Problém otěhotnět v 35 letech. Je to věkem?

24. říj 2023

Holky, jdu si k vám pro názor..😊 Je mi 35 a s manželem bychom chtěli ještě třetí dítě. Máme 2 děti (3,5 a 1,5 roku). První dvě děti byly naprosto bez problému počaty 😊 teď se snažíme od května, kdy mi naběhla menstruace po porodu. Ovulaci mám, poznám podle testu i měření BT. Takže po pul roce zatím nic..myslíte, ze už je to věkem? Oba máme s manželem 35, což mi zas tolik nepřijde 🤷🏻‍♀️ už nekojim a nezdá se mi, ze bych měla rozházené hormony. Cykly jsou pravidelně, ovulace probíhá, druhá fáze cyklu dlouhá 12 dni. Dvě krasne děti máme, takze to není tak, ze bych zoufale toužila po dítěti, ale zas pokud bych tomu mohla nějak pomoct, tak proč ne. Mate třeba nějaký tip..? Spis přírodní, nechci se cpát hormony 😐

gbp
24. říj 2023

zkus inofolic 👍 nebo neco s inositolem. me pomohl 2x. poprve po trech a pul letech snazeni a podruhe do trech mesicu 😄👍

ina10
24. říj 2023

Nám se povedlo 3.dítě později než se vy teď snažíte a trvalo to cca rok/rok a půl,už jsem i házela flintu do žita a říkala si, že se na to vykašlu a pak jednoho dne jsem to nedostala a bylo vymalováno. Žádné speciální léky/vitamíny jsem nebrala.

zmrzlinka
24. říj 2023

Podle mne to bude věkem .

hani_na
24. říj 2023

Většinou to lidi zkouší až jako poslední možnost, ale může to být i stravou, mně třeba nezdravé jídlo způsobuje šílené PMS, má to zkrátka přímý vliv na hormony. Jinak mám stejně staré děti a upřímně smekám, že chcete ještě třetí👍

autor
24. říj 2023

@gbp už jsem o tom slyšela, ale cena me vždy odradila 😁 No možná to zkusim..

me_druhe_ja
24. říj 2023

Věkem to být může a nemusí. To ti nikdo neřekne. Já podruhé otěhotněla v 34 z jednoho sexu v měsíci, mimo ovulaci, antikoncepce pro kojící a ještě přerušovaný sex.

autor
24. říj 2023

@hani_na Ano, asi na tom něco bude, ale tohle měnit nebudu, na to jsem moc líná 😂 zdravě sice jim, ale nějaká sladkost občas musí byt 😊 když my ty děti máme hrozne hodne 😁

autor
24. říj 2023

@me_druhe_ja Tohle mi hlava nikdy nebrala, jak muže někdo otěhotnět takhle omylem 😁👍 Jako my jsme první dvě děti taky měli celkem hned, ale vždy to bylo plánované. Neumím si představit, ze by me to takhle “překvapilo” 😊

gbp
24. říj 2023

drazsi to je, ja sem vyhlizela i nejaky ciste inositol, ten vychazel nejlevneji. nebo se da koupit nacle baleni pres bazar. kazdopadne sem nikdy vic jak na 3 mesice nepotrebovala🤷🏼‍♀️

hani_na
24. říj 2023

Ano, hodné děti způsobují chuť pořídit si další 😁 a naopak..Jsou lidi, co jedí výhradně junk good a tam to pak efekt má, občas sladkost rozhodně neva, to zas žít se musí 🙂

4formy
24. říj 2023

Doporučuji gel conceive plus ☺️ me pomohl uz u dvou deti hned 1 mesic pouzivani 😉

peclen
24. říj 2023

No hele, ona je to vzdy nahoda. Ta kvalita spermii a vajicek jde dolu s vekem. Tak to proste je. Nesnazite se jeste tak dlouho. Predesle rychle uspechy take mohly byt jen nahodou.

fandysek_1
24. říj 2023

Kojíš ještě? Já měla ve 35 první dítě. Ve 36 druhé a třetí ve 38. Věkem to být opravdu nemusí. Teď jsem byla na gyndě a měla jsem těsně před ovulací a doktorka mi říkala, že mé tělo se rozhodně zatím nechystá k přechodu a děti ještě mít normálně mužůme.Je mi 40. Jinak od května je strašně krátká doba a třeba jen tělo ještě potřebuje po druhém porodu čas.

sorboni30
24. říj 2023

Třetí mimčo jsem otěhotněla v 38 letech. Mám doma rok a 8 měsíční holčičku a skoro 9 let dvojčata kluky.. Třetí jsem chtěla a taky se na to připravila. Pomohla mi k tomu u nás jedna paní. Připravila mi čaje a esence na detox těla, posílení dělohy, pak na udržení plodů atd. No otěhotněla jsem pak do 3 měsíců 😃👍 Bylinky jsou zázrak. Takže ne není to věkem 🙏🤗

ajja87
24. říj 2023

Možná se na to míň soustředit? chápu ale ,že z hlavy to jen tak nejde...sama jsem to prožila...po prvním potratu snažení cca třičtvrtě roku, pak byly rodinné starosti a buch byla jsem těhotná.... druhé našlo téměř dva roky, po vyšetření s výsledky neprůchodnosti vejcovodů,jsme se rozhodli,že půjdeme do umělého oplodnění,po první konzultaci jsem zjistila, že jsem těhotná, takže ani k dalšímu postupu umělého nedošlo,no a třetí je teď na cestě s tím, že manžel moc chtěl a ja byla na vážkách, přece jen už nám je 37 a 38... říkám no co necham tomu tak půl roku když to nepůjde,tak se nic nestane máme dvě zdravé deti tak co....buch a na první zásah a bylo🤦😁, takže za mě dělá strašně psychika...

lauriak
25. říj 2023

Ten vek mate este v uplne pohode. Aj ked vekom plodnost klesa ale ty si pred 2 rokmi tehotna bola bez problemov tak neverim, ze by sa odvtedy tolko zmenilo. Skor zamerat pozornost inam. Ja som prvy krat otehotnela hned a moje plany boli, ze zacneme sa teraz snazit a snad do roka sa to podari. Druhy krat som cakala, ze to bude hned a 3 mesiace nic. Tak si hovorim, ze kaslem na to teraz (dostala som dobru pracovnu ponuku tak som sa chcela zamerat tam) Po tomto rozhodnuti som hned otehotnela. Bol to mesiac kedy sme v strede cyklu nemali ani jeden krat sex lebo som mala zapal mocovych ciest a doteraz netusim z coho to dieta vzniklo 😉

hanaalb
25. říj 2023

Je mi 33. Kdyz jsem nechtela, tak jsem otehotnela hned a kdyz jsem chtela,neslo to. Cykly 27-28. Ovulace probiha- bolesti, obcas spineni.
Domluv se u gynekologa na folikulometrii nebo jak se to jmenuje. Hned na prvni mereni to vyslo.

miri77
26. říj 2023

Věkem to není,já měla třetí dítě teď v 45letech 🙂vše naprosto bez problému.

autor
26. říj 2023

@miri77 tak super, dekuju za povzbuzení, to máme ještě čas 😁

autor
26. říj 2023

@ajja87
@lauriak Mate holky pravdu. U prvních dvou děti jsem ani nevěděla, kdy mám ovulaci, ani me nenapadlo to sledovat. A přitom po prvním dítěti jsem měla cykly úplně rozházené, 40-50 dni dlouhé..a stejne to to vyšlo 😁 chtěla jsem proste třetí dítě stihnout tak, abych byla ještě na mateřské a nemusela na chvíli nastupovat do práce. Ale takhle nad tím člověk asi nesmí přemýšlet, je to pak zbytečný stres.

autor
26. říj 2023

@fandysek_1 Nekojim, přestala jsem prave v tom květnu. Je asi pravda, ze čím je žena starší, tím déle se tělo dává do rovnováhy po porodu. Já jsem taky byla dvakrát po porodu na kontrole a zrovna jsem se vždy trefila do ovulace. Tak doktor taky říkal, ze vše probíhá ukázkově 😊

22hanah
26. říj 2023

Je to brzy po porodu, pokud jsi teprve dostala menzes na jaře, není to tak dlouho, nech tomu volný průběh, Tvoje tělo si samo řekne, kdy je připravené, nehroť to, možná potřebuješ si ještě vydechnout před dalším mimčem.

pajusz
26. říj 2023

Nemyslím si že to je věkem, když pan Bůh dopustí i motyka spustí jak se říká🤷‍♀️. Otehotnela jsem přirozeně v 21 a 36 letech mezitím ani prd (druhej je z Ivf) no snad to není jako s tou kytičkou letnickou ta taky pustí semínko když ví že se jí krátí čas a zajde 😄😄
Pokud jste zdravý zkus netlačit na pilu.

ronyx
26. říj 2023

Může a nemusí. Mám 3 děti. 11, 8 a 11 měsíců. Poslední se zadařilo ve 39 letech. A všechny byly na první pokus 🤷‍♀️❤😇

tehulenka
26. říj 2023

@4formy mám ho taky připravený 😊 už jsem ho použila u třeťátka....teď se snažíme o čtvrťátko,v červenci se povedlo napoprvé ale bohužel z toho bylo ZT,dnes nebo zítra bych měla mít pozitivní ovu test tak se budeme snažit 🙏 je mi 39 a deti mám 7let,5 let a 2 roky ❤️ @fandysek_1

autor
26. říj 2023

Jsem moc rada za všechny komentáře. Už jsem si ve svých čerstvě 35 letech začala připadat jak stará bába, zvlášť když člověk otevře nějaký článek od doktoru. Tam z neho udělají už pomalu ve 30 starou na dítě s malou šanci na otěhotnění 🙄 Ale jak to tak vidím, spousta z vás do toho šla i před 40 a v pohodě 👍😊

4formy
26. říj 2023

@tehulenka taky mam tri deti a tohle bude ctvrte 😉

fandysek_1
26. říj 2023

Doba se mění a i doktoři by tak k tomu přistupovat. Neříkám, že biologii člověka změní, ale jak jde medicína kupředu budou mít brzy ženy kolem 45 let první děti a nikdo to nebude řešit.