Po vysazení HA 3 měsíce bez MS. Mám strach, že nepočneme

vitezove
1. říj 2016

Zdravim vsechny, toto je muj prvni prispevek sem... pisi ho z tabletu, tak se omlouvám, ze to většinou bude bez háčků a čárek. Chci se spis jen vypovídat a nemám komu. Poslední dobou me občas chytí úzkost. Proč? Já nevím. Moc si přeju miminko. Antikoncepci jsem vysadila v květnu. Po vysazeni mi přišla první ms po vysazeni a potom za měsíc už sama. To bylo na konci června. A od té doby jsem to nedostala. Těhotná nejsem. Tělo se zbláznilo a asi po vysazeni ha se ještě nevzpamatovalo. V mladí jsem měla velmi nepravidelnou a pak 8 let brala HA, pak asi 2 roky pauza a pak zase rok a půl HA. Když jsem ji vysadila poprvé tak to myslím ze bylo také prodlení než přišla ale nepamatuju si jak dlouho. Mam pocit ze to bylo kratší dobu ale kdo vi. Pak jsem ji měla pravidelnou jak hodinky, asi rok než jsem začala zase brát HA. Nepotřebuji to nějak lékařský analyzovat, jen se svěřují a pro případ kdyby to měl někdo stejně. Superovulaci jsem prosvihla protože jsem prášky vysadila v květnu, protože mi došla platicka. A pak jsme se do konce června chránili jinak. V červenci jsme měli svatbu a tak od té doby se už nechráníme. Teď čekám až mi tělo zase začne fungovat.... a dost me to irituje. Štve me ze kvůli mému pomatenemu tělu nemůžeme pocit. Nemám samozřejmě bez menstruace ani ovulaci (cely měsíc jsem dělala ovulacni testy, tak to vím). Doufám ze až se mi vrátí menstruace tak i ovulace se spustí.

Nejhorší je ze nemůžu nic dělat. V podstatě mi vynechali jen 3 MS a snažíme se jen 3 měsíce.... myslím ze řešit plodnost se má začít až po roce neúspěšného snažení. Takže k lékaře nemá smysl chodit.

Dlouho jsem děti ani nechtěla. Až když jsem poznala mého muže a teprve s nim jsem děti chtěla, hlavně protože od je chce, on děti miluje a neskutečné se na to těší. Poslední měsíc už jsem v té fázy ze mi ani nevadí plačící a jecici děti třeba v bazénu. Nejraději bych to malé někde ukradla :D. Vybírám na internetu kočárky a tak. Strašně se těším.

Samozřejmě se bojím.... ze neotehotnime. Kdo z nás asi bude nemocný, muž měl ve 13 teprve neštovice, já zas nemám ovulaci. To jsme dvojka. Nemám to komu říct. S mámou o takových věcech nechci mluvit. S kamarádkama taky moc ne. Obě už děti mají a zcela bez problému... takže takové věci jim nechci říkat. Odhalovat se. A manzelovi... tomu jedinému dokážu říci vše, ale tohle mu říkat nechci. Jednoduše proto ze on to neřeší. Necháváme tomu volný průběh a on ví ze to trvá. Nechci ho stresovat. Když mu tohle řeknu tak se akorát bude stresovat taky a myslet na to při milování.

Tak jen píšu.. potřebovala bych par milych slov, abych věděla ze v tom nejsem sama.

vitezove
autor
15. říj 2016

@kecupka66 tak to mě moc mrzí... mě doktorka vyšetřovala několikrát i ultrazvukem, tak by to věděla. A když jsem vysadila HA před 2 rokama, tak mi taky přišla MS, trvalo jí to asi čtvrt roku, ale pak byla pravidelná jak hodinky, tak doufám, že teď se to taky srovná samo. Doufám, že to u tebe nějak vyřeší a bude to dobrý..

vanea
15. říj 2016

@vitezove ahoj, tělo dostalo docela zabrat, vysadila jsi, začala jsi, zase jsi vysadila..3m je fakt málo, dávala jsem se dokopy asi rok, nijak jsme se nechránili a teprve teď je ms jakš takš pravidelná a zlepšila se i pleť atd.=) chce to čas, nestresovat se a pořád na to nemyslet, i když je to asi těžké..můžeš dělat takové ty podpůrné kroky, jako pití nějakých čajů, zdravá strava a tak..vyšetření u lékaře za mně nutné, abyste neztráceli čas, stejně je fajn vědět, že jsi ok , když se snažíte🙂

fallingstars
15. říj 2016

@vitezove Já bych tedy předně šla k doktorovi, ne třeba hned na vyvolávačku, ale aby se na Tebe podíval a minimálně o tom věděl. Možná, kdybyste nechtěli mimčo a vysadila bys HA "jen tak", tak bych tomu čas dala, ale takhle bych ho nechtěla ztrácet...😉

dzogobela
16. říj 2016

Zajdi si k doktorovi.. Nemusite hned resit neplodnost, ale treba srovnani cyklu :-P muze Ti poradit, uklidni Te...
Ja po 8 letech vysadila HA v kvetnu. MS dorazila po 68 dnech az po vyvolavacce... Dalsi MS po cca 40 dnech a dalsi vyvolavcce. Pak konecne prisla MS sams asi po 40 dnech. A dalsi uz neprisla, protoze jsem byla tehotna, to byl listopad. Myslela jsem, ze ovulaci nemam, taky jsem delala testy a byly negativni. Doporucuju pit kontryhel, inofolic... A mela jsem kapky Gynex, nevim, co z toho zabralo.

errrrricka
24. říj 2016

@vitezove Ahojky, mluvis mi uplne z duse, takze v tom nejsi sama neboj, ja to mama stejne,vysazeni HA a uz skoro 3 mesice a menzes nikde,tehu nejsu,konecne sme si manzelem rekli,ze jdeme na to a vlaste kdyz neni menzes neni ovulace, zatim tomu taky nechavame volny prubeh...rikam si ze jestli to neni tim,ze jsem hodne hubena,taky sem mela vcera uz depku 🙂 tak se drzme ...🙂 snad to brzy dostaneme 🙂))

vitezove
autor
25. říj 2016

@errrrricka 🙂) díky. Jinak update, pokud by to někoho zajímalo. Zašla jsem na gyndu, stejně jsem měla jít na prevenci, takže co. Řekla jsem jí co se děje, a ona mi řekla, že je to v pohodě, že se to holt stává po tom vysazení a že to teda budeme rovnat. Dala mi vyvolávací injekci a šla jsem domů. Do 14ti dnů jsem měla přijít, pokud by MS nezačalo, zatím to vypadá, že začne dneska - tedy po týdnu přesně. Tak uvidíme. A kdyby potom nezačalo za měsíc už samo tak zase na injekci a kdyby něco tak mi nasadí nějaké léky.

Jinak teda po injekci mi nebylo dobře. Koukala jsem se na internetu na příbalový letáček a jsou tam vedlejší projevy, ale jako hrozně vzácné. Bohužel jsem je teda měla skoro všechny (předtím než jsem to četla, nebylo to nějaké psychické). V den vpichu jsem byla trochu zesláblá a hodně mě začalo bolet břicho. Druhý den to bylo to samé ale nejhorší to bylo ve čtvrtek tzn 2 dny po aplikaci, večer, jsem měla teplotu (já jsem se teda neměřila, protože se mi nechtělo vstávat a hledat teploměr, ale cítila jsem to, i když jsem se odličovala, jak mi najednou houbička přišla hrozně studená na čelo a tak), jako při chřipce - boleli mě svaly, břicho a nemohla jsem spát. Naštěstí po probuzení už to bylo pryč a pak už mě jen pobolívalo břicho a občas jsem byla trochu slabší.

errrrricka
8. pro 2016

Ahojky všem, mám to uplně stejně, po vysazení HA 4 měsice bez Ms,gynex beru mesic,listovku,kontryhel,vitamin E a stale nic, do ledna mam cekat,a kdyz nic tak mi doktorka nasadi hormonalni lecbu, konkretni jakou a co vubec nevim, uz su taky rika,kdy uz konecne prijde....😐