Ovulace a otěhotnění po vysazení HA

lucy4444
13. lis 2017

Ahoj,procetla jsem si hromadu diskuzi a nikde jsem nenasla nic,co by mi odpovedelo.12 let jsem brala HA,cyklus 35 dni,pravidelny...z noveho platicka jsem vzala pouze 4 tabletky a pak vysadila 12.10.(zapomnela jsem si dve dny vzit a pak jsme se na to vykaslali uplne), za 3 dny 15.10 jsem zase opet dostala menzes,od vysazeni se snazime o mimi...ja ted ale diky vysazeni v prubehu platicka nevim,kdy mam ovulaci,kdy ma prijit menzes a kdy tedy odhadovat tehu apod,chaos...TT jsou zatim negativni :( ,ale miminko bych si moc prala

lucie_91
13. lis 2017

Do první menstruace (pokud by nedošlo k otěhotnění) může uběhnout až 3 měsíce (limit, většinou se má čekat 2 měsíce, mě lékař řekl, že můžu počkat i 3 měsíce, pokud nejsou křeče v břiše apod. Já jsem po vysazení HA poprvé otěhotněla ihned, podruhé druhý cyklus, ovulka proběhla kolem 15.dne cyklu. Je to u každé z nás individuální, jak to tělo nastartuje. Říká se, že po HA je tělo jako pohnojený, ale není to tak u každé z nás. 15.října jsi měla krvácení z vysazení, to se jako menses nikdy nepočítá ani při braní HA, pokud jsou týdenní pauzy pro krvácení. Takže to je tak měsíc co jsi vysadila prášky, tzn.bych tak dva tři týdny ještě minimálně počkala, nikdo nevíme, kdy si tělo uráčí pustit ovulku.

lucy4444
autor
13. lis 2017

@lucie_91 takže ikdyž menzes nedorazí, nemusí to být příznak těhu...a je možné, že jsem doted ještě vůbec ovulku neměla, takže možnost početí je tím zatím vyloučená? :(

lucie_91
13. lis 2017

@lucy4444 Kdy dojde k ovulaci nikdo netuší, pokud to chceš vědět, domluv se s gynekologem na sledování ovulace, budeš tam po pár dnech chodit a on ti pomocí utz řekne jak to vypadá. Jak to je finančně netuším. U prvního těhu jsem měla pozit.test až kolem 40.dne po prvním dni krvácení po vysazení HA, u druhého těhu 39.den. A to byly jen slabounké čárečky. Dálnice až kolem 45.dne.

lucie_91
13. lis 2017

Jo a byla to HA Chloe u prvního těhu, Jeanine u druhého a teď třetí se povedlo po 2 měsících a to byla Azalia. První i druhé těhu bylo ihned po vysazení myslím že jsem předtím psala že druhé až druhý měsíc, překlep.

veronka_123
13. lis 2017

@lucy4444 Ahoj, já jsem otěhotněla druhý cyklus po vysazení HAK - brala jsem ji 4 roky (ten první však nepovažuji za cyklus protože to bylo krvácení z vysazení jak píše lucie_91.) Určitě MS nemusí dorazit přesně, hlavně se tím ale nestresuj, hlava dělá taky svoje 🙂 Tělu chvilku potrvá dokud se z HAK vzpamatuje a nastartuje. Já jsem v tom druhém, již přirozeném cyklu otestovala ovulaci zda je abych si byla jistá a u mě proběhla 15.-16. den (při 29 denním cyklu) 🙂 Snaž se vydržet a pokud by MS nedorazila do 2 měsíců tak zavolej doktorovi. Tak hodně štěstí v snažení 🙂

rozarka2213
13. lis 2017

Já po 15 letech přestala brát HA. První menstruace proběhla úplně stejně a v daný termín a druhá už ne, protože jsem byla těhotná 😊😊

lucy4444
autor
13. lis 2017

@veronka_123 děkuji..a jak si testovala ovulku? testy z lékárny klasicky?

lucy4444
autor
13. lis 2017

@rozarka2213 doufám, že to budu mít taky tak...co já bych za to dala :D

lucy4444
autor
13. lis 2017

@lucie_91 děkuji děkuji... snad to budu mít jako ty 🙂 tak já budu čekat...pořád si říkám, že na to nesmím myslet, protože hlava dělá své..ale někdy je to tak těžké nemyslet :(

veronka_123
13. lis 2017

@lucy4444 měla jsem obyčejné Pepino OVU testy 🙂

lucy4444
autor
13. lis 2017

a holky... .od vysazení HA jsem v jednu chvíli-zhruba po 3 týdnech asi 5 dní po sobě měla těžké migrény- jindy na ně netrpím, slabost, únavu...může to být projev ovu nebo rovnou těhu?

anetka9
13. lis 2017

Ja vysadila v cervnu, prvni cyklus anovulacni, dalsi ovulace pokazdy jinak a stale se snazime:/

rozarka2213
13. lis 2017

@lucy4444 já jsem nečekala, že to půjde takhle rychle. Dávala jsem tomu tak půl roku. Snaž se nějak odreagovat 😉

lucie_91
13. lis 2017

@lucy4444 Hormonovej rozvrat, než si tělo zvykne. 12 let užívání v kuse je záhul. Ale může to být k čemukoli.

amoretspes
13. lis 2017

Po vysazení má tělo zmatek a může se stát že budeš mít 2 nes hodně hormonů a to se více tehotni.
Ale jinak cyklus bude haprovat ale když to třeba vůbec nedostaneš několik měsíců,doporucuji kapky Gynex jsou přírodní a nastartují cyklus a ovulaci.
Ja brala HA 13let vysadila červen a září se povedlo ale teda na volný průběh chtěla jsem tak až za půl roku řešit mim a to si cestu našlo dřív samo ;)

lucy4444
autor
13. lis 2017

@amoretspes snad si u i mě najde brzo :( ani nevím, jestli mám ovulku, nepoznám to a nechce se mi lpět na testech..tak se asi zkusím taky zaměřit na něco jiného a nemyslet na to a nechám se překvapit...co se má stát se stane.. ale bojím se :D

amoretspes
13. lis 2017

@lucy4444 nevím zda máš nebo si Stáhni kalendář Woman Log zaznamenávají MS tam uvids i přibližně ovu kdy asi tak průměrné bývá.az bude pár záznamu,vsimej si zda kolem ovulace nemáš něco jinak pr.pobolivani podbřišku,hlavy,prsa táhnou apod. Pak si klidně kup ovu testy ale doporučuji asi tak 10ks( každý výrobce má jinak někdo po 3ks,nekdo po 2ks),dělají se v odpoledních hodinách,ne jako tehu ráno. A pak podle kalendáře prostě 10dni ve stejnou dobu pr.17h testuj a uvidíš ;)

lucy4444
autor
13. lis 2017

@amoretspes děkuji 🙂 no já brala 12 let HA a dítě nechtěla, tak jsem nic neřešila, tak teď po vysazení a rozhnodnutí, že mimi už chci je pro mě všechno nové, tak každá rada dobrá 🙂

amoretspes
13. lis 2017

@lucy4444 já přesně tohle řešila loni tak vím jak to je. Mimco jsem si přála,ale s pritelem jsme t nechali volně s tím,ze se po HA pročistím,trosku nastartují tělo na budoucí tehu a cca v novém roce (2017) budeme zkoušet,ale že to necháme volně prostě až to třeba pár měsíců nepůjde,budem řešit.No a jak říkám otěhotněla jsem náhodně už v zari ;) ale prostě jsme si pozor nedávali ale ani neřešili ;) Takže neboj a hlavně "na tom" nelezte denně kvantita nebi kvalita ;) takže ob den max ;) a když si dáš pak pod zadeček ještě polštář na tak 45min a nebudeš se "PO" sprchovat (třeba až za několik hodin) abys neporušila prostředí a nevymyla spermie.Tak úspěch zaručen ale hlavně musí byt ovulace.

lucy4444
autor
21. lis 2017

holky oživuji konverzaci... chci se zeptat... v sobotu jsem měla divné bolesti a křeče v podbříšku, asi hodinu...poslení dva dny mě dost bolí v podbříšku, takové tlaky, občas píchnutí... v klíně cítím pořád mokro aniž bych měla nějaký výtok... nikdy mě před menzes nebylo zle, ani před HA, vždycky jsem to zjistila až na WC, tak mě to překvapuje, protože to neznám.. včera a dneska na mě odpoledne bez varování přišlo zvracení aniž by mi bylo špatně od žaludku nebo tak... bojím se si udělat TT ať zase nejsem zklamaná z negat... myslíte, že to může být těhu nebo co by to mohlo být? Nic jiného jinak necítím, citlivost bradavek, nalitá bolavá prsa nebo podobně... děkuji

rozarka2213
21. lis 2017

@lucy4444 bohužel bez testu to nezjistíš 😕. Můžou, ale nemusejí to být příznaky.

lucy4444
autor
21. lis 2017

@rozarka2213 no zažívám to poprvé v životě, tak mě to trochu i děsí, test vychází negativní, ... tak ještě počkám pár dní, co bude a pak si zajdu na gyndu... ale upřímně, to čekání je hroznéé :(

amoretspes
21. lis 2017

@lucy4444 zajdi k dr aby to náhodou nebylo mimoděložní a Tonak není prdel a případně tě uklidní že je to jen před ms

lucy4444
autor
21. lis 2017

@amoretspes podle čeho soudíš, že to může být mimoděložní? :( to mě ted vyděsilo

amoretspes
21. lis 2017

@lucy4444 podle těch bolesti v podbřišku a píchání.M ozna to fakt patří k PMS,mozna to bylo zažívání.jen abys případně nepodcenili bolesti.

werumka
21. lis 2017

@lucy4444 Ovulace 😉 za 14 dní zkus test. Ovulace mnohdy boli vic, než menstruace. Je to treba jednodenní prudká bolest po stranách podbřišku. A je u ni hojný výtok, nekdy to muze byt jen pocit mokra. Ten pak přestane a změní se v bílý, nekluzky.

lucy4444
autor
21. lis 2017

@werumka @werumka to mě taky napadlo, jestli to teprve není ovulace...ale trvá to už pár dní ta bolest a tlak, tak mě to trochu děsí...

werumka
21. lis 2017

@lucy4444 Prvni ovulace muze bolet klidne několik dní... Pocitem si teď dny od te prvni bolesti. Vsimej si, jestli se nezměnil výtok, jestli nemas citlivá prsa po stranách. Oboje se objevuje po ovulaci.

komive
22. lis 2017

@werumka Muzu se te zeptat, v radu kolika dni zacnou prsa po ovulaci bolet?

werumka
22. lis 2017

@komive Je to individuální, ale vetsinou v dobe, kdy vrcholí hladina progesteronu, což je cca tyden po ovulaci, u nekoho později.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru