Piercing v pupíku během těhotenství. Zkušenosti?

anet_98
29. bře 2020

Všude, kde si dohledám starší fóra o piercingu v pupíku během těhotenství, tak všichni se shodnou na tom piercing vyndat.
Je tu někdo, kdo řešil stejný problém jako já a piercingu v pupíku se nechtěl zbavit? Mám ho cca 3 a půl roku a vzdát se ho nechci, ale zase nechci, abych si způsobila nějaké komplikace.
Jak jste to měli s piercingem vy? V jakém týdnu jste jej vyndali a popřípadě, jak udržovali aby nezarostl? Máte někdo zkušenost s těhotenskou náušnicí?

veronika917
29. bře 2020

@anet_98 můj gynekolog řekl ať ho vyndam. Vyndala jsem ho a průběžně jsem ho tam dávala na chvilku zpatky a dírka nezarostla, po porodu jsem ho tam normálně vrátila.

neomenia
29. bře 2020

Ahoj, měla jsem ho v obou tehotenstvich. Bez problémů až dokud břicho nenarostlo natolik, že se mi vyboulil pupik ven a piercing timpadem trcel ven, což vypadalo blbě a bylo to i nepříjemný. V ten moment jsem ho vyndala, bylo to tak 2 měsíce před porodem. Davala jsem si ho každý den třeba na 10 minut, aby nezarostla dirka ( me mela tendenci rychle zarust, i když pri prvním těhotenství jsem ho mela uz více než 10 let.) Jinak bez problémů, stale ho ted noim, mam 2 deti.

anet_98
autor
29. bře 2020

@veronika917
@neomenia
Děkuji za odpověď holky. A jak jste to měli poté s vyboulenym pupikem? Nerozjela se vám ta díra od piercingu?

lilian2111
29. bře 2020

Kolem 5-6 měsíce jsem vždy vytáhla a pak šel normálně vrátit 🙂 jinak dírka v pohodě, ale udělala se mi tam taková pidi 1cm strie, myslím že právě kvůli té dirce. A to žádné jiné strie ani z jednoho těhotenství nemám 🙂

anet_98
autor
29. bře 2020

@lilian2111 to možná bude tím, jak se ta kůže jinak napiná 🙂 já přemýšlím že bych si koupila těhotenskou náušnicí, která je ohebnější a vyndala bych ji co nejpozději, aby jsem měla jistotu, že to nezaroste 😅

lilian2111
29. bře 2020

@anet_98 To je určitě možný 🙂
Hele klidně to zkus, podle mě dokud to nebude tobě překážet, nebo vadit tak by to problém být neměl 🙂

leninkahvezda
29. bře 2020

@anet_98 já si ho vyndala v druhím týdnu .. prý to nosí štěstí ...

veronika917
29. bře 2020

@anet_98 záleží na kůži, ja neměla na břiše ani strie

anet_98
autor
29. bře 2020

@veronika917 a mazala si bříško nějakým krémem? Já mám právě strie na zádech i na stehnech jak se mi to v pubertě vsechno zvětšilo a vytáhlo :(

veronika917
29. bře 2020

@anet_98 Mazala jsem jen tělovým mlékem a nebo olejem, žádný spesl dráhy. Olej jsem používala z dm jejich značku. A strie se mi stejně udělali na zadku a stehnech, ale na břiše ne 😂 přitom se zvětšilo nejvíc. Podle mě fakt záleží na kůži a ani ne tak na mazání.

neomenia
29. bře 2020

Ja mazala ElastiQ a ani strie nikde, po dvou detech jen malilinko povolena kůže na bříšku a trošičku diastaza . Ale pořád pěkné bříško, řekla bych. Piercing v létě rada ukážu 🙂

neomenia
29. bře 2020

S prsama po dvou odkojenych detech je to horší 😫 a

anet_98
autor
29. bře 2020

@neomenia díky za informaci 🙂 já mám bříško takové volnější a teď v 9+2 mi trochu vylezly ty špeky, co nebyly vidět 😅
Jinak u prsou jsem zvědavá mám takové menší B a zatím nějakou změnu nepozoruji, tak snad to nebude taková katastrofa po kojení 😣

nanyh
29. bře 2020

Já ho vytáhla až cca v 5. měsíci. Občas si s ním tu dírku projedu a vše je v pohodě. Jsem 33tt a dírka je zatím stejná. Ohledně mazání, tak používám bioil a jsem spokojená. Zatím nemám žádnou strii. 😊

hermia
29. bře 2020

nemam ho nekolik let a naušnici bych tam v klidu dala i tet.. takze v klidu vyndej, po porodu ho tam das zpatky, dirka fakt nezaroste. měla jsem i propichane 10 let tam nic nenosim a naušnici tam dam taky v klidu

llluckaaa
29. bře 2020

První dvě těhotenství to bylo dobré - když narostlo břicho, takže jsem piercing vyndala, občas to protáhla a po porodu jsem ho dala zpět. U třetího těhotenství to bylo horší - chtěla jsem ho vyndat, ale dostala se mi tam infekce, hnisalo to, bolelo... Takže řešeno s dr. a díru jsem si musela nechat vyčistit a nechat zarůst.

theuska29
29. bře 2020

Já ho neměla celé těhu a neprotahovala. Po porodu jsem jen prošťouchla "kuličku" a v pohodě šel nasadit. V těhu mi hodně vadil.

pepena27
29. bře 2020

Obě těhu jsem ho vždy vytáhla a po porodu opět nasadia, dírka nezarostla. Vadil doktorům při ultrazvuku jinak bych si ho asi nechala i v těhu...

svetlanalana
29. bře 2020

kdyz jsem byla na prvnim screeningu, doktorka mi rekla, ze na ten druhy mam prijit bez piercingu, takze kolem 19tt jsem ho vyndala, pak jiz nedavala zpatky. Zaprve proto, ze jsem behem tehotenstvi pribrala 20 kilo a na tluste zenske piercing vypada otresne, za druhe proto, ze mi zarostl

sways
30. bře 2020

Mě doktori na piercing nikdy nic nerekli... Planovala jsem ho mit až do porodu, ale nevyslo to, jak mi bricho rostlo (a ja mela bricho jak slonice :D) tak me piercing dost vadil, koupila jsem si sice tehotensky ale vubec mi nevyhovoval, tak sel ven a nijak jsem to neresila, jen me dost vydesilo, ze ta dira po piercingu zcernala a ted? Cekam druhe, zadna strie, dira zarostla neni, barva uz normalni :D vse vpoho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru