icon

Snažilky od července 2011

avatar
sipkova
19. čer 2011

Ahoj přesně před rokem jsem se přidala do diskuze - snažení o miminko, ale nepodařilo se mi otěhotnět, tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi pro všechny, které také začínají. Budu ráda když se někdo přidá.... 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 493 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Kyselina listová se v plánování těhotenství běžně doporučuje; v diskuzi byly zmiňovány preparáty Femibion 800, Favea Kyselina listová plus a Calibrum Babyplan a některé ženy braly i železo nebo komplexní vitaminy podle výsledků krevních testů.
  • Měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online menstruační kalkulačky (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php) jsou v praxi uváděné jako pomocné metody pro zjištění ovulace.
  • U nepravidelných cyklů lékaři nabízejí hormonální léčbu jako Clostilbegyt nebo Estrofem; diskuse uváděla i bylinky (kontryhel, řebříček, hluchavka) a zmínila se možnost tzv. rebound fenoménu po stimulaci Clostilem.


Nejčastější otázky

Q: Jaké doplňky je dobré brát při plánování těhotenství?
A: Doporučuje se kyselina listová; v diskuzi byly jmenovány Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (obsahuje kyselinu listovou, pyridoxin/B6 a inulin) a Calibrum Babyplan; železo se bere podle krevních testů a na jeho předepsání upozorňuje lékařka nebo lékárnice.

Q: Kdy dělat těhotenský test po ovulaci?
A: V diskuzi se radilo počkat minimálně 10 dní po ovulaci a obecně se uvádí 2 týdny (14 dní) jako spolehlivá doba pro vyšetření HCG testem.

Q: Jaké metody použít pro zjištění ovulace?
A: V praxi ženy v diskuzi používaly měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online kalkulačky plodných dnů (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php).

Q: Co dělat při velmi nepravidelném cyklu?
A: Lékař může nabídnout hormonální léčbu (v diskuzi zmíněny Clostilbegyt a Estrofem); některé ženy preferovaly bylinné možnosti (kontryhel) nebo vyčkání a monitoring ovulace přes BT/ovu testy.

Q: Co je „rebound fenomén“ po Clostilu?
A: Podle diskuse jde o popsaný jev, kdy po ukončení stimulantů (Clostilbegyt) může být ovulační reakce těla zvýšená v následujícím cyklu; v diskuzi bylo uvedeno jako možnost, nikoli jako zaručený efekt.

Q: Jak často mít sex během snažení o dítě?
A: V diskusi se objevily dva přístupy: někteří doporučovali sex každý den (některým to fungovalo), jiní doporučovali obden, aby „spermie dozrály“; účinnost obou přístupů byla uváděna jako rozdílná mezi páry.

Závěry z diskuze

Shoda

  • V předkoncepčním období se běžně doporučuje užívat kyselinu listovou.
  • Měření bazální teploty a ovulační testy jsou vnímané jako užitečné nástroje pro plánování početí.
  • Železo se má doplňovat podle krevních vyšetření a doporučení lékaře.


Sporné názory

  • Frekvence pohlavních styků: někteří tvrdili, že „denně“ vedlo k otěhotnění, jiní doporučovali „obden“ kvůli kvalitě spermií.
  • Hormonální léčba vs. bylinky: část diskutujících preferovala Clostilbegyt/Estrofem pro regulaci cyklu, jiní zdůrazňovali vedlejší účinky a volili kontryhel/řebříček/hluchavku.
  • Účinky kyseliny listové na váhu: jedna zmínka uváděla obavu z „přibírání po listovce“, ostatní ji vyvracely.


Otevřené otázky

  • Zda a v jaké míře skutečně zvyšuje pravděpodobnost početí rebound fenomén po dobrání Clostilu.
  • Jak nejspolehlivěji stanovit ovulaci u žen s velmi nepravidelnými cykly.
  • Jak kombinovat bylinky a lékařskou léčbu bezpečně při snaze o početí.


Zmíněné značky a firmy

Femibion 800, Favea (Kyselina listová plus), Medpharma, Calibrum Babyplan, Clostilbegyt, Estrofem, naseporodnice.cz

Zmíněné produkty a metody

kyselina listová, Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (kyselina listová, pyridoxin B6, inulin), Calibrum Babyplan, měření BT (bazální teploty), ovulační testy, menstruační kalkulačka (naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php), kontryhelový čaj, řebříček, hluchavka, Clostilbegyt (clostil), Estrofem, železo (tablety, forte), rebound fenomén

Místa a osoby

Petrcane, Zadar, Pula, Chorvatsko, C.Tesina, Plzeň, Ostravsko, Vysočina, Pardubický kraj, Moravskoslezský, Praha, Středočeský-Kladno, Ústecký kraj, Jihočeský, Lipno, Kleť, Vídeň

avatar
terioza1
14. črc 2011

ahoj, nejaka nova tehu?

avatar
sylvka
14. črc 2011

@smudlinka10 dobře promyšleno.holky,ono to dítě po narození zase tolik nestojí,já jsem si to udělala sama že mi přišlo drahé a zcela upřímně říkám,že 500kč za pampersky bych už nedala 😒 klidně bych koupila happy....kojila jsem 9 měsíců,no pak ten sunar něco stojí a teda výbavička a jsme zase u toho,kočár za 15000 zbytečnost 😔

avatar
andelka
14. črc 2011

@smudlinka10 u mě to bylo to samé. Po škole jsem byla na pracáku a prostě jsme tomu nechali volný průběh - co bude dřív, jestli práce nebo mimi - a práce v té době to fakt nevyhrála. Tak i proto chci mít druhé brzo, aŤ si to "odbudu" a pak teprve budu řešit práci. A popravdě doufám, že v té době už bude m s penězma trochu jinde a nebude mě to moc stresovat a najdu něco, kde budu fakt chtít zůstat a dělat po dětech teda tu kariéru 😉

avatar
sylvka
14. črc 2011

@terioza1 jen dvcě čekatelky 🤐
@andelka já jsem chtěla jít do práce teď,ale strašně mě vzala touha po druhém mimču,ale drasticky....tak uvidíme 😎

avatar
charlie1
14. črc 2011

Teda vy jedete 😀

avatar
amj
14. črc 2011

@sylvka souhlasim. taky jsme kupovali pampersky... a nakonec ty plíny z dmka byly na stejno ..a levnější. jenže to pak zhodnotíš až když už máš toho prcka většího, že vlastně jsi mohla ušetřit tam a tam

avatar
smudlinka10
14. črc 2011

jsem ráda, že v tom nejsem sama 😉

avatar
terioza1
14. črc 2011

@sylvka ktery?

avatar
sylvka
14. črc 2011

@amj přesně 🙂 to samé kočár....

avatar
sylvka
14. črc 2011

@terioza1 nebudu práskat,ony se přihlásí s // 😀 😀

avatar
terioza1
14. črc 2011

Holky, kolik tak na mesic stoji miminko? Nemyslim kocar, postylka, prebalovaci pult atd... myslim pleny a tak...

avatar
terioza1
14. črc 2011

@sylvka no fajn, jsem napjata...

avatar
smudlinka10
14. črc 2011

tady někdo na něco čeká? 😕 😅 😝 😎

avatar
terioza1
14. črc 2011

@smudlinka10 no prej jo.... ale nevim kdo

avatar
smudlinka10
14. črc 2011

jinak, my si jedeme koncem měsíce pro postýlku za 400kč i s matrací, sice budu muset utrhnout peníze z jídla ale tam se dá vdyž ušetřit

avatar
sylvka
14. črc 2011

1-5 měsíců-plíny,oblečení,ubrousky ,hyg.potřeby(mýdlo,olejíčky,krémy) bych řekla tak okolo 3000 a to počítám pampersky

avatar
terioza1
14. črc 2011

@sylvka korar, postylku, prebalovaci pult, obleceni do roka mam nakoupene... kdyz nepocitas obleceni?

avatar
terioza1
14. črc 2011

@sylvka me jde o to, kolik to mimino cca vypotrebuje plen ..... za tyden. resp. za mesic

avatar
sylvka
14. črc 2011

@smudlinka10 😀 😀 😀
to je super.co teda bych nesnesla je sekáč(pro děti)mě to nák vadí,to radši větve 🙂

avatar
smudlinka10
14. črc 2011

dá se ušetřit vařením doma když už jsou příkrmy a na plenkách se dá ušetřt když se látkuje, pokud člověk nevymýšlí blbosti, je to ta nejlevnější věc

jinak my jsme zvyklí žít za málo peněz, tak snad se nám podaří i dál takhle žít

avatar
smudlinka10
14. črc 2011

@sylvka to já taky ne, nevadí mi starší postýlka, nebo kočárek, ale oblečení ee

avatar
sylvka
14. črc 2011

přemýšlím -od narození na den....počítám...6-8 plen měl martí,to je max...

avatar
terioza1
14. črc 2011

prej jsou latkovky lepsi, ze dite pak driv chodi na nocnik. asi bych to tak i mela, kdybychom nekam sli na navstevu, dala bych papiraky, ale doma bud bez nebo latkovky

avatar
terioza1
14. črc 2011

a mate vybranej kocarek?

avatar
sylvka
14. črc 2011

my teda dost žerem a to včetně malýho 😀 😀 😀 příkrmy jsem z velké části kupovala,jsou drahý (i 36kč) a okolo toho 1,5 snědl k obědu i dva.ale je to veliký pohodlí,teď už musím vařit každej den a strašně mě to neba.přemejšlet aby to bylo zdravé,aby to chutnalo malýmu i velkýmu,aby se střídaly přílohy-zlatý skleničky 😠

avatar
amj
14. črc 2011

my těch plen měly asi 8-10, to moje holka ani v pamperskách počuranejch bejt nechtěla, to řvala jak tur 😀

avatar
terioza1
14. črc 2011

@amj no, 10 plen je taky dost ty jo...

avatar
sylvka
14. črc 2011

@smudlinka10 jak jsem psala,tesco má pěkný věci a nejsou drahý,já koupila tuhle mladýmu tričko za 120kč,což při dnešních cenách je opravdu zapakatel 😝
@terioza1 jo?já teda o látkovkách nepřemýšlela,ale když jsem mámě v martově roce a třičtvrtě nadšeně hlásila že je pres den bez plen,tak se my vysmála,že my jsme v roce neměli vůbec plíny,tak na tom něco bde 😀

avatar
amj
14. črc 2011

@terioza1 každý dítě je jiný... ale to moje zas chodilo rychle na nočník 😝 protože nesnášela to mokro 😉 a my kupovali pak ty z dmka za 199,- balík

avatar
sylvka
14. črc 2011

@terioza1 max.8 🙂

Strana