Rok se snažíme o mimčo, co nás čeká u lékaře?

zmrzka89
30. led 2015

Brzy to bude rok, co se snažíme o mimčo... Není to sice dlouhá doba, ale nechci čekat do doby, až to nepůjde vůbec... Hned z kraje se nám zadařilo, ale musela jsem na revizi. Na začátku prosince se také zadařilo, ale duch na testu nesílil a za 5 dnů přišla MS... Tak jsme si řekli, že bychom zaskočili k doktorovi, jestli je všechno ok.
Brala jsem listovku, teď beru 2 měsíce femibion, 24 hodin na to nemyslím, řekla bych, že to beru tak nějak v pohodě (rozhodně pár dní před MS horlivě netestuju a pod.) Tento měsíc si zkouším dělat ovulační testy. Po další MS bych vyrazila k lékaři. Proto se chci zeptat, jaká vyšetření mě čekají, jak to funguje - jestli nás pošle gynekoložka někam, nebo si máme někde něco zařídit sami... Kde se dělá spermiogram atd. Zkrátka na co se mám připravit...

lucijete
30. led 2015

Mě poslal gynekolog, reps. dal mi žádanku pro manžela na spermiogram. Objednala jsem ho, za asi 14 dní jsme šli. Výsledek nic moc, dali jsme tomu 3 měsíce s vitamínama, nepomohly tak jsme šli do IVF po dalších 2 měsících. Mezitím imunologické vyšetření, genetické nás obou, mě dělali i AMH - zásoby vajíček. Takže když to zrekapituluju, po 2 letech bezvýsledného snažení jsme dorazili v září 2013 do centra, duben 2014 IVF (ET + naslédně KET) a za 14 dnů mám termín porodu. 🙂 Držím pěsti!!!

pistalinda35
30. led 2015

@zmrzka89 moje gynekolozka nas poslala do centra asist.reprodukce Gennet. Tam nam provedli odbery krve, spermiogram, genetiku, vysetreni pruchodnosti, test inzulinove rezistence, poslali nas na imunologii a me pak na diagnostickou laparoskopii. Odhalili muj problem s imunitou. Hned pri prvnim ivf se zadarilo a uz mame doma rocniho raubire 😉. Drzim palce

zmrzka89
autor
30. led 2015

@pistalinda35 no a tyhle všechny vyšetření udělají najednou? Umím si představit jen tu laparoskopii, to je na poležení si v nemocnici - ale to ostatní, na jak dlouho to je? Mám práci, která se nedá napracovat, nebo dodělat třeba odpoledne, vždycky za mě musí být záskok, tak abych měla představu, až budu žádat o uvolnění 🙂
@lucijete gratuluji, ale koukám, jak ty měsíce neúprosně naskakují...

pistalinda35
30. led 2015

@zmrzka89 najednou určitě ne 😉 na výsledky imunologie jsme čekali dva měsíce, ta se dělala jinde...
Genetika - jeden den, jindy inzul.rezistence _(ta trvala 3h, pije se glukóza_ne každému to vsak dělají)... , odběry krve - cca jeden den (v určitý den cyklu)... Jindy jeden den - průchodnost..,

zmrzka89
autor
30. led 2015

😲 tak to sem teda nečekala 😅 myslela sem si, že když už tam dorazím, tak to vezmou z gruntu 😀 ty jo 2 měsíce si dávají celkem načas... a jak dlouho přibližně trvalo od doby, kdy tě gynekoložka poslala do genetu, do doby, kdy jsi šla na první IVF?

zmrzka89
autor
30. led 2015

@pistalinda35 😲 tak to sem teda nečekala 😅 myslela sem si, že když už tam dorazím, tak to vezmou z gruntu 😀 ty jo 2 měsíce si dávají celkem načas... a jak dlouho přibližně trvalo od doby, kdy tě gynekoložka poslala do genetu, do doby, kdy jsi šla na první IVF?

pistalinda35
31. led 2015

@zmrzka89 tak ono se čeká dva měsíce kvůli výsledkům, to oni neovlivní na té imunologii... Vlastně tam berou krev tobě i partnerovi a partner navíc odevzdá "svůj vzorek"...
Do Gennetu jsme šli únor 2012 , duben 2013 ivf, leden 2014 narozen Kaja... Ale u mě se to prodloužilo tou operací, natrhli mi při ní dělohu, tak jsme museli pár měsíců počkat... Pak byla jedna IUI a pak teprve ivf...

zmrzka89
autor
31. led 2015

@pistalinda35 Natrhli dělohu?! To při té laparoskopii?!

pistalinda35
31. led 2015

Ona to byla vlastne laparoskopie + hysteroskopie... Tak pri te hysteroskopii...

lenna_1
31. led 2015

Ahoj, nejdřív mi gynekolog udělal všechny testy, chlamydie, atd, průchodnost a přítel byl odeslán na spermiogram. Když se nedařilo dál poslal nás do repro centra a tam opět krevní testy, prohlídka, spermiogram, urolog a teď čekáme na výsledky. Není to extra časove náročné. Čas objednání do centra šlo vždy přizpůsobit.Hodně štěstí.