Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
6. zář 2009

Ještěže Tě máme 🙂 😵

mar26
6. zář 2009

Kačko tady je receptík:
žmolenkový koláč
dva hrnečky (větší asi 250ml nebo i trošku víc) polohrubé mouky vysypat domísy. K tomu jeden hrneček cukru krupice a jeden vanil.cukr. Do toho na kousky nakrájet 1/4 změklého másla (hery) a udělat žmolenku.
Jeden hrneček odebereš. Do mísy se zbylým těstem přidáš jedno vejce asi půlku až 3/4 prášku do pečiva a mléka tolik až vznikne těsto,které trochu poteče,ale ne moc, musí být tuhé tak,aby udrželo ovoce.

Jeslti to budeš dělat na klasický velký plech,tak dej spíš 3 hrnečky mouky...hrneček a čtvrt cukru a víc másla
Je to taky rychlovka a dobrota 🙂

kackark
6. zář 2009

Marti, díky za inspiraci. Asi zkusím příští víkend s ostružinami 😉

mar26
6. zář 2009

kačko na pojišťovnu už pak nemusíš...ten papír s mateřskou dáš taky do práce...oni za tebe vše vyřídí a i na pojišťovnu, ukončí ti nemocenskou kódem a nahlásí novým kódem jako odchod na mateřskou. teď tě odhlásili s ukončením pracovního poměru,ale hned nahlásili kódem na nemoc v ochranné době.
Jen pak některé sociálky chtějí po narození odeslat kopii rodného listu,aby ti dál odesílali mateřskou.

Tak ostružiny asi ještě pak pocukruj před žmolenkou,aby nebyly moc kyselé,ale záleží jaké máte 🙂

kackark
6. zář 2009

Marti, tak to moc díky za vyčerpávající informace 😵
To bych je určitě pocukrovala, tak slaďoučké zase nejsou.

mar26
6. zář 2009

Kačko nemáš zač..

já vím,jsi výborná kuchařka,že bys to pocukrovala,já jen že když jsem v tom rádcovství tak rozjetá 😀 ,tak ne a ne zastavit 😀

kackark
6. zář 2009

Marti, to je dobře, to bych neřekla vůbec, že jsem výborná kuchařka. A někdy se stane, že někomu něco příjde samozřejmé a druhého by to ani nenapadlo 😉 Takže jsem ráda, že radíš 😵

maova
6. zář 2009

Marti, to je dobře, že je Natálka dneska tak hodná 🙂 A dobrý oběd jste si dali 🙂 My jsme měli dneska zapečené palačinky se špenátem a teď jsme skončili se sádrokartonama, ale nemáme všechno, co bylo v plánu, je to staršná piplačka, plno vyřezávání a ještě jsme něco udělali špatně a potřebujeme dokoupit sádrokarton. Ta teď koukáme na cyklistiku a asi pak dáme už jen brusle, protože mi není nejlíp, tak nechci na kole ještě nastydnout, ale něco bych ještě šla dělat 🙂

kackark
6. zář 2009

Marti, ty jsi pilná včeličky. A to jste tedy měli dneska dobrotu, děláš mi úplné chutě 😉

maova
6. zář 2009

Kačko, ani moc pilná nejsem, nějak jsem nic neudělala, aspoň mám ten pocit. Potřebovala bych uklidit a něco málo vyžehlit, ale sedím tady a nejsem schopná. Dneska bych nejradši prospala celý den. A přitom mě to sezení vůbec nebaví ... To je tak, když někdo neví, co zrovna chce 😀 😀 😀

kackark
6. zář 2009

Marti, mám taky takový podobný den, práce by bylo dost, ale nechce se a ani to poflakování mě nebaví.

kackark
6. zář 2009

Ale ty hezky nabírej sílu, budeš to teď před nástupem do práce potřebovat.

mar26
6. zář 2009

tak jsme zpět z kontroly
Naty váží přesně 4750g (přibrala za 16dní 500g) a měří 57,5cm ...jsem si říkala,že vel. 56 začíná být nějaká malá 😀 ....prý je to velká ženská 😀 ,žádná křehotinka ,ale prý tlustá není

Marti tak pak nám nafotíš,co jste doma vymýšleli jo?

maova
6. zář 2009

Kačko, tak jsme nakonec byli doma, vykoupala jsem se, umyla si hlavu a jdu si upravit a nalakovat nehty 🙂 Musela jsem je úplně zkrátit, protože se mi dneska dva zlomily.
Chtěla jsem jít na ty brusle, ale přítel mi to zakázal 😀 Prý huhňám a není mi dobře a jestli, kdyby to bylo obráceně, bych ho pustila sporotvat ..., tak jsem řekla, že ne 😀 😀 😀
Jdu si sepsat co všechno musíme zítra zařídit a obvolat, je toho nějak moc, tak už jsem si psala lísteček 😀 a koukneme na Superstar 🙂

maova
6. zář 2009

Marti, teda, Naty už hezky vyrostla a přibrala 🙂
Myslíš nafotit ty sádrokartony? Chtěla jsem vyfotit teď to schodiště a potom, až bude hotové, ale zrovna nemáme foťák, tak to nebude úplně od začátku. Ale až ho budeme mít, tak vyfotím u čeho zrovna budeme a určitě i tak to bude rozdíl 🙂 Ale bude to za dlouho, já doufám, že tak do prosince by to snad mohlo být.

evanek77
autor
6. zář 2009

ahojky,
jdu pozdravit, koukám se tu peče 😉 🙂

mimina321
6. zář 2009

mar Natinka rastie ako z vody 😉
mao na superstár sa teším najviac sa mi páčia tieto prvé časti 😵 a máme to česko-slovenské 🙂
kačenka moja teba to tehulkovanie poriadne vytrápi,už aby bol ten 39týždeň a drobček vonku 🙂

maova
6. zář 2009

mimi, já mám Superstar ráda, i když u nás byla první série nejlepší, pak už nic moc. Ale stejně jsem vždycky koukala. Tak jsem teď zvědavá na česko-slovenskou 😉 🙂

mar26
6. zář 2009

mimi jako koníka 😵 ...taky jsme tu mix 😵

no jo Naty roste fakt závratnou rychlostí 😵 ...až je mi to fakt líto 😅

Marti souhlas, nejvíc se mi líbila první Superstar s Anetou,pak ještě ta s Horváthem šla,ale pak už jsme se ani nekoukala..teď to mám puštěné

holky těhulky držím palečky,abyste to pěkně zvládli do konce....já měla asi štěstí,že ten třetí trimestr jsem fakt měla nejpohodovější...tak alespoň budete mít určitě krásné a pohodové porody 😉

evanek77
autor
6. zář 2009

jsem si sedla ke koníkovi a došla nám návštěva, tak jsem vás štěbetalky dočetla až teď 😉
marti,
naty je fakt šikulka, jak pěkně roste i přes boje s mlíčkem 🙂 🙂 🙂
moc díky za přáníčko, jen když ti naši drobečkové budou zdraví 😉 😉
jsme byli dnes na grilovačce se známými, co čekají mimčo dva týdny po nás, tak to bylo super, nejsem nemotorná a žravá sama 😀 😀 😀 Byl to krásně odpočinkový den, škoda, že nebydlí v brně...

mar26
6. zář 2009

Evi máš krásné fotky, super nápady a s manželem vám to mooooc sluší a ty jsi úžasná těhulka 😵
je dobře,že jste si užili krásně neděli 🙂

Natálka je hrozná jedlík 😀 ...za 16 dní přibrala půl kila

kackark
7. zář 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka - 18.9. KO s ultrazvukem
Murynka......čeká holčičku - 22.9. KO a velký ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 11.9. s testem na cukrovku
Strouzek......našla// 8.9. NT screening
Tercie.........našla // 24.9. odběry a průkazka, 5.10. KO
Sarlotta.....................28DC
Mimina.......................20DC
Farmi.........................19DC
Papua........................13DC
Jaspina.........................3DC

kackark
7. zář 2009

Krásné pondělní ráno 😵

Marti, to je dobře, že takhle krásně rostete 😵

jaspina
7. zář 2009

Dobré ráno vlaštovičky. Včera mi doma nejel net, tak už jsem se těšila až si dám v práci kafe a dočtu vás 🙂
Ode dnes zas beru Clostil, tak nanovo. Doufám, že aspoň ovulka zas bude. Něktrým clostilkám se stává, že ji mají a pak zas ne..asi jak si tělo na hormony už zvykne a nebo že 1 vaječník nepracuje? Střídají se při ovulce nebo ne?
Mimi ta kamarádka už prý povlečení má, tak asi vyberu nějaké věci z té stránky co jsem psala Kačce.
Na Superstar jsem se taky dívala, ale zatím nic moc.. Já se pak u toho vždycky vztekám, že vyhraje někdo jiný než bych chtěla. Třeba jsem držela palce Bendemu..No a na tu třetí řadu bych už se ani nedívala, ale měli jsme tam holku od nás z vesnice, tak to nešlo nefandit 🙂 Nevím, jestli si ji budete pamatovat - Soňa Pavelková, taková tmavovlasá okatá.. Vypadla myslím 6tá? Už nevím. Vyhrál tehdy Drda a oni spolu pak chodili. Tu holku jsem fakt prožívala, protože vůbec nemá lehký život 😔

kackark
7. zář 2009

Ahojky jaspi, to víš že ovulka příjde musí. Víš, jak, psala jsem ti, že tento měsíc příjdou // a červnová miminka jsou krásná 😵
Já tu třetí řadu už moc nesledovala, ale jméno mi něco říká 😉

jaspina
7. zář 2009

Kači já si od začátku myslím, že tak listopad - březen. Nevím proč, ale tak to cítím.. U nás se rodí převážně zimní miminka. A já, přítel, švagr i švagrová jsem střelci. A sourozence mám rybu a kozoroha. Mamka je vodnář..Prostě všecko v zimě 😀

kackark
7. zář 2009

Jaspi, já doufám, že to Tádínek vydrží a budu mít taky jednoho střelečka doma 😵
Jinak my jsme skoro všichni v létě 😉

evanek77
autor
7. zář 2009

krásné ráno vlaštovičky,
marti,
dík 😉 🙂 už jen 10týdnů a tomášek bude doma 🙂
jaspi,
ovulka bude a hotovo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a zlomíš rodinnou tradici, protože listopad je až za dva měsíce a ty budeš těhuli dřív 😉 😉 😉
kači,
moc bych ti to přála, střelečci jsou fakt zlatíčka 😉
já budu mít potvůrku štíra a s tím, kolik má v okolí holčiček, co se chystají narodit, budou mít jejich tatínkové dost starostí je před ním uhlídat 😀 😀 😀 😀 😀
včera to bylo na té návštěvě bezva, ta těhulinka, u které jsme byli, je manželova spolužačka z gymplu a jak vzpomínali, tak jsme se chvílemi s tím jejím řezali smíchy 😀 😉 🙂 Vůbec se mi od nich nechtělo, manžel mě musel asi 6x zopakovat, že mi končí vycházky 😀

kackark
7. zář 2009

Evi, to jsem moc ráda, že sis včerejšek takhle pěkně užila 😵 Taky mám ráda takové příjemné a kolikrát i neplánované večery nebo odpoledne, je to lepší než nějaké strojené akce 😉
A co poslíčci? Doufám, že přešli a Tomášek u Tebe krásně zůstane opravdu až do toho 40tt 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru