Snažení o miminko skoro 2 roky

dendasubaristka
22. kvě 2018

Zdravim holky,tak nejak nevim kudy kam. Byla jsem tady pred pul rokem kdy to byl skoro rok a pul. Rekla jsem si pak v jednu chvili prdim na to necham to tak a treba se povede. No a ejhle jsem tady znovu. Pekne mi s toho zacina druhym mesicem hrabat. Chtela bych strasne vypnout a nechat tomu volny prubeh a.nejde to. Doufam ze vypsanim mi trochu pomuze a ulevy se mi. Manzel se strasne na miminko tesi ale ted je ve stadiu kdy to nechava tak a nehrouti se s roho. Rikal ze tomu nechava volny prubeh,ze to nehroti a ze mu nevadi pokud se povede treba za dalsi rok,dva. Ze vi ze tomu moc nepomuze kdyby to hrotil. Ja si myslim ze to je mnou ze ja na to porad myslim a diky tomu to nejde. Zacinam s toho byt fakt vnitrne spatne a nevim jak dal. Pritom sama vim ze neni kam spechat proc. Muzeme si uzivat nas krasny vztah a dite bude takovy bonus. Ale prijdou dny kdy maji byt plodne a ja porad myslim na to aby byl sex. Pokud neni jsem s toho nestastna.nedavam to na jevo. Sex si uzivam miluju ho,ale pocity vnitrni me zziraji.

ruzicka06
23. kvě 2018

@dendasubaristka Ano, také si myslím, že psychika hraje velkou roli.

biedronca
23. kvě 2018

@magicka89 Mojžíšovou cvičíte naprosto k ničemu a jestě si skodíte, pokud predtm nebylo to uvolnování fyziterapeutem. To jinak těmi cviky jeste krásně fixujete to špatné nastavení co v sobě máte respektivě bloknuté žebra, dolní obratle atd. Mojžíšovou opravdu jen pres zadanku na rehabilitci, odblokovat, a pak si cvičte doma. Ale bez uvolení, odlbokování, tím cvičením si vlastně "škodíte".

magicka89
23. kvě 2018

@biedronca spíš je to uvolňovací a protahovací cvičení s míčky a na míčích...

xxx3d
23. kvě 2018

@dendasubaristka ahoj ještě jednou.
psala jsi kolik ti je, pro mě to není zásadní otázka, to spíš pro tebe, resp. pro vás dva. Jste mladí, to je super! Fakt, věř mi, je mi 44 a mám 11m chlapečka, čili jsem stará matka 🙂 nicméně šťastná, že ho mám. Že nakonec po všem tom uvažování proč to nejde, jestli někam jít (myšleno na kliniku, které jsem se vyhýbala jak čert kříži), po otázkách finančních atd., že jsem si splnila svoji touhu a přání mít miminko.

Píšeš, že se chystáš na nějaké vyšetření, to je dobře. Je to první krok správným směrem, třeba se může jedna o prkotinu v podobě neprůchodnosti vaječníků. Po absolvování vyšetření budeš vědět, jak to s tebou je, případně s vámi, to podle průběhu vyšetření.

Rady jako že zadupávat myšlenky na mimi hluboko do země nejsou na místě, protože je prostě nezadupeš, jen na to budeš víc myslet. Já bych ti asi za sebe poradila to, aby ses smířila s tím, že na to myslíš, na to, že chceš mimi. Prostě ano, je to tak. Nakonec, každou z nás jednoho krásného dne ta představa a touha naplnila, tak proč ji zadupávat. 🙂

Psychika je mocná, já si třeba vsugerovala, že budu mít porod císařem a byla jsem naprosto v klidu z nějakých stresů kolem porodu, bolesti a tak dále. Dokonce jsem byla v klidu i v den, kdy mě přijali do porodnice, dva týdny před termínem, protože mi odtekla plodová voda. Prostě jsem si řekla, že budu rodit císařem, takže pohodička. A byla to pohodička, i když to byl normální porod, malej byl na třetí zatlačení venku 🙂

Psychicky se musíš sebrat sama, kdo chce ti může říkat co máš dělat, jak to máš nebo nemáš cítit, ale jde o tebe. Jsi smutná, plač, veselá, směj se. Užívej si a ber život takový jaký je. Já vím, že to zní jako klišé, jenže v tom je právě ten vnitřní klid a vyrovnanost, která tě naplní a půjde potom všechno snáz.

Jsi mladá, to je tvoje velká devíza. Buď ráda, protože máš spoustu možností, kdyby se to přirozenou cestou nepovedlo.
Hlavu vzhůru a s úsměvem.
Přeji aby vám to mimčo vyšlo.

magicka89
23. kvě 2018

@xxx3d zadupávání jsem nemyslela ve zlém...spíš se soustředit na něco jiného...a nevstávat každý den s myšlenkou, že už chci to miminko....myslím si, že ho tady chceme téměř každá, ale jak se sama utvrzuji urputné pozorování a snažení se tomu opravdu nepomůže.Já na vyšetření byla.Doktorka mi řekla, že mám ovulaci oka, čípek ukázkový, dělohu a vše okolo v pořádku, manžel spermio OKA.Máme jen vydržet a snažit se a pak se objednat na prohlídku až budu mít pozitivní test. Prý můžu mít i 5 dětí...no nevím. Pokud by to bylo tak jednoduché, tak bych už byla těhotná. Samozdřejmě absolvovat vyšetření je asi základ.A dle mého názoru, bych už podruhé nešla ke své lékařce, ale rovnou do CARU. Jak uvádíš je to o psychice.....a potlačení myšlenek, třeba uleví napětí...nevím....

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

@xxx3d Děkujiiii moc za odpoved 🙂 🙂 moc me to povzbuzuje. Zadupavat myslenky urcite ne,ale zkusit se zamerit na neco jineho 🙂 posledni dva mesice mam porad v hlave jen tady to a strasne me to psychicky nici.ja ktera je vecne v pohode,neresi a smeje se.posledni par dni jsem se I pristihla ze vstanu a myslim jen na to hned od rana. Verim ze se to povede,jen me szira ta nejistota,proto chci opravdu na to vysetreni,to me myslim uklidni a dokazu si rict,ano jsme zdravi a budu vedet ze se povede ne hned,ale casem ano 🙂 a smirit se s tim,to mi zrovna poradila znama 🙂 a rikala jsem si ze na tom neco bude,ale asi bych se utrapila :( nechat myslenky plynout po svem. Protoze citim v sobe uplne napeti a zadne uvolneni

xxx3d
23. kvě 2018

@magicka89 v pohodě 🙂 já jsem to ani nebrala jako že bys to myslela špatně, jenže to je právě to... nemyslet na to, zadupat to apod., protože nastává často, skoro vždycky pravý opak. A hlavně do pohody tě to nedostane. A pohoda je právě a přesně ten stav, do kterýho chceš přejít.
Proto si myslím, že je lepší si každej den, klidně hned z rána říct, ano, chci miminko. Ano, toužím po něm. Ano. A jednou ho budu mít.
Uklidnit si vnitřně. Na mě to fungovalo, říct si, budu mít miminko. Jednou. Uklidnilo mě to, protože rady - "tak na to tak nemysli, zkus se zaměřit jiným směrem, myšleno pracovně, co třeba pejsek... " apod. na mě neměly vliv. Ano, zaměřila jsem se náročně jiným směrem a večer, než jsem upadla do spánku jsem myslela na miminko. Ráno, když můj první pohled patřil psovi, jelikož mě probudil třeba a těšil mě, jak už to tak pejskové umí, jsem si vzpomněla na touhu po miminku a po tom, jaký by to bylo super, kdybych ho měla, protože... protože všechno.
A časem jsem si řekla a dost. Jsem přece normální, když toužím po dítěti. Nejde to. Ano, je to blbý, ale neznamená to, že ho nebudu mít. Chci ho. A postupně přišel i ten klid.

Je dobře, že jsi byla na vyšetření a víš, že je všechno oukej. Takže teď už jen zmákni sebe, polož se do vnitřního klidu, hýčkej se, klidně jen myšlenkově, užívej si. A ono to přijde. Jen to musí být opravdové. Víš, jako aby sis neříkala jsem v pohodě, tak proč sakra nejsem... Opravdově si říct jsem šťastná a jednou budu mít mimi.

xxx3d
23. kvě 2018

@dendasubaristka já ti rozumím, chápu jak to myslíš, že tě to ničí. Jenže to je právě to, že to bereš jako "neúspěch". Víš... snad jak to myslím. Snažím se, snažíme se a nic, proč? Jakto? Kolem dokola třeba hned na poprvé a já nic.
Když to vezmeš jako fakt, jako tak, že to tak je, nakonec je 🙂 tak by ti to mělo pomoci v tom se uklidnit a zkusit něco jiného, myšleno odpoutat myšlenky.
Psala jsi, že se máte fajn, to je moc dobře. Přináší to, určitě vám oběma, dobrej pocit. K němu se automaticky váže chuť po úplné rodině, tedy dětem, těhotenství. Jednou to přijde, neboj. Jen by ses měla zkusit vnitřně uklidnit. K tomu by mohlo pomoci to vyšetření.
Já si třeba, když nám to nevycházelo říkala, má to tak být.
(já si to říkala hlavně proto, že jsem nechtěla na kliniku, ani ne tak kvůli sobě, ale manželovi, co kdyby chtěli, aby přišel i on... a tak jsem to jako kráva pitomá odkládala, nicméně byla jsem vnitřně klidná) 🙂

ruzicka06
23. kvě 2018

@maximaty Ahoj. Mohu se prosím zeptat, na kolik by vyšlo to IUI? Jak jsi psala, že jste to zamítli kvůli špatné úspěšnosti v poměru k ceně. O tom představu nemám. Jen o IVF asi tak přibližně.

verusky
23. kvě 2018

@xxx3d krasne napsano! 🙂

maximaty
23. kvě 2018

@ruzicka06 IUI vychází na 800eur.... úspěšnost u IUI je 12% a IVF 45-50% (průměr ET a dva KET)

ruzicka06
23. kvě 2018

@maximaty No moc úspěšná metoda to tety není to IUI, což tady už více holek psalo. A ještě jeden dotaz a snad nebudu vypadat jak blb, co nic neví...☹ Co je to to KET a ET? Doteď v tom nemám nějak jasno..☹ No nad umělým taky uvažujem, ale snad to nebudeme potřebovat. Ale chtěla bych mít k tomu info.

maximaty
23. kvě 2018

@ruzicka06 ET embryotransfer, transfer "čerstvého" embrya, KET-kryoembryotransfer... pokud z nějakého důvodu nemůže ET proběhnout, nebo se embryo po ET neuchytilo a máte po stimulaci více oplodnenych vajíček ktera šla zmrazit, vynda se embryo z mrazáku a vloží...

ruzicka06
23. kvě 2018

@maximaty Ajo. Tak to díky moc za vysvětlení, zase jsem o něco chytřejší 🙂

ruzicka06
23. kvě 2018

@maximaty Jinak gratuluji k 7 tt 🙂 To je super a přeju moc 🍀 ať je vše v pořádku 🙂

dendasubaristka
autor
24. kvě 2018

@xxx3d ahoj 🙂 strasne moc dekuji. Vcera jsem to uz zkusila jak jsem na to zacala myslet a myslim ze to asi fakt funguje 🙂 🙂 protoze kdyz jsem se snazila na to nemyslet,tak jsem sve myslenky vlastne hromazdila a jeste vic nad tim premyslela. 🙂 takhle jako snazim se hodne xabavit,ale kdyz mi to vytanulo na mysl,tak jsem si rekla ano chci miminko,ted neni nevadi,mame se fajn a miminko bude,jen neni ted s nejakeho duvodu,ale bude casem 🙂 je to tak ja toto je,u toho jsem se usmivala a myslenky pomalu odchazi 🙂 jinak jakto ze jsi mela strach ze by musel jit manzel? On nechtel?

xxx3d
24. kvě 2018

@dendasubaristka manžel chtěl 🙂 jenže já si myslela, že nebude chtít, nezeptala jsem se ho na to a hned jsem si udělala negativní názor, prostě kravka no, co dodat 🙂

dendasubaristka
autor
24. kvě 2018

@xxx3d tak se stalo,ale hlavne ze ted uz se povedlo 🙂 🙂

lucik253
24. kvě 2018

Ahojky,snazime se o miminko uz pres rok ale nic ☹
Kdyz jsem vysadila kdysi antikoncepci tak jsem vubec nemela menstruaci,musela sem na injekce a pak mi mudr nasadil utrogestan 16-26DC,po nem se menstruace vzdy dostavila 27den.Kdyz jsme si rekli ze se budem pokouset o miminko tak jsem zas narazila na to ze jsem nikdy nezjistila kdy je ovulace,ani test mi ji nikdy neukazal.
Po roce snazeni jsem to zacla resit s mudr.Z krve mi zjistili ze mi chybi progesteron a ovulace tedy neni.
Nasadil mi Clostilbegyt 3-7DC 2tablety,na ultrazvuk jsem sla 12DC a jeste 16DC ale vubec nic zadny naznak foliku 🙁 tak mi zvysil ted davku Clostilbegytu na 4tablety.
Bojim se ze ani tohle nepomuze 🙁
Co bude dal...jak se toho miminka dockat....
Mate nekdo stejne zkusenosti...???Moc dekuji

dendasubaristka
autor
25. kvě 2018

@lucik253 mas to teda tezke. Moc drzim palce aby to vyslo 🙂

ruzicka06
25. kvě 2018

@lucik253 Clostylbegyt a utrogestan se také brala po dobu 3 měsíců, cyklus se pěkně ustálil na cca 27-28 dní max. Pak jsem chvíli brala jen jeden z těch prášků, teď už ale nevím kterej z těch dvou to byl (je to už více jak 2 roky). Od té doby mám cyklus docela v poho. Snad se Ti to také spraví!

lucik253
25. kvě 2018

@ruzicka06 Stve mne ze porad zadna ovulace uz nevim co...kdyz nic nepomuze 😞

lucik253
25. kvě 2018

@dendasubaristka ☹️ Dekuji,uz aby to vyslo ale kdyz ta ovulace nic 😢

kreveta1
28. kvě 2018

@dendasubaristka Ahoj byli. a jsme zdraví (reprodukční imunologie, přítel spermiogram, já výtěr z ovul.hlenu, ) no a ted jsem se objednali na konzultaci kvůli IVF, a buch.... 14 dní před konzultací mám na testu // a mudr potvrdila 7tt 🙂 takže nikdy nepřestávej doufat 🙂 a držím palečky

magicka89
28. kvě 2018

Čau holčičky, jak se máte?? :-* užíváte krásného počasí? někdo mi tady poradil gynex, tak jsem v pátek začala brát 🙂 tak uvidíme 🙂

dendasubaristka
autor
28. kvě 2018

Zdravim holky 🙂 jak se mate po vikendu 🙂 musim vam rict dalsi vec co vas mozna povzbudi 🙂 moje kamaradka zjistila ze je asi v tom. Neni to jeste uplne na 100%,ale zacina to vypadat dobre. A ted nejvetsi gol. Je to 14 dni co jsme si psali ze,Meli sex ve stredu a v patek ji na ovulacnim testu vyslo ze bufe mit ovulku o vikendu a sex nemeli o vikendu meli ho jen v tu stredu a pak az v utery. A dnes mi pise ze to vypada ze je tehotna. Takze nehazejte nikdo flintu do zita. Podle me je to fakt vse v hlave,nechat to volne plynout. A nezalezi kdy je ovulka,protoze nikdy nemate jistotu kdy opravdu je a neda se to nikdy nalajnovat. To miminko proste prijde v ten spravny cas 🙂

ruzicka06
28. kvě 2018

@dendasubaristka Musím s Tebou jen a jen souhlasit!!! 🙂 Z toho důvodu ovu testy nedělám. Je to asi opravdu jen v hlavě, pokud nejsou zjištěné žádné problémy.

dendasubaristka
autor
30. kvě 2018

Holky 🙂 tak si vam jdu ani ne postezovat spise se tak vypovidat nebo upozornit na ty nase chlapy 😃 strasne me stve,udivuje,vytaci. Ze jim opravdu staci tak malo a oni hned berou ze resime. Jednou za cas jsem doma neco rekla kolem ovulace nebo toho obdobi. Jednou za cas jsem neco jen tak zminila a vcera jsem se dozvedela ze v posledni dobe se nase konverzace rocili vetsinou jen kolem toho,pri tom ja ten pocit nemam. Asi proto uz I chapu proc chlap nemel az takovou chut se do me delat,citil tlak. Ale to opravdu staci tak malo a uz si mysli ze neco resime? Jednou dvakrat do meaice neco reknu a uz je to reseni? Takze holky bacha na to 😃 radsi jim vubec nic nerikejte. Pak dopadnete jako ja 😃 jeste ze jsem se uz vzpamatovala a uz jsem v pohode,protoze by to dopadlo tak ze by snazeni nebylo vubec.

vermi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
1nelinka
6. čer 2018

Rada bych prispela do diskuze o prvni miminko jsme se snazily rok a potom jsem narazila na prasky fertility blend brala jsem je 4mesice a pak paty mesic k tomu pridala kapky gynex a zadarilo se...ted jsme se snazily pul roku tak jsem si rekla zkusim zas tuto kombinaci a zadarilo se 1mesic..hodne stesti