Snažení a miminko stále nikde

michaelahola1
13. pro 2018

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, zda někdo slyšel O tom,ze piercing v břiše způsobuje neplodnost. Včera jsem si projizdela internet a hledala jsem informace. Měla jsem ho i já, vyndala jsem ho v srpnu kdy jsem měla nehodu na kole a šla na rtf. A bylo tam od žen, který ho měli nebo mají psáno, ze je to mitus a ze kdyby to tak opravdu bylo, řekl by to doktor. Ale ze i s nim otehotneli a ze když napichnou jakýkoliv bod ať je to u náušnice v uchu nebo jinde takže to muže trvat ale i přesto otěhotní. Tsk se fakt bojím zda jsem si tím pirrcingem v břiše nezadelala na problém 😭. Mám opravdu strach. Ve 20ti jsem si rikala do 30ti času dost a hle mám rok a půl do 30ti a miminko zatím nemám. S přítelem se snažíme krátce a to ještě ne každý měsíc. Protože to nevychází jako třeba teď v prosinci, protože v době kdy mám plodné dny je on na sluzebce. Jinak jsem brala 4roky antikoncepci v lednu 2018 jsem ji brat přestala. Brala jsem ji od 24do 28. Přítel je dlouholetý kuřák.

nikca94
13. pro 2018

Ahoj, osobně si myslím, že piercing je to poslední, co má vliv na plodnost.
Pokud se snažíte krátce, tak bych to vůbec neřešila a snažila se na to tolik nemyslet. Zdravému páru to může trvat i rok a pak se to řeší s dr. Hodně štěstí

marketa1218
13. pro 2018

@michaelahola1 Ahoj, přesně také si myslím, že piercing je to poslední co na to má vliv. Kvůli tomuhle bych vůbec nestresovala, my jsme oba zdraví a na miminko čekáme už asi dva roky, je mi 30. Pokud se snažíte krátce, jak píšeš, tak vypni. Hlavně se nestresuj a užívejte si s přítelem milování. Doktor to řeší po roce co se nedaří 🙂 Držím palce.

lucinkamarecek
13. pro 2018

Ahoj nemyslim, že to má vliv pokud netrpis na záněty. Já měla piercing 10let před dvěma rokama co jsem viděla jak to prasklo těhotné sestřence jsem se rozhodla to nechá na plastice zašít , protože mi to nezarostlo celé. Mě to vyšlo 3mesice po vysazení HA. Myslím že hledají příčiny a neustálé řešení je ten blok. Psychika je svině

preiba
13. pro 2018

Ahoj, nemyslím si, že by to mělo vliv na plodnost. Piercing v pupíku jsem měla, muž ho má tam dole a každým dnem se nám narodí druhý dítko, takže to bychom museli být neplodni jak blázen 🤦‍♀️😁 záleží jak dlouho se snažíte, prý se to řeší až po neúspěšném roce....🙂 Lepší je to vypustit z hlavy a přijde to coby dup ❤️

preiba
13. pro 2018

Jo a... První syn vyšel po roce a půl od vysazení HA, když jsme se na to vykašlali a řekli si, že to tak má asi být, že to nebudeme řešit... Dcera teď po 4m, nebrala jsem HA asi půl roku 🙂

venda11
13. pro 2018

@michaelahola1 ahoj, já piercing měla taky. Žádný vliv na otěhotnění to rozhodně nemělo. Doma mám dceru 9 let a na cestě miminko. Ale trvalo nám dva roky, než se podařilo otěhotnět podruhé. Přítel má 30 a já třicítku na krku, oba dva jsme byli kuřáci. Když už jsem si řekla, že miminko mít nebudeme, tak jsem zjistila, že jsem těhotná. Držím palce, ať se zadari ☺️

mimuu
13. pro 2018

Já si myslím že je to nějaká blbost s tím piercingem. Nam miminko vyšlo na první pokus prostě jsem věděla v kterou přibližně dobu mám plodné dny a ten týden možná 10 dní jsme na to ob den skočili a MS už nedorazila🤷 přeji ať to brzo vyjde 😊

xxx3d
13. pro 2018

Říci, že by piercing mohl za neplodnost je skoro jako dle rčení - tonoucí se stébla chytá, to by taky někdo mohl říct, že ho uřknula bába v tramvaji.
Být tebou, vyrazím na gyndu, řeknu doktorovi, doktorce, že bych ráda mimi, jestli mi může udělat nějakou sadu vyšetření v rámci pojišťovny on, nebo ona, podle toho, ke komu chodíš a případně se zeptat na nějaké doporučení od něj, jako tvého lékaře a potom budeš o něco blíž nebo budeš minimálně vědět, něco víc.

gruyerre
13. pro 2018

@michaelahola1 Ahoj, taky si myslim, ze piercing opravdu nevadí. Když se snažíte krátce, není třeba se znepokojovat. Ale ty bys měla brát kyselinu listovou. A co je nejdůležitější, tvůj přítel by měl přestat kouřit, protože i když opomenu fakt, že kouření dost zhoršuje spermiogram, předpokládám a doufám, že nechceš, aby tvoje miminko vyrůstalo ve smradu z cigaret a mělo tím pádem zvýšené riziko s tím spojených nemocí.

anynka1
13. pro 2018

@michaelahola1 Ahoj já piercing v pupíku mám od 18 let a je mi 37🙂mám dvě děti úplně v pohodě!!s přítelem nekuřákem a já silná kuřačka🙂 jsme se snažili 4 roky o třetí..vůbec nám to nešlo byli jsme z toho nešťastní jedna nepodařená IVF..!!!Ale po 4 letech jak lusknutím prstu se nám konečně zadařilo😃😃chce to jen čas strpení a pevné nervy😃přeji vám aby to vyšlo co nejdřív!!Ps:od doby kdy jsem zjistila že jsem těhotnà nekouřím!!

michaelahola1
autor
13. pro 2018

@lucinkamarecek nn nám záněty netrpim. Měla jsem pouze jednou zánět. A to jsem si zavinila sama. Já jsem pravé kdysi dávno četla, ze to je problém otěhotnět. Ale asi jak tady všichni píší, ze kdyby to tak bylo, řekl by to asi doktor/ká na gynekologii. Asi se zbytečně stresuji a začínám nad tím moc přemýšlet.

michaelahola1
autor
13. pro 2018

@xxx3d noo co se tyče mého gynekologa a přesně to jsem mu rikala, ze bych chtela miminko a ptala se ho zda se dá zjistit podle vyšetření plodné dny, poslal mě do lékárny s tím, ze tam mi poradi. Tak jsem si rikala v duchu od čeho je doktor. Jinak kyselinu listovou jim a k tomu ještě pijí čaj od Ludmily mojzisove. Ale možná zkusím zpátky ten kontryhelovy čaj a uvidim co to udělá. Třeba mi to ms nerozhazi jako predtim. Já antikoncepci brala od 24 do 28 Nicméně já s přítelem zatím bydlíme každý zvlášť, ale stavíme no spis predelavame mobilní dum a padnou nám do ruky dva baráky a asi 3pozemky, které kdykoliv můžeme prodat. Postavit. Ale na začátek jsme se rozhodli pro mobilní dům. Takže já bydlím s řidiči kde se nekouří a přítel se svými kde je zahuleno pořad. 😞 šílený smrad ale bohužel nemohu nic říct, protože tam nebydlí a jeho rodiče kouři jak továrna a on skoro také. A vidíme se pouze o víkendu kdy tam jezdím a stačí mi ten víkend a jsem nacichla jak tchor a špatně se mi dýchá. Ale jeho rodiče podle něho názoru zijou v názoru jsme tu doma mi tak se ty prizpusob.. bohužel.

leymea
13. pro 2018

@gruyerre muj manzel je silnej kurak a spermiogram mel nadprumerny. Samozrejme, ze to spermiim skodi, ale ne kazdej kurak ma spatnej spermiogram a pokud se nekouri doma a chodi se ven tak nevidim duvod proc by to diteti skodilo.

leymea
13. pro 2018

@michaelahola1 jsem kuracka a v zahuleny domacnosti bych nemohla byt. Musi to tam byt hrozny ☹ to Ti nezavidim.
Piercing mam a neverim, ze to ma vliv na plodnost. 🙂

michaelahola1
autor
13. pro 2018

@leymea noo bohužel, s tím nic neudělám. Říct jim nic nemůžu, abych jim náhodou nějak neukrivdila. Když přijede sestra přítele mámy tak to se tam nekouří nebo když přijede pritelovi sestřenice s detma.

gruyerre
13. pro 2018

@leymea Já jsem napsala, že kouření škodí spermiím, nepsala jsem, ze kazdy kurak je neplodný 🙂. A můj názor je ten, že pro dítě je vždy lepší, když rodiče nekouří, i kdyby jen kvůli tomu, že tím nekouřením o něco zvýší šanci, že tu pro své dítě budou co nejdýl. Navíc rodiče jsou svým dětem vzorem, proto také více dětí kuřáků kouří v době dospívání a dospělosti, než je tomu u dětí z nekuřáckých rodin.

nikolspace
13. pro 2018

@gruyerre pravda pravda, snažili jsme se o mimčo a hned jak přítel přestal kouřit, zařadilo se

michaelahola1
autor
13. pro 2018

Byla by jsem radši kdyby přestal kouřit. Zkoušel to když jsme spolu zacli chodit. Vydržel to rok a půl bez cigaret ušetřil 3000 Kč každý měsíc. A kouřil tu elektronickou. Ta mi v místnosti nevadí. A dítěti snad taky ne. No budu to muset nějak vytesnit z hlavy. Za cely život jsem nezacla kouřit a jsem za to rada.

leymea
13. pro 2018

@gruyerre jo ja jen, ze jsi psala, ze koureni dost zhorsuje spermiogram (coz je dost pravdepodobne), tak jsem chtela napsat, ze ne u kazdyho. Ja jsem kuracka tak to samozrejme vidim jinak. Moji rodice kourili, mama stale. Muj bracha nekouri a ja kourim. Tchyne nesnasi kuraky a obe jeji deti kouri. Znam plno rodin kde se nekourilo a deti kouri (znam i rodiny kde se kourilo a deti tez kouri 😀) videla bych to tak napul. I kdyz jsem prestala kourit (pri zjisteni tehotenstvi) tak me nenapadlo to zakazat (ci domluvit) chlapovi. On by stejne neprestal. Kazdopadne pred spermiogramem jsem mela velkej strach z toho duvodu, ze je kurak. Vysledek me velice prekvapil 🙂

leymea
13. pro 2018

@michaelahola1 kamaradky mama kouri v byte a kdyz si na to vzpomenu tak se mi zveda zaludek 😀

leymea
13. pro 2018

@michaelahola1 rok a pul a zase zacal? To je velka skoda, ale bude to tim, ze prestal kvuli Tobe a ne kvuli sobe. Kdyby prestal kvuli sobe, tak by to znamenalo, ze kourit nechce a uz by se k tomu nejspis nevratil. Ale pokud ten kurak sam od sebe nechce tak se k tomu nejspis vrati, protoze vlastne kourit chce.

michaelahola1
autor
14. pro 2018

@leymea asi tak, ale je fakt, ze říkal po tom roce kouření, ze se mu lip dýchá, jak se mu ty plíce vycistily a ze je rad, ze nekouří. A pak najednou zscal. Nevím proč. A mrzí mě to.

merope
14. pro 2018

Otěhotnění může ovlivnit ledacos - mezi hlavní příčiny bych ale zařadila to, že se zatím nesnažíte ani moc dlouho ani moc často (uvádí se cca 80% při pravidelném snažení po 1 roce), může být problém manželův spermiogram, protože kouří (dá se ověřit, tuším to stojí 1000-2000 pokud to nebude na pojišťovnu), může být problém to, že jsi brala antikoncepci a skončila před necelým rokem (ale to by se mělo upravit / zlepšit). A může být kupa dalších příčin - pokud do roka od snažení se neotěhotníš, je určitě vhodné to řešit.

A fajn je zjistit, proč přítel začal kouřit znovu - není to signál třeba toho, že se snažíš o dítě, mluvíš o něm a on je z toho spíše nervózní?

michaelahola1
autor
14. pro 2018

@merope nn. Mi jsme zacli řešit miminko ať tento rok proto jsem taky vysadila tu antikoncepci. A začal kouřit 2,5-roku zpátky. Budeme spolu skoro 5let a přestal kouřit cca půl roku co jsme spolu začali chodit. A hlavně to miminko byl i jeho nápad. Takže to není příčinou.

lnk84
18. pro 2018

Taky jsem o tom slyšela. Jeden čas se to hodně probiralo i v televizi, ale nevím jestli někdy skutečně proběhla nějaká studie..Já jsem kdysi náušnici v pupiku měla a teď čekám čtvrté dítě..takže jako antikoncepci bych to asi nedoporucila..

michaelahola1
autor
19. pro 2018

@lnk84 já uz ho taky mám vyndany, jen mě zajímalo, zda o tom někdo slyšel nebo ne. Já se teprve snažím o první s přítelem. O to víc se bojím aby jsme byli oba v pořádku.

leymea
19. pro 2018

@michaelahola1 ja o tom slysela, rekla mi to moje mama kdyz jsem chtela piercing do pupiku 😀 ale to mi bylo 14 let tak mozna se o tom driv spekulovalo 😀 ale neverim tomu 🙂

michaelahola1
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz