Samovolný potrat - za jak dlouho jste otěhotněly:

sorella88
18. črc 2018

Ahojte holky po 8 měsících snažení, jsme otěhotněli bohužel jsem v 7 tt. samovolně potratila, gynekolog na pohotovosti mi řekl, že můžeme otěhotnět hned další měsíc, můj gynekolog mi říkal až třetí měsíc...jakou máte zkušenost vy. Díky

barulina
18. črc 2018

Ja.bych to videla.ma.ten.dalsi.mesic. hlavne jak vy se.budete.citit

lady5
18. črc 2018

Já taky samovolně potratila ale o něco dříve a hned druhý měsíc jsem znovu otěhotněla a mám skoro dvouletého chlapečka.

jednaholkaa
18. črc 2018

Ja jsem potratila v 5 tydnu a znovu jsme se zacali snazit hned dalsi cyklus. Nicmene z utz jsem zjistila ze ten byl anovulacni (a to na to netrpim), rikala, ze se me museji srovnat hormony. Otehotnela jsem az sedmy cyklus od SP. Drzim palce, ono to prijde 🙂

priefi
19. črc 2018

@sorella88 snazit se muzes hned 😉 a zalezi na stesti a Tvem tele, kdy to vyjde. Ja jsem otehotnela po 7m volneho prubehu a v 7tt sp, pak za 2m biochemicke tehu a otehotnela jsem od tamtoho sp za 5 m

zavodnice
19. črc 2018

Znovu jsem otěhotněla hned druhy cyklus. V nemocnici doktorka říkala nechat proběhnout jednu MS, doktor říkal 2-3, vyšlo to hned, jak jsme to zkusili. Nechtělo se mi čekat dlouho.

loylii
19. črc 2018

@sorella88 radim snažit se hned, tělo ví moc dobre co má dělat..😉

arevb
19. črc 2018

Ja potratila v listopadu v 9TT, nechala jsem probehnout jakože 6 neděli, ale MS přišla myslím po 5 týdnech,pak jsme se začali snažit a přišla ještě 1MS, poslední, teď jsem ve 25TT a termín mám paradoxně v listopadu 🙂

vercik83
29. črc 2018

Mně se ani rok a půl po potratu otěhotnět nepodařilo. A to už 1 dítě máme...

martiniquest
30. črc 2018

Po samovolnem potratu muzes hned, lepe po prvni ms. 3 mesice se doporucuje cekat po revizi, ktera poskozuje delohu a zvysuje rizika komplikaci pri dalsim tehotenstvi.

martiniquest
30. črc 2018

Ja potratila minuly patek, 14tt, plod odpovidal 9tt. Pockame aspon jednu ms. Uvidim, jak to ucitim.

lajla
30. črc 2018

Kdyz jsem si rekla..kazdop vzdy jsem pockala aspoň 2 cykly

urtica
30. črc 2018

názory se různí i mezi gynekology, setkala jsem se s tím, že bych po potratu (bez revize) měla čekat půl roku... Počkali jsme šestinedělí - tedy jeden cyklus a zadařilo se hned v dalším.

strasidlo123
2. zář 2018

Ahoj holky, jsem tu nově, nikde jsem nezahlédla žádnou podobnou diskuzi, nechci zakládat novou a tady to vypadá, že bych se i něco dozvědět mohla.
V lednu jsem otěhotněla, respektive přelom ledna a února. Bohužel v 5+2 se zjistilo, že těhotenství zamlklo. Chtěla jsem, aby vše odešlo samovolně a revizi odkládala (hlavně už jsem nechtěla do nemocnice, kde jsem kvůli tomu ležela s podezřením na mimoděložní), nakonec jsem si vydupala jinou nemocnici a tam jsem byla na revizi objednána na 27.3., den před tím se potrat samovolně spustil, přesto mi výkon udělali.
Po revizi mě doktorka viděla jen proto, že jsem jí nesla papíry, udělala kontrolní ultrazvuk a víc nic. Mám přijít na další prevenci nebo v případě těhotenství. Hodně jsem četla, ze zkušeností ostatních, že byly pozvané i po první menstruaci, já měla jen zavolat, zda proběhla. Další pokus mi doktorka řekla až po 3 měsících. Vydrželi jsme šestinedělí, pak nám to párkrát ujelo a od té doby to zkoušíme. Zkouším ovulační testy, v době jejich pozitivity zvyšujeme intenzitu snažení a bezvýsledně.
Máte některá takovou zkušenost? Jak jste to řešily? Ptát se mé doktorky na cokoliv je jako mluvit se sochou. Jiný doktor u nás, bohužel, nebere.
Za odpovědi děkuju.

snezenka123
2. zář 2018

@strasidlo123 ahoj, já byla po potratu tabletami, na kyretáž jsem nechtěla, taky se mi miminko přestalo vyvíjet☹no ještě týden po potratu jsem musela brát nějaký kapky na dovyčištění, aby odešli i zbytky a potom jsem byla po ms na kontrole u gyndaře.
otěhotněla jsem hned po té první ms po potratu,hned vlastně po šestinedělí🙂 a teď jsem už 30 tt🙂
brala jsem listovku, a pila kontryhelový čaj a povedlo se.
Ale neboj, až bude vhodný čas, povede se, držím palce🍀

strasidlo123
2. zář 2018

@snezenka123 Mně jde hlavně o to, že nejdřív mě doktorka vyloženě nutila do dítěte, ale teď je k tomu více než laxní. Brzo mi bude 31 a nemám ani jedno. Už mi přijde, že jsem nefunkční.

biedronca
2. zář 2018

@strasidlo123 a proč porad chodit po revizi na kontroly? ja šla teda jednou cca necelych 14 dní na gyndu,tam mi rekli ze je vse v poradku, ze kdyby nevedeli ze jsem po revizi, myslel by si ze jsem kratce po MS.
Revizi jsem prodalal ted 16.8
Rikal, ze zadné sestinedelí se dodrzovat nemusí, klidně může být sex do té první MS, nejlépe s ochranou,ale to spíse pro psychologicky efeekt. Po první MS klidně se můžeme snažit "naostro".
,Rikal ze první 2-3 cykly ani nemusí být ovulace,ale ve většine případů po první MS by se mělo vse srovnat do normalu.
Uz na zadnou další kontrolu nejdu a vlastně to je dobre. Ted od snažení si chci dát dva, tři měsíce klidně pokoj, neresit, netestovat žadné ovulačn ítesty, planovat styk atd. Nebudeeme se chranit,ale tim ze nam trvá rok a půl otěhotnět a už jsou tam dva potraty, tak ani ted otěhotnět nechci. Není to už ted pro mě prioritou a nechci zadné kontroly, ultrazvuky, zadné léky ani hormony. Nic prostě to nechat volně plout...... toho stresu,snažení, kontrol a hormonů už bylo dost.

strasidlo123
2. zář 2018

@biedronca Já měla jen jednu kontrolu a jinak nic. Jen dost nelidský přístup. Dle testů ovulace byla, ale kdo ví, moc jim nevěřím. Ale snažit se o něco 5 měsíců a nic to je prostě už po psychické stránce vysilující. Hlavně koukat kolem sebe, jak je každá těhotná, rodící, kojící,... Fakt mě to dost sžírá.

biedronca
2. zář 2018

@strasidlo123 My se snažíme více než rok a půl, mam zasebou dva potraty, jeden samovolny a jeden s revizí,ted v srpnu. Jsme od května v caru, mam polycystické vaječníky tzn, NEMAM OVULACI.
A fakt je mi to uz jedno, neresím a nechci. Ono dva potraty za půl roku je i na mě moc.
Btw: jestli ti gyn nevyhovuje, musíš prostě jinam, i do jiného města. Bohužel. Ja taky mam gyn na hovno, a šla jsem rovnou do CARU. Ovulaci jedině potrdí a nebo vyvrátí ultrazvuk. Ten jediny rekne, ano je, ano není ovulace. Me rekla gyn, ze mam dělat ovulační testy, rok jsem je delala. V CARU se mi vysmali, ze to je nejhorší věc, co se může dělat. Test ti sice ukaze ze se hladina hormonu zvedla,ale uz ti nerekne, jestli ovu opravdu proběhla tzn. jestli folikul prasknul a vajíčko se uvolnilo. To dokáze zjistit jen ultrazvuk.
proto je zbytečný stres ty ovulační testy, ..clovek resí, byl pozitvní? nebo nebyl? Uz mame mít styk? co kdyz jsem to prosvihla? to je blbost, stres!! nedelat !!

strasidlo123
2. zář 2018

@biedronca Taky mi řekla ať si dělám testy. Ještě by mi je mohla proplatit. Asi je pro ni fakt problém udělat ultrazvuk a prostě zjistit co a jak. Průšvih je, že tady berou jen doktoři, co nejsou úplně dobrý, ti, kteří dobří jsou, tak maj, bohužel, plno.

biedronca
2. zář 2018

@strasidlo123 Nedelej testy zbytečně se stresuješ. Jen ultrazvuk to prostě prokáze. chodit na něj pravidelně aspon dva měsíce, z toho jde uz pak vyvodit vysledek.
No tak ji rekni o folikulometrii - ten ultrazvuk na sledování ovulace, přítele na spermiogram a tobě až uděla hormonalní profil z krve. Teda pokud se snažíte aspon rok.
Pokud ano, rovnou se objednej do CARU. Tam zadanku nepotrebuješ, stejně nepotrebujee zadanku na spermiogram. Prostě zavolas, objednas se a je to. Vse zdarma, tj hrazeno ze zdrav. pojištění. Kde je problem ? 🙂

strasidlo123
2. zář 2018

@biedronca Rok to ještě není, ale vzhledem k mému věku by to bylo vhodné řešit co nejdřív. Bohužel, doktorka mě pošle leda tak do pr... A jak jsem již psala, tak ostatní doktoři neberou.

biedronca
2. zář 2018

@strasidlo123 proc se teda vzhledem k veku neobjednas do Caru? Nebo aspoň se domluv s přítelem aby šel na ten spermiogram.A dle vysledku jit do Caru.Nepotřebuješ zadanky, zavolej si do nejbližších a zeptejte se.
Ja taky nehledala novou gyn, a sla rovnou do Caru.A mimochodem jsem tam od května, a moje gyn o tom ani neví.

strasidlo123
2. zář 2018

@biedronca moje v CAR dělá a přesto mi odmítá pomoci.

biedronca
2. zář 2018

@strasidlo123 tak do jiného Caru,jinam

horvathova3
14. říj 2018

Ahoj, já potratila v 9tt a 3 měsíc jsem otěhotněla.

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz