Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

terulin
15. srp 2012

@jane_s No to je jasný, že nám to vyjde. Už se snažíte, nebo jste zatím v plánovací fázi? My bude moci začít až v říjnu, ale doufám, že to klapne rychle...

jane_s
15. srp 2012

@terulin My se snazime uz aktivne..zatim se nedari ale ono to dopadne..preji Ti strasne moc stesti..ja Ted silela s OVU testama a tak ale uz na to kaslu😉 jedeme v pohode bez stresu a hlavne podle chuti😉

terulin
15. srp 2012

@jane_s To je asi nejlepší, nezešílet z toho... Koukala jsem, že jsi od Náchoda. Od tamtud jsem si přivezla muže 😀

1velrybka
23. srp 2012

Ahoj holky, přidávám se k těm, co se na podzim chtějí začít snažit o miminko. Takže jestli můžu, budu k vám chodit pro rady🙂

jane_s
24. srp 2012

@terulin Ahojkyyyy, fakt máš chlapáka z Náchoda?😀DDD No tak to je mazec a spokojenost? Máme tady dobrý kousky?😀DDDD

jane_s
24. srp 2012

@1velrybka Ahojky kočko, jasnýýýý, přidej se, budeme rády🙂)) mám i soukromou skupinu pro nás snažilky a jsou tam úžasný holky a spousta srandy, kdybyste některá chtěla, žádný problém😉 Dejte vědět🙂
@terulin

1velrybka
24. srp 2012

@jane_s Děkuju🙂 Klidně se ráda přidám i do té soukromé skupiny....

jane_s
24. srp 2012

@1velrybka Však to v klidu promysli, pro vstup do skupiny je třeba napsat mi do SZ Jaký DC jsi a kolikátý cyklus se snažíte, jakmile Tě přidám, pošlu odkaz😉 Tak třeba naviděnou a budeme se těšit🙂A jak se vlastně jmenuješ?

1velrybka
24. srp 2012

@jane_s Dobře, díky. za info. Kdyžtak se ti ozvu do soukromé zprávy.

rehonka
24. srp 2012

Zdravím!!! Mám taky chlapa od Náchoda 🙂)
Ale teď jsou z nás bodří moraváci 🙂))
taky se začínáme znovu snažit a ráda bych se přidala 🙂

markysek2
26. srp 2012

ahoj holky, koukám že se přidalai další snažilky....tka se nám podzim pomalu blíží 🙂 🙂 🙂 a já začínám dostávat zaječí úmysly protože jsme se stavbou moc nehli tak to zatím nehrotíme a necháváme přírodě a hlavně osudu..takže spíš se budu muset přesunout ke snažilkám zima..vůli našemu stavebnímu tempu 😉 ☹ ☹ ☹ ..doufám že si mě tu zatím necháte 🙂 🙂 🙂

evly
30. srp 2012

taky bychom rádi na podzim zadělali. 1. pokus hned po vysazení HA nám nevyšel, teď mi skončila ta mrška MS a brzy se vrhneme na další pokus 🙂

simko77
30. srp 2012

@evly také se sanžíme a také po vynechání AN nic a navíc se mi to tak rozhodilo. Mylsím,že jsem po antikách ani neměla ovlaci 😒 a druhé MS zas přišla brzo a tak dlouho 13dní a nic moc stav, tak čekám až budu OKI a uvidíme tento měsíc to asinedáme - těžko počítat kdy a navíc netuším moc se to děje 😒 ,tak počkám na MS a zas se dotoho pustíme a když něco už jdu na gyndu...... ty antiky fakt - na prd 🙂 😉

lenka.han82
31. srp 2012

Ahoj holky, můžu se taky k Vám přidat? S manželem budeme mít na konci září rok od svatby, takže cca říjen/listopad bychom to chtěli začít zkoušet 😉 HA neberu už 2 roky - zatím jsme se chránili kondomem 🙂
Máte nějaké zkušenosti s kyselinou listovou, zjišťováním ovulace...apod.?

errlu
1. zář 2012

Ahoj holky,také bych se ráda přidala.Plánujeme snahu od listopadu,ale už jsem vysadila HA ,tak at už rozhodne osud.Už máme jednoho syna.mohu tedy taky za vámi?

rennu
1. zář 2012

Ahojky, můžu se k vám taky přidat? My už jednoho raráška máme, před nedávnem oslavil 2 roky a moc bychom si přáli druhé mimčo. Už v červnu jsme přestali řešit jakoukoliv ochranu, minulý cyklus už jsme tedy lehce najeli na snažení...už už jsem se vnitřně cítila, že by to mohlo klapnout (bolesti v podbřišku, což jsem měl už u prvního, citlivá prsa) a nic, včera přišla MS ☹ tak mě to dost rozhodilo. Ted nás čeká stěhování, takže se naše snažení přesouvá také do podzimu a doufáme, že nám to vyjde. Já jsem nervák, jak se mnou začnou cloumat hormony, jsem jak jatá...takže u mě takový to hodit se do klidu, zrelaxovat a nemyslet na to, půjde to samo, tak to bohužel nefunguje ☹ Vezmete mě také k Vám? 😉

rennu
1. zář 2012

@lenka.han82 mně radila gyndr listovku 3 měsíce před otěhotněním alespoň..tak ji zobu asi od června a v ovulaci tápu...do nedávna jsem měla cyklus jak hodinky včetně ovulace a nemusela jsem nic měřit a testovat, ale pak najednou silný bolesti, podle dr. silná ovulace a od tý doby mám pocit, že ovu nemám..chci zkusit ted koupit testy a uvidím, at mám jistotu.....
@errlu jak starého máš syna?

errlu
1. zář 2012

Rennu už měl 9 let,krátce po jeho narození jsem se rozvedla,ted ale žiju z přítelem a chtěli bychom spolu.Asi blbost,ale i malý chce sourozence.Teprve tento cyklus jsem vysadila HA.tak to zatím nehrotíme a pořádně na to vlítneme až kolem listopadu.Beru femibion a piji kontrihelový čaj(prý upravuje cyklus) a měřím bazální teplotu(to pomohlo už při malém,mám později OVU)

rennu
1. zář 2012

@errlu ten čaj mi taky radila kamarádka, která má bohaté zkušenosti, ale prý pít šálek denně jen 1.-10.DC...že posunuje tu ovulaci. Femibion jsem brala potom, když jsem otěhotněla, zatím beru klasickou listovku. Bazální teplotu jsem nikdy neměřila se přiznám....Tak hodně štěstí.... 😉

errlu
1. zář 2012

JJ kontrihel jen do OVU.Piji 2 hrnky denně.Já díky bazalce poprvé otěhotněla,protože jsem tím zjistila,že mám později OVU.Kamarádka díky tomu zjistila ,že má OVU už 10až12 Dc.
I tobě přeji hodně štěstí... 😉

lenka.han82
2. zář 2012

@errlu
@rennu
Já jsem si koupila ovulační tyčinky, tak jsem zvědavá, kdy mi to bude ukazovat ovulaci. Ale vyzkouším je až v říjnu, kdy na to vlítnem 🙂

rennu
2. zář 2012

@lenka.han82 to slyším prvně, co to je?

lucypuky
2. zář 2012

Ahoj holky tak jestli můžu taky bych se rada přidala 🙂 s přítelem jsme se začali snažit začatkem srpna a moc jsi přeji aby se nam to povedlo ješte tento rok 🙂 zatim si davam listovku, piju korthyhelový čaj a koupila jsem si i vytažky z kakostu ten prej podporuje plodnost ( davame si to oba i ja i partner) tak uvidime 🙂 kortyhelový čaj ale piju pořad proč se ma pit jen do ovulky nevite?

lenka.han82
3. zář 2012

@rennu to je vlastně něco jako těhotenský test, akorát to ukazuje, jestli ovuluješ a je vhodný na to vlítnout 🙂 Je to taky z moči, ale naopak ne ráno, jak se doporučuje u těhotenských testů, ale mezi 10.-20. hod. Ještě jsem to nezkoušela. Koupila jsem si to spíš ze zvědavosti, protože nemám ještě pořádně zmáklej svůj cyklus, v jaký den je to nejpravděpodobnější 😀 Zkusím asi jen první dva měsíce a pak to prostě asi budeme zkoušet obden a snad to vyjde a strefíme se 😝 Manžel už mi naznačil, že se nechce snažit o mimíska "na povel" a že ať mu neříkám: "Mám ovulaci, jdeme na to", že prý to není moc sexy 😀 😀 😀

rennu
3. zář 2012

@lucypuky kontryhel se nemá pít stále, protože oddaluje ovulaci...proto prý do 10.DC.
@lenka.han82 takže jako ovluační testy? ty jsem měla asi 3 minulý cyklus, ale bylo to málo..poslední měsíce nemám pravidelný cyklus a potřebuju také zjistit, kdy mám ovu....takže asi taky koupím...dnes mám 4DC, tak uvidíme 😉

evly
3. zář 2012

@simko77 no, taky jsem čekala, jak se mi to rozhodí, takže proběhlo jen týdenní zpoždění, což je po vysazení myslím dobré, ani jsem nemusela na vyvolávačku, jak kdysi při končení HA. Ale už jsem i myslela, že jsem těhotná, příznaky tomu napovídaly, tak mi nikdy nebylo, ale buď těmi hormony, nebo to nebylo 100% tak se dostavila MS a budeme pomalu zkoušet.. přece jen jsme zatím na začátku, tak tomu necháváme volný průběh. Ale naše představa byla, že by se nám líbilo otěhotnět tak září/říjen, ať máme dítko v teple a vyjde mi to nějak s koncem pracovního poměru... tak uvidíme. Ovulaci na sobě zatím taky nějak moc nepoznám, spousta holek mi říkala, že to cítí až po porodu, já teda jen počítám +- a podhle plodného hlenu...

lucypuky
3. zář 2012

@rennu aha tak děkuji za info.. a do 10DC znamena že 1DC je začatek moji menstruace takže odedne kdy mi začne menstruace to můžu pit 10 dnu ? Rozumim tomu dobře ? ješte se neorientuji v tech skratkach ale pracuji na tom 🙂)) Děkuji

rennu
4. zář 2012

@lucypuky není zač 😉 přesně tak jak píšeš 1DC (= 1. den cyklu, tj. první den menstruace)...takže prvních 10 dní pít jeden šálek a pak už ne...je možné, že ti to posune ovulku i tak v tom prvním cyklu, protoje fajn třeba od 10.dne ob den testovat ovulačními testy 🙂 já mám teorii v malíku a jak vyjde praxe je uvidí časem 🙂 první mimi se nám povedlo, hned 2.cyklus bez jakýchkoliv složitých akcí, měla jsem ovulaci přesně na den a jen jsem si to pohlídala a bylo to 🙂 Ted jsem i ve stresu, tak uvidíme a na otěhotnění mám rok než se budu muset po rodičáku vrátit do práce, ale radši bych, kdyby se zadařilo na podzim a mrně se narodilo jak mi bude končit rodičák 🙂
@evly také chceme mít mimčo na začátek léta, bylo by tom, to už budeme bydlet v domečku, takže by to bylo moc fajn 🙂

errlu
4. zář 2012

Ahojte holky
1DC je ten den kdy menzes začne,ale pokud začne až po 16 hodině,počítá se 1DC až následující den.
Kdesi na jakési diskusi jsem četla o pozitivních účincích Chilli a grepů,zkusím najít znova.

Mimi na začátek léta bych taky brala,ale hlavně at se povede a at se narodí zdravé mimčo.
To vám přeji všem.

lucypuky
4. zář 2012

@rennu a když beru zaroven i kapky z kakostu smradlaveho tak ty mam pit opačne nebo mužu celej cyklus ? Pri vyrobku je napsano že by se mnel obema partnery uživat 2 měsice v kuse ale někde jsem četla že by se to mnělo strídat prave s alchemilkou nevite holky ? Otehotneni je normalne věda 🙂