Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

dracekmracek
13. lis 2009

jo a všem vám posíláme pusinku

dracekmracek
13. lis 2009

kačí jaktože platíš za monitor? 😠

kackark
13. lis 2009

Kači, koukám že ta nehoráznost je všude stejná 😠
A kdy jdete příští týden na kontrolu? A to tam pojedeš hned s taškou?

V Arletě je po mě včera chtěli a dost mě to zaskočilo, protože mi na minulé kontrole říkala sestřička, že mě nebudou muset posílat do nemocnice, že mám dobrou pojišťovnu a ta monitor hradí. No a nakonec jiná mi řekla, že se mám zastavit na pokladně zaplatit monitor. Čekala jsem tam včera dvě hodiny a byla jsem utahaná a hladová, tak jsem neměla ani sílu pátrat potom, proč každá tvrdí něco jiného. Ale kdybych měla jezdit do porodnice, musela bych vytáhnout manžu na celý den z práce a v benzínu bych to taky možná projela. Zkusím si příště vzít doklad a zeptat se na pojišťovně, zda by to nemohli proplatit.

kackark
13. lis 2009

Teď jsem našla kalkulačku, do které jsem se pokusila zadat si tu mateřskou, a ona mi to ani nevzala, protože průměrnou mzdu jsem na ten úvazek měla 4837,-Kč a ono to napsalo, že musím zadat vyšší než 7 570,- Kč. Dělá si to ze mě srandu.

dracekmracek
13. lis 2009

tak asi v té arletě se platí 😒 fakt mě to štve jak se k nám chovají 😖

příští týden s taškou ale je možný že mě otevřenou pošlou domů já už to neřeším,3 týdny mě nikdo nevyšetřil,jen mi zjistili toho streptokoka,a že je Lukášek v pánvi.Paní doktorka říkala,že když to tam máme 2,5hod,že mě hospitalizují dřív.já už to chci mít za sebou,tohle je hrozný jak si mě pořád posílají sem a tam...

kackark
13. lis 2009

To věřím, že tohle "stěhování" na klidu nepřidá. A kolikátého na tu kontrolu máš jet?

mimina321
13. lis 2009

kačka je to na nervy. 🙄 namiesto toho aby mamičkám s bábetkami pomohli tak s nimi takto vypekajú.... 😠 😠 😠
kočky ja som poprevlekala,pohrabali sme záhradu a upratala som všetko čo môže zamrznúť okrem sundenvili-tú odvezeme zajtra k svokre-dúfam že do zajtra nezamrzne
.....a narobená ako kôň môžem do práce 😝 😀

mimina321
13. lis 2009

katuška zaltíčko som rada,že si nápísala 😵 rozmýšlala som ako sa máte

kackark
13. lis 2009

Mimi, šetři se, čeká tě snažílkování přeci 😉

mimina321
13. lis 2009

kači na to ešte energiu nahrabem 😀 😀 😀 😵

monkula
13. lis 2009

tak vidím, že Evička postupuje.... 😵
Kačka, s tou aterskou ma to mrzí... a vraj klesá pôrodnosť, no keď hádžu memičkám takéto polená pod nohami, ani sa nečudujem.....
Dračku, aj ja som mala streptokoka a ATB mi podali pol hodinu pred pôrodom a všetko bolo v poriadku....

kackark
13. lis 2009

Mimi, ale přehánět to vážně nemusíš 😀 😉

Ahojky Monkul 😵

Tak jsem po obídku, upekla jsem si vepřové a udělala houskový knedlík se špenátem a hned mi je líp. Raději se půjdu natáhnout, protože mi děloha tvrdne neustále, a já pořád nemám zabalenou tašku do porodky 😲 😕
Ještě předtím napíšu Evičce a zeptám se, jak jsou na tom 😉

jaspina
13. lis 2009

Kači a dělá ti to veliký rozdíl? Já se v tom nevyznám.. A tu nižší částku kvůli tomu budeš brát jak dlouho?
Je to fakt nespravedlivé. A hlavně kdyby aspoň ty ženské na úřadech byly k něčemu a snažily se pomoct že? 😠

kackark
13. lis 2009

Jaspi, teď mám nemocenskou něco přes 9 000,- Kč a mateřskou budu mít necelých pět, a to do doby než se Táďa narodí, takže teoreticky 6 týdnů, až se narodí, tak si můžu zažádat o dorovnání do výše rodičovského příšpěvku, který teď je 7 600,- a kolik je od ledna nevím 😖 My by jsme možná dosáhli i na přídavky na dítě, jenže to je s dědou nereálný, když obýváme jedno společné číslo popisné. On má důchod víc jak dvakrát větší, než já budu mít mateřskou, je to paradox 😒
Už jsem se rozhodla, že si nechám příští týden sundat nehty a budu šetřit na sobě. Malý ani Bessa by si to nezasloužili.

strouzek
13. lis 2009

tak jsem trošku poklidila a jsem zpět.

teda holky vidím že pátek 13. dělá divy co? samé špatné zprávy ohledne mateřské to snad není možný 🙄

murynka
13. lis 2009

ahojky 🙂

myslím na evičku 😵 😵 posílám spoustu sil 😎

dracek také jsme měla streptokoka jak píše martinka nic to není 😉

kači tedy to jsou svi.. 😠 😠 jak s tou sociálkou tak s monitory to fakt nechápu 😲 😲 nemám slov 🙄 🙄

já tu mám mamku a babičku uklízí tu koupelnu přivezli nám dárky 😵 😵 já dostala nádherné naušnice s přívěškem za porod 😔 😵 jsou to zlatíčka

malá je hodná jen papá a spinká 😀

kackark
13. lis 2009

Jaspi, já si pořád říkám, že mám manžu, a že to prostě zvládneme. Ale neumím si představit, co by dělala v mé situaci nějaká chuděra svobodná maminka.

kackark
13. lis 2009

Mury, to je moc dobře, že je malá hodná. A že máš kolem sebe takové hodné lidičky 😵
Jinak jsem ti chtěla napsat, jak se mi moc líbí ten nápad s těma etiketama na víno 🙂 A malé to moc sluší 😵

strouzek
13. lis 2009

kači s těma nehtama to je dobrý nápad, já jsem je taky po x letech sundala a je fakt že je to poznat, hlavně jsem uzdravila svoje nehtíky a v penízkách se to pozná sice jen o pár stovek ale za to mám žládlo pro Oliverka takže zase o pár stovek zbyde víc na mimi. stejně tak jsem si už hodně dlouho nekoupila nic na sebe, max u vietnamců, těhudžíny i těhusukni mám přešité z obyč věcí protože je rozdíl dát za obyč džíny třeba 500 kč a za těhu stejné jen s nějakým pásem našitým 1700,-
nějak to holky zvládnete 😉

kackark
13. lis 2009

Strouži, tak úklid jsem měla dnes taky v plánu, ale to si nerisknu 🤐

Jinak mě až teď došlo, že když z toho druhého úvazku nemám nárok na mateřskou, jak je možné, že jsem měla nárok na nemocenskou, a byla by sranda, kdyby to chtěli ještě vracet, to by mě vážně dostalo 😔

kackark
13. lis 2009

Strouži: já si koupila jen těhu džíny a šatovku, jinak vše nosím, co jsem nosila před tím a jde to. Vlastně ještě ten těhu pás na trička. No a nehty, to je skoro 500,- takže to určitě pomůže.

strouzek
13. lis 2009

no to je pravda, já taky Kači kolikrát přemýšlím jak to zvládají ty svobodné maminy nebo rozvedené. jednak po stánce emocionální, však víte, manžu jsem neměla 14 dnů doma a už jsem byla uzlík nervů, prostě toho chlapa k sobě potřebuju pro oporu, stejně tak teď když jsem nemocná, jsem tak slabá že bych nebyla schopná ani dojít si nakoupit tak už týden vše dělá manža, já tak maximálně umyju nádobí a utřu prach takže a o penězích ani nemluví, sice jsem doteď chodila do práce ale co to je, zaplatím hypču, inkaso,udělám větší nákup a peníze jsou fuč. my vlastně celou výbavičku nakupujeme jen z toho co manža vydělá bokem, zrovna dneska mi poslal na účet 4 tis. za nějaké výkresy co kreslil a příští týden mi má přijít přes 10 tis. za práci na počítači co dělá manža bokem takže zase budu moct něco nakoupit pro malou a hlavně nemusím se tak moc nervovat s té nemocenské že nebudou penízky. každopádně já jsem na manžovi závislá ve všech směrech, finančních, citových,při pomoci o domácnost atd.

strouzek
13. lis 2009

teda no to snad ne, doufám že by to po tobě nechtěli vrátit 😨
já si těhuvěc koupila jen jednu a to svetr z netu a můžu říct že mě zklamal, po pár vypráních vypadá hrozně, přitom jsem to prala v ruce a v tom prášku na svetry, celý se vytahal, zplstnatěl no děs. to svetr který mám teď asi měsíc od vietnamců, je takový delší šedý házím do pračky a vypadá skvěle, hlavně pěkně vyrýsuje bříško, tvar a strukturu furt drží i když ho tahám furt a stál jen 200 kč. chci si koupit ještě jeden podobný a na víc kašlu. stejně teď budu doma tak se nepotřebuju šlechtit, a na těch pár návštěv u dr. a po rodině mi těch pár věcí stačí, radši si koupím něco pěknýho po porodu ať nedělám nelince ostudu 😉

kackark
13. lis 2009

Strouži, pro mě je to možná šok, iproto, že jsem zas až tak na manžovi finančně závislá nebyla, každý platil něco a fungovalo nám to. Teď se to prostě bude muset změnit, nedá se nic dělat. Ale citově jsem závislák úplný 😀

kackark
13. lis 2009

Strouži, jj, taky to tak mám 😵

strouzek
13. lis 2009

no my jsme to tak taky měli teda hlavně ze začátku když jsme spolu začli bydlet, každý měl svoje vlastní peníze, i ty výplaty byli tak nastejno takže to šlo, pak jsme se ale vzali a peníze začli být společné, sice máme každý svůj účet ale já stejně mám od manžova účtu karty a piny, obstarávám veškeré placení kolem vč. manžových splátek, manža se jen zeptá jestli jsem to zaplatila. u sebe má manža jen pár stovek na benzín a tak, prý víc nechce, stejně na nákupy chodíme společně. navíc teď už i manža vydělává 3x víc jak já takže by to ani nešlo si to dělit, takže přiznám ač se snažím být emancipovaná žena v tomhle jsem fakt na manžovi závislá. jako určo bych hlady neumřela kdybych měla žít ze své výplaty ale musela bych fakt obracet každý desetník aby mi to vyšlo, takhle u manži vím že si můžu trošku dopřát, objednat jídlo z pizzerky, zajít k holiči na melír každý měsíc a hlavně nakupovat výbavičku, neříkám že rozhazuju ale přiznám zase až tak desetikoruny nepočítám ale opravdu je to jen díky manžovi že vydělá bokem.

strouzek
13. lis 2009

tak co ta Evulka, máš nějaký nový zprávy??

jaspina
13. lis 2009

Už půjdu domů..
Kači taky mám teď sundané nehty - potřebují se uzdravit - zesílet. A aspoň nebudeš škrábat prcka 😉 S těma penezma je to teda mazec, ale nějak tu dobu překonáte a zas bude dobře 😉 A jak si psala, že Táďa ani Besska si to nezaslouží, tak jen musím napsat, že ty taky ne! To by si zasloužili ti... úředníci! 😠 Ale kašli na ně, budeš mít Táďu a i tak budeš ta nejšťastnější maminka 😵 Ale chápu, že to člověka mrzí.. 😔

strouzek
13. lis 2009

jaspi napsala si to hezky tohle si fakt nikdo nezaslouží hlavně ne Kačka a dráček ☹
jinak s těma nehtama no přesně, já mám svoje taky v uzdravovací kůře, měla jsem je fakt už zničené až hrůza slabé, už je mám sundané skoro 2 měs a ještě teď jde v některých místech vidět poškození.

kackark
13. lis 2009

Ani zabrat nemůžu, jak jsem rozčílená, a teď jsem zjistila, že nám děda hrabe ve schránce 😠 To je den ☹

Evičce jsem psala a neozvala se, tak má chuděra asi jiné "starosti" 😉

A k těm nehtům, já právě mám svoje vlastní tak strašné, že jsem začala chodit na umělé a nechala bych si je úplně kraťoučké a co nejmíň nápadné. Takhle mám strach větší, že broučka poškrábu, dělají se mi hodně záděry a nehty praskají. Ale opravdu 500,- je moc a tohle mě donutí.
Já se dokážu uskromnit, ale mrzí mě to i kvůli manžovi, chtěli jsme koupit jetý traktůrek na trávu, a nevím, jestli to příští rok vyjde a on zas bude muset dělat to pitomé seno, chudák. Na to co vydělává, tak si toho taky moc nekoupí, hold jsme se rozhodli pro vysoké splátky na kratší dobu, tak to tak musíme brát. Ale až to splatíme, tak se nám zase uleví.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru