Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
20. lis 2009

Evi, krásná nová fotečka s Tomáškem. V té porodnici kam chci jít rodit nám říkali, že maminky ani miminka nestresují vážením před a po kojení, že jen při propouštění z nemocnice, a že se nemáme bát, že by umřeli hlady.

Jaspi, tak já to cítím tak jako bych tam tu lžíci měla pořád 🤐 😠
No a jinak Ti snad v pondělí stihnu popřát ještě osobně, tak si to nechám na to pondělí 😀

Terci, mě ten tea tree nedělá dobře ani na pleť v obličeji, tak mám strach, co by udělal dole, uvidím, co řeknou v té lékárně.

Ahojky Kači, jak se cítíš?

kackark
20. lis 2009

Jé vlaštovko, to jsi mě potěšila, mě bradavky taky hodně zhnědly, tak snad mě nečeká moc bolesti.

papua
20. lis 2009

ahoj zlaticka moje!!!!!!!!!!!!!!!!

Evinka: ahoooooj, tak ako sa mi mas maminka 😉 🙂 ??????? citam tu nemocnicu v prahe, to je DES fakt!!!!!!!!v1 ?

Kacenka: stale 2v1 ? no neboj, asi dlho nebudes, ale to je dobre, vsetko ide ako ma.....

Katuska: Ahoj moje zlatko, drzim palceky o tie 3 dni!!! jeeeee dalsia maminka tu bude 🙂

ahoj Jaspi, Vlastovicka, Tercie..... 😉

dracekmracek
20. lis 2009

ahoj tercie,jéé ty chceš taky Lukáška? 😵 náš bojovníček nakonec bude mít jména dvě 🙂

včera cesta otřes,taťka to pokaždé bere jinudy,no jo Praha.tak jsme jeli hodiny tři 😖 ale dalo se to.na monitoru malinkej vyváděl,jinak mě nevyšetřila,vlastně už tři týdny,ale to mi nijak nevadí protože naposledy už to bolelo.No jak mi řekla že není důvod mě vyšetřit tak jsem měla sto chutí jí říct že domů teda nejedu 😀 ale ona zvedla telefon,a objednala mě na nástup na rizikové oddělení.Tak doufám že tam nebudeme dlouho 🙂 kdyby se to rozjelo,máme od dědy povolenou noc,nebo víkend,kvůli cestě 😀 jinak je Lukášek prý ukázkové miminko až na tu hlavu 😀 😀 😀

evinko to je děs takhle čekat teda 😖 u nás většinou doktoři jezdí domů do 48hod po propuštění....

kačenko ty mrško jedna včera mi píšeš že beze změny a ono se to tak chystá 🙂

dracekmracek
20. lis 2009

jinak tamto asi fakt zátka nebyla,protože to mám furt 😒

tercie
20. lis 2009

To je fakt s těma bradavkama? 😲 Mám už teď hodně tmavý, tož to by šlo 😀

Evi osobní zkušenost nemám, ale vím že švagrová vždycky nechala po kojení bradavku oschnout na vzduchu, preý to taky pomáhá...

evanek77
autor
20. lis 2009

holky,
ten pediatr byl asi z celého porodu nejhorší zážitek 😔 😔 😔 😔 no, registrace je na 3 měsíce, to vydržíme a pak si najdem jiného... holt to je tak, když se člověk stěhuje a vybírá naslepo, kdo ho vezme...
dráčku, 39tt, no nádhera, vidíš, že lukýnka donosíš 🙂

kackark
20. lis 2009

Kačko, beze změny to říkal dr. a hlavně výtok mám téměř celé těhu, tak asi tak. A pak jedna známá mi tady z koníka psala, že zátka jí odešla dokonce měsíc před porodem a celý měsíc chodila otevřená na 3cm, tak proto si z toho nedělám žádné závěry. No a na monitoru byla děloha myslím max. 30. Spíš se necítím dobře kvůli těm kvasinkám, tak mám pořád pocit, že se něco děje. No a je zvláštní, že přes den je to celkem v normě, ale navečer začne vždy brouček tolik řádit, že vystraším manžu, že je možné, že pojedeme a po dvou hodinách to ustane. Tak uvidíme, uvidíme 😀

strouzek
20. lis 2009

teda holky chvíli tu nejsem a vy se tak rozkecáte 😀 koukám řeší se bradavky jo? no já mám pocit že moje prsa těhotenství neberou vůbec, jako jo mám je pevnější, víc žilek se mi zdá ale bradavky furt stejný i barevně, prsa mě nikdy neboleli atd. 😅

kackark
20. lis 2009

Evi, úplně vás chápu, že vás to rozhodilo, asi není silnější cit, než touha vybojovat pro své dítě to nejlepší 😵
A s tím usicháním bradavek jsem to taky tak četla, a když se namažou hned bepantenem, tak se potom nemusí před dalším kojením vůbec otírat. Ale to je jen teorie, uvidím, co na mě chystá praxe 😅

evanek77
autor
20. lis 2009

kači,
mně ta zátka také odešla tehdy, když jsem řešila ten hlen, tj. cca 3 týdny zpět? Protože nic jiného neodešlo, tak co by to tehdy jinak bylo....

mar26
20. lis 2009

Ahoj holky,až budu mít chvilku dočtu, teď jsme byly 2 hodinky venku

Evi mě hodně na bradavky pomohlo jednat větrat je,tak že doma jsem chodila jak ve vykřičeném domě 😀 a pak taky hydrogel od Chicca..sice je to drahý,ale na ten začátek mi to fakt pomohlo a víc než bepanthen jsou dobrý na už prasklinky lanolinové mastičky-purelan od medely nebo babylove z DM marketu
a krásná fotečka, moc ti to sluší 😵

dráčku Lukýnek už může ven kdykoliv 😵a je jako donošený, 39tt je nádhera, viď?

tercie
20. lis 2009

Dráčku taky uvažujem o Lukáškovi ale definitivně jsme se ještě nedohodli, ještě je ve hře Martin a asi Honzík, uvidíme 🙂
Ta zátka by měla bejt průsvitná, něco jako rýma...ehm 😀
Tak už příští týden Lukýnka uvidíš na živo, to je krásnýýý 😵

papua
20. lis 2009

holky ja vam tak v dobrom zavidim, ze uz ste tak daleko, ja sa tak strasne bojim toho nastavajuceho obdobia, vsetky tie testy a to, ci je mrnousek v poriadku, strasne sa bojim 😔 😔 😔

strouzek
20. lis 2009

teda holky tady je to jak časovaná bomba, obě kačky na rozsypání to bude prča až obě začnou rodit najednou a my tu budeme jak kvočny sedět a čekat která bude rychlejší 😀

kackark
20. lis 2009

Strouži, já cítila napětí v prsou jen na začátku těhu, ale to jsem měla i před MS a možná se zvětšily, ale to je docela těžko poznat vzhledem k objemu mého mega břicha 😀 😀 😀
Jo a laktační poradkyně radila vybírat kojo podprsenku tak, že si na prsa položíš ruku v pěst a přesto musíš zavřít košíček, tak jsem fakt silně zvědavá, zda mi tak kojením nabudou 😲

strouzek
20. lis 2009

holky ježišmarjá zátky, poslíčci atd. to já všechno budu muset nastudovat, já určo budu vyvalená jak puk a nepoznám ani že rodím 😀 moje máti to tak prý měla u prvního , seděla nad knížkama a studovala jestli už to je ono, že se jí to furt nezdá tak hrozný jak každý říká , tak furt čekala pak se vydala pěšky do porodky a tak jí seřvali že hlavičku už má venku a hned na sál 😀

kackark
20. lis 2009

Strouži 😀 😀 😀
Včera jsem to tu psala, že mi taky možná za tři týdny bude svítit 42tt a já budu pěkně nervozní 😝

Papu, vůbec se ti nedivím a chápu tě. Přesně si pamatuji, jak jsem ty vysoké týdny "záviděla" Martice, Monče, a ostatním. Ale počkej ještě pár týdnů a bude ti závidět miimi, jaspinka a šarlotka, protože budou v I. trimestru. Je to tu jako kolotoč 😀 No a třeba až holky snažilky budou mít týdny co teď já, tak už Monča s Martinkou budou řešit další snažílkování 😉

dracekmracek
20. lis 2009

tercie je to průhledné ,a mám to až posledních 14 dní,někdy víc,někdy vůbec.

fakt jsem nečekala,že dojdeme tak daleko,nakonec budu poslední z letošních rodiček 😀

papu chápu tě,ale vše to dobře dopadne,neboj se.musíš věřit 😉

strouzek
20. lis 2009

já teda prsa nepoznala ani před mrchou ani v těhu ani nikdy, moje prsa jsou bezcitová zona, mě to ani nevzrušuje když mi je manža mačká prostě pro mě jsou prsa kus masa, nikdy nebolí, nikdy mě nevzruší, bradavky nereagují na těhu takže já fakt jsem zvědavá co bude pak

tercie
20. lis 2009

Jé já než odpovím tak vy jste kilometr daleko 😀

Holky to mě teda bolí prsa už od začátku stejně jak před ms, ale už jsem si zvykla, a podprdu jsem si musela koupit větší, mám kozy jako vozy, za chvíli to budu vozit před sebou na dvoukoláku. Nechci se vidět až se mi po porodu nalejou 😀

kackark
20. lis 2009

Strouži, přesně takhle se ptal teď manža na poslední kontrole, jak to jako poznáme, že u toho vyvolávání byly bolesti opravdu veliké, a že má strach, že to teď třeba přehlídneme 😀 A on ho "uklidňoval", že každý porod je jiný, a že teď můžu mít klidně i větší bolesti než u porodu vyvolávaného loni. A že prostě až budou bolesti po pěti minutách hodinu, tak máme jet.
No a pak za námi do čekárny přišla PA a říkala, že když odteče voda, nebo poteče krev, tak samozřejmě okamžite, a klidně ať se radši projedeme zbytečně s poslíčkama do porodky, než pozdě 😉

strouzek
20. lis 2009

papu bobku tak přesně tohle jsem měla já před 10-ti týdny, taky jsem říkala že skončilo období nervů z potratu a začnou nervy z genetiky, že je to hrozný kolik týdnů mě ještě čeká a teď koukej, můžu říct že to šíleně uteklo a ty nervíky byli ale prostě to uteklo i ty nervíky rychle, hlavně jsem nešla na tripli jen na NT takže jsem vlastně nervy z genetiky měla 1 den, a teď 1 den z velkého utz

tercie
20. lis 2009

Já bych taky radši rodila před termínem... teda pár dnů, ne měsíce!!!! Protože pak říkaj holky jsou nervy kdy to přijde a počítáš už každej den, do toho termínu to pořád ještě jakž takž jde na to tolik nemyslet 🙂

kackark
20. lis 2009

Kači, já tě nepředběhnu, neboj. Nechám si to hezky týden po tobě, ať to máme pěkně rozdělené a každá si užije těch pár chvilek slávy 😀 😀 😀

dracekmracek
20. lis 2009

kačí 😀 😀 😀

kackark
20. lis 2009

Strouži, tak to si s těma prsama o hodně přišla 😔 To mě to dělá dobře, když se o ně manža stará (teda spíš staral 😀 🤐 )

strouzek
20. lis 2009

kači to je jasný, já budu právě ze všeho hrozně vykulená, ani nemám to s kým srovnat jen s váma ještě že vás mám, všechny moje kamarádky o dětech ani slyšet jen jedna ta čeká ale zase bydlí daleko takže si max napíšem na ICQ takže já vůbec nevím co mě čeká a co budu dělat, jak to poznám, asi budu muset začít studovat teorii porodu aj.

kackark
20. lis 2009

Kači, ale koukej do příští neděle porodit, dýl už se mi čekat nechce 😀 😀 😀

mar26
20. lis 2009

Kačko já asi ještě dlouho nééé 😀 s tou mojí hyperaktivkou, co je teď ve 4 ráno vyspalá 😀
holky vy hrozně kecáte, dočítám a tady zas tolik příspěvků 😀 a hlavně si nic nepamatuju,tak se omlouvám.

papu neboooj ,my ti tááák držíme na všechny testíky palečky a prďolka je určo zdravoučkej 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru