Ovulace - výpočet. Kdy mám zhruba?

nat99
3. led 2021

Ahojte, jsem tu nova, rada bych se zeptala jestli mi někdo poradí, chtěla bych vědět kdy mám zhruba ovulku ale nic neměřim a td. Když najdu na netu těhotenskou kalkukačku na vypočet ovulky tak mam dat delku cyklu. Moje posledni delky cyklu jsou 34,45,30 , jak mam tedy zprůměrovat?

pajasala
3. led 2021

@nat99 při takto nepravidelných cyklech se na nějaké kalkulačky vyprdni. Měr bazální teplotu dělej ovu testy a hlidej si hlen jak vypadá. Jediné tak se můžeš dopátrat kdy zhruba ovulace probíhá.

wladimira
3. led 2021

@nat99 ovulace bývá 14-15dc jinak to je těžké takhle říct každá jsme jiná ...přesněji to zjistíš ovu testy měření teploty nebo gynekolog
Já osobně měřit ovu testy a sleduji ovu výtok

inah91
3. led 2021

@nat99 Nejlepš je měřit BT, společně s děláním ovu testů.... takhle nějakp růměrovat a odhadovat.... to je k ničemu. Otázka je, proč to chceš vědět? Chceš počít? Nebo právě naopak se chránit? Nebo "jen" pro zajímavost.... první dvě otázky je odpověď - měř bt, dělej testy, poznej svoje tělo...
NENÍ PRAVDA, jak je tu psáno, že ovulace je 14-15 dc, vubec!!! U 28denních cyklů ano, ale co zbytek "netabulkové" populace??? Jinak by se dale říct, že ovulace přichází cca 12-16 dní (průměrně těch 14 si můžeš říct) PŘED !!!! další MS -ale to pak vypočteš zpětně, když píšeš, že máš cykly nepravidelné...
Měř BT, dělej testy a poznáš...
A pro početí - sex ob den a máš jistotu, že to nemineš 🙂

nat99
autor
3. led 2021

@inah91 mam miniducha na testech a nevím kdy mam mit ms kvuli rozdílným poslednim cyklům, rada bych si pro zajimavost chtěla zhruba spočítat kdy mohla byt ta ovulace abych věděla jestli je duch zanedbatelný a nebo jestli je duch začínající... podle aplikace a prumeru (14dni) mi ukazovalo ovulku na 20.12. Ale hlen jsem tak trochu sledovala ale tento cyklus ho mam divny, mam pocit ze ovulace nebyla urcite 20.12 ale později, minula ms byla 4.12. ... od 20.12 jsem měla hlenu málo, od cca24.12 mam hlenu hodně až do teď, ms bolesti mam, jedine co je tak mě tento cyklus zatim nebolela vubec prsa, to je hodně velka vyjimka, no děkuji za odpovědi, asi to nezjistim

inah91
3. led 2021

@nat99 No tak to nezbývá než testovat za pár dní znova 🙂 Držím palce

lachtanice86
3. led 2021

@wladimira tohle je opravdu nesmysl, psát ze ovulace je 14-15dc

lachtanice86
3. led 2021

@nat99 za dva dny udelej další test

nat99
autor
3. led 2021

Dobře děkuju, kdyztak vam dam vědět jak jsem dopadla

kvetuska145
3. led 2021

@nat99 taky mam nepravidelne cykly a i nepravidelnou ovulku, nekdy ji mam 15 dc nekdy i 23 dc. Delam testy podle toho, kdy me zacne bolet bricho🥰

wladimira
3. led 2021

@lachtanice86 orientačně se to uvádí ,a jestli jste četla cely můj komentář píší tam ze je to těžko určit ... netvrdím ze je to 100%

lachtanice86
3. led 2021

@wladimira ale tohle nemuzes psát, že se to uvádí. Ja mam ovulaci max 10dc. Jedine co je vzdy stejně dlouhé je lutealni fáze. Nejlepší a nejjistejsi je folikulometrie a pak měření bt.