Nejvhodnější roční období k otěhotnění/porodu. Máte doporučení?

ezpevak
9. zář 2020

Dobrý den,
poprosila bych o "úsměvnou" debatu k plánování těhotenství z pohledu ročního období. Podle náročnosti na samotné finále těhotentví např. v zimě nebo naopak v letních teplotách. Zda máte nějaké doporučení, zkušenosti?

iris92
9. zář 2020

Ja jsem rodila v unoru a jestli jeste nekdy budu, tak chci stejne 😀 jakoze obouvani v zime s brichem nic moc ale ty vyhody potom s ditetem jsou k nezaplaceni. Unor byl muj nejneoblibenejsi mesic, ted se v lednu planuje oslava, v unoru jsou narozeniny - super 🙂 Kdyz se maly narodil, osklivy unor jsme stravili doma a zacatkem jara jsme zacali chodit na prochazky, prikrmy zacinaly v lete (cerstve suroviny), chodit zacal az ve 14 mesicich, tedy na jare, za me idealni. Obdobi strkani vseho do pusy kolem roku bylo v zime, kdy se vlastne pohyboval jen doma, tudiz se nekonalo zadne pojidani pisku a kameni.... zatim mi z toho proste vychazeji same vyhody 😁

ariadna12
10. zář 2020

Za mne je nejlepsi byt tehotna pres jaro a leto, "vyrobit" si dite v zime nebo v brzkem jare, porodit na podzim. Nesnasim upnute veci, hodne obleceni na sobe, kazdou chvili v zime uklouznu a spadnu, mam rada teplo, vysoke teploty mi v tehotenstvi ani jindy nevadi, takze za mne idealni rodit na konci leta nebo na podzim.

lenatko91
10. zář 2020

Rodila jsem v listopadu, bylo dost teplo, žádné mínusové teploty, tak to bylo fajn. Spíš mi vadí, že je to blízko Vánoc 😃 Takže druhé plánuju porodit v období květen-září, ať může mít oslavy na zahradě. Snad mi to splní, až se rozhodne přijít 😃😃

lentilkah
10. zář 2020

Nas syn je zacatkem prosince a za me nic moc.
Depky z urvaneho mimina a do toho brzka tma a pochmurno 🙈🙄

g_m
10. zář 2020

Mám děti září a listopad a nějak jsem to neřešila. Oba spali venku i v -5 v kočárku a na prochajdy jsme chodili normálně. Aspoň pak v létě nelozili po chladné zemi, ale bylo pěkně teplo. A v roce už chodili, takže na zimu už dupkali a nemuseli se jen válet po zemi ve sněhu nebo břečce nebo jen sedět v kočáře. U zářijového bylo jen na houby to velké břicho přes léto.

pikl
10. zář 2020

@ezpevak za mě je ideální rodit na jaře - jedna dcera se narodila v březnu, tam bylo blbé jen to, že mi vyšly nevolnosti na srpnová vedra. Pak už jen samé výhody - porod a poslední měsíce bez veder, jaro je pozitivní období, takže i případné problémy v šestinedělí se líp zvládnou, s miminkem se dá jít ven bez hodinového oblékání, kojit se dá venku... a první krůčky vyjdou na teplé období, což je taky lepší, než sníh a břečka.

handulkak
10. zář 2020

Já první porod v lednu, druhy v květnu. Ani na jedno si nestezuji. 😊
V lednu jsme nemohli s malou ven, protože bylo pod nulou, to jedine byla skoda. S druhou v květnu jsme byli snad paty den po porodu na procházce, protože bylo krasne.
Poporodni poranění se lépe hojila u te květnové - protože jsem měla pořad saty. Ale ani u te lednové to nebylo tak strašné.
Ale je pravda, ze třetí zkusíme tak, aby byla v květnu 😁

nikol125
12. zář 2020

Podle me nejlepsi termin na porod je brezen-duben, tak nejak jsem to mela naplanovane jenze na mimi jsme cekali trosku dyl nepovedlo se hned a ted mam termin zrovna zitra a musim rict ze pres leto ke konci tehotenstvi uz nikdy, i tak je to ke konci narocny a ty vedra delaji jeste svoje.. 🤦‍♀️

re_barbora
12. zář 2020

Prvni porod na zacatku listopadu a bylo to idealni. Pres leto jsem mela jeste maly bricho a mohla normalne fungovat a na konci, kdyz bylo bricho velky, tak jeste nebyla takova zima a stacila jen rozepla bunda a nemusela jsem se s tim pupkem jeste nabalovat a kupovat novy zimni hadry. A stihla jsem do leta hezky zhubnout 💪🏼 Na kojeni jsem si zalezla vzdycky nekam do kavarny nebo obchodaku, to mi neprislo jako problem a s prikrmama jsme zacli na jare, takze akorat na cerstvou zeleninu.Ted budu rodit kazdym dnem a i kdyz je to rozdil jen dva mesice, tak to pro me pres leto bylo teda sileny. A to ani nebyly takovy vedra.

bombat
13. zář 2020

Vyzkoušela jsem si to kromě léta ve všech obdobích (konkrétně únor, duben, dvakrát květen a září) a za ideální považuji jaro nebo konec zimy. Nejlepší je podle mě konec zimy a začátek jara, takže těhotenství proběhne mimo léto. Těhotenství (zvláště jeho závěr) v horku je totiž velkou zátěží na žíly, více hrozí vznik křečových žil a hemoroidů. (Těhotenství stejně jako vysoká teplota žíly roztahuje.) Přímo porod v horkých dnech je pak rizikovější z hlediska hlubokých porodních zranění v pochvě a děloze. Takový sobečtější důvod proti porodu na konci jara nebo uprostřed léta je ten, že se pak žena za celé léto kvůli šestinedělí nevykoupe.
Z hlediska dítěte je to podle mě vždy nějaké pro a nějaké proti, rozdíly nejsou tak velké. Ale podle mé zkušenosti novorozenci lépe snášejí chlad než velké vedro. Dceru narozenou v květnu jsme např. museli ovívat a uspávat v kočárku u otevřeného sklepa, ze kterého šlo trochu chladu, aby se vůbec uklidnila a usnula, strašně horkem trpěla, vadilo jí kvůli tomu i chování na ruce ačkoli jinak za normálního počasí byla hodně kontaktní. Únorové a dubnové miminko klidně spalo zachumlané venku.

penny87
13. zář 2020

Rodila jsem v cervnu a za me super. Leto jsem si jeste poradne uzila, nevolnosti na podzim, kdy uz nebylo vedro. Pres zimu jeste male brisko, tak jsem nemusela resit jakou bundu a jak si zavazat boty. A zaver jeste bez velkych veder. Mohli jsme hned ven, dlouho svetlo, chodit zacal dalsi leto.. mozna jeste lepsi by byl duben/kveten 😊

dzogobela
13. zář 2020

Rodila jsem na konci cervence a zacatku brezna. Pro me mnohem lepsi brezen, sice clovek musel resit velkou zimni bundu, ale vedra na konci tehotenstvi nic moc. Navic supr, ze v breznu uz bylo celkem teplo, tak se dalo kojit venku treba az do nejakych 7 mesicu ditete, nez zacala byt zima... pak uz to dite tolik nekojis 🙂 a chodit zacal zase v breznu, takze mel cele jaro leto a ted podzim na rozchozeni 🙂 dcera zacala chodit v rijnu a v zime se ji moc dobre netapalo 🤷🏻‍♀️ Ale jako ve vysledku je to asi jedno 😀 zase jsem ji odplenkovavala kolem 2 let, takze v lete... malyho bych chtela taky nejak kolem tech 2, spis driv, ale to vychazi na zimu.

beyun
15. zář 2020

Dcera konec června a ty poslední týdny byly fakt náročné, horko, otoky, váha +20kg..Ale pak zase jsme mohly být venku celé dny a kojit jsem mohla kdekoliv a kdykoliv, přebalovat taky..Syn je v květnu, úplně ideální co se týče nevolností, které byly na podzim (Už nebyly vedra) a pak porod, kdy ještě nebyly vedra..taky pak celé jaro a léto venku, kojení kdekoliv a kdykoliv.. I co se týče psychiky v šestinedělí- venku je krásně, vše kvete..V zimě, kdy moc mrzne, s miminkem ani nemůžete ven..kontroly u pediatra s novošem mezi milion bacily (byť jsou mimi- poradny časově plánované mimo nemocné, my třeba máme Dr.ve velké poliklinice kde jsou bacily všude)...Takže já po dvou jarně- letních takto budu plánovat i třeťátko ❤🙏👌

95newmommy2020
15. zář 2020

No podle mě nejhorší co muže být je otěhotnět listopad, prosinec, leden, únor. Protože pak mas největší břicho přes léto. A na začátku tehu je období viroz, rýmy atd. Asi nejlepší by bylo otěhotnět na konci leta a rodit v dubnu, květnu na jaře.
Já zjistila tehu v červnu 19 a mít první trimestr v těch tropech, jakoze loni bylo 40 nějaký dny a vedro od května. A ještě sem blila, a bylo mi víc zle z vedra. To je taky dost já prd 😁 Rodila jsem v únoru a to bylo v pohodě, dlouhý leginy, tehu trika, mikiny, bunda. To zas mas hodně náročný období na to soukani do věci, na druhou stranu byla celkem tepla zima.
A mě teda moc břicho nerostlo, za to prdel a stehna takže pro mě ideál ze sem mohla nosit ty leginy.
Hubený holky by ti ale zas řekly ze je lepší léto, protože das jen šaty a nazujes se do žabek.