Těhotenství 39+. Za jak dlouho se přirozeně povedlo?

13. zář 2021

Dobry den,

zeny, ktere byli tehotne ve vyssim veku, tedy 39+, za jak dlouho se prirozene povedlo? U nas by slo o treti dite (prvni dve maji 4,5 a 2 roky a povedly se hned). Ted uz to je cca 7 mesicu a nic. Dekuji za zkusenosti a vy, co jste odpurkyne rodicek kolem 40, si komentare odpustte, diky!

sebinka123
13. zář 2021

Já jsem otěhotněla hned první měsíc ve 39. Paradoxně 1 dítě jsem měla před 20 rokem a to trvalo nejdil, asi 5 měsíců. Všechny další děti dá se říct hned. Ale je pravda, že vím, kdy mam plodné dny. Držím pěsti, ať se brzy zadari. 🍀🍀🍀

merope
13. zář 2021

Skončila jsem s IVF a darovanými oocyty - prostě ta kvalita jde opravdu prudce dolů.

kosi_cek
13. zář 2021

My se do dalšího dítěte pustili, když mi ještě nebylo 38 let, tehdy jsme ale poprvé poznali, co to je snažit se o těhotenství. Ve svém cyklu jsem se orientovala dobře a využívala jsem toho (tato znalost mi sloužívá, i když neplánuji těhotenství). Poprvé jsem si prošla i potraty, každopádně jsme se dočkali a po 40.narozeninách jsem porodila zdravé miminko ♥️ Předchozí 4 starší děti (s tím samým partnerem) k nám postupně přišly bez čekání i problémů, jenže to bylo do těch 35ti let a pak mi přišlo, že jsem jen super důkaz toho, co se všude píše, že prostě ta plodnost a kvalita vajíček rapidně klesá...

autor
13. zář 2021

@merope chapu no...a lze nejak zjistit kvalitu vajicek? Ovarialni zasoba lze, ale lze i kvalita?

europa00
13. zář 2021

ahojky myslím že jde pouze tím že je oplodni ap oslou na genetiku jinka ne...já budu mít 39 let ..mám velikou zásoubu vajiček..i pri nizke stimulaci 11 vajiček oplozenych vajíček, 8 krasnych blastocyst ...aleeep ozor genetika z 8 vajíček 6 vadných...podotykám ze nemame z manzelem ani jeden genetickou zátez jsmeo ba vp oradku...ale jsou tam vady chromozomu, ktere se nededi ale vznikaji uz proste kbuli vyssimu veku zeny...v našem veku je uz cca 70% vajíček - pozdeji embrii vadnych...v lepším prípade s nima zena neotehotní, v horsim potrati záhy, v nejhorsim privede na svet postizene dite...bohužel nikdo ti nerekne jak na tom jsi musela bys jit do umeleho oplodneni a nechat si embria vysetrit, jelikoz se to okem nepozna ja mela dokonale blastocysty bez jedine znamky fragmentace a presto byly vadne...opravdu je to způsobene uz věkem ženy. proste si na to spravne vajičko budes muset dele počkat, přeji at nedojde k zadne nehode a trefite na to spravne.

mandala
13. zář 2021

Já otěhotněla neplánovaně ve 40, a jsem si jistá, že to bylo jen jednou, kdy jsme si nedali pozor, a zrovna se povedlo, kdybych to tak chtěla, tak se nezadaří... 😆

rebe
13. zář 2021

Bylo mi tedy o rok méně, ale třetí dítě nám trvalo nejdéle, něco přes půl roku. Po pár měsících jsem díky ovulačním testům zjistila, že se nevyznám ve své ovulaci :D Pomohl mi drmek, hned v prvním cyklu braní jsem otěhotněla.

merope
13. zář 2021

Já to ani nemám jakkoli od doktorů potvrzeno, že jako špatná kvalita vajíček, to oni ani netuší. Může tam být problém kdekoli. Já to poznala tak, že blastocytu jsem měla 1x a to jednu. Ze 4 cyklů IVF. V druhém cyklu bez transferu a od třetího jsme pak transferovali třetí den "co tam zbylo" s tím, že lepší řešení beztak neexistuje.

autor
13. zář 2021

Ach jo...ja vim, ze zivotnim stylem se da ovlivnit zasoba vajicek, kvalita nikoliv, ta se skutecne s vekem snizuje. My do IVF jit nechceme. Pokud se nepovede prirozene, holt to tak ma byt. Ale mrzi me to. Po tom, co jsem si zde precetla, si rikam, jestli do toho vubec jit, kdyz riziko spontanniho potratu ci vv je uz ted tak vysoke...prvni otehotneni v 34 letech a druhe v 36 a toto jsem fakt neresila. Ted uz se bojim.

autor
13. zář 2021

@rebe mohu se zeptat, jak jsi drmek brala a v cem pomohl?

autor
13. zář 2021

@europa00 a je to skutecne tak, ze ve vetsine pripadu, pokud je vajicko spatne, k oplodneni nedojde? Pac to by byla jeste ta lepsi varianta.

europa00
13. zář 2021

no to je ta nej varianta...jen treba u mě se bez problému oplodnily i ty špatné, teda ono k tomu dojde v podstate az po splynutí vajíčka se spermií, je to pul na půl, pul chromozomů dava spermie pul vajičko. moje embria vypadly skvěle kdyby neměly genetiku tak morfologicky to byla ačkove embria, přesto mají v sobě vady pak neslučitelne se zivotem, respektive s velkým rizikem potratu hned v začátku...takže blve je že práve k oplodnení úplně bez problému může dojít a taky muze dojit i k uhnizdení vajíčka a naslednému potratu...jak rikam genovou zatez s partnerem nemame zadnou...tohl je pouze otazka našeho věku..já budu mít 39 manžel 48. prostě opravdu se ne nadarmo říká, že nejvhodnější věk je pro ženu 20-25 let...pak už se proste rizika postizení a potratu velmi zvyšují

europa00
13. zář 2021

hele nenech se odradit, třeba to normálně klapne, navíc dnes se da pak u mimiška zjistit genetika brzy, jak z plodovky do ktrre bych ja třeba nešla tak z krve ale stoji to kolem 15 000, nikde není psáno, že prostě nebudeš mít štestí...není třeba myslet hned na nejhorší, pokud nemáte zádné zdravotní problémy tak bych to neresila a uvidíš co ti osud přinese

monika3456
13. zář 2021

Já mám 39 let, otěhotněla jsem 2x během 6.měsiců, pokaždé ZT v 9.tydnu. Chci to zkusit ještě chvilku a pak se už na to vyprdnu. Nevím, zda na to mám již sílu a bojím se zase revize, jinak máme tři děti. Po 35 věku jde kvalita vajíček hooodně dolů 😭

europa00
13. zář 2021

@monika3456 ano ano, topřesne může byt duvod zamlklého těhu, některé nadbxtečné nebo chxbějící chromozomy. já bych upřímne se už nesnažila v mých letech, ale prisla jsem o vejcovody, a s manzelem nemáme společného potomka, máme oba jedno dítko z predchozich vztahu, ale práli jsme si spolu...jinak uz byvh se takto nemordovala, potraty mám práve uz taky za sebou, očividne z tohoto důvodu, prisla jsem o vejcovody a nikdy by me nenapadlo ze bude na vine toto, jelikoz prvni co jsme si nechli udelat po prvnim zamlklem tehu byla genetika a ta je bez problemů...a čas bežel, najednou jsem se ohlidla a bude mi 39 šílené...tři děti je krasny počet

autor
13. zář 2021

@europa00
@monika3456 ach jo, to me hodne mrzi. Muj gynekolog, uznavany odbornik a vedouci jednoho z prazskych caru, mi rekl, ze to vidi pozitivne, ale asi bude treba vic casu. Nicmene kdyz to tady tak ctu, tak mam sto chuti to prestat pokouset 😪

europa00
13. zář 2021

hele každy ma nejakou svou hranici a stopku, asi kdyby te to ohrozovalo na zivote volila bys jinak, pokud na diteti extremne nelpis, tak to nechej osudu, prose sex bez ochrany a pal to cert, bud si to mimi cestu najde nebo ne...jsk rikam 3 krasne zdrave deti je extremni pozehnani, neni proc tlacit na pilu. ono treba si e to spravne embrio co budeo k najde a bude vymalovano. určitě bych netracela nadeji..deti plodi i mnohem starší ženy

rebe
13. zář 2021

Měla jsem velmi dlouhý cyklus a bylo mi nejasné, kdy přesně mám ovulaci, někdy 17., někdy 19., někdy asi až 21. den cyklu. Když jsem zkusila ovulační testy, zdálo se, že dokonce neovuluji vůbec. Drmek jsem brala v kapičkách, po 14 dnech přišla velmi zjevná ovulace a menstruace už nedorazila.

meejja
15. zář 2021

Nevzdávejte to! Nikdy nevíte 😉. Já poprvé otěhotněla v 39 letech po 2 měsících. Jsem v půlce těhotenství a všechny výsledky jsou tabulkové…

mandala
15. zář 2021

Hele moje kamarádka měla první ve 40, protože do té doby nenašla toho správného muže, druhé o dva roky později a vše v pořádku...

marselina
16. zář 2021

My se s manželem snažili cca 3roky a nic. Bylo mi 40 a5 měsíců kdy jsme využili ivf, povedlo se na druhy pokus. První odber jen jednoho vajíčka a nebylo zralé, druhy odber 3vajicek, dvě oplozena a transfer obou.Chytlo se jedno a čekáme první týden v únoru miminko.
Kvalita i počet vajicek vekem bohužel klesá 😢

danvitka
16. zář 2021

To je individuální. Já ve 30 snažení půl roku a jeden potrat, pak zase půl roku a zatím stále těhotná. Kamarádka 42 otěhotněla přes tělísko 😁 vše bez problémů. Jen porod hodně komplikovaný, miminko oživovali protože se nalokalo plodovky nějak hodně.

r1108
16. zář 2021

Otěhotněla jsem měsíc před 39, po deseti měsících. Před tím jsem byla těhotná 4x na hned ale tři potraty z toho byli. První dítě ve 36 a druhé ve 39.

veronikav31
17. zář 2021

Zjišťoval Dr. zda probíhá přirozeně ovulace? Jinak nemusí se hned chodit na Ivf, jsou i jiné možnosti-Clostilbegyt, případně IUI, případně lze podpořit přírodními prostředky.Spermiogram v pořádku? Podívejte se na Mateří kašičku, já ji užívala na lačno,ale pomohla.

autor
17. zář 2021

@veronikav31 muzu poslat sz?

veronikav31
17. zář 2021

Ano, můžete

helach
18. zář 2021

Já jsem otěhotněla v 35 letech po několikaletém snažení a řešení s lékaři. Nakonec to vyšlo přirozeně. Těhotenství bez problémů, ovšem syn se narodil s vrozenou vadou, takže musel na dvě velké operace. Teď je naprosto zdravý. Chci jen zdůraznit to, že představa, že dnes medicína umí všechno, je iluze. Naše VV je nezjistitelna na ultrazvuku a ani amniocenteza ji neodhali, test z krve také ne. Takových vad je celá řada, plus samozřejmě můžou vznikat nové mutace. Mít miminko je zkrátka křehká věc a člověk do toho musí jít s tím, že neví, jak to dopadne. Ať už těhotenství, po porodu nebo dál v životě.