Snažení a přechod? Je mi 43

miluskah
25. črc 2018

Prosím ma někdo zkušenost?Snažíme se už pět let a nic :( Byli jsme v sanusu a vše OK.Je mi už ale 43 let a ted mám 23 zpožděnou MS.Včera jsem byla na gynde a prý nemá smysl pichat vyvolavacku, ze není narostla sliznice.Takže asi blížící se přechod????? Vůbec mi nic neřekl, prý to nemám řešit, bud to dostanu nebo ne.Mate prosím někdo nějakou radu? Jsem z toho opravdu na dně :(

oveckaluky
29. črc 2018

@miluskah Neděkuj, není vůbec zač - hlavně věř a mysli pozitivně :-*

miluskah
autor
29. črc 2018

@oveckaluky to se budu snažit myslet pozitivně 🙂 ale zatím nic moc, mám pořad pobolívání v podbřišku jako když to mám dostat, už asi deset dni a nic :( jen jediný příznak k přechodu mám návaly, najednou hrozny horko s leje ze me jak z vola :(

astyna
30. črc 2018

Pro odlehčení - naše známá šla k zubaři, na křesle si stěžovala, že má návaly, natekly jí nohy a cítí se pořád pod psa. No doktor na ni koukl a prý, zda není těhotná. A ona že těžko, že oslavila 50.narozky, menzes měla naposledy před 3 měsíci. No a uhodli jste - narodila se jí dvojčata, přitom paní byla přes 30let vdaná a děti mít nemohli 🙂

normalnimatka
30. črc 2018

@astyna no ty kráso a ještě dvojčata...to by mě asi jeblo😃 ale jako hustý. krásný, že se dočkali.

wall26
30. črc 2018

@astyna tady je vidět, že má svůj čas a když to má být tak si to příroda zařídí a když ne, tak v dnešní době se jí může pomoci

astyna
31. črc 2018

@wall26

Ono těch případů je strašně moc, jen se o tom třeba neví 🙂 moje teta měla mimoděložní ve 20 letech, přišla o skoro "všechno", následkem je neplodnost. A ejhle - ve 39 l první dítě Honzík, o rok později Věruška a pak ještě byla 2x těhotná. Asi to chtělo skoro 20 let na "zotavení".

isabelafuentes
31. črc 2018

Vykaslete se na hloupe predsudky o veku a pokud se na to citite,jdete do toho! Drzim palce😉❤

miluskah
autor
31. črc 2018

Holky tak já dnes 56 den cyklu, návaly už nemám tak hrozny už jen tak 5 krát za den. V patek jsem objednána na vyšetření primo do nemocnice.Sehnat gynekologa je fakt des, všude by me vzali az v září a to je pro me fakt dlouho, tak uvidíme co mi v pátek řeknou ;)

zelenaesmolda
31. črc 2018

@neomenia napadlo me uplne to stejne,proc zacali zkouset az kdyz ji bylo 38?A ve 43 letech je prvni dite docela pozde,jako ten vekovy rozdil bude sileny,do prvni tridy povede dite babicka,nebude mit proti ostatnim rodicum tolik energie a trpelivosti a aby se dite ve 30 balo ze bude za chvili sirotek.Neni to vuci nemu moc fer.Vlastni zkusenost.

bonulinka
31. črc 2018

Naše 4. dítě jsem porodila ve 43 letech. Stará si rozhodně nepřipadám- miminko počato přirozeně, těhotenství ukázkové, porod za odměnu. Ve skupině Maminky kolem 40 možná najdeš ženy, které jsou na tom podobně jako Ty a třeba zodpoví i Tvé otázky 😉.

frndafrrr
31. črc 2018

@zelenaesmolda Odpověď na otázku proč se začali snažit ve 38 letech je na 1.stránce, mě spíš trochu zaráží, že to nechali na přírodě tak dlouho, v tom věku bych asi nezdá začala řešit dřív, než po 5 letech, nicméně nemyslím si, že 43 let je takový věk, aby nebylo možné plnohodnotně vychovat dítě do věku, kdy bude stát na vlastních nohách. Pro mě osobně by asi hrálo roli, jestli mu po mě něco zůstane. Nicméně lidi umírají ve 20, 30, 40, 50,60..bohužel i děti a přemýšlet ve 40 nad smrtí mi příjde mimo. Ze druhé strany ti to řeknu tak, moji prarodiče měli matku v 16 letech, já se narodila, když měla ona 16 a otec 17, ve školce hlásal tatínka chodil pětatřicetiletý děda a pojišťovák po mě jako 14leté s 3jkama prsama dožadoval bráchy, kterého jsem niky neměla, s tím, že třicátník můj otec nebude. A světě div se, bude mi 27, děda ve věku otců mých spolužáků tu není osm let a a tátu už taky nemám. Naopak tchánovi umřela maminka po jeho 60tce a neřekla bych, že to nesl líp než ve třiceti, jeho máma to byla pořád.

miluskah
autor
31. črc 2018

Holky já to tady nenspsala cele a proto se vám nedivim co tady písete :( Já už mám 3 děti z prvního manželství a s druhym manželem jsem od svých 38 let 🙂

miluskah
autor
31. črc 2018

Byli jsme na vyšetření v sanusu, vše bylo v pořádku.Pak laparoskopie a vzali mi jeden vaječník a to je vše.Měli jsme to určité řešit dřív, ale jsem si každý měsíc říkala, ze ted to vyjde a takhle to dopadlo :( Můj gynekolog prostě na me prdi a nic neřešil ani neporadil ani nepomohl.Vim ze je to především naše chyba a můžeme si za to my.

astyna
31. črc 2018

@isabelafuentes

Ono nejde o to početí, to vyjde třeba hned. Ale já bych se bála, že to dítě nevychovám. Třeba u nás v rodině se ženy nedožívají vysokého věku - dědí se infarkty, myokardy, anginy pectoris. Muži se běžně dožívají až 103 let (můj děda např.), byl půl století bez babičky. Proto já osobně mám věkový strop. Je to hrozně individuální - někoho zmůže jedno dítě ve 20, někdo má síly i pro 3 děti v 50 letech ve stejném věku...

miluskah
autor
31. črc 2018

Ano to vim a chápu to 🙂 ale kdybych takhle přemýšlel a tak nemám dite žádný, jak tady někdo psal, jestli se na to cítíme tak proč ne.Já myslím, ze mít dítě je dar a dat někomu život je také dar.Tady jde o to to dítě vychovat, a kdyby to nedopadlo tak ma přeci sourozence a rodinu, která by se o něj postarala, ale takhle teda fakt nepremyslim.

aviho
31. črc 2018

@miluskah otěhotněla jsem neplánovaně ve 43, předtím jsem řešila přechod 🙂 pomohlo mi pití kontryhelového čaje, pupalkový olej s vit. E, dlouhé procházky 😉 těhotenství pphodové, porod snesitelný, teď je malému 18m, cítím se unavená, taky to bude tim, že malý špatně spí a starostmi o starší děti ☹

aviho
31. črc 2018

Ale nelituju, nejmladší je sluníčko

miluskah
autor
31. črc 2018

@aviho úžasný děkuji ti moc za krásnou odpověď a moc ti blahopreji 🙂

isabelafuentes
31. črc 2018

@astyna no jiste,ze je to individualni,proto jsem taky napsala "pokud se na to citite"... 😉

miluskah
autor
31. črc 2018

@isabelafuentes 🙂🙂🙂

rosalline
1. srp 2018

@miluskah kdyby kdyby bylo h*vno cukr, tak si s*rem do kafe. Žádná žabka, co otěhotní na první dobrou, ti nemá právo říkat, kdy máš nebo nemáš otěhotnět. Je to tvoje rozhodnutí nikoli její. Kolik denně umře na silnicích mladých lidí a zbyde po nich rodina... já po své 40 mám víc energie a síly než má dcera, jsem zajištěná, bez dluhů, v kariéře jsem dosáhla vrcholu a nacestováno a nastudováno až až. Po další dítěti jsem toužila 13 let... nyní jsem i můj partner neskonale šťastná... zrovna kope 😍

miluskah
autor
1. srp 2018

@rosalline tak to jsem rada, ze je nás víc, co maji stejný názor 🙂 moc ti blahopreji k mimi 🙂

astyna
1. srp 2018

@miluskah

Ty k tomu díkybohu nemáš důvod 🙂 Moje máma se pořád bála, co bude se mnou, ono matku nikdo nenahradí - ségry měly již své rodiny, každá na druhém konci republiky, takže by mě to odtrhlo úplně z prostředí, kde jsem žila. V mých 12 letech měla první infarkt - to jí bylo 50 let. Od té doby je více sledovaná a tuky tuk, příští rok oslaví na svatbě své vnučky 7. křížek 🙂))

lioness34
1. srp 2018

@miluskah osobně si myslím ze vyvolavacky udělají více škody než užitku....
Jinak miminko vám přeji - 43 není zase tolik aby se nad tím lidé pozastavovali - on to pak většinou bývá takový mazlinek 😉 my máme deti tři a po sobě a manžel chodí ze by to bylo krasne mít 4 ale jsou všichni mali a já jsem teď byla těhotná až až... ale napadá mě právě ze třeba až odrostou ze si jedno takovýho mazlinka uděláme....ale kdo ví.

astyna
1. srp 2018

@lioness34

mamka mi říká "zábava na stáří" :DDD

aviho
1. srp 2018

@astyna můj muž zase říká, že jsme si udělali předvnouče 😀

ilonne
1. srp 2018

@zelenaesmolda Jakoze v 49/50 bude babicka? To nejspis zijes miminalne o pul stoleti zpet. Takovych babicek je dneska naproste minimum.

michaela_2
1. srp 2018

@ilonne moje maminka byla babičkou ve 42 letech 😀 je fakt, že když někam s dětmi jde - ještě teď jí pokládají za maminku 🙂

Mě měla ve svých 20.

ilonne
1. srp 2018

@miluskah Ja mam treti trimesicni miminko a v rijnu mi bude 40. Je pravda, ze muj strop je prave ta 40tka, pak jsem rekla, ze uz nerodim. Ale pokud se na to citis, je to jen a jen tvoje vec.

ilonne
1. srp 2018

@michaela_2 Jasne, ale kolik takovych babicek dneska je 🙂? A proc by 50ti leta zena nutne musela vypadat jako babicka. Znam zeny v tomto veku, co by jsi jim hadala klidne 35. A naproti tomu znam 30ti lete "cuchty", co vypadaji na 45.