Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

tercie
13. led 2010

Strouži psovi se do žrádla nesahá, pokud na to není zvyklej, je to jeho přirozenej reflex, že si brání dlabanec...proto když pes žere tak k němu dítě nepustím, a nebo prostě cepuju děti aby si psa nevšímaly když žere... Jak píšu, výchova je jedno, ale pořád je to šelma...
Žádnýmu psovi jen tak z ničeho nehrábne 😀

strouzek
13. led 2010

no právě je to reflex ale víš jak děcku něco zakážeš, otočíš se a stejně tam naschvál poleze. nebo stoupneš na ocas prostě reflex za to pes nemůže proto třeba neuznávám to že pak někdo dá psa za to utratit ale prostě bych se bála tady těchto situací. my budeme muset dávat pozor i u kocoura aby nelezl do postýlky , budeme mít videochůvičku a monitor tak snad se nic nestane, každopádně když malá sáhne oliverovi do žrádla nebo pelechu tak se kocour akorát nasraně otočí a odejde takže proto jsem i radši že mám kočku.
s tou výchovou a výcvikem víš jak, ty a manža víte jak na to ale je kupa lidí co neví, buď se nestaraj a nebo třeba i chodí na cvičák ale je to takový to že jednou týdně si tam pes poběhá pár cviků se naučí ale pak když to majitel dělá špatně nebo nedodržuje je to tam kde to bylo. já třeba vím u sebe že kdybych měla psa tak nikdy není vycvičený protože já jsem rozmazlovací typ co dovolí vše a nemá pevnou ruku

tercie
13. led 2010

Evi ahojky, jsem si tě nevšimla, musekla jsem se vrátt o stránku, až když jsem si přečetla že ti strouži píše, se omlouvám 😅 To je fajn že se máte s Tomáškem dobře, a všechno hezky zvládáte. My tě na koníku omluvíme, to se neboj, Tomík je teď přednější!!

K těm pitbulům, oni jen budí přirozenej respekt, ale jsou to fajn psi, se skvělou povahou, jen je poznat. Já osobně mám větší respekt z povalečů typu pudl, to jsou vzteklouni. My máme rotvajlery a nikdy s nima žádnej problém nebyl. Ano, jsou to dominantní zvířata, a proto výchova vyžaduje aby se psu ukázalo, že je ve smečce až pod vámi, a že si na vás nesmí dovolovat. Proto si ke psu nesedáme, neleháme, abysme se neocitli v pozici že si koukáme z oka do oka, kdy pes pocítí okamžitě nadvládu a zkouší si vydobýt silnější postavení ve smečce. Je prostě několik zásad, který když se dodržujou, tak není problém. Já dokud jsem rtw neznala, bála jsem se jich, a teď už vím, že i když ten náš starší je cvičenej na obrany, dokonce už zadržel naživo chlapa, s pokousáním, doma je to pořád ten můj skvělej mazel, kterej mě pusinkuje a mazlí se jako medvídek 🙂

mar26
13. led 2010

stroužku s tím vysedáváním 😅 ...ehm taky jsem tu na koníku dost...ale nemyslím,že bych Naty zanedbávala,jen odskočím napíšu a jsem zase u ní..nebo blbneme když je vedle na gauči, klíně,čtu jí u toho,děláme blbiny a táák...

strouzek
13. led 2010

tercie ty jo no jak říkám já bych psa mít nemohla, jako vůbec žádné zvíře bych nedokázala vychovat ani křečka protože jak to má chlupy, ouška a krásný očička tak já se s ním mám potřebu mazlit pusinkovat spát v jedný posteli .... 😀 my našeho Oliho milujeme tak že s náma oře pořádně jak se mnou tak s manžou, dokonce ho podepisujeme i na vánoční přání, seděl s náma u štědrovečerního stolu, naši ho normálně berou jako vnouče protože my o sobě nemluvíme jako o páničkovi a paničce ale mamka taťka a naše děcko kocour Oliver a celá rodina to tak přijala. 😀

tercie
13. led 2010

Strouži já vím, že spousta lidí ví o psu prd a stejně si pořídí to největší plemeno, jen aby se mohli chlubit že ho mají, a pak si s ním neví rady...však o tom byl celej pořad Polepšovna mazlíčků, spíš bych to ale nazvala polepšovna páníčků, protože některý lidi jsou fakt dementi. My třeba máme psy v kotcích a nejsou s námi doma ani nelítají volně po dvoře, a malej s nima prostě do styku nepřijde, naši psi děti nesnáší, protože jsou to prostě mrňata co dělají rámus a navíc slabší než oni tak proč si z nich nedělat hračku, nebo nedejbože kořist... Takžejde jen o to to nepodceňovat a pokud si nejsem jistá reakcí psa, tak se daný situaci radši vyhnu.

Naše psy cvičí manža, já bych si na to netroufla, taky spíš rozmazluju, a prostě na výchovu je manža a já jsem mazlící panička. Poslechnou mě na slovo ale přirozenej respekt ke mě nemají, takže se nesnažím je rovnat nebo nějak zasahovat do výcviku, jen se řídím pravdlama a funguje to. Oni ví, že jsem jejich smečka, že je manža, pak já a pak teprve oni....

strouzek
13. led 2010

mar no neblázni já nemyslím tebe 😀 ty jseš tu po chvilkách,vím že stíháš bezvadnou péči o malou a ještě doma uklidit uvaři a hlavně někdy tu nejsi vůbec, já myslela maminy které tu sednou ráno v 7 a rozjedou se na 10. tématech a vidíš je tu fakt furt i v pravý poledne kdy by měli vařit a zahlídneš je tu i v 11 večer. 😉 hlavně je rozdíl mít mimčo který ještě furt většinu dne pospí a mít třeba 3.leté dítko které prostě přes den spí jen po obědě a vyžaduje víc pozornosti, to si jako pak nedovedupředstavit sedět 24 hodin na počítači.

evanek77
autor
13. led 2010

marti,
musím se tě zastat, také bych koníka stíhala, kdybych neměla i jiné aktivity. Tomíček chce hodně času, ale psát jde jednou rukou a druhou chovat.... Já dost chodím ven, vyřizuju ještě dost věcí návazných na stěhování, do toho rehabka, moji doktoři (oděšel mi zub a je to o 4 návštěvách po hodině a půl na čištění kanálků) a tak všelijak... a PC moc nepouštím, tak proto nenakukuju 😉

mar26
13. led 2010

strouží já tu jsem,ale píšu na mojí úplně první diskuzi víc 😅 ,se přiznávám,ale tím,že mám noťase položeného v obýváku, kde trávíme nejvíc času,tak to jde..a teď co tu je sněhu ani nevyjedu s kočárkem 😠 ..ale Naty spinká denně 3 hodinky na balkoně,tak má vzduch a v pátek ven už jdeme!
a vím,že si nemyslela mě 😉 ,to já jen že to třeba nějak zkloubit jde..dneska už mám večeři uvařenou, maso a brambory se zeleninou v alobalu, vyluxovala jsem,poklidila,tak jen blbnu s Naty a koníkuju 😀
uvidíš,taky to zmákneš,až se s Nelinkou sžijete 😵
jinak určitě máš pravdu,zas tak pořád tu nesedím 😉

strouzek
13. led 2010

jj taky koukám na polepšovnu a taky říkám že je to polepšovna páníčků nebo měla by být. většinou to už na těch lidech vidíš že si pořídili nějakou velkou bojovnou rasu jen aby mohli machrovat ale totálně to nezvládaj. ale zase musím uznat aspoň jsou tak soudní a chtějí s tím něco dělat bohužel většina lidí do telky nejde protože si to nepřizná a pak jenom díky tomu se stávají ty případy napadnutí psa.

jinak jako náš oliver i když je rozmazlený tak ještě předemnou má respekt, když zařvu tak z 90% poslechne ale není to jako respekt k páníčkovi ale bere mě jako maminu, protože za mnou chodí jak ocásek všude, je zvyklej že mu měním kočkolit já, mazlí se jen se mnou, já ho krmím takže manžu dost ignoruje a spíš ho kouše to mě teda neposlechne ale zase při mě nezlobí maximálně lítá s umělou myší

strouzek
13. led 2010

mar no vidíš podle mě si toho dneska stihla víc jak já 😀 dělám si srandu, tebe ani evulku ani kačku mury... nemyslím, já taky sem budu chodit až bude malá méně ale budu to určitě alespoň 1x denně na hoďku nakouknu to bych bez vás nevydržela ale jak říkám je rozdíl sem koukat po chvilkách když zrovna mimčo spí nebo jdete kolem počítače a je rozdíl si tu sednout na celej den a za den napsat 150 příspěvků do 10. témat 😉

evanek77
autor
13. led 2010

Marti,
ten sníh, to je mazec, mám Jane slalom, takže velká kolečka a stejně co chvíli někde někoho prosím, aby mi pomohl kočárek poponést, že jsem uvízla 😠

strouzek
13. led 2010

jé evi ty máš taky janéčko?? já taky jaký máš?? já se těším jak budu na jaře drandit doufám že už sníh nebude páč jsem se zařekla že dokud sníh nesleze a nevyleze jarní sluníčko nerodím 😀

evanek77
autor
13. led 2010

Strouži,
model 2007 oranžovo modrou trojkolku a supééér, jsme moc spokojená.

mar26
13. led 2010

Evi jj Taky u Peregáče mám velká kolečka a někdy se to fakt nedá 😒 ,sněhu tu je mraky

stroužku to vysvětly Nelince ať nespěchá,že je zima 😀

evanek77
autor
13. led 2010

mari, ale že budete mít za chvilinku půlrok, to je neskutečné...

strouzek
13. led 2010

jj už vím jakej, ten je super mě se líbili ale víc ty novější 08 nebo 09 kvůi barvám. a neblbne ti brzda? to prej ty 07 dost dělali.

tercie
13. led 2010

http://www.novinky.cz/krimi/189135-pitbul-pokou... Holky a zrovna se o tom bavíme co? 😀
To je škoda mluvit, bůh ví, co se tam dělo, určitě báby psa buzerovaly a ten si to jenom prostě nenechal líbit...

Holky však s tím koníkováním je to ralativní, podle toho jak je to doma, s vařením, a podobně, jednou ten čas je, podruhý prostě není, však já budu mít taky absťák a budu sem chtít chodit co to půjde ať už pro rady nebo na drb, aby jeden nezačal už jenom infantilně šišlat 😀

strouzek
13. led 2010

no ty jo zrovna to řešíme 😕 přemýšlím že bych si toho psa půjčila, dneska mě zase rozčílila babizna z baráku 😠

tercie
13. led 2010

Holky manža vylez z kanafasu, jdu chystat jídlo, pak přijdu 😉

mar26
13. led 2010

Evi a Jané 2010 jde sporťák otočit i proti směru jízdy...to je super novinka!
no jo, hrozně to uteklo 😨 ,už zoubek a od soboty mrkvička,dneska už mrkvička s bramborem,snědla skoro celou skleničku,tak už má místo mlíčka k obědu příkrm 🙂

strouží musíš vycvičit Oliverka 😅

strouzek
13. led 2010

jane 2010 je možná otočnej ale hnusnej 😝 mě se teda ta bouda nelíbí přijde mi to jak obrněnej transportér a co jsem tak slyšela tak moc velký nadšení teda nezklidil. podle mě se pořád nejvíc budou prodávat janečka 07-09

oliverka vycvičit? nelze jsem na to slaboch, on když zlobí tak s ním bojuju, dostane na zadek , dostane příkaz kolikrát jsem ho zavřela i do koupelny aby se uklidnil ale stejně pak lehne a udělá roztomilý pohled a je konec. navíc kočky nejde vycvičit jako psa prostě kočka si vycvičí páníčka. veterinář sám říkal že má doma toho samýho kocoura jen o 2 měs. staršího a prej s ním oře ještě víc jak oliver s náma 😀

mar26
13. led 2010

stroužku však já psala,že je super to otočení a vrátili zase úspěšné barvičky..ta 09 byla na barvy divná 😝

strouzek
13. led 2010

tak barvičky má ten novej pěknější to je fakt ale jinak jako vzhledově děs. my máme 09 oranžovo černou a je fakt že to byla jediná barva z tý serie která se mi líbila

evanek77
autor
13. led 2010

marti,
už zoubek? tý jo....

strouzek
13. led 2010

holky věřte nevěřte ale sousedka co bydlí u našich když se jí narodila malá tak to mimčo mělo v puse už při narození 4 zuby 😀 prej se na ní chodila dívat půlka nemocnice

evanek77
autor
13. led 2010

strouži,
no vidíš, 300 let zpět by ji upálili jako čarodějnici, a ono jen zoubky 😀

evanek77
autor
13. led 2010

včera byl ve zprávách chlapeček, měl 10měsíců a vlasů na pořádný culík 😀 😀 😀

mar26
13. led 2010

stroužku těm zubům věřím....viděla jsem o tom i pořad v TV,ale prý se jim hned vytrhnou

Evi jj dole v pravo už má čtvrtku vylezlou a levý je už těsně pod dásničkou..našla jsem ho 3.1. 🙂

strouzek
13. led 2010

vytrhnou? to nevím té malé to myslím nechali protože mamka říkala že vypadá srandovně v tom kočárku

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru