icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
bujanda
19. srp 2011

@miky @makak32 holky, díky, jsem taky ráda, že zatím takto.....test jsem si teda letěla ráno hned udělat a nic 😒 ale pořád si říkám, že dokud nepříjde, tak naděje ještě je...jako ta moje kamarádka...ta si dělala test 3 dny po očekávané MS a nic a ukázalo se jí to až za 14 dní....

avatar
makak32
19. srp 2011

@miky v září jsem počala už 2x 🙂 září je moc pěkný měsíc 😉

avatar
makak32
19. srp 2011

@bujanda určitě je to ještě brzy 🙂 ale kdo to má vydržet se netestnout když je ta možnost ...

avatar
bujanda
19. srp 2011

@makak32 přesně tak.....zkusit se musí všechno 😀 a naděje umírá poslední 🙂

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda držím palce 😉 já osobně můžu říct že na těhu testu se mi ukázala čárka poprvé 12 DPO a po druhé 13 DPO ale to už byla pořádná čárka koukni do alba

avatar
bujanda
19. srp 2011

@alisi001 jj vím o tom, proč myslíš, že jsem zkoušela dneska testovat 😀 jsem dnes 12 DPO

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda ale u každé je to opravdu jiné 🙂

avatar
bujanda
19. srp 2011

@alisi001 to asi je...tak budeme teď čekat a doufat .... a co ty? třeba už se to opravdu povedlo 😉

avatar
hankamamka
19. srp 2011

dobré ráno, dievčatá! tak ja som ráno našla drobné špinenie na prádle, zatial len taký fliačok (pardón za detaily 🙂 ) tak myslím, že dnes/zajtra už to príde :-/ tak nabudúce!

skúsených sa chcem opýtať, špinenie je začiatok nového cyklu, či koniec predchádzajúce? aj počas MS sa meria BT? dám sa na to meranie, ste ma navnadili.

na budúci mesiac tu bude tollllllllko tehotiek, že praskne naše fórum radosťou ! 🙂

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda to asi ne pořád asi nebyla ovulka ani podle grafu dneska ta teplota vyskočila ale ovu test nic myslím si že ovu byla toho 11.8 podle hlenu ale graf ji nevyznačil a teploty potom tomu taky nenasvědčují tak nevím a testy mám jen 25 Uml ☹

avatar
alisi001
19. srp 2011

@hankamamka měřeni BT až po MS a špinění před menzes je normální ale DC se počítá až se MS rozjede 😉

avatar
bujanda
19. srp 2011

@alisi001 to bude v pohodě, uvidíš, třeba jste se opravdu trefili a zkoušej hlavně i jiné ovu testy než jen ty za 1 Kč..pro jistotu

avatar
bujanda
19. srp 2011

@hankamamka nic nevzdávej, třeba to bylo jen to co jsem včera našla na netu...že je to špinění v začátku těhotenství....takže třeba se ani nerozjede...

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda ted už jsem si obědnala klasické proužky tak budu testovat po MS jen těma 😉 když už má MS dorazit at dorazí co nejdřív

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

No taky mám v plánu si pak příští měsíc koupit nějaké Ovu testy .....tak jsem zvědavá🙂

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda uvidím jak na tom budu zitra s teplotou pokud bude zvíšená udělám test 😉 ale moc tomu nevěřím

avatar
bujanda
19. srp 2011

@alisi001 držím moc palce 😉

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

@miky To s tím moc nepočítá nikdo že to první měsíc výjde, ani já ne, ale nějak se doufá 🙂

avatar
miky
19. srp 2011

Tedy, tak tady u nás se tak nechutně zatáhlo, prostě tma jak kdyby bylo už alespoň devět hodin večer

avatar
leni84
19. srp 2011

Ahoj holky, to je zase zpráv..🙂
@bujanda@alisi001@hankamamka Holky moc vám držím palce aby ms nepřijela!!!
@alisi001 A kdybys byla těhu, tak ta vyvolávačka miminku neublíží?
@miky Příští měsíc bude tvůj!!! 😉 Na jednu stranu je i dobrý, že nám nějaké velké výkyvy v cyklu..

avatar
leni84
19. srp 2011

@ Tady v Praze je taky úplně černo..a zrovna s sebou mám věci na odpolední koupání 😠

avatar
kd23
19. srp 2011

Ahoj holky - to bylo zase počteníčko. 🙂
@miky Tady se taky pořádně zatáhlo, čekám pořádnou průtrž mračen.
@bujanda To by bylo fajn !!! Moc fajn !!! 🙂 Doufám, že to dneska rychle uteče 🙂

avatar
mochenkaa
19. srp 2011

jeden tu dva dny není a než vás dočte... 🙂
@alisi001 prosím o doplňění do tabulky Gabča 23 let
@hankamamka @alisi001 @bujanda holky držím pěsti ať ta potvora nepřijde

jinak mě vesměs všechny příznaky zmizely. Břicho mám nafouklé jak balon, bolí mě kříže a prsa... jenže to mívám i před ms, sice ne tak brzo, ale jo 😒 tak v pondělí uvidíme co bude

avatar
alisi001
19. srp 2011

@leni84 ne neublíží jen tomu pomůže 😉

avatar
alisi001
19. srp 2011

mishule12................. 36DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
wer2........................... 31 DC
luci_inka.....................30 DC
stares..........................29DC(listovka)
hankamamka............28DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
bujanda.......................27 DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
mochenkaa................26 DC (listovka a Calibrum Baby plan).......................................GABČA 23 let
hanulik88.................. 23DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
esila............................22DC (listovka)
leni84......................... 22DC (listovka)...............................................................................LENKA 27 let
karkulka_17.............. 21 DC
tumik............................21 DC................................................................................................MARTINA 28 let
dilemma ....................20 DC.................................................................................................KVĚTOSLAVA 22 let
anabella_lee..............19DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia.................... 18 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................18 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 18DC (Calibrum babyplan)
makak32 ...................17 DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
lucik1986 ...................16 DC.................................................................................................LUCKA 25 let
pajule...........................16 DC(listovka)
baibies....................... 16DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
chalotka ......................15 DC...............................................................................................PAVLA 32 let
sarana........................ 14 DC (listovka)
martinan4 ................... 11 DC (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let
baptisia........................ 11 DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,Maliník čaj)....BARBORA 25 let
blazu..............................10 DC
verik19.......................... 8 DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
peela ............................ 7 DC
galigula .........................7DC
helousek1......................7DC
kd23............................... 6 DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
miky.................................2DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
alisi001..................... ??DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září).................... ILONA 28 let
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC
meea............................?? DC

avatar
kd23
19. srp 2011

@alisi001 Kéž by mohlo... 🙂

avatar
miky
19. srp 2011

tak a už zase pěkně piju ten "výborný" kontryhleový čaj 😀 😀

avatar
bujanda
19. srp 2011

@kd23 no tak tady je černo a už tu hřmí 😒
ty jo ale do neděle než to má tedy opravdu přijít je daleko, to budou nervíky...

avatar
bujanda
19. srp 2011

@mochenkaa taky držím palce ať ti nedorazí a můžeme všechny testovat 🙂

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda u nás bylo kolem 6 rano zataženo a ted tu svítí sluníčko a na teploměru je 26 stupnů

Strana