Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

strouzek
13. lis 2009

kači docela jsem ráda že už budu doma i když přiznám je to prostě divnej pocit vědět že už nepůjdu do práce, vlastně pracuju celý svůj život, vylezla jsem ze školy a šla do práce a tam jsem celou dobu. ale na druhou stranu sama vím že je to nejlepší volba, tahle viroza mě fakt položila na lopatky, je mi už líp ale kašlu furt ale hlavně se cítím slabá jak moucha. navíc teď mě čeká zubař, testy na cukrovku, gynda, atd. a chodit do práce tak už zase bych byla akorát za nefakčenko co se ulívá u doktora. takže budu hezky doma a hotovo.

kackark
13. lis 2009

Holky další zpráva od Evičky:

Kači, 2h od vyvolání sice bolestma lezu po zdi, ale zatím to vypadá, že tělo reaguje, čípek zas povolil, dali mi ještě jednu tabletu a pak už prý epidurál. Tak to snad malej stihne dnes. Mám radost 😉 E.

jaspina
13. lis 2009

Jé Evička bude už dnes maminka! 😵 To je mazec. A v pátek 13tého 😅 Ale to se narodila i moje ségra a synovec..

strouzek
13. lis 2009

jů to jsou zprávy oD Evičky, jako to že leze po zdi to ne, chudák, ale že to bude už dneska, tak se konečně dočká miminečka.

holky já už chci taky rodit 😀 😀 sice ještě vůbec nevím jak přežiju porod, ale já už prostě chci mít to mimiško u sebe 😵

kackark
13. lis 2009

Jaspi, ona to tak chtěla 😵

Strouži, já ti to schvaluji, že jseš doma 😵 Ale podívej, jak jsem dopadla já hrdinka, obě těhu jsem do práce chodila, bez neschopenky celé roky, a teď to mám za to. Těšila jsem se, že budu mít o trošku víc penízek než na nemocenské a nebudu mít skoro nic 😔

kackark
13. lis 2009

A další zpráva:

Jo a fakt mají plno, teď se baví PA že spontanní porody musí vzít jiná porodnice, že je stop stav. Takže proto se tak včera chovali 🙂

andara
13. lis 2009

Ahojky,Evicce drzim palce at uz ma dnes Tomaska u sebe 🙂

kackark
13. lis 2009

Holky a včera mě totálně zaskočilo, že jsem si platila monitor, chtěli po mě 300,-Kč. Ještě to dá třeba 4-5 krát, takže dalších 1500,- Kč se kterými jsem vůbec nepočítala 😖

strouzek
13. lis 2009

kači je to fakt nespravedlnost, stát tě trestá za to že ses bála o mimčo a tak tě nechá snad o hladu 😠 to je fakt síla, kdybys byla cigoška tak nemáš problém 😠 akorát to nechápu s těma odpracovanýma dnama, těch 240 dnů čikolik musíš mít za jak dlouhé období? za poslední kalendářní rok nebo jak?

kackark
13. lis 2009

Je to tak, že za dva kalendářní roky musíš mít odpracováno 270 dní, což já bohatě mám. Ale jeden rok jsem pracovala na jeden plný úvazek a druhý na dva částečné a tam vznikl ten problém, že na dva úvazky jsem odpracovala jen 240 dní, tak mi mohou proplatit jen jeden. A ty dva úvazky mi ani dohromady nedaly 100 procent, tak si asi umíš představit, co mi pošlou. No a než se malý narodí, tak ani nemám nárok na žádné dorovnání, ten vznikne až po datu porodu, a to dostanu dorovnáno do výše rodičovského příspěvku, a teď mám strach, abych automaticky nemusela mítu tu čtyřletou variantu rodičáku. A ono to nesouvisí ani s mým strachem o mimčo, ale s tím, že mě občůrával zaměstnavatel, co mi rok co rok prodlužoval smlouvu. Ještě než jsem o Natálku přišla, tak jsem chodila celé prázdniny na dohodu vypomáhat, ale je mi to k ničemu. Takže de facto, jsem nemocenskou využila až po jejím porodu 😔

kackark
13. lis 2009

A letos mi končil úvazek taky 30.6., takže i kdybych do porodu dělat chtěla, tak jsem neměla šanci, leda jít na pracák

diddi
13. lis 2009

Evi, myslime na teba...dnes budes drzat Tomika v naruci 😵 😵 😵 ...moja sesternica vcera v noci 23:55 porodila Saskiu a tiez to vyzeralo ako u Evicky, ze dnes...mali jej dat dnes vyvolavacku a nestihli 😉

kackark
13. lis 2009

Didi, teto, tak to veliká gratulace 😵

strouzek
13. lis 2009

kači aha už to chápu no je to stejně sviňárna ☹ penízky potřebujete jako sůl, ach jo v dnešní době ty prachy fakt hýbou světem a hlavně teda manželstvím. to mě vždycky pobaví tchánovci, že já jsem na manžu hnusná, že se hádáme a bla bla. jj ale proč se hádáme? většinou kvůli penězům, mít několik mega na účtu, barák jak prase a každej rok nový auto a na víkendy si lítat do tunisu či do termálů tak se taky nemáme důvod hádat.

didi gratulace sestřence k malé Saskii, je to neobvyklé jméno ale pěkné

mimina321
13. lis 2009

ahoj 🙂
kači tak to je teda hnus 😠 😠 je to hrozne nespravodlivé 🙄
tak evinka teraz prekonáva tie ťažšie chvíle,moc držím palce nech to má rýchlo za sebou a tomíka v náručí 😵
doddi gratulujem,aj mojej kámoške sa včera narodil markus-výtúžený mimíšek po ivf 🤐

mimina321
13. lis 2009

diddi pardon trochu som ti schomolila meno 😅 😵

papua
13. lis 2009

Ahoj zlaticka moje!!!
Evinke drzim palce aby dnes uz drzala Tominka v naruci, verim ze to tak bude 🙂!!! stale na nu myslim....

Kacenka: je mi luto ze s tebou takto na socialke vybabrali a poviem ti chapem ta viac ako si myslis, mne sa totiz s nimi stalo nieco podobne. Pretoze moje predosle 2 tehu neskoncili dobre pani na socialke mi povedala, ze si mozem prerusit uz dobrovolne nemocenske a predstav si vdaka tomu, co mi ta krava povedala som prisla o davky z dobrovolneho nemocenskeho, lebo nesplnam nejake kriterium....Su to hajzlici, sorry ale nemam ine slovo....

Katuske drzim rovnako palceky nech uz aj Lukasek pri nej spokojne spinka konecne 🙂!

Tesiiiiim sa na babatka!!!!!

kackark
13. lis 2009

Strouži, to mi se zase (ťuk, ťuk, ťuk) kvůli penězům nehádáme myslím vůbec, ale když jsem to manžovi volala, tak je taky vytočený, jak se mnou v té práci zametli a jaké důsledky to má až dodnes. Tím, že jsem o Natálku přišla na začátku září (bylo mi řečeno, že je škoda, že to nebylo o pár dní dřív, o prázdninách, že to by se mnou bylo počítáno na mé původní místo), tak jsem měla být de facto vděčná za to, že se pro mě nějaké místo našlo a musela jsem dělat, co bylo potřeba. Je to ironie, že pár dní rozhoduje o tolika penězích. A já jsem na to paradoxně doplatila už několikrát, ale doufala jsem, že už to je konec. Vždy dostáváme odměny na konci školního roku a na konci kalendářního. Tak loni na konci školního jsem dostala minimum, protože jsem přeci těhotná a nebudu mít žádný přínos pro školu, na Vánoce jsem nedostala téměř nic, protože jsem byla v září a říjnu na neschopence, tak si nic nezasloužím no a letos na konci roku školního jsem nedostala už vůbec nic, protože jsem byla těhotná a na neschopence 😝 Mnohem víc než o ty prachy mi jde o princip, hodně mi to otevřelo oči, a ač práci s dětmi nesmírně miluji a obohacovala mě, budu přemýšlet o něčem jiném, tohle víckrát zažít nechci. Víš úplně zadarmo, ve svém volnu jsem dělala po večerech s kolegyní granty, objížděli jsme firmy (na vlastní náklady) a hledali penízky pro děti, pořádali výlety atd. Ostatní se jen vezli.

kackark
13. lis 2009

Papu, je to všude stejný koukám 😝 Já se ani tak nezlobím na tu sociálku, jako sama na sebe, že jsem nedokázala bojovat za lepší podmínky, ale kdo to mohl tušit.
A nejvíc mě na tom štve, že mi volala dneska, tolik se snažím myslet na Evičku a chci to s ní prožívat a ta ženská mě tak odrovnala, že tu jen brečím a brečím.

Mimi, tak to obrovská gratulace té tvojí kamarádce 😵

papua
13. lis 2009

Kacenka nebrec moja, lebo aj mna rozbrecis... ☹ , ja som tiez nastvana na seba, ze som si nezistila veci sama a nechala sa takto oklamat. Dva roky som si to platila, aby som mala najvyssiu matersku a vdaka tomu preruseniu budem mat tiez to druhe nemocenske len z minima a uz nikto mi nevrati tie peniaze co som im za dva roky dala...
Je to vsade stejny naozaj.....My mame tiez tych 270 dni, ale este aj ine podmienky.

strouzek
13. lis 2009

kači my se jako tak ani nehádáme napřímo kvůli penězům že bych třeba manžovi vyčetla že si něco drahého koupil nebo třeba že by to vyčetl mě ale spíš jsme prostě ve stresu a pak jsme schopní se pohádat i kvůli zubní pastě. hlavně teda manža, ten má kromě své práce ještě 2 jiné, nejsou to práce že by tam musel chodit a mít odpíchnuto čas ale spíš je to práce z domu na počítači, kolikrát dlouho do noci, je to na živnost tak kolikrát jsou nervy že mu ještě nezaplatili to je pak manža nervozní a nekomunikuje, já jsem pak z toho špatná a vyjedu na něho proč je takový a už to jede.hodně se to pozná třeba i v době kdy má přijít vyučto za elektriku a topení to je manža jak na jehlách já taky, nervuju se jak to zaplatíme jestli tam bude velký nedoplatek, ještě jak na potvoru to chodí těsně před vánocema takže člověk bez peněz z nákupů a přijde nedoplatek 7 tis. a to pak prostě ovlivní tu náladu.
s tou tvojí prací no mojí známé se to stalo taky, teda ne kvůi mateřské ale přesně tak to měla, snažila se, dělala kroužky s děckama, snažila se práce jí bavila ale měla z toho prd a zjistila že sice jí ta práce baví ale hypotéku z toho nezaplatí, tak musela odejít.

kackark
13. lis 2009

Papu, zlatíčko, snažím se... 😔 Děkuju 🙂

diddi
13. lis 2009

dakujem vam...odovzdam 😉 ...maju doma uz Sophinku a teraz k nej pribudla Saskia 😵

kackark
13. lis 2009

Jejku, to se jim to bude plést 😉 Nebo mě by se to určitě pletlo 😀

papua
13. lis 2009

Diddi gratulujem aj ja sesterke 🙂!

Kaci: nemas za co moja, ale je to hrozne naozaj.... 😠

strouzek
13. lis 2009

kači neplač já vím že to zamrzí , já bych byla to stejně, člověk pracuje ale pak ho nějaký blbý systém nebo vyčůraný šéf přechytračí a dovolání nikde není. ach jo, mysli na malého, nějak to zvládnete hlavně že je miminko v pořádku

kackark
13. lis 2009

Strouži, slzičky jsem už otřela a hladím malého. Jen mi to vzalo veškerý elán, který jsem dnes do práce měla. Budu muset odpočívat, aby se mi nerozjel porod 🤐

jaspina
13. lis 2009

Uff, tak poukazy mám zadané - už jen nějaké co doveze šéf až v pondělí, takže pro dnešek veget 🙂
Kači netrap se kvůli takovým.... 😠 stejně s tím nic nenaděláš a ještě ti to zkazí den.. ☹

kackark
13. lis 2009

Jaspi, to jseš ale šikulka 😉
Už jsem se uklidnila, ale šíleně mi tvrdne břicho, takže dneska fakt nic nedělá, kromě oběda, nechtěla bych, aby to odesl Tadeášek. A já zrovna včera tak šíleně utrácela, kupovala jsem dárky k Vánocům, s tím co vím dnes, bych utrácela úplně jinak 😖

dracekmracek
13. lis 2009

ahoj vlaštovky 😔

Kačenko můžeme si podat ruce,ráno mi volala paní ze sociálky,že nedostanu taky mateřskou,v práci to s tou výpovědí udělali chytře.Mám si zpětně nechat vystavit neschopenku,ta mi skončí dnem porodu,a pak budu dostávat 4000 od pracáku.řvala jsem dvě hodiny,chtěla jsem Lukáška zabezpečit a teď tohle,jsou to svině,to jsme stát.Ale nám to nepokazí viď?drž se kočičko.na evičku taky moc myslím.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru