"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

luckawest
24. lis 2011

@jankaander jak to??🙂

petanevesta
24. lis 2011

@luckawest nevyčítej si to, já jsem teď 28DC a taky si pořád říkám už aby byl příští týden a mohla jsem se otestovat, teda samozřejmě, pokud mě nemile nepřekvapí menzes 😀

petanevesta
24. lis 2011

a máte holky, co ještě nejste těhu, ale doufáte, že každou chvíli budete, tendenci kupovat aspoň nějaký jedno mimi oblečení nebo botičky? já se přiznám, že jsem si z mimibazaru objednala capáčky, co byly za dobrou cenu a líbily se mi 🙂

luckawest
24. lis 2011

@petanevesta přeji ti at ti nedojde 🙂)

luckawest
24. lis 2011

@petanevesta u nás doma se držíme pověr.. jedine co jsem koupila, jelikoz mam malou neterinku a synovecka jsem koupila v bille za billabody skleneny hrnecek a talirkem a mystickou, detsky..

sedivka
24. lis 2011

@petanevesta nene, vubec. nejak na tyhle veci nejsem - to kupovani veci pro deti dopredu. Myslim, ze stejne az budu tehotna, budu to kupovat az pozdeji. 🙂

jankaander
24. lis 2011

@luckawest taky jsem nedočkavá dělala testy a přísahala že už nebudu 😉

dashyyy
24. lis 2011

@petinkas ahojky, tak jdeme na kontrolu ve stejný den a měla bych být taky 6-+tt 😀 a doufám, že už tam něco bude 😉

luckawest
24. lis 2011

@jankaander to jsem klidna, ze nejsem sama, díky....🙂)))

jankaander
24. lis 2011

@petanevesta tak mi budem dědit po druhým,je to jako nové a pak až budu vidět co mi chybí snadno rychle dokoupím,na první jsem taky měla zásoby a půlku jsem nevyužila,zrovna ta velikost jí třeba nepadla v tom období,druhou holku mám v září a vůbec jsem nevyužila body s krátkým rukávem,jen dlouhé a místo overálků jsem dávala body a polodupajdy,těch cvoků na overalu,to bylo do zblbnutí a jak sme měli plíny naširoko,tak jí to blbě sedělo 😉

jankaander
24. lis 2011

@luckawest člověk je holt nedočkavej,poslední test jsem dělala při 25DC a za 10 minut přišla MS 😀

luckawest
24. lis 2011

@jankaander teda, me uz boli bricho, tak asi taky uz dojde...

petanevesta
24. lis 2011

@jankaander tak to máš fajn, že můžeš použít už koupené zásoby.....já teda taky jinak nic dopředu nekupuju, abych to nezakřikla, to jenom na ty botičky jsem ulítlá, když někde vidím malý tenisky, tak se rozplývám a tyhle jsem na netu koupila, protože doufám, že bude brzo co oznamovat, tak je použiju na to 🙂)

jankaander
24. lis 2011

@petanevesta já byla nedávno s malou u mudr a když jsem v čekárně viděla ve vajíčku malé miminko a na nohách mělo adidasky větší než hlavičku,to byl teda úlet,ale nekrotizuju,at si každej dává svému mimi co chce,jen mi to přišlo směšný 😉

jankaander
24. lis 2011

@luckawest já už se těším až budu dělat ovu testy,to bude zase napínavý 😀

luckawest
24. lis 2011

@jankaander ja si ho ted delala a je na nem slaby prouzek, tak snad s muzem po tydeni pauze zkusime (ale on o tom nevi, nechce abych se merila, chce tomu nechat volny prubeh, jeste stesti, ze jezdi domu dlouho)🙂

jankaander
24. lis 2011

@luckawest já četla,že pokud je slabý proužek tak to znamená že už je po ovulce,počkej najdu to a zkopnu sem

luckawest
24. lis 2011

@jankaander aha, to je skoda..ale to neva..

jankaander
24. lis 2011

@luckawest ted jsem to našla jinak-takto:
1. Pozitivní výsledek (vzestup LH):
Jsou vidět dva stejně barevné proužky v kontrolní i testovací zóně nebo je proužek v testovací zóně tmavší něž v kontrolní zóně. S vysokou pravděpodobností dojde k ovulaci v příštích 24 - 48 hodinách. Pokud chcete otěhotnět, nejlepší doba pro pohlavní styk je po 24 hodinách a nejpozději do 48 hodin po pozitivním výsledku testu, (viz obrázek 1.)

2. Negativní výsledek (nedošlo k dostatečnému vzestupu LH):
Objeví se jen proužek v kontrolní zóně a žádný nebo světlejší proužek v testovací zóně. Vždy hodnoťte až po 10ti minutách, (viz obrázek 2.)

3. Výsledek nelze hodnotit:
Jestliže se po 10ti minutách nezbarví žádný proužek ani v testovací ani v kontrolní zóně, nebo se objeví proužek jen v testovací zóně, pak test nemůže být považovaný za platný. Obvykle je to způsobeno různými nečistotami nebo nesprávným postupem.

jankaander
24. lis 2011

@luckawest tady to je
Jsou podobné jako těhotenské testy a používají se stejným způsobem. Postup při testování :
Moč má mít pokojovou teplotu. Test uchopíte za barevné držátko a ponoříte na 3 vteřiny do vzorku moči, maximálně po označení MAX, položíte vodorovně na čistou, suchou a nesavou podložku a po 5 minutách se vyhodnotí pozitivní nebo negativní výsledek. Pokud je test pozitivní a testovací čárka je stejně tmavá nebo tmavší než čárka kontrolní, bude s největší pravděpodobností ovulace za 24 - 48 hodin a v tomto rozmezí je nejvhodnější doba k pohlavnímu styku. Někdy se může i po skončení ovulace ukázat test lehce pozitivní ( světlejší čárka než čárka kontrolní ), potom už není vhodná doba k otěhotnění.

luckawest
24. lis 2011

@jankaander Díky moc, jsi hodná..🙂)

jankaander
24. lis 2011

@luckawest já mám v plánu až zkončí MS hned to 5 dní zkoušet,páč mám 10 ovu testů,pak dělat testy a když bude ovulka tak pak už zas do konce pauza,abychom nemusely furt,ale ještě je otázka zda se to uchytí 🙂

pajav
24. lis 2011

Ahojtee 🙂) mám velikou radost!!! Měříme 8mm a máme i srdíčko 🙂)) Dnes 6tt+6, za měsíc mám přijít a dostanu těh. průkazku 🙂) Dnes jsem měla i slzy na krajíčku jakou jsem měla radost!!!!!!!
Přikládám obrázek, levá šipka ukazuje na žloutkový váček a pravá šipka ukazuje na embryo :o)

luckawest
24. lis 2011

@jankaander to už se musí uchytit 🙂)

twistinka123
24. lis 2011

@pajav gratulujuuuuu

luckawest
24. lis 2011

@pajav Moc gratuluji maminko 🙂))

pajav
24. lis 2011

@petinkas ahoj 🙂 to si piš že to bude už vidět 🙂) Já jsem 6tt+6 a už bylo srdíčko a mimísek má 8mm 🙂)

jankaander
24. lis 2011

@pajav gratulace a i všem ostatním těhu 😉

jankaander
24. lis 2011

@luckawest doufejme 🙂

kristinandbaby
24. lis 2011

Ahoj holky, já pořád čekám na MS,jsem 28 DC...minule jsem to dostala 29 DC, tak ať už přijde šup šup..a s těma testama, co myslíte, jeden mammatest mi leží ve skříni, už jsem měla nutkání, ale prdím na to....nechci být pak smutná 😒 Takže jestli mě to bude chodit pravidelně, zítra by mě mrcha přijít...
Jinak gratuluji všem těhulkám a snažilkám brzy //...
@jankaander neboooj, ms skončí a jdem do toho znovu !! tak si nadělíme miminka až k silvestru nooo :D