Snažení se po potratu

czi
19. srp 2015

Ahoj holky, zajímaly by mě vaše zkušenosti/plány o snažení se o mimčo po potratu. Já sama mám po zamlklém těhotenství a i když mě doktoři ujišťují, že příště to bude ok, tak se bojím. Navíc to čekání, než to budeme zase moc zkusit mi nepomáhá. Tak jsem si říkala, že diskuse s vámi by mi mohla pomoct 🙂

rousse
19. srp 2015

@czi poradím jedinou věc: VŮBEC TO NEŘEŠIT 😎 taky mám za sebou zamlklé (otěhotněla jsem na první pokus předesílám) a jakmile jsem se začala v hlavě "snažit" znova otěhotnět, tak jsem si vypěstovala takový syndrom falešné březosti, že hrůza - nateklé bolavé prsa, zpoždění MS, nevolnosti, únava, ale těhotná jsem nebyla a ani jsem díky tomu nemohla otěhotnět - půl roku. Až v okamžik, kdy jsem se přestala snažit v hlavě, tak jsem zničeho nic otěhotněla🙂 vím, jak snadno se to řekne a jak těžko se to udělá...ale je to fakt jediný zaručený recept🙂

czi
autor
19. srp 2015

Já se ani tak nebojím, že bych neotěhotněla, to se nám taky povedlo na první dobrou 😎 ale spíš toho, aby se to tentokrát udrželo. U Tebe to pak bylo v pohodě?

rousse
19. srp 2015

@czi já se taky nebála, že bych neotěhotněla - naopak - počítala jsem s tím zase na první dobrou🙂) jo - celý těhotenství bylo jak z učebnice o těhotenství a porod v podstatě taky - obojí bez jediné komplikace 😎

shine2015
19. srp 2015

@czi pokud jsi nebyla na revizi, už se nechran a opravdu se zaměstnán vsim jiným - prestehuj doma nábytek, uklizej, cvic, běhej....my to tak měli na konci roku v 6tt, bez revize,nebránili jsme se, moc jsem chtěla hned otěhotnět, dostala jsem jednu MS, pohadala se s manželem, řekla,že mimi už ne, že máme dvě a že je to znamení....že budu cvičit, zlepšit si postavu, do léta na sobě zamakam,.a další MS už nedorazila....já sebe přesvědčila tak že když mi vyšel pozitivní test, jednak jsem tomu nemohla uvěřit a nabouralo mě to možné plány že jsem se nedokázala radovat ....navíc mě napadalo kdo ví zda nezacnu krvácet jako posledně.....na 12tt genetika dle lékaře luxusní a dnes jsem cca 29tt, po holcickach čekáme chlapecka...od 10tt do 19tt mě bylo dost špatně, migrény....a na ultrazvuku ve 21tt kdy bylo vše OK a kdy mi řekli o tom že to bude chlapeček a že je vše v pořádku jsem se rozbrecela radosti a od té doby si tak nějak myslím že jsem teda těhotná....i když teď jak to pisu,sice mám veliké bříško, pohyby cítím několikrát denně a v noci nevím jak si lehnout tak si to tak nějak uvedomuji ale tak nějak jinak.....
Spousta žen to má tak že má SP a strašně brzy skoro hned otěhotní a vše je vpoiradku.
Hodně štěstí a neboj,ani se nenadejes a budeš tu řešit miminko....
Jo a jak jsem měla SP koupila jsem si femibion a jedla femibion.....a jak jsem se nepohodla s manželem,jíst jsem ho přestala.....a pak po pozitivním TT zase začala jíst asi 3mes než mi bylo špatně.....pak jsem do sebe nedostala nic

czi
autor
19. srp 2015

Holky děkuju za uklidňování. Akorát že já na revizi byla. Proto musíme ještě chvíli počkat. Jako bolestný kupujem byt, takže o zábavu budu mít postaráno🙂 Tak snad přijdu i na jiný myšlenky...

shine2015
19. srp 2015

@czi tak počkej jednu MS a pak se nechran

g_m
19. srp 2015

@czi Ono to nakonec uteče, neboj 🙂 Já jsem teď po druhé ms po revizi (huraaaaa) a jdem znova do toho. V červnu jsem myslela, že se snad ani nedočkám a byla z toho velmi nevrlá, ale nakonec to vlastně uteklo. Chce se to jen zabavit vším možným a snažit se na to nemyslet, i když mě to úplně nešlo :( Je fakt, že jsem nervozni a mam strach, aby se to neopakovalo, ale snad takovou smulu mit nebudu...

bajana
19. srp 2015

My sme sa snažili 2r a po radosti nasledoval MA, našťastie bez v revízie (mám skvelú lekárku 😊) a pre mňa to bol naopak impulz, že sme ok a ide to aj prirodzene...po prvej MS som otehotnela, bez najmenších problémov porodila a "na prvú ostrú" som otehotnela znovu, teraz som v 16tt...takže za mňa je to hlavne pozitívne myslenie...maternica je po potrate ako pohnojená, len málokedy sa to opakuje...
Po MA sme akurát ďalšie tehotenstvá oznamovali po screeningu v 13tt

simdan
20. srp 2015

Já potratila v 7tt,po první MS jsme začali zkoušet a za 19měsíců jsme konečně měli // 😉

aluuunka
20. srp 2015

Určitě se to podaří. Já potratila v 9tt :( je to rok a já mám zase chuť se do všeho pustit 🙂

nonnni
20. srp 2015

@czi ten strach te uz neopusti...napred se budes bat, abys otehotnela, pak abys nepotratila, pak aby testy vysly v poradku...pak abys predsacne neporodila, pak aby porod neposkodil miminko...no a pak uz se proste budes bat porad...videj do materstvi, tento pocit je tu uz nastalo, zvladnes to🙂 Mam za sebou 2 potraty (7tt a 9tt), bezpocet biochemickych tehotenstvi a 3 krasne dcery...a ten strach stoji za to! 😉

linee
20. srp 2015

@czi bat s budes porad, ale mne to první polovinu bránilo si poradne uzit tehu, takze s tim také opatrne, aby te to zpetne nemrzelo. Ver, ze pokud to tak ma byt, tak se mimi urdrzi a vse bude v poradku. Navíc, na zacatku to nemas ani jak zasadne ovlivnit (krome setreni se a doufani) a ver, ze to, co nemuzes ovlinit nestoji za to, aby si se tim trapila. Vim, co prozivas, prosla jsem si tim take, ale nemysli na to, aspon se o to snaz. Bude v tobe bojovnik, který si to ale musí vybojovat sam, ty ho muzes maximalne pouze ochranit a dat mu klid a prostor na to, aby nabralo veškerou silu se udrzet a byt v poradku. Udelej tlustou caru a bud vdecna za další moznost, kdy se můžete snazit.
Ale ver, ze jakmile otěhotníš, budes se bat porad - tehu, vysetreni, porodu a pak i to, aby bylo dite v poradku (aspon do jeho 80-ky 😀 ) Presne jak pise @nonnni. Vim, ze se to rika lehce a ani ti nebudu psat, abys na to vůbec nemyslela. Kazda zena potřebuje jiny cas a jiné okolnosti, aby to v sobe zpracovala, ale ve vysledku všechny dospějeme k tomu, ze nam nezustane nic jiné, jen si rikat "tentokrát to ale dobře dopadne". Drzim palce, at je to u tebe také tak

leikkka
20. srp 2015

já po zamlklém těhotenství v 8tt (díky autonehodě ne naší vinou, tt po IVF) jsem daší mimi neřešila, jak tu píší holky, vypustila jsem to z hlavy, 2m se stejně snažit nedalo po revizi a hned po dvou měsích se povedlo - a to díky nemoci mám 1% přirozeného početí, 99% mimoděložní těhotenství a běhá tu 2,5 roční synek 🙂 strachy byly, zda to bude vše oki, ale po první kontrole, to ze mě padlo a užívala jse si to 🙂Drzim palce, ono se to povede 🙂

mruvka34
20. srp 2015

Ja mam take po revizi v 11tt s dvojcatky... Dneska je to 37 den od revize a MS stale nikde, psychicky jsem uz vporadku, ale nesmim na to myslet 🙂) byl to krasny pocit a chci ho zpatky hned jak to pujde, me rikali pockat 3 MS, tak snad uz to prijde a budu odpocitavat 🙂