Přirozené početí po ivf. Jakou máte zkušenost?

madamas
5. bře 2023

Můj ,, nepodstatný " dotaz zní.. vaše zkušenosti v podobné situaci? Souhrnně.. já a jeden a ten samý manžel, jedno dítě přirozeně, snaha o druhé dítě, zjištěna minimální pohyblivost spermií, úspěšné Ivf, druhé dítě. Další dítě není v plánu. Já nemám ještě cyklus rok a půl po porodu a praktikujeme přerušovaný styk. Antikoncepci jsem na gyn. odmítla s tím že u nás díky neplodnosti a výše zmíněným faktorům je zbytečná. Lékař se smál a poučil mě o rizicích interupce . Setkala jsem se s tím u lékařů vícekrát. Na dotaz o užívání antikoncepce a mém sdělení se dostavila odpověď ve stylu ,,Takových bylo co si to myslely a kolik teď mají dětí ". Tak se ptám, je tu opravdu reálně někdo kdo má takhle za podobných podmínek (neplodnost, chybějící cyklus během kojení, přerušovaný styk) další dítě? Ano vím, že první je ovulace až pak první menses, to je mi jasné. Jde mi o reálnou zkušenost. Děkuji🙂

natysnovec
5. bře 2023

Tady se přidám... zajímá mě 😇

clairexr
5. bře 2023

@madamas Mne taky doktorka po porodu po IVF vyhrozovala antikoncepci, i kdyz jsem ji presvedcovala, ze 2% funkcnich spermii je kvalitni ochrana 😀 Tvrdila, ze se to bezne stava. Po dvou letech se absolutne nic nezmenilo a jdeme do dalsiho IVF, takze my nejsme ten pripad 😀

xnikolan
5. bře 2023

Tak my první dítě z ivf, předtím dvě zamlklá těhotenství po přirozeném otěhotnění, vždy trvalo tak rok než se povedlo, nic nám teda nezjistili, povedlo se hned první IVF. Druhé dítě víceméně bez jakékoliv snahy, jak se říká na první šťouch, kluci jsou od sebe dva a čtvrt roku. Známá několik potratů, šli na ivf, ivf neměli taky zrovna jednoduché, stejně jako těhotenství, řekli jim že jsou neplodní, no mají druhé dítě přirozeně,ani lékaři nevěřili. No a ještě třetí případ, první jim nešlo několik let, jestli byli na ivf nevím, potom se jim zadařilo, mají i druhé, no a potom neplánovaně mají i třetí, mezi třetí a druhým mají rozdíl rok a půl. Takže já bych se na to nespoléhala, že když to nešlo nebo i když je nějaký problém, že se nemůže zadarit viz zkušenosti výše 🙂

linducha90
5. bře 2023

@madamas mám kamarádku co nemohla mít děti, špatné dozrávání vajíček, partner měl taky nějaké problémy se spermiemi, měla syna přes ivf, poté jí doktor nabízel antikoncepci, odmítla, že když přece nemůžou mít děti tak není důvod antikoncepce, no za dva roky se jim přirozeně povedla holčička, takže šance určitě je 😉

drzticka81
5. bře 2023

Moje znama - dve deti pres IVF, treti prislo prirozene a necekane 🙂))

lennus
5. bře 2023

@madamas My praktikujeme přerušovaný styk od svatby, tedy po a otěhotněla jsem 4x vždy, když jsme chtěli a cíleně se snažili. Při studiu jsme se chránili trojitě - HA, kondom a dával si pozor 😁
Jo, stát se může, znám hodně zázraků ve svém okolí, ale když to chlap umí, je to méně pravděpodobné. Ale řekla jsem doma, že od 40 se už na mrňouse necítím a začneme asi používat kondom.
Spíš bych se zamyslela, jestli byste další dítě zvládli, jestli je pro tebe potrat přijatelný a podle toho bych se přizpůsobila. My víme oba, že bychom neplánovaně počaté miminko přijali a potrat pro nás není akceptovatelný.

uzivatelkapetra
5. bře 2023

Syn po ivf pro mé pcos, dcera o 4 roky později zcela přirozeně a nečekaně, ale nepraktikovali jsme přerušovaný styk, cyklus taky téměř žádný.

loona
5. bře 2023

U nás první dítě přirozeně, pak mimoděložní těhotenství. Otěhotnět se potom nedařilo, diagnostikován neprůchozí zbývající vejcovod, takže IVF. To naštěstí vyšlo napoprvé. Antikoncepci jsme pak už neřešili, proč taky 😁 A po šesti letech přišlo velmi nečekané a překvapivé těhotenství... takže pozor 😉

handulkak
5. bře 2023

Ano, u nás taky stejný případ. 😃 2% funkčních, nechtěla jsem antikoncepci, protože to neslo. A sup. 😃

lenkalubina
5. bře 2023

Já znám dvě co jim bylo zdeleno,že nemůžou přirozeně otěhotnět. Obě šly na ivf a šup,obě nečekaně otehotnely za rok a půl prirozene😉 a mému muži dr řekl při spermiogramu,že je větší šance,že vyhraje ve sportce než aby měl vlastní dítě 🤷‍♀️a? Stal se zazrak😉tak nevim,jestli si nemáme i vsadit🤔🤣🤣🤣

nellinka123
5. bře 2023

O prvního syna jsme se snažili 2 a 1/2 roku, nakonec pomohlo IVF a hned 1.ET. Problém nám zjištěn nebyl 🤷🏻‍♀️ druhé dítě jsme zkoušeli 3 roky, už jsem opět docházela do CARu, že uděláme KET. 3 cykly jsem měla anovulační, dostala jsem léky na řízený KET s tím, že proběhne další měsíc, to jsme byli na dovolené, takže se vše mělo posunout o měsíc později. A co se nestalo, asi týden po návratu z dovolené mi meškala MS a po pár dnech už krasný pozitivní test ☺️ teď mám pár dnů do TP a jelikož jsem měla obě těhotenství náročná, tak už další děti neplánuji. Tím pádem po 6N budu řešit nějakou vhodnou antikoncepci.

pajusz
5. bře 2023

Takže má story, muž jeden a ten samý ( nejsem moderní matka s více tatinky) první syn (2008) nám šel krásně, na první dobrou, pak 11 let nic fakt ani ťuk, druhý syn z Ivf (2019), žádný velký problémy, chlap měl horší spermio, já bez ovulace, do roka vyřešeno přesto dítě přirozeně neprislo, sekundární neplodnost. Pak jsme zkusili ještě 3tiho sourozence, měli jsme mrazacka, nevyšel (2022) no a v říjnu 2022 jsem to najednou nedostala říkám ty vole já jsem těhotná a fakt že jo... 15let ticho po pěšině a najednou bum... Čekáme dceru. No a teď už tělu nevěřím ani prd 😄 takže po porodu zvažuji sterilizaci, 4dite už fakt nechceme 😄

pajusz
5. bře 2023

@lenkalubina spermie se mění každé 3 měsíce a pokud nebyl vyloženě na odpis stává se, takže bych na tu sportku moc nevsazela😄

lenkalubina
5. bře 2023

@pajusz byl na spermio 3x a pokaždé špatně 🤷‍♀️

pajusz
5. bře 2023

@lenkalubina chlapům delaj spermio při každém odběru, takže 3 odběry sice něco už znamenají, ale neznáme na to že se nemůžou spermie zlepšit, nebo i zhorsit. Můj ho měl za ten rok jen na iui asi 5x plus první co které bylo jen aby se vědělo a pak před Ivf a za rok prostě progres byl. Můj měl 2 poruchy a nakonec verdikt před. Opu normozoospermie. Takže pokud není adept vyloženě na chirurgický odber z pytlíku tak šance na zlepšení/zhorseni vždy je.. Pokud pro to teda dotyčný něco dělá.. Můj muž užíval Macu a progres se dostavil asi pořádnej 💪😄😄

madamas
autor
5. bře 2023

Děkuji za odpovědi, je to zajímavý průzkum 😀 Já tak stále doufám že naše situace je sama o sobě,, ochrana " dostačující. Kdyby nastal nějaký ultra zázrak tak bychom si miminko nechali, ale v plánu to určitě vzhledem i k věku není. Navíc máme páreček takže každý si přišel na své a cítíme se náplněni. Zajímalo mě to z hlediska toho že lékaři o tom mluví jakoby to řešili každý den, zázračná těhotenství 😀

lenkalubina
5. bře 2023

@pajusz užíval Macu, selzink, folandrol a nic🤷‍♀️

katule1990
5. bře 2023

@madamas My máme syna po 3 letech snahy z IVF. Problém zjištěn u manžela, fakt málo spermií a špatná morfologie, já ok. Další dítě neplánujeme, ale kdyby přišlo, určitě si ho necháme. Synovi budou dva a půl, nechráníme se vůbec a za celou dobu ani ťuk 😀.

petulkadodo
5. bře 2023

@madamas No, znám jednu, co byla neplodná skrz neprůchozí vejcovody, první dítě z ivf a otěhotněla pak nečekaně hned po šestinedělí. A pak jednu, kde manžel téměř neplodný, ona navíc nepřátelské prostředí, dítě z ivf, tak se nechránili a do roka byla taky těhotná přirozeně.

westie
6. bře 2023

Tak já jsem přesně ten případ. První syn z IVF, tragické výsledky manželova vyšetření, snažili jsme se x let a pomohlo až IVF. Můj gynekolog mi nějakou dobu po porodu říkal, že si podle těch výsledků můžeme užívat bez ochrany, tak jsme si jednou užili a narodila se nám dcera😉 My naštěstí to užívání si bez ochrany nechali až na dobu, kdy jsme o druhém stejně uvažovali☺️