"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

gabuli202
14. led 2012

@barbulinka1 super, moc děkuji!! omlouvám se, že se tak vyptávám, asi to nebude poslední otázka, jsem trošku nechápající tvor 😀

pajiskazemlyna
14. led 2012

Holky, bolí mě teda břicho jako prase .. 😒

@gabuli202
Každá nová těhulka je ze všeho vyjukaná 😀

gabuli202
14. led 2012

@pajiskazemlyna jo, to jsem, hlavně když si neumím spočít, v jakém týdnu jsem 😅

pajav
14. led 2012

@gabuli202 já z toho byla zezačátku úplně mimo a byla jsem šíleně nasraná,proč se týdny těhotenství počítají od 1.dne cyklu a né od 1.dne oplodnění. Pořád jsem říkala,ted jsem ve druhém týdnu a ostatní holky néééé,ty už jsi ve čtvrtém a já proooooč!!! A ony že se to prostě počítá od prvního dne cyklu,já na to kdo to vymyslel takovou blbost :D Ale je to opravdu tak. Už v tom mám pořádek 🙂

barbulinka1
14. led 2012

@gabuli202 V pohodě, klidně se ptej, taky nejsem žádnej profík, ale co vím, tak ráda poradím 🙂 😉 hlavně se opatruj 🙂

hanickaa.d
14. led 2012

@gabuli202 no tak když testuje 2 roky tak je nasraná na všechny čárky kolem...to vůbec nečti nemůže tě to rozhodit.,ještě jednou ti říkám, kašli na intenzitu čárky...máš ji na x testech tak si to užívej 🙂 jsi prostě těhu 🙂

hanickaa.d
14. led 2012

@pajav Páji já už bych chtěla po 1. screeningu nakupovat, ale sama víš žes chtěla, ale taky ještěs nezačala 🙂 ...já po něm začnu fakt jen light neutrální věci, bodyčka, overálky a počkám si na pohlaví. Ale i kdyby to byla holka, nechci se zavalit růžovou 🙂 já tady na to nejsem pověrčivá....budu opatrná, ale co se má stát stane se....a neovlivníš to jestli máš doma 2 nebo 3 věci pro mimi...

barbulinka1
14. led 2012

@hanickaa.d Přesně tak 🙂 co se má stát, to se stane a pár věciček zavřených v kumbálu to určitě neovlivní 🙂 😉

gabuli202
14. led 2012

@pajav prosím tě, já se v tom opravdu vůbec nevyznám a zatím jsem nenarazila na stránku, kde bych to pochopila 😒

@barbulinka1 ufff, jsem fakt děsná, pořád to nechápu, jak to mám spočítat a jak se to nálsedně přičítá 😒

@hanickaa.d to jsi mě uklidnila 🙂)) máš pravdu!

hanickaa.d
14. led 2012

@barbulinka1 @pajav holky ale těším se jak malá...budu obrážet i sekáče, máme tady celkem luxusní na děti 🙂 btw. co byste si přály více? chlapečka nebo holčičku? já kluka 🙂

kristinandbaby
14. led 2012

Ahoj holky, hrozně dlouho jsem nenapsala, ale prostě vůbec nemám čas, pořád řeším práci a možná že mi vyjde práce mých snů, takže my snažení vypouštíme...No vypouštět je silné slovo, jenom nebudu sledovat kalendář, ovulaci nic....kašlu na to a když to přijde tak to přijde 🙂 Každopádně v únoru jdu k dr a stejně se s ním chci o tom pobavit...začali jsme 5. měsíc snažení. Zároveň blahopřeji novým těhulkám a snažilkám přeju hodně zdaru 😀 občas nakouknu, to se nebojte 🙂

pajav
14. led 2012

@gabuli202 zkusím něco najít 😉))

gabuli202
14. led 2012

@pajav děkuji, koukám a čtu 🙂 Hlavně abych se pak začla orientovat v těch týdnech, to hlavně nechápu 🙂

pajav
14. led 2012

@gabuli202 začíná se počítat od 0+0tt (1. den menstruace=1.den cyklu) poté pokračuješ 0+1tt (2 DC) 0+0tt-0+6tt = 1.týden těhotenství, pak pokračuješ 1+0tt-1+6tt = 2. týden těhotenství 2+0tt-2+6tt = 3. týden těhotenství atd..... Já jsem dnes 14+0tt což znamená,že dnes jsem začala 15. týden těhotenství 🙂 Takže kdy jsi dostala podlední MS (1. den) datum??

barbulinka1
14. led 2012

@hanickaa.d Já se taky těšim, strašně moc 🙂 když budu mít holčičku, budu mít všechny věci od kámošky, která mi je prodá za pakatel 🙂 víc bych si i holčičká prála 🙂 🙂 a jiak i na internetových bazárkách jsou krásný věcičky, takže ty budu taky znásilnovat 😀 😀

barbulinka1
14. led 2012

@gabuli202 Kdy jsi měla poslední menstruaci ? a kolikátý den jsi měla ovulaci ? zkusim ti to zpočítat 🙂

terulilinka
14. led 2012

@kristinandbaby ahooj Kristý, tak to jsme na tom stejně 🙂) až na tu práci teda, to ti moc přeju!!!!

gabuli202
14. led 2012

@pajav
@barbulinka1 uf, to je záběr, než to můj mozeček pochopí 😀 Jinak 1.den poslední MS -5.12.2011 a ovulka byla 27DC

pajav
14. led 2012

@gabuli202 tak ovulka byla později, což znamená,že byla nejspíše 31.12. takže jsi dnes 3+6tt (ale podle poslední MS jsi 5+5tt) a datum porodu je 23.9.2012. Jeden termín porodu se počítá podle poslední MS,což by bylo 10.9.2012 ale pak se ti určí druhý termín podle ultrazvuku, to by mělo být toho 23.9.2012. Já mám také jeden termín porodu podle poslední MS myslím 25.6. a podle ultrazvuku (což je přesnější a podle toho se také řídím) mám termín 14.7.,také jsem měla opožděnou ovu. Takže jsi 3+6tt 😉

hanickaa.d
14. led 2012

@barbulinka1 bazárky ano, ale někdy nejdou na fotce vidět třeba žmolky a pak ti to přijde a stojí to za to...

pajav
14. led 2012

@hanickaa.d No já asi trošku více holčičku ale jinak at je to zdravé,takže je mi to jedno 🙂 Vím že u holčičky bych si vyhrála s culíčkama,šatičkama atd..ale mám malého brášku a ten je taky úžasnej 🙂))

barbulinka1
14. led 2012

@gabuli202 Jo jo podle termínu MS jsi 5+5tt (6.týden těhotenství) a termín porodu 10.9.2011 ale protože jsi měla ovulaci déle, tak to vychází a podle ovulace jsi 3+6 (4.týden těhotenství) a termín porodu 23.9.2012 🙂přesně jak píše Pája 🙂

gabuli202
14. led 2012

@pajav Jééé, děkuji moc! Teď ještě pozjistit co budu zítra atd. 😀 Ale snad to nastuduju, jak jsi mi to psala 🙂 Kdybych rodila 23.9., tak na mamčiny narozky, všude mi to právě vycházelo 13.9., ale asi se dozvím nejvíc z ultrazvuku. Chtěla jsem se zeptat, teď jsem si musela vzít paralen, můžu ho v těhu brát?

pajav
14. led 2012

@gabuli202 v těhu se doporučuje jen paralen nebo panadol 😉)) Ale jen v nutných případech,ale může se 🙂 Ted mi to říkala moje doktorka,když jsem se ptala na ty moje záda. A neboj,to počítání pochopíš. Zítra budeš 4+0tt (4+1,4+2,4+3,4+4,4+5,4+6,5+0 atd)

gabuli202
14. led 2012

@barbulinka1 až tomu příjdu na kloub, budu klidnější 😀 Doufám, že se mimi narodí do toho 23., nechci váhu 😀 😀

gabuli202
14. led 2012

@pajav Užžž to asi chápu 🙂 Takže zítra začnu 5.týden těhu?
Já to už nemohla vydržet, vysávala jsem a udělalo se mi špatně a třeštěla mi hlava jako čert, tak jse si vzala ten paralen 🙂

pajav
14. led 2012

@gabuli202 říkám,termín porodu je přesný podle UZ a pokud byla ovulka opravdu toho 31.12. tak ten termín bude určo +- 23.9. 😉 Musím se podívat,jaké znamení bude naše dítko...........takže Rak :o) Já jsem Vodnář a manžel Panna.

barbulinka1
14. led 2012

@hanickaa.d To je asi fakt, ale kupoala jsem 2 věcičky přes internet a bylo to ok, tak uvidíme co mi padne do oka 🙂

pajav
14. led 2012

@gabuli202 anoooooooooooooooooo zítra začneš 5. týden :DDD 😎 😀 😝