"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

harley26
27. led 2012

@krista1 tu mam taky, uz sme to spolu myslim resily 🙂

gepe
27. led 2012

@eficenka uz me nudis 🙄

krista1
27. led 2012

@eficenka myslíš si,že bys mohla být těhu?No já jen vím,že je teď hodně lidí nemocných a nachlazených,je to všechno ve vzduchu,ale přeji ti to,aby to tak bylo.Moje mamina mi říkala,že byla při každém začátku těhu nemocná,njn tělo slábne,jelikož si miminko bere vitamíny,tak zkus sníst nějaké to céčko to ti pomůže a snad i tvému miminku,které možná čekáš,držím pěsti

krista1
27. led 2012

@harley26 jo vlastně,jsem úplně zapomněla 😅 Tak ať ti pomůže,já jsem někde četla,že cyklus po ní se prý spraví i až po půl roce,tak doufám,že za ty dva měsíce už to bude v poho.

eficenka
27. led 2012

@krista1 nemyslím, ale DOUFÁM. měřím BT a teplota se pořád drží nahoře, což je dobré znamení... No já nebyla nemocná už tak 2 roky, ani rýmu, nic.... Žijeme na horách a je tu čerstvý vzduch, řekla bych že jsem i otužilá... Tak uvidíme 😉

heaven_angel
27. led 2012

@harley26 neboj, nasi uz to samozrejme vi.. 🙂) presne jak rikas, at se to nedozvi od nekoho jinyho, protoze mam pocit, ze uz to vi urcite vsichni, diky manzelovi.. tak jen doufam, ze se udrzi a neprinese nam to smulu.. ale to si vubec nepripoustim 🙂

eficenka
27. led 2012

@gepe tak když Tě nudím a ostatní Tě tady jenom terorizují, tak opusť tuto diskuzi.... Takových nepříjemných lidí jako Ty znám velmi málo a jsem za to rááááááááda 😝

krista1
27. led 2012

@eficenka tak taky doufám,že ti to výjde,taky jsem začala měřit teplotu,ale ne od začátku cyklu,to jsem si začala tak třetí nebo čtvrtý den,no snad to nevadí...ale zkusím to 😉 Prý to dost pomáhá.

harley26
27. led 2012

@krista1 covece, ja ji beru pul roku a myslim, ze kdyz ji vysadim, tak budu tam kde na zacatku, tezko rict ...

heaven_angel
27. led 2012

@zzaneta to je dobre, o dovoleny aspon vypnes a to by bylo, aby vam to doktor po navratu nepotvrdil 🙂 ja mam taky zravku, takze tam urcite je 😉

barbulinka1
27. led 2012

@krista1 ahojka, určitě zkus měřit teplotku, já měřila první měsíc a hned to vyšlo, držim pěstičky 🙂

eficenka
27. led 2012

@krista1 mě hlavně uklidnila, že mám ovulaci 😉 a jinak nevadí, žes začala měřit později

krista1
27. led 2012

@harley26 ty si neměla žádnou MS,nebo se mýlím?Já si teda už moc nepamatuju...no já měla,ale nepravidelnou....nebo si měla dlouhé cykly,já a moje paměť 😅

harley26
27. led 2012

@heaven_angel no a jak vasi reagovali? to je jejich prvni vnouce? Smulu vam to neprinese, ja na tohle neverim, co se ma stat, to se stane, kdo nebo kdy to vi, na to nema vliv 🙂 takze hlavne byt v pohode a vsechno dobre dopadne 🙂

krista1
27. led 2012

@eficenka a ovulka je ,když se ti sníží a pak zvýší,že?Já tomu začínám pomalu přicházet na kloub...takže jsem v tom ještě amatér 😅

gepe
27. led 2012

@eficenka super, jsem na tom stejne, tak me asi chapes 😀 psala jsem, ze Ty me uz nudis, nevztahuj to na ostatni, mluv za sebe 🙂

krista1
27. led 2012

@barbulinka1 díky moc,no mi už nic jiného nezbývá po těch 14měsících snažení ☹ Takže zkusím ještě tohle,ať mám jistotu,že ovu probíhá mám i testy,tak to zkusím.Piju kontryhel čaj,tak uvidím...snad se to tento měsíc povede...

lucille85
27. led 2012

@krista1 Kristi Ty mas Proveru kdyz chcete otehotnet?Ja jen ze v tomhle pripade se predepisuje ne Provera ale Duphaston,ktery pripadne pomuze i zacinajicimu tehu.Provera se dava na upravu cyklu pokud Ti nejde o otehu...Vim to od vic doktoru,tak jen me to zarazi...

krista1
27. led 2012

@lucille85 Jo já ji mám na úpravu cyklu a doktor ví,že chci otěhotnět...jinak jsem o tom četla,že to hodně pomohlo,je to i na anovulaci a taky na udržení oplodněného vajíčka....je to napsané v příb.letáku a taky jsem o tom četla na hodně diskusích,tak si mě trošku zarazila ☹ Doufám,že to výjde

heaven_angel
27. led 2012

@harley26 jj, jejich prvni, uz do nas rypali delsi dobu, kdy budou mit vnoucatko.. tata uz pred rokem okukoval kocarky a mama dupacky 😀 takze meli velkou radost, ze si budou rikat babicko a dedecku 🙂 jj, snazim se byt v pohode, nerozcilovat se v praci, ale obcas se musim hodne drzet 🙂

eficenka
27. led 2012

@krista1 máš nastavenou nějak teplotu... pak se teplota najednou sníží o několik desetin stupně.... A poslední den nízké teploty je ovulace! Já měla podle teploty OvU 15DC...
Měla jsem teplotu 36,5 najednou klesna na 36,2 pak zase 36,2 pak 36,4 a další den vyjela na 36,6.... To znamená že jsem ve dne teploty 36,4 měla ovulaci.... A teď se mi teplota drží kolem 36,7 😉

barbulinka1
27. led 2012

@krista1 Já jsem právě chtěla vyzkoušet, jestli ovu vůbec mám, první měsíc se to nepodařilo, druhý měsíc jsem začala měřit a krásně na teplotce poznáš, kdy ovulka je, teda spíš byla, protože to poznáš zpěně, poslední den nízkých teplot...my se snažili jen před ovu, protože manžel jel na montáž a mršky si počkaly 🙂 Držim pěstičky, at už se konečně zadaří, to je strašná doba :( a řešila jsi to už s doktorem ?

lucille85
27. led 2012

@gepe ahoj,jak jsi na tom vlastne Ty se snazenim?Uz jste zacali nebo zatim jen priprava?

lucille85
27. led 2012

@krista1 no schvalne si najdi neco o tom Duphastonu,fakt se pri snazeni o otehu na upravu cyklu dava to a ne Provera.Presnej duvod nevim,ale asi si to doktori nevymysleli jen tak.zvlast kdyz se nedari delsi dobu bych rekla ze chci ten Duphaston.A uz Ti nabiral hormonalni profil a stitnou zlazu?

harley26
27. led 2012

@heaven_angel tak to je krasne 🙂 tak to ma byt!

gepe
27. led 2012

@lucille85 ahoj 🙂 s ohledem na muj zdravotni stav a medikaci, zatim priprava u lekaru.. dle toho se uvidi jak dal, tj. pripadne zahajeni "praci" (snad zase nekoho neurazim 😀) behem brezna/dubna letos 😉

harley26
27. led 2012

@lucille85 Nestras 🙂 ja mam taky proveru, moje doktorka mi prave rikala, ze mi to cyklus upravi a ze to nema vliv na otehotneni. Tak teda nevim. Snad by mi nedala neco spatne, kdyz vi, ze chceme male ... A doktorka by to mela byt dobra.

krista1
27. led 2012

@eficenka no já měla ráno teplotu 36,1,tak nevím...teda první den měření...a 4DC,nemám ji moc nízkou?

krista1
27. led 2012

@barbulinka1 jo manžel byl už na spermiogramu a nedopadl moc dobře,ale byl nemocný před tím měsíc nemocný a byl z toho ve stresu,jinak ještě nás čeká v březnu kontrolní,bere hormony a já jsem byla jen na hormon profilu a prý dobré,vnitřek podle ultrazvuku dobrý,jinak bohužel mám nepravidelnou MS,tak víc nevím....

krista1
27. led 2012

@lucille85 hormon.profil prý v normě,ale štítnou žlázu nevím...na to jsem nebyla