icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
miky
16. srp 2011

@alisi001 já to vidím na tu ovulku, takže dneska večer nevysedávat dlouho u TV a s manželem máte o zábavu postaráno 😀

avatar
baibies
autor
16. srp 2011

tak já mám taky ted ovu, ale doporučení od doktorky ještě měsíc počkat.. ale to uteče....

avatar
mautas11
16. srp 2011

ahoj, tak dnes jsem 14DC a normálně jsem začala dnes krvácet(nikdy se mi to v půlce cyklu nestalo) může to být třeba způsobeno pregnylem ale z minulého měsíce?? nebo taky z nějakých nervů??

avatar
alisi001
16. srp 2011

@miky no dělala jsem si testík a nic tak uvidíme zitra rano jestli se něco pohne 😀 každopádně sexík bude kdyby náhodou 😀 uvidíme jak na tom budu ráno s teplotkou 😉

avatar
mochenkaa
16. srp 2011

@baibies mě se zdá, že se to táhne jen od ovu po ms, jinak to hrozně letí 😀
@alisi001 hlavně to nepodcenit když by test kecal

avatar
miky
16. srp 2011

Holky dneska se s vámi loučím. Akorát jsem se vrátila z powejogy a jsem KO a co je nejhorší honí mě mlsná, takže to co jsem pracně vypotila na hodině cvíča teď doženu sušenkou 😀 😀
Ahoj zítra 😉

avatar
miky
16. srp 2011

@alisi001 možná je to tento měsíc nějaká maskovaná ovulka a hraje si s vámi na schovku 😀 😀 😀

avatar
hankamamka
16. srp 2011

dievcata a vasi muzi ochotne spolupracuju, ked mate ovulaciu? mne pride, ze to neviem naplanovat, aby sa nevytratila romantika, neha ... a aby sme si tiez pracovne a ine povinnosti naplanovali tak, ze mozeme a chceme obaja... ake su vase skusenosti?

avatar
alisi001
16. srp 2011

@miky to je možný 😀

avatar
miky
16. srp 2011

@hankamamka my se tenhle měsíc snažíme první a přiznám se, že ovulku jsem hlídala jako čert 😀 a přesně jak píšeš, pak se z toho stala spíš povinost než potěcha, takže v den ovu pomalu ani nic nebylo, protože na to prostě ani u mě ani u manžela nebyla nálada. Takže pokud se nám nezadařilo, tak příští měsíc musíme trošku "zvolnit" a ne až tak moc to hrotit. Je škoda si takové příjemné věci takhle kazit 😉

avatar
alisi001
16. srp 2011

@hankamamka můj manžel spolupracuje 😀 a rád až mě to překvapuje 😉

avatar
hankamamka
16. srp 2011

@miky suhlasim! toto sa musim naucit ... nehrotit to, zbytocne

avatar
alisi001
16. srp 2011

tak holky loučím se s váma zítra rano jsem tu ted si jdu užít hezký večer 😀 and toho nebude ráno moc na dočítání 🙂

avatar
mochenkaa
16. srp 2011

my jsme si řekli, že to necháme na přírodě (haha 😅 ), ale do ničeho jsme se nenutili. měli jsme štěstí, že jeho noční začaly až po ovu, takže toto bylo v klidu a hlavně já vždy v tomto období (minimálně poslední rok) měla největší chutě 🤐

avatar
bujanda
16. srp 2011

holky, ještě jsem se musela z večerního srazu s kámoškou vrátit a říct vám důležité info, hlavně pro @hankamamka aby byla v klidu.....takže ta moje těhotná kamarádka si udělala tt 3 dny po vynechání MS a byl negativní, prostě ani ň...no tak to nechala být a jelikož těhotenství neplánovala tak si další test udělala až asi za 10-14 dní po vynechání MS a až tehdy se jí objevily //, takže nic není ztracené...hlavně ať mrcha nepříjde 😉
tak ahojte a zítra zase tady

avatar
mochenkaa
16. srp 2011

holky zítra tu nebudu tak toho moc nenakecejte ať pak 2 hodiny nedočítám 😀

avatar
helousek1
16. srp 2011

@mautas11 no...tak po tom pregnylu si to nemyslím, já ho taky měla a žádné krvácení se nekonalo a dokonce i ovulace až o den později než měla.

avatar
leni84
16. srp 2011

@bujanda
Jj, to je klidně možné. Mně moje ségra říkala, že u prvního dítěte měla tři testy negativní i po týdnu vynechání ms..Ale to je spíš vyjímečný případ..Každopádně, někdy se to stát může..Takže naděje umírá poslední.. 😉 Dokud ms nepřijede, tak je pořád šance..🙂

avatar
anabella_lee
17. srp 2011

@hankamamka My se snažíme taky první měsíc, ale je fakt, že jsem si taky řekla že to nebudeme přeci hrotit, no a jak jsem si začala počítat možné plodné dny, tak jsem si je už zaznačila do kalendáře, a jelo se podle nich 😀 Je fakt že se mi třeba jednou nechtělo, či manželovi, ale to po chvilce přejde 😀 . Taky mi vadí že to není spontální a neplánované, ale bohužel, oba vstáváme brzy ráno do práce, manžel ještě dříve jak ja a to před 4 hodinou raní, a celý den lítá v práci, pak dorazí domu něco popracuje doma či jde na kolo a večer je rád když v 8 zapluje do postele. Normální bylo že tak dvakrát za 14 dní jsme se tedy mazlily, a s takovou bychom se toho miminka fakt nedočkaly 😀 😀 😀 Takže trošku řízený to být musí no, teda pokud někde není nějaký hormon, co zabraňuje početí když se jednomu z partneru tak moc nechce 😀 to by fakt potom snaha byla zbytečná 😢 😀 . Jak zvládám romantiku a to kolem? Tak snažím se pěkně obléct a pokaždé to je trošku jiné, když manžel vidí jak jsem oblečená automaticky už vstává z gauče od televize pokud tam teda zrovna je 😀 až jsem se včera musela smát že za chvili takové prádelko nebude mít asi rád ne???? 😀 😀 😀 No musí se to brát i s humorem, jinak by to nešlo. Ale baví mě to.-) Říkala jsem manželovi že kdyby se mu fakt nechtělo tak klidně řekne, že nemá cenu nutit. Nehcci to brát jako ,,honbu za miminkem,, ale připraveným je přáno no ne? 😀 Ale jinak příroda je mocná čarodějka a až to bude mít přijít tak to hold příjde......

avatar
alisi001
17. srp 2011

😀
mishule12................. 34DC (listovka a maliník)
miky............................ 34DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 29 DC
alisi001..................... 28DC (listovka a Calibrum babyplan)
luci_inka.....................28 DC
stares..........................27DC(listovka)
hankamamka............26DC (listovka)
bujanda..................... 25DC (Calibrum babyplan)
mochenkaa................24 DC (listovka a Calibrum Baby plan)
hanulik88.................. 21DC (listovka)
esila............................20DC (listovka)
leni84......................... 20DC (listovka)
karkulka_17.............. 19 DC
dilemma ....................18DC
anabella_lee..............17DC (listovka, Calibrum baby plan)
mahonia.................... 16 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................16 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 16DC (Calibrum babyplan)
lucik1986 ...................14 DC
pajule...........................14 DC(listovka)
baibies....................... 14DC (Mamavit)
sarana........................ 12 DC (listovka)
martinan4 ................... 9 DC (Calibrum babyplan)
baptisia........................ 9DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,Maliník čaj)
blazu..............................8 DC
verik19.......................... 6 DC (listovka,kontryhelový čaj)
peela ............................ 5 DC
galigula .........................5DC
helousek1......................5DC
kd23............................... 4 DC (listovka)
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září)
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC

avatar
alisi001
17. srp 2011

tak ja už fakt nevím 😒 dnes takto http://www.womenzone.cz/uzivatelka/alisi001/gra...

avatar
anabella_lee
17. srp 2011

@alisi001 No já bych nezvládla si měřit tu teplotu, za to vás holky obdivuju. Neměla bych na to nervy, a jen bych se nervovala ještě více...to už si pak raději zakoupím nějaký ten ovu test, jen o nich ještě moc nevím jak z nich něco vyčíst, moc jsem je ještě nezkoumala....

avatar
alisi001
17. srp 2011

@anabella_lee ja měřím teplotu a dělam si ovu testy ale stejně jsem ještě neměla ovulku a to jsem dneska 28 DC 😠 ale co zitra pujdu na vyvolávačku a začneme se znovu snažit

avatar
megy
17. srp 2011

leni 84 - já tam nešla jen tak. Já měla v pátek minulý týden potíže a oni si mě sami pozvali. Vím, kdy je vidět těhu na UZ 😀 a předpokládala jsem, že nic neuvidí , ale dr. měla udělat řádnou kontrolu, na kterou si mě sami pozvali - to je neomluvitelné

avatar
alisi001
17. srp 2011

@miky dnes se ukázal duch na testech za 1 kč v limitu ale po zaschnutí z něj neni nic 🙂

avatar
anabella_lee
17. srp 2011

@alisi001 ono to někdy po vysazení HA trvá než naskočí, jsem zvědavá kdy se ukáže u mě teda.....sice pobolívaní na vaječníkách mám občas, ale to může být i něčím jiným.

avatar
miky
17. srp 2011

Dobré ránko, tak my dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47 , takže si myslím, že už je to jasné a já v nejbližších dnech očekávám MS
@alisi001 že by tedy konečně začali fungovat? A už jsi dneska zkoušela také klasický proužek? Tedy jak já si přeju, aby do večera na tebe jukly pořádný dálnice a nemusela být ta vyvolávačka 😉

avatar
alisi001
17. srp 2011

@miky ahoj psala jsem ti do IP DOTAZ 😉

avatar
dilemma
17. srp 2011

Dobre rano🙂

Chjoo holky uz se mi to zase blizi uz za par zase cekam ms:( ja se tak na to netesim az to neni mozny mam to zrovna dostat kdyz bude malicky slavit 2 roky:( chjoo preju si aby to konecne uz vyslo:( sem z toho naprasky:( posledni dobou jsem na to moc nemyslela protopze jsme mela uplne jinou zabavu mela jsme tady neter a moje rodice ale ted jsme zase zustala s malym sama a s pritelem a opet se myslenky stahuji na to ze to nejse:( chjooo

A co vy holky? jak se mate??? a co je u vas noveho?? dlouho jsme tady nebyla:(

avatar
alisi001
17. srp 2011

@miky A neboj třeba teplota ještě vyskočí přála bych ti to 😉 koukni na můj minuly graf taky jsem měla pokles

Strana