Snažilky od ledna 2013
Ahojky, najde se tu snažilka co do toho jde už ted od ledna?? Plodné dny by mi měly vycházet na 7. ledna tak uvidíme 🙂
Stručné shrnutí
- Snažení o početí v lednu 2013 se v diskusi řešilo především pomocí detekce ovulace: ovulační testy (LH), měření bazální teploty (BT) a sledování cervikálního hlenu či bolestí v podbřišku jako indikátorů plodných dnů.
- Pro řešení anovulace a nepravidelných cyklů byly v diskuzi zmíněny možnosti medikace a podpůrných prostředků (Clostil, Stimulen, fytosója, kontryhelový čaj) i návštěva centra asistované reprodukce a IVF.
- Uživatelky v diskuzi doporučovaly vyšetření u gynekologa: krevní hormonální profil a ultrazvuk během cyklu k ověření růstu folikulu a stavu sliznice před dalším snažením.
Nejčastější otázky
Q: Jak zjistit, zda proběhla ovulace?
A: V diskuzi byly doporučeny ovulační testy (detekují LH a obvykle dají pozitivní ~36 hodin před ovulací), měření bazální teploty (BT) a sledování cervikálního hlenu; gynekolog může ověřit ovulaci krevními hormony a ultrazvukem během cyklu.
Q: Jak fungují ovulační testy a jakou citlivost kupovat?
A: Uživatelky zmiňovaly ovulační testy s citlivostí 20 a 25; v diskuzi se uvádí, že test typicky ukáže pozitivní cca 36 hodin před ovulací, ale měření BT poskytuje zpětné potvrzení ovulace.
Q: Kdy dělat těhotenský test (kolikátý DPO)?
A: V diskuzi ženy doporučovaly testovat obvykle od 12.–14. DPO; několik žen testovalo i dříve (10.–12. DPO) a popisovaly „slabé čárky“ nebo duchy na méně citlivých testech.
Q: Jaké konkrétní testy a značky se v diskuzi doporučovaly?
A: Uvedené produkty: ClearBlue digital jako „třešnička“, Mamatest s citlivostí 10 (používaný pro časné testování), testy Rapiclear a ovulační testy s citlivostí 20/25; někteří uživatelky sdílely grafy na FertilityFriend.
Q: Co pomáhá při anovulaci podle příspěvků v diskuzi?
A: V diskuzi byly zmiňovány medikace a metody: Clostil (některé ženy uvedly úspěch, jiné bez efektu po měsících), kontryhelový čaj, Stimulen a fytosója (Sarapis Soja) jako doplňky, a chirurgické řešení srůstů (laparoskopie) poškozujících ovulaci; pokud selžou konzervativní postupy, řešila se návštěva centra asistované reprodukce a IVF.
Q: Jak dlouho čekat s přechodem na asistovanou reprodukci?
A: V diskuzi zaznělo, že při opakované anovulaci nebo dlouhodobých neúspěších může gynekolog doporučit vyšetření v centru asistované reprodukce; jedna žena uvedla, že po letech snahy šla na IVF a tento postup nakonec vedl k těhotenství (konkrétní individuální zkušenost byla v diskuzi popsaná).
Závěry z diskuze
Shoda
- Měření ovulace pomocí ovulačních testů a/nebo bazální teploty je běžně používaná strategie při plánování početí.
- Při nepravidelných cyklech odborné vyšetření (krevní hormonální profil, ultrazvuk během cyklu) je doporučováno před pokračováním snažení.
- Pokud konzervativní opatření selžou, alternativou je konzultace v centru asistované reprodukce a možnost IVF.
Sporné názory
- Některé ženy považují měření BT za spolehlivější než ovulační testy; jiné považují ovulační testy za užitečné, protože indikují LH surge cca 36 hodin před ovulací.
- Účinnost Clostilu a bylinných doplňků (Stimulen, fytosója, kontryhel) byla v diskuzi rozporuplná: jedna zkušenost uváděla úspěch po Clostilu, jiná uváděla neúčinnost po půlročním užívání.
Otevřené otázky
- Do jaké míry pomohou přírodní doplňky (Stimulen, fytosója, kontryhel) u konkrétních příčin anovulace.
- Kolik císařských řezů je v praxi bezpečných a kdy zvážit trvalé řešení (podvázání) — v diskusi se objevily různé názory lékařů a maminek.
Zmíněné značky a firmy
ClearBlue, Mamatest, Rapiclear, Stimulen, Sarapis Soja, FertilityFriend, Heureka
Zmíněné produkty a metody
ovulační testy (LH), měření bazální teploty (BT) vaginálně či orálně, ClearBlue digital, Mamatest (citlivost 10), Rapiclear, Clostil („clost“, „clostík“), kontryhelový čaj, Stimulen (uveden jako přírodní progesteron), fytosója / Sarapis Soja, IVF, laparoskopie (oprava srůstů), „provokačka“ k vyvolání menstruace, podvázání (sterilizace), tělísko (IUD), antibiotika (ve zmíněných osobních anamnézách)
Místa a osoby
Praha, Plzeň, Ostrava, Metropolitní opera, doktor Jonáš
@cabalkova takže ještě dlouhá čekačka na verdikt, ale uteče to...
Já jsem takový testovací maniak :D Michalku jsem testovala už 10DPO a divila jsem se, že tam nic není. 11DPO jsem dokonce rozebrala takový ten test v kazetě - protože jsem tam cosi viděla a pak jsem to zkoumala celý den v práci. :D No a 12DPO to už byla konečně slabá růžová čárka :D Tentokrát chci počkat do neděle - to bych měla být 14DPO - ale kdo ví, jestli vydržím :D
Ahoj děvčata, tak jak jste si užily silvestr? U nás bylo veselo, zpívalo se 🙂 nakonec se i Jaroušek minutu po půlnoci vzbudil a slavil snáma až do dvou do rána, z ohňostroje byl úplně nadšený a to sem se strachovala že se bude bát 😀 Jo a důležité info, i tuleníčko proběhlo, tak uvidíme za čtrnáct dní s jakým výsledkem 😀
@mufinka26 já věděla, že to nějak zvládnete :D
A ahoj holky... Všem přejeme krásný Nový rok - zdraví, štěstí a hlavně spoustu splněných přání
Míša s námi také oslavila Nový rok a z ohňostroje byla nadšená, tak jsme si dneska i trošku přispali.
Můj graf- jen tak pro zajímavost - i když zatím to zajímavé není...spíš myslím, že je netěhulní
http://www.fertilityfriend.com/home/simasla
Tak my jsme si Silvestr uzili v poklidu, muz usnul malem uz pred pulnoci, spat jsme sli v pul jedne, jenze v pul druhe se probudil Tondas a bulel az do ctyr, nic nepomahalo, a pak od peti zas, tak nevim, jestli se zase hlasi zoubky nebo co to bylo, ale jsem kvalitne ko, honim jeste nejakou praci a ve tri mame byt v Praze na obed u nasich, takze teda jestli to opravdu bude jak na Novy rok, tak po cely rok, tak potes.... a myslim, ze v noci probehla ovu, tuleni ale nebylo (ani jsme ho nemeli tento mesic jeste v planu), takze za jedenact dni cekam ms a pak uz bude konec prvni snazici cyklus... je to divny, ale zaroven si preju i nepreju, aby se to rovnou povedlo... holt smisene pocity. 🙂
@mufinka26 Tak testy ja nakoupila uz na jare, jak se mi vratil po zavedeni pikrmu cyklus, takze mam jak ovu, tak tehu, dokonce jsem si koupila i svuj oblibeny ClearBlue digital, abych byla pripravena, tak jsem na to zvedava. Jen by me zajimalo, jak dlouho po ovu bolestech probiha skutecna ovu, ale to je asi u kazdeho indi vindy... proste jak je ovu bolest, tak na to vlitnou a poradne se posnazit, ze? 🙂
@cabalkova tak tak, já sem ovu bolest zažila ted poprvé, ale nějak jsem poznala, že je to ono 😀 clear blue digital je i můj oblíbený 😀 no ale nakoupila sem pár testů citlivost 20 a pár 25.. tentokrát sem se vyhla mamatestu citlivost 10, jelikož mi ukazoval duchy a těhu sem nebyla 😕
@mufinka26 Tak ja mam z netu od Cinana testy s citlivosti 20, mela jsem je i pred Tonikem a ukazovaly spolehlive. A ten Clear Blue, to uz je jen takova tresinka, az budu mit pozitivni papirek, tak si udelam Clear Blue, protoze vypada hezky na fotkach. 🙂 Proste prdlouska. ted jsem objevila na netu jiny Gender Predictor nez jsem mela s Tondikem,, stoji par supu, tak uz je objednany, za tu legraci to stoji...
Ahojky děvčátka,
koukám, že to bylo včera všude podobné. My jsme si s manžou otevřeli lahvinku už kolem šesté, protože dneska ve 4ráno vstával do práce. No jinak jsme vydrželi do půlnoci, přiťukli si dali jsme si hubánka a vzbudila se Vika, tak jsme koukali z okna na sousedovic rodinu jak střílí petardy a Vika to tak krásně komentovala bum prask svítí🙂 pak jsem jí na několik pokusu ukládala, ale vydržela potvůrka do půl druhé než jsme šli spát my. Snážo nebylo jelikož jsme měli v posteli naší antikoncepci, ale tak co ovu by měla být za cca týden takže to zvládneme a pak se uvidí.
Já jsem se ještě rozhodla, že od nového roku nebudu měřit Bt a nijak extra se sledovat. Prostě se pokusím na to nemyslet a uvidíme. Protože doteď jsem se sledovala, počítala kdy je ovu, měřila a nic. Takže to nechám být a snad se povede. Jinak bolest před ovu nemám vůbec, já ovu poznám podle hlenu a čípku, ale stačí i ten hlen. A těhu testy kupuji jen a jen mamatest 10 je to jeden z nejlepších testů....duchy ukazuje většinou po clostu.
Jinak těhu testy mám taky doma Mamatest 10 - tak co? kdy mám testnout? spím, píchá mě v břiše a pálí prsa (trošinku) - vím, že to jsou i PMS příznaky, ale mám tak nějak pocit - tam někde v zadu... tenhle pocit teda přehlušuje - že to není možné jako poprvé aby se nám zadařilo, když před tím to bylo s problémy - ale kdo ví... možná jsem si příznaky vsugerovala - poví víc až test - a do neděle asi nevydržím :D
@mvkoty - jsem 9DPO - bohužel v době ovulky jsem měla 2 dny horečku, tak je to odhadem, uvidíme jestli se ještě trošku zvedne teplota - podle toho bych testila. Kdyby vyskočila nad 37 - to by bylo super a zkusila bych test
Holky ted sem se musela smát 😀 manžel našel můj dnešní ovulační test a s úsměvem ke mě běžel, jako kdy sem mu to chtěla říct 😀 si myslel, že je to těhotenský, ale jak mu zářili očička 😵 tak sem mu řekla, že je to přeci ten ovulační, tak se zamyslela říká, no mě to bylo divný. když si to nedávno měla 😀 já ho prostě miluju
Ahoj holky, hezký den všem.... no a moje teploty nic moc.... takže včerejší optimismus se pomalu vytrácí... ale ještě nestahuji kalhoty, brod je ještě daleko.


@simasla Ja jsem dnes 20 dc, cca den az dva do ovulky...