icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
kcvrcekz
15. zář 2011

@mihaji @market01 no jsem zvědavá třeba nějaké erupce na slunci..😀 Na mimi je myslím brzo a nervy už nemám..😀Tak uvidíme jdu se natáhnout a konečně snad chrnět..😀 Tak se tu mějte a zítra pa pa paaaaaaa

avatar
market01
15. zář 2011

taky bych si dáchla, ale ještě chvíli vydržím, kolem osmé asi skočím na skype pokecat s nastávajícím, zítra konečně přijede a pokud se nic zvláštního nepřihodí, tak příští pátek z nás budou manželé 🙂 jen škoda toho těhu, chtěla jsem mít "dar" pro manžela, tak třeba vánoční dárek už vyjde 🙂

avatar
ili08
15. zář 2011

@kcvrcekz no tak to bude určitě mimi 🙂 držím palce aby to tak opravdu bylo...Mě začal pobolívat podbříšek jak kdyby měla přijít MS ☹

avatar
ili08
15. zář 2011

@market01 kdyby to vyšlo na Vánoce tak by to bylo super 🙂 Já plánovala kdyby se zadařilo tak že bychom našim a manžovým rodičům dali pod stromeček fotku z ultrazvuku 🙂 no ale zatím to vidím bledě 😒 Každopádně dokud MS nedorazí tak naděje umírá poslední,že?Jsem si nemyslela že udělat mimi bude taková fuška 😕

avatar
mochenkaa
15. zář 2011

já celý den polehávám. a to jsem vstávala po jedenácté 😅 a přesto jsem unavená 😒

avatar
kcvrcekz
15. zář 2011

@ili08 No tak to nevím ještě je čas...MS mám mít až za týden v pátek...No uvidíme..🙂

avatar
market01
15. zář 2011

@ili08 jojo, kdyby to vyšlo na vánoce, to by byl ten nej dárek 😉 no jo, to dělání je fajn, baví mě, ale to čekání, jestli to vyšlo nebo ne, to už je horší. Vysadila jsem v květnu, tak jsem ráda, že aspoň MS chodí jakž takž pravidelně, kromě teda tohoto výkyvu, ale jestli je i ovu, to netuším a zatím se mi nechce stresovat nad teploměrem nebo dalšími testy, po této zkušenosti jsem se zařekla, že testy už nekoupím 😒 ale kdo ví, jestli to vydržím, budu se snažit už tak neplašit 🙂

avatar
lucik1986
15. zář 2011

@kcvrcekz ahoj 🙂 jsem na tom stejně jako ty do MS daleko ale co to tělo moje předvádí 🙂

avatar
nini19
15. zář 2011

ahoj holky...jak se máte?co nového? 🙂 no ja mám pomalu 10DC..a manžel od zítra 3 dvanástky noční... ☹..tak snad ovu dorazí až nekdy od pondelí,to mám narozky...aspon by sme to hezky rozjeli.... 😀 ...mám už i ovu testy,tak se tešíííííím....

avatar
pejullka
15. zář 2011

holky těhulky, špinily jste všechny po oplodnění?

avatar
alisi001
16. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................64 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
ninucha.......................54DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
tumik............................49DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................46DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................46DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................44DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................43DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................36DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 35DC
galigula .........................35DC
sarinkac.........................33DC
melliss...........................32DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................32 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............31DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
pejullka............................30DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................29DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................28DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
danda81........................27DC(Femibion 800).....................................................................DANIELA 30 let
ili08 .................................26DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................26DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................26DC
alisi001..................... .....25DC (listovka a Calibrum babyplan,kelp jod)......................ALENA 32 let
mochenkaa....................25DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................24 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................22C(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................21C(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................21C(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................21C(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................21C (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................21C...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................20..............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....19C (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................19DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................17C(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................16C (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........16C(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................16C(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................15C(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................13C (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................12C (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..11C(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................11C............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................11C.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................11C(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................10.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................9C(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................8C( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 6C (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
stares.............................3(listovka)................................................................................MIRKA 27 let
miky.................................2C (listovka a kontryhelový čaj)............................................. MIRKA 30 let
kd23.............................. (..30.9. objednání do nemocnice na PCO).................................. KATKA 29 let
leeena_4 ......................( po revizi.)...........( mamavit)...........................................................LENKA 28 let

avatar
mihaji
16. zář 2011

Dobré ránko 🙂

avatar
kcvrcekz
16. zář 2011

Dobré ránko..🙂

@lucik1986 Ahojky, no říkám si, že když už HA neberu od prosince mohla bych být už nějak vyčištěná a ustálená, ale teda co to se mnou je sama nevím..🙂

avatar
mihaji
16. zář 2011

Já když vás tady tak čtu, tak jsem čím dál radši, že HA už nějaké roky neberu.

avatar
hankamamka
16. zář 2011

Dobré ráno. Ja len čakám, kedy sa MS rozbehne :(

avatar
alisi001
16. zář 2011

už dlouho se nepřidala do tabulky žádná těhule tak šup šup a tu MS nechte tam kde je

avatar
kcvrcekz
16. zář 2011

@alisi001 No přesně..🙂 AŤ už jsi v té vrchní části tabulky..😉

avatar
alisi001
16. zář 2011

@kcvrcekz ráda bych ale asi to tak rychle nepujde 😉 zatím nebyla ovu podle teploty ještě si počkám do úterý a pokud nepříjde jdu opět na vyvolávačku ☹

avatar
miky
16. zář 2011

Dobré ránko 😉 , já jsem dneska ani odkaz na grafík dávat nebudu, co byste v něm také vyčetly, když jsem 2DC, ale co mi přijde zvláštní je to, že zatím s teplotou nejdu dolů, držím se pořád na 36,7, ale taky je pravda, že MS zatím není moc silná, většinou je to jenom takové špinění, takže ten pravý pokles nejspíš teprve přijde 😉
@alisi001 tedy tem tvůj graf si z nás snad vážně dělá srandu 😠

avatar
alisi001
16. zář 2011

@miky taky už mi leze na nervy 😀 však se koukni jakou teplotu jsem měla já u MS 37 a jak tak koukám tak to mám nějak naopak prvně vysokou a pak nizkou 😒 jsem z toho jelen 😖

avatar
alisi001
16. zář 2011

no mám ještě 3 dny čas na ovu tak jsem zvědavá

avatar
mihaji
16. zář 2011

@miky Třeba pokles nepřijde 🙂

Asi máme v práci další těhotnou ☹

avatar
alisi001
16. zář 2011

@mihaji tak to by bylo aby ses v práci nenakazila 😀 😀

avatar
mihaji
16. zář 2011

@alisi001 No, nevím, zatím to na mě nějak nefungovalo 😀 . Spíš se bojím, aby na mě nehodili její práci. A přiznávám se, že trochu (hodně) závidím. 😀

avatar
miky
16. zář 2011

ale povím vám, že jsem tu svojí MS tady včera večer obulela, přišlo mi to prostě líto a hlavně taková beznaděj, když si říkám, že vím kdy byla ovu, snaženíčko v té době bylo taky, tak proč se to nepovedlo 😠 Už mě napadají takové katastrofické scénáře, že už žádné mimi nikdy ani mít nebudeme, prostě jako tradičně v období MS se mnou hází nervy 😔

avatar
hankamamka
16. zář 2011

aj ja som svoju blížiacu sa MS oplakala ... presne, viem, kedy ovu bola, aj ze sme to dobre "nacasovali" ... a nevyslo to. co ked to proste nevyjde?

avatar
miky
16. zář 2011

@hankamamka jj přesně takhle to mám já. Jak je možný, když to byl ten správný čas, že to nevyšlo.......ach jo. Je tedy pravda, že Barunka nám vyšla až na 4 pokus, ale to jsem nevěděla kdy byla ovu, tak jsem myslela, že teď, když to mám "pod" kontrolou by to mohlo být dřív a ono nejspíš ne.....i když se vlastně říká, že do třetice všeho dobrého, tak třeba to opravdu klapne teď v říjnu

avatar
mihaji
16. zář 2011

Já jsem normálně relativně v pohodě, ale před MS to se mnou taky pěkně hází 😒

avatar
kcvrcekz
16. zář 2011

@alisi001 Do úterka času dost...😉

Strana