Příčina neplodnosti...Kde si myslíte, že může být?

juliiiie
5. pro 2020

Ahojky všem 🙋🏼‍♀️ Vím a jsem si vědoma, ze tímto problém trpí spousta žen a ze se také touto otázkou i spousta žen trápí, ale přesto všechno se chci některé z vás, které si tímto prochazite, nebo již prošly zeptat na důvody proč se snažení o miminko ne a ne splnit ... 😞 tímto se se chci prosím podělit o svůj příběh a Vás poprosit o možné názory, které by mě aspoň trosku pomohly a poradily...
S partnerem se snažíme 2 roky, MS mám pravidelnou ale vždy krátkou a slabou (2-3dny), ovulace přichází, průchodnost vejcovodu v poradku, spermiogram také v poradku, tak se chci zeptat, kde by se dále dala hledat příčina. Do CARU dochazime třičtvrtě roku, zatím jsme prošli dvěmi IUI (ale bohužel neúspěšně), jinak zatím Lekar nic nedělá, neboť čekáme na výsledky genetických testu. vás mile dámy zadám, kde si myslíte, ze muže byt příčina? Je ještě něco co by měli zkoumat, kde muže byt ten pravý důvod? Jsem už opravdu zoufalá a strasne mě to trápí. Nemám ani nikoho komu bych se mohla svěřit a s kým si o tom povykladat 😢 proto budu moc rada za jakékoliv názory. Děkuji 🙏

priefi
5. pro 2020

@juliiiie dobré je zjistit, jak jsi na tom s železem, když chybí, pak může být problém otěhotnět. Mi železo chybělo, když jsme se snažili o druhátko Teď jsme se snažili o třeťátko a vzdávám to. 3 SP během krátké doby. Tělo asi není ještě připraveno. Možná ještě půjdu na hormonální profil, ale ještě nevím... Asi zavolám paní doktorce a zeptám se, zda to nějak řešit, anebo nechat plavat a začít znovu řešit, až se budeme snažit... Od snažení si každopádně dáváme pauzu, další SP bych už nedala, navíc miminku aktuálně nepřeje více okolností
Držím pěsti, ať se brzy zadaří

fandysek_1
5. pro 2020

@priefi a nejsou to také vysílené ledviny? Pokud ty 3 SP jsou všechny po sobě? Otěhotnět evidentně můžeš, ale vždy to odejde. To byl můj kolotoč.

priefi
5. pro 2020

@fandysek_1 fakt a jak se na to přišlo?

priefi
5. pro 2020

@fandysek_1 cyklus srpen SP, cyklus září, to jsme se chránili, cyklus říjen SP a před tím krásné čárky na testu, fakt ukázkové, cyklus listopad opět SP, a to už jsem měla i gynprodil

fandysek_1
5. pro 2020

@priefi až u číňanky. Měla jsem i občas delší špinení před MS a celkově MS byla delší. + teda našli mycoplazma u normálního dr. Ledviny jsou právě spojené s delohou a může to mít vliv.

fandysek_1
5. pro 2020

@priefi mě dávali utrogestan na udržení, ale nic z toho nikdy nebylo, až když jsem prošla pitnou kůrou od číňanky, ale mohlo to být klidně i víc faktorů.

priefi
5. pro 2020

@juliiiie já osobně nemám zkušenosti, ale hodně si holky chválí gynex

priefi
5. pro 2020

@loylii a proč jsi kontryhel pila až od 5.dne a ne od 1.? Je v tom nějaký rozdíl?

priefi
5. pro 2020

@fandysek_1 spamuju 🙈 jak se zjistí Mycoplazma? Stačí klasický stěr při roční prohlídce? Ten jsem totiž měla ok

fandysek_1
5. pro 2020

@priefi právě, že ne. Lepší je nechat udělat test na chlamydie a mycoplazma. Způsobují potrat v raném stadiu. Není to v základním vyšetření, ale je to prakticky první věc, kterou by měl gynekolog udělat, když se něco děje + hormonální profil. A pokud by to vyšlo pozitivně nechat přeléčit partnera i sebe a po 2-3 měsících test opakovat. A hlavně se nenechat odbýt. Dost gynekologů na to prdí. A nikdy by mě nenapadlo, že i tohle mi způsobovalo i občasnou bolest pri sexu, od té doby vůbec nic.

atisak
5. pro 2020

@fandysek_1 A měla jsi ty mycoplazmy v akutní fázi, nebo v chronicitě? Mně to asi Dr. zanedbala a mám to teď bohužel v chronicitě 🙁 Taky se mi nedaří otěhotnět.

loylii
5. pro 2020

@priefi zvyšuje prý krvacivost, tak mě řekla Dr až od 5.dne cyklu. A od 15 - 28 dne cyklu dochází k uhnizdování, tak to prý také ne. A já pak od 16.dne cyklu jsem brala Duphaston. Tak mi to krasne navazovalo. Řídila jsem se tím co mi rekla Dr, mám v ni důvěru, je stejne stará jak já a mluvi z ní i své zkušenosti😇

juliiiie
autor
5. pro 2020

@fandysek_1 co je vlastně ta mycoplasma? Projevuje se to nějak? Mám když budu u Doktora ho o to požádat, aby mi udelal na to testy? Léčí se to pak nějak tedy? Je to jakoby nějaký inunologicky problém. My totiž na imunologickych testech již byly, ale od te doby ještě neproběhla žádná KO, jsme objednání až na leden 😏 takže myslíte, ze kdyby tam bylo něco spatne, ze by mi dali vědět, nebo mám radši volat a zeptat se jak to vše dopadlo?? Mám totiž takové tušení a strach, ze na to doktor třeba trochu kašle 😞

fandysek_1
5. pro 2020

@atisak po pravdě vůbec nevím, ale pár let jsem je měla. A partnera léčili? A hlavně mi to v car taky zanedbali a můj dr taky. A co mi pak udělal, když jsem chtěla test opakovat no to byl horor. Tak bolestivé stery, že jsem brečela. Udělal to schválně. Pak mi řekl, že si mám najít jiného chlapa, když nám to nejde. To byla poslední kapka a šla jsem od něj.

fandysek_1
5. pro 2020

@juliiiie to testy na imunitu nezjistí. Prostě bakterie, která způsobuje potraty nebo znemožňuje otěhotnět. To by měl být skutečně jeden z prvních testů, když se nedaří, ale bohužel na to právě dost doktorů prdí. Mycoplazma a chlamydie. Zkus si to vyhledat. Doktora bych o ten test požádala. Neradi to dělají, protože je to drahé.

atisak
5. pro 2020

@fandysek_1 Partnera na tu mycoplasmu taky neléčili. Teď už to nemám v akutní fázi, jen v té chronické. Způsobuje mi to asi i další zdravotni problémy, nejen gynekologické... Našli mi to z krve, ve sterech nic nemám. Naštěstí jsem změnila Dr. a tento je opravdu hodně pečlivý.

atisak
5. pro 2020

@juliiiie U mě se to asi projevovalo jako zánět. Měla jsem nadměrný výtok. Dr. mi na to dala jen mastičku. Tím se sice výtok zamaskoval, ale měla jsem mít antb. Takže mi to přešlo do chronicity. Je to imunologický problém. Jsem s tím objednaná k imulogovi, ten to taky řeší. Určitě chtěj vědět, jak testy dopadly.

levandulka_fialova
6. pro 2020

@95newmommy2020 Jak nízké AMH jste prosím měla? Já mám 0,2 a také špatné spermio, tak se chytám stébla, že když to vyšlo jinde... 😉

juliiiie
autor
6. pro 2020

@atisak a má to nějaký zásadní průběh? Nebo příznak? Nebo jen ten výtok? Nebo u toho muže byt ještě nějaký jiný hlavní, důležitý příznak?

juliiiie
autor
6. pro 2020

@fandysek_1 ahaaa 😏 tak to by opravdu mělo byt hodně zásadní, tak to bych mu určitě měla říct a požádat ho o to... jenže to je takové hrozne, sám se k něčemu ozývat a to jsme přitom už změnili jinou kliniku, protože tam kde jsme byli to byl úplný otřes 🙈🙈 tam mi neřekli nikdy nic a ještě nám jen tak udelalili pokus IUIaniz by vůbec proběhla ovulace

95newmommy2020
6. pro 2020

@juliiiie Je to hodnota, která se zjišťuje. Jakou mas rezervu vajíček a taky jaká pravdepodobne bude odezva na hormonální stimulaci. U nás řešili nejdřív spermiogram, pak můj hormonální profil, pak jestli mám pruchodne vejcovody, a nakonec se odstranovaly srusty. Pak jsem stimulovala injekcema. (Gonal, Bemfola, Orgalutran, Ovitrille, pregnyl, cetrotide, ovaleap.) Tohle všechno jsem do sebe během cca 3 let narvala. Jinak na to přišli poměrně po dlouhé době. U mě se moc nepredpokladaly nějaké potíže s plodnosti v mým věku. (Ročník 95) spis se očekávalo ze problém bude u manžela (rocnik83) U státních doktoru mě poslali kamsi, tam udělali jen odstranění srustu, a vysetreni na endometriozu, a tu nemám. Takže cus. Obrátila jsem se pak na komerční IVF centra a tam se mi začali pak věnovat a zkoušeli jsme. Jen to teda stalo randal. Co šlo bylo na pojišťovnu, ale stejně jsme v tom za 150 litru. (Komplet)

atisak
6. pro 2020

@juliiiie To je asi různé. V té akutní fázi může být bolest v podbřišku (mimo ms, ovu), bolest při sexu, může se z toho udělat cysta.

juliiiie
autor
6. pro 2020

@atisak tak to si myslím, ze to asi mám 😏 protože někdy a tedy v poslední době poměrně dost často poboliva to bricho a ta cysta se mi taky udělala za jeden rok 2x..tak je to dost možné 🤷🏼‍♀️😏 to mě teda mrzi, ze Dr. na to nic, přitom by se na to také měl zaměřit ze?

juliiiie
autor
6. pro 2020

@95newmommy2020 mě stimulovali jen jednou a to u druhého IUI a to jen injekci ovitrelle, clostilbegytem a po ovulaci utrogestanem, ale jak říkám, díky němu se mi prý udělala ta cysta..takže po pravdě ani nevím zda to byla příčina, ale doktor říkal, ze to tak je 🤷🏼‍♀️ Takže ale jinak podle tebe mě teda nijak moc nestimulovali... to jsi toho měla fakt hodně

atisak
6. pro 2020

@juliiiie Tak to fakt vypadá na nějakou takovou infekci. Ještě to může být ureaplasma nebo chlamydie. Určitě požádej gynekologa o stěry na kultivace. Nejlepší by byly i odběry krve, jestli už to nemáš chronické. Doktoři ale ty věci nechtějí moc dělat, protože prý to pojišťovny nechtějí moc proplácet. To mi říkal můj doktor, ale že on to i přesto dělá. Podle mě je to důležité.

juliiiie
autor
6. pro 2020

@atisak fajn, díky moc za radu, určitě se na to poptam