2020

První syn v září. Za me ideál, když se začal pohybovat, bylo už pěkně a mohl být venku. Druhé čekám v květnu a taky počítám, že to bude super, s ohledem na staršího, budeme moc být venku i s miminem

uzivatelkapetra
9. zář 2020

Můj prcek bude slavit narozeniny za pár dní a jsem ráda, že to tak vyšlo především s ohledem na něj a že může slavit venku na zahradě. Že jsem byla nejvíce těhotná ve vedrech mi nevadilo, v práci jsem byla přeřazena do kanclu kde byla klima, doma jsem byla zašitá v baráku ať se neupeču. Při porodu si ani nepamatuju jestli bylo horko, ono by bylo horko i v zimě 🙂
Ale já nesla těhotenství opravdu dobře, bylo mi fajn až do konce, asi díky pohybu, nevím.

anuliinka2013
9. zář 2020

@meronym Zase si rikam, ze uz vite, co cekat 🙂. A treba i vyuzijete cast obleceni....

meronym
9. zář 2020

@anuliinka2013 Opravdu jenom cast, po klukovi cekame holcicku 😃 Zase je pravda, ze jsem mohla recyklovat tehotenske obleceni.

20190418
9. zář 2020

Syn se narodil v prosinci. V lete jsem byla v 2.trimestru, takze docela pohoda. Zima mi na procházky nevadila. Ty první měsíce mi nevadilo byt zatáhlá. Kojení mi přišlo ok, trochu rozepnout kabát, stahnout výstřih, kojo podprda a je to. Přebalování nic moc, ale syn nepotřeboval po každém cvrnknutí a párkrát to v zimě zvládl...a pak kdyz už jsem se začala cítit izolovaná, tak bylo jaro a léto. Zahrádky, grilovačky, openairy. Už jsem si s půl ročním užívala společnosti. A to plazící a lezecí období měl v létě a na podzim a to je lepší než v zimě.

nikol85bla
9. zář 2020

Já jsem rodila v září, říjnu, březnu a v květnu. Ale vždycky jsem chtěla mít porod v prosinci 😁 no za mě podzim