Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

hanamikova18
13. bře 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat minuly týden jsem si dělala těhotenský test a byl pozitivní. Pak jsem si dělala ještě další tři a také byly pozitivní. Včera jsem si ho dělala znovu a byl negativni. Dneska jsem byla na krvi a hodnota hcg je 15. Říkala že normální je 5.takže to prý vypadá že jsem tehotna. Ale máte me ten negativní test. Za 14.dni jdu na gynekologii. Ale to čekání je hrozne. Nemá někdo podobne zkušenosti?

absintka19
13. bře 2017

@hanamikova18 a kolik dni po vynechani MS jsi testovala?

hanamikova18
13. bře 2017

@absintka19. Po 5.dnech

absintka19
13. bře 2017

@hanamikova18 takze negativni je po 5 dnech vynechani MS? Ono tezko neco radit bez faktu a sledu. Pokud ale test je najednou negativni muze se jednat take o neuspesne tehu. Ja jen nikdy nechapu co vede lidi si delat tolik testu. Takto se trapi kdyz tehu odejde ale kdyby se testovalo az tyden po vynechani MS tak je hned negativni a bez stresu potratu. Hcg 15 opravdu je malo. Dulezite zda bude rust nebo ne, dle tehu testu spise klesa.

sabcav
13. bře 2017

@hanamikova18 a jaký den cyklu si testovala ten minulý týden a jaký den cyklu si teď ? Dělala jsi test stejné značky (některé testy mají citlivost 10 a některé až 25 jednotek) ?

Pokud máš ještě test, zkus si ho udělat za ty 2 dny , zda bude negativní nebo pozitivní, udělej ho hned ráno a večer předtím méně pij ... nebo jdi za ty 2 dny ráno - pozítří zase na krev, hcg by se mělo co 2 dny zdvojnásobit ... vlastně jsou jen 3 možnosti : 1/ ta nejlepší - netestovala jsi tím samým testem včera jako ten minulý týden , ten včerejší má horší citlivost a proto to není vidět a těhotenství je ok , další test bude pozitivní, krev se zvedne 2/ otěhotněla jsi a čekala dvojčata - test pozitivní - jedno odumřelo (to se stává) , tzn. hcg kleslo a test ze včera je negativní ... uvidíš pozítří, zda bude pozitivní test nebo krev kolem 30 jednotek ... 3. možnost : otěhotněla si - test byl pozitivní, embryo to nezvládlo, to se stává velice často, tzv. biochemické těhotenství, hcg kleslo - test ze včera je negativní , a pokud bude test opět negativní nebo krev klesne, nebo stoupne jen málo , krev by pozítří měla být kolem 30 jednotek+- (jako když bude třeba 28, tak je to super, když z 15 stoupne na 17, je to prostě špatně )

teď je to věštění z křišťálové koule, udělej si za ty 2 dny test (stejný jako minulý týdne) a dojdi si na krev ... držím palce 🙂

jitkakuc
19. kvě 2017

Já měla v 5tt HCG nad 27000 a když jsem šla obden na přeměreni, zda je vše v poradku, tak jsemi měla nad 43000. Dr mne říkala, že je vše ok a že se jedná o standardně probíhající tehu. Na utz bylo něco málo už vidět.

anexis777
8. čer 2017

Ahoj holky, mam dotaz.. Vysli mi pozitivni testy se slabou druhou carkou.. Dnes sem byla na krvi a hodnota je 281.1, ale podle mych propoctu bych mela byt uz v 5 tydnu. Ale hladina se mi zda po ptecteni prispevku dost nizka,, doktor ma volno az za 14 dni.. Myalite ze je vse v poradku? Dekuju moc za odpovedi

gabcat
8. čer 2017

@anexis777 4+3tt hodnota hcg 178. Je to v normě. To číslo samo o sobě nic neznamená. Každá to má úplně jinak. Jestli bude vše v pořádku, se bohužel říct nedá. Ani vyšší hodnoty nejsou zárukou toho, že těhotenství bude ok. Teď se neplaš, počkej na doktora, objednej se. Pokud tam bude za 14 dní, měla bys být 7tt a už by mohlo být vidět i srdíčko. Můžeš si nechat vzít kontrolní odběr, zda se zvyšuje, mně to přišlo zbytečné a šla rovnou na ten utz. Držím palce

jitkakuc
8. čer 2017

@anexis777 Krev na HCG je třeba odebrat 2x po sobě např. obden. Hladina by měla skokove narůst. Ono je asi jedno, kolik máš při prvním odběru, nevím, nejsem lékař, ale při tom druhém by to mělo být jednou tolik nebo víc dle toho co mne říkala sestřička. Možná máš tu hladinu nižší, že došlo k oplodnění vajíčka později a jsi těhotná kratší dobu, než si myslíš. Já třeba mám ovulaci místo 12.-13. den, co se obecně uvádí až o týden později. To jsem vypozorovala už u prvního tehu. Takže mám vše posunuté o týden, než se obecně uvádí.

anexis777
8. čer 2017

@gabcat

@jitkakuc. Moc dekuju,, snazime se dva roky tak jsem vyplasena,, nikdo me znamy nemel nikdy problem otehotnet tak to nemam ani s kym prodiskutovat.. K doktorovi jdu 19.6. Tak dam vedet🙂

jitkakuc
9. čer 2017

@anexis777 Ono to chce chvilku počkat. Já vím, že je to těžké, ale pak aspoň budeš vědět, na čem jsi. My už jednoho prcka doma máme, teď se zadarilo druhé mimi, ale zas mám v děloze navíc hematom, takže paráda. První tehu ok a druhé s problémama a kontrolu mám až 27. šílená doba...no můžu jen doufat, že bude vše ok.

tehulka1167
9. čer 2017

@hanamikova18 jojo vypadá to na biochemicke tehu. Též jsem mela.

monaaceek
29. čer 2017

Ahoj Konickarky,jsem zoufalá a tak bych se chtěla zeptat zda tady s tím nemá někdo zkušenosti.Pred týdnem jsem zjistila, že jsem těhotná//Samozřejmě s přítelem moc miminko chceme.Kdyz jsem byla na odběru tak má první hladina HCG byla 53,pak stoupla na 190 a při 250 už mě poslali do nemocnice na vysetření,zda se nejedná o MDT☹Dnes mi v nemocnici opět brali krev a měla jsem 401,1.Tak mě poslali domů,ale v sobotu jdu do nemocnice zase. Nezdá se jim to kvůli mé poslední Ms která b,la 18.5. Bojim se miminko bych moc chtěla.Dekuji

decra
26. črc 2017

zdravím holky, jdu se poradit, nebo spíš uklidnit (těžko říct)...poslední ms byla 24.6., jelikož mi od pátku 22.7. bylo divně, udělala jsem si 2 testy a oba pozitivní,ale stále mě mátly dost silné bolesti v podbříšku, tak jsem v pondělí naklusala k dr., děloze nebylo nic vidět, jen mi řekla, že tam vidí dost tekutiny, jeden vaječník trošku zvětšený, pak mluvila o něčem žlutém ( to jsem nepochopila, protože říkala, že tam něco takového vidí,ale nemusí to být ono) ,HCG 599 ( podle ms jsem 4tt), kvůli těm bolestem má podezření na MDT,ale mám přijít ještě ve čtvrtek, říkala, že stále je dost velká naděje, že to vypadá i dobře, ale nevím, jestli mě nechtěla jen uklidnit...holky, že to vypadá dobře? bolesti už nemám tak silné, jen je mi šoufl a chce se mi šíleně spát,ale zároveń nemohu usnout, protože mám strach ☹ snad mi některá odpovíte...

vanea
26. črc 2017

@decra Ahoj, mluvila o žlutém tělísku, to vyživuje ze začátku miminko=) Ta hladina roste každému individuálně, někomu pomaleji, někomu rychleji... podle ms jsi 5tt zhruba, ale otázka je, kdy byla ovulace, mohla být později, takže tam ještě chvilku nic moc vidět nepůjde=) uvidíš na příští návštěvě, ono někdo to mohl mít tak, že se z toho vyklubalo normální těhu, u někoho došlo k zániku...ale na to ty vůbec nemysli ;) buď pozitivní a zkrátka si vyčkej, ono ty začátky jsou takové vachrlaté a nikdo ti nic konkrétního nevyvěští...budu držet palce🙂

pegi27
26. črc 2017

@decra Asi bych nečekala a šla k doktorce, na pohotovost. Měla jsem mimodelozni a přišla jsem za 5 minut 12. Nechci te strasit a třeba je to dobrý, ale když si nejsi jistá a není ti dobre....
Dej vědět jak jsi na tom. Moc ti přeji at je to v pořádku 🙏

decra
26. črc 2017

@pegi27 ono ty bolesti už jsou teď normální, jak při ms...šílené byly z neděle na pondělí a to jsem práve letěla k dr., teď už je to v normě, jen už je to několik dní v kuse a je to takové unavné, do toho nevolnosti, únava...zítra už budu vědět na čem jsem..snad to dopadne dobře...

decra
26. črc 2017

@vanea ahoj, jj, vím, co je žluté tělísko, jen mě zmátlo to, jak říkala, že tam vidí něco žlutého ( na černobílém UTZ? :D ),ale není si jistá....bohužel na to musím myslet, mám strach....vůbec bych tam tak brzy nechodila, kdybych neměla ty bolesti ☹ takhle jsem jen vystresovaná a vyděšená...

petta12
11. pro 2017

Ahojte, chtěla jsem se zeptat jsem cca 5+3 a hcG mam skoro 29000 jestli je to Ok? A ještě nevíte co znamená ta ref.meze? Dekujii

eloise02
11. pro 2017

@petta12
Doba od početí Doba od poslední menstruace mIU/ml
7 dní (1. týden) 21 dní (3 týdny) 0 - 5
14 dní 28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní 35 dní (5 týdnů) 18 – 7 340
28 dní 42 dní (6 tt) 1080 – 56 500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7 - 8 tt) 7 650 – 229 000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8 – 11 tt) 25 700 – 288 000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11 – 15 tt) 13 300 – 253 000
17 - 24 týden Druhý trimestr 4 060 – 65 400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3 640 – 117 000

Hodnota naprosto normální a co znamená slovo "referenční" to si snad vygooglit umíš, ne?

petta12
11. pro 2017

@eloise02 dekuju

rosvel
26. pro 2017

Zdravim mám dotaz měla bych dotaz. Ve čtvrtek sem byla u doktorky kvůli potvrzení těhotenství byla jsem 21dni od styku. Cca 19-22dni od ovulace podle toho co si myslím kdy byla. Těhotenské testy pozitivní digitální v den návštěvy doktorky ukazkval 1-2 týdny... doktorka mi krev nebrala našla testační Vavák o průměru 2mm dnes jsem začla lehce špinit a že strachu jela do nemocnice byla tam doktorka co mi dělala ultrazvuk jen tak Halabala ani s ním pořádně nebyla "vevnitř" řekla mi že nic nevidí že trochu spinim a že co čekám že se to neudrželo... No hrozně milá :( vzala mi krev a HCG bylo 115 což je prý málo máte někdo podobnou zkušenost a i přesto to vyšlo?? Děkuji za odpovědi jinak špinění přestalo břicho mě nebolí jen strašně bederní páteř...

vendelinka08
26. pro 2017

Nemam zkusenost se spinenim..ale dle tvych tvych poctu dnu se mi zda hcg malo...ale nemohu takto soudit...vse muze byt jinak. Myslim ze ani doktori takto na zacatku nevi...az pak dle utz mohou posoudit jak ranne je tehu. Rekla bych ze nekteri doktori a doktorky nemaji tuto praci vubec delat..kdyz nevi jak se chovat. Nebude tam ted mezi svatky tvoje doktorka?

rosvel
26. pro 2017

@vendelinka08 právě že ne :( ale máme tady ještě jednoho doktora který tam bude ve čtvrtek tak pokud bych nezačala krvácet úplně tak si dojdu ještě k němu... Ale sem z toho strašně zmatená ... Jednou ano pak ne testy jsou pořád pozitivní a špinění zas není břicho neboli tak nevím...

linee
26. pro 2017

@rosvel na zacatku je to tezko rici.Pokud jsi mela hcg 115,tak toho na utz videt nemohla. Pokud uz bylo videt gestacni vacek, a ted nic a hcg jen 115,do toho spineni,je mozne,ze se tehu nepovedlo.Ale z jednoho utz a z jedne hodnoty hcg tezko neco.rict.Bylo by dobre mit srovnani. Do te doby se jedna o spekulace:(
Muzes zajit.na samoodber krve na hcg,kde bude videt srovnani.Takto na zacatku tehu je to asi spolehlivejsi,nez utz.Drzim palce!

rosvel
26. pro 2017

@linee Zajdu si ve čtvrtek zítra asi moc smysl chodit nemá... Uvidím děkuji za podporu

linee
27. pro 2017

@rosvel pockej na ctvrtek,moc drzim palce

rosvel
28. pro 2017

Tak dopadla jsem špatně bohužel :( mimisek se neudržel. Hold to tak mělo být a než by bylo něco špatně později tak raději teď. Příště to snad bude lepší...

linee
28. pro 2017

@rosvel to mne mrzi:( a odeslo tedy same nebo budes muset na revizi?Pokud same,tak se muzete zacit snazit hned po dalsi ms;) at se brzy dockas!!!

rosvel
28. pro 2017

@linee zatím o revizi nebyla řeč byla jsem u jiného doktora ke kterému normálně nechodím vzal mi ještě krev čekám na výsledek aby prý vyloučil málo pravděpodobné mimoděložní ale když byl předtím v děloze vidět tak nevím proč asi pro klid duše. Dostala sem utrogestan abych prý přestala krvácet kontrola hned příští týden u mojí doktorky pak to můžu vysadit dostanu MS a můžu zkoušet znovu tak doufám že to vyjde a přestanu na to myslet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru