Začínáme s Clostilbegytem

maslicko
31. bře 2016

AHojky holky, najdou se tu některé, které začínají poprvé s Clostilbegytem jako ja? Vajíčka mi dozrávají, ale málo, tak je potřeba je popošoupnout Clostíkem, máte s ním už nějaké zkušenosti?? 🙂 POpřípadě jak ho berete?

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko Ahojky, já tento cyklus také začínám s Clostíkem. Trochu se toho obávám, protože každá na něj reaguje jinak. Už jsem ze všeho trochu zklamaná, tak snad nám pomůže. Já bych ho ani nebrala, ale člověk ani neví, co se děje, když praskne folikul. Je tam vajíčko, či je zdravé. Tak snad Clostík pomáhá 🙂 Jak dlouho zkoušíte?

maslicko
autor
1. dub 2016

@janule1987jk ahoooj tak to jsem ráda, že nejsem sama 🙂 já začínám už teď v sobotu beru ho 3-5 den menstruace....Jinak my se snažíme už rok...a co vy?

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko no my také rok... byli jsme už i na pár testech a IUI... Já ho mám brát od 5.-9. dne, ty máš asi kratší cykly že?

blauen
1. dub 2016

ahoj holky už jsem ho jednou brala a od zítřka opět začínám tři dny v cyklu ráno a večer

maslicko
autor
1. dub 2016

jo já mám většinou 27 dní a ty? brala sem utrogestan 3xD tabletu od 15 do 25 dne a krásně se mi srovna cyklus, teď mi ho posunula 18-25 1-0-1 a dostala sem to o týden dřív :( aspoň už můžu nasadit Clostík. ale Utroš zase budu brát jako před tím. A manžel je zdravý nebo přítel?

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko Ano je zdravý, u mě zatím testy také v pořádku. Tak jsem zvědavá na ten Clostík. Já mám cyklus 28-30, jak kdy. Někdy mi ho utrogestan opozdí na těch 30 dní.

maslicko
autor
1. dub 2016

@janule1987jk no je to individuální 🙂 ono asi i záleží co doktor vidí na tom ultrazvuku, a podle toho nasazuje CLostik. Tak snad nám to výjde 🙂 Já to mám ještě horší v tom, že sem v roce 2010 byla na laparo, kde mi odstranili endometriózu. Od té doby, klid, žádné problémy, potíže, měla bych být zdravá. Tak se jen bojím, abych taky nemusela na umělé :(

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko A jak ti přišly na endometriózu?

maslicko
autor
1. dub 2016

@janule1987jk
No začala sem mít bolesti při pohlavním styku a na ultrazvuku to napřed vypadalo na cystu, ale pak po operaci mi řekli, že to bylo ložisko endometriozy v douglasově prostoru...což je nejnižší místo v dutině břišní mezi konečníkem a dělohou abych ti to vysvětlila 🙂 takže pořád doufám, že tam nikde nejsou srůsty, když to nebylo na vaječnících...navíc po tolika letech kdyby se ložiska znovu udělali už bych měla určitě problémy a na ultrazvuku je všechno OK i HP je dobrý.

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko tak určitě už bude všechno v pořádku. Takže na folikulometrii jdeš za 10 dní, že? jsem zvědavá, kolik jich tam budeš mít a jak velkých 🙂 já jdu za 11, tak to máme hodně podobné 🙂

maslicko
autor
1. dub 2016

@janule1987jk ne nejdu, doktorka si me nepozvala, až po 3 měsících mám přijít zhruba 13DC pokud nezapadnu, aby se podívala jestli je nějaký pokrok...Tebe si hnedka zve na folikulometrii?

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko ano, já i sama chtěla, abych věděla. Protože ti jich může hodně narůst a hrozí vícečetné těhotenství nebo dvojčátka 🙂

maslicko
autor
1. dub 2016

jo to vím 🙂 to bývá...snad mě to nepotká :D dvě děti naráz bych asi nedala :D

janule1987jk
1. dub 2016

@maslicko ja si rikam, ze i jo 😀 bude mi 29, tak aspon druhe nebude kolem 35 😀 kolik je tobe? 🙂

monikagurthova
1. dub 2016

@maslicko Ahoj, u nas to bylo s clostikem takové všelijaké, brala jsem ho 3 cykly a nic a pak po vysazeni bylo 🙂 ale držím palce po většinou zabírá, jen bacha na dvojčata 🙂

arakad21
1. dub 2016

@maslicko ahoj, my se snažili cca rok, pak dr. nasadil Clostík a hned po prvním cyklu se zadařilo 🙂 A i když máme v rodině s manželem oba dvojčata, čekáme jedno 😀 Přeji, ať se zadaří ....

mrnous81
1. dub 2016

@maslicko Ahoj,já mám první měsíc Clostyl za sebou. Beru ho od 3 DC- 5 DC 1-1-1 a 6 -7 DC 1-0-1.Dnes,12 DC jsem byla na kontrolním ultrazvuku a doktorka mě nepotěšila ☹ O folikulech se nezmiňovala,jen to,že mám nízkou sliznici a to 5,7 mm...a ptala se mě,zda mě pobolívá břicho,ani nevím,proč? Ale jde o to,že já ještě dnes dostala Pregnyl...slova doktorky byly,že ať spíš počítám,že se to teď nepovede,skrz tu sliznici ☹ S přítelem se snažíme už 14 měsíců,u něho spermiogram nad průměr,já dle ultrazvukového vyšetření také v pořádku...už jsem z toho zoufalá ☹

rejni
1. dub 2016

Ahoj 🙂 Já budu zítra začínat 3 cyklus s clostíkem, 5-9DC 1-0-1. První cyklus folik rostl pomalu až 16DC 17mm..a jen jeden! Druhý cyklus 16Dc už folik prerostl na 30mm a cysta ☹ kdybych nechodila na folikulometrii tak bych o tom ani netušila..Dr říkal že další cyklus nemůžeme znovu nasadit, že musíme zjistit jestli odejde s MS a ta nedorazila a Dr zjistil že se zmenšuje tak štěstí nemusím čekat na další cyklus..A teď už to bude s pregnylem! Tak jsem zvědavá..dva cykly..a když nic tak laparo.. Jinač jsem clostik dobře snášela jen jeden den bolest hlavy..Držím palce ať pomůže 🙂

lussinka88
1. dub 2016

@maslicko ahoooj, ja jedu taky prvni cyklus s clostikem. Ted jsem mela 2. Tabletku. Clostik mam 3-7DC, pak pregnyl a utros 🙂. Jsem zvedava jestli se povede. Snazime se pres rok.

janule1987jk
1. dub 2016

@lussinka88 ahojky, vidim, ze to mame vsechny stejne 🙂 same drijaky 😀 ja mam vzdy tak bolestivou ms, jako jsem nikdy nemivala. Ale co by clovek neudelal pro ten zazrak 🙂 tak pak napis, jak folikulky 😉 ja jdu 11.4. na mereni.

misaskul
1. dub 2016

Také se snažíme přes rok a nyní začínám již 6. cyklus s Clostilem (první tři cykly po1 tabletce, teď po dvou). Zatím bezúspěšně.

lussinka88
1. dub 2016

@janule1987jk na utz jdu ve ctvrtek (10DC) a v patek pritel odlita do svycarska a vraci se az v pondeli rano. Normalne jsem mela ovu az 16. Den tak doufam, ze to bude stejne a folikx neuzrajou druv. Nemate s tim zkusenosti? Mam trosku strach jak si do sebe bodnu ten pregnyl 😂😃

janule1987jk
1. dub 2016

@lussinka88 a kdy se bodas? 😀

lussinka88
1. dub 2016

@janule1987jk to mi prej rekne ve ctvrtek podle ultrazvuku.... Ja si ani nebodnu injekci, to jsem teda zdravotnik 😂 Kdyby to nevyslo na vikend tak by mi to pichla sestra. A ty jedes prvni cyklus?

janule1987jk
1. dub 2016

@lussinka88 s Clostikem ano 🙂 takze doufam, ze zadne problemy nebudou 😂 dnes jsem zjistila, ze IUI nevyslo, tak uz si davam vinko 😂 to je moje 3. Faze 😂 1. Byla vztek, pak plac a ted dam se do pohody a jedeme dale 😂😂

pt1981
1. dub 2016

Devcatka, zeny! Chci vas taky trosku nakopnout... Snazili jsme se skoro dva roky, IUI nevyslo, ale pak jsem mela Clostik, s nim asi 18 vajicek, byla jsem jak slepica 🙂 . Nasledovalo IVF a vyslo nam to hned napoprve. Drzim vam vsem moc pesti! Budeme zkouset druhatko, takze me to zase ceka znovu...

janule1987jk
1. dub 2016

@pt1981 Ahojky, tak.to je suppper. A mohu se zeptat, kolik te stalo IVF? A ty jsi s clostikem nezkusila jeste prirozenou cestou pocit?

pt1981
1. dub 2016

@janule1987jk u nas ma problemy i manzel, rekli nam, ze prirozene sanci nemame. Necely rok po porodu jsem otehotnela prirozene. Bohuzel jsem musela ve 4 mes na potrat, mimi bylo hodne postizene... Takze ted budeme zkouset cca pul roku prirozene a pokud se nezadari, mame jeste zmrazeny embryjka 🙂 . Byli jsme v Reprofitu v Brne a platili jsme cca 24 tis

janule1987jk
1. dub 2016

@pt1981 takze dalsi IVF by Vas uz nemelo tolik stat ze? Kdyz mate ulozeny embryjka 🙂

pt1981
1. dub 2016

@janule1987jk doufam, je to narocny na penize a s nejistym vysledkem... Doufam, ze to bude max polovina penez... A jeste jsme davali vlastne 5 tis za zamrazeni... Mam jeste dva pokusy. U vas se resi spis tve problemy nebo manzela. Mrzi me, ze IUI nevyslo... Ale neboj, zadari se!