Injekce na vyvolaní menstruace. Máte zkušenosti?

prdecek
30. kvě 2007

Ahoj holky,
zakládám toto téma, pač sem ho zde nenašla. Mám takový dotaz. Před dvěma dny jsem dostala injekci na vyvolání MS a ještě jsem to stále nedostala. Za jak dloho jste to po ní dostali??? a kolikrát jste na ní byli??? Já mám přijít každy 23.-25.DC na další ještě celkem dvakrat. Prý se mi upraví cyklus. Myslíte, že kdybych měla minulý měsíc opožděnou ovulaci, že bych mohla být těhotná aniž by to na omak doktorka poznala??? Poslední MS jsem měla 4.4.2007 a měla sem další dostat 6.5.2007, ale mám až do teď zpoždění (už přes tři týdny). Myslíte, že mám zkusit těhu test, když to do konce týdne nedostanu???nebo ta injekce nějak test ovlivní????

karla6
5. zář 2007

Sisidani, začni měřit bazální teplotu a poznáš, jestli máš ovulaci. 😉

sisidani
5. zář 2007

Karla6, ona to sice není špatná, rada, ale já to zoušela a vzdala jsem to, musí se měřit ve stejnou dobu a já směnuju a vstávám už po 4 hodině ranní.

jmisa
5. zář 2007

Sisi, a co třeba hlen, čípek? Pak už jedině OVU testy, ale při nepravdilném a dlouhém cyklu se to prodraží.

jmisa
5. zář 2007

ale jinak by to doktor měl zjistit z hormonálního profilu a sona. Po roce by s tebou měl něco dělat.

evulatko
5. zář 2007

sisidani, uz to tu bylo napsano nekde uplne na zacatku teto diskuse, ty injekce Ti sice zpusobi menstruaci ze spadu, poklesu hormonu, ale k ovulaci ve vetsine pripadu nedochazi a dokonce ji muzou tyto injekce i blokovat !!!

sisidani
5. zář 2007

jmisa a evulatko díky za rady, nevím co si mám o mém doktorovi myslet, proč to dělá, když ví že chceme mimi, z takovou by jsme se pořád trápili. 😢
Přemýšlím o výměně doktora, jen aby některý bral nové, jsou plně vytížení. ☹

jmisa
6. zář 2007

Sisi, tak vždy si můžeš zavolat sama do CAR a objednat se tam i bez doporučení, oni si potřebná vyšetření udělají. Jak dlouho se snažíš?

Jinak s doktorama je potíž, i já jsem změnila doktora a za 10 dní k němu prvně jdu. Bylo docela těžký nějakýho ucházejícího najít.

sisidani
6. zář 2007

Krásné dopoledne, jmisa na na začátku října to bude rok co se snažíme. A doktor nechtěl dřív nic dělat. Mám za sebou akorát vyšetření na chlamídie. A to kdybych netrpěla častým zánětem močového měchýře, nemám taky. Naštěstí je ten výsledek vpořádku.

jmisa
6. zář 2007

Sisi a kolik Ti je? No teď už by s Tebou něco dělat měl, ale jen vyvolávačky asi nebudou to pravé řešení.

sisidani
6. zář 2007

Je mi 29, teda skoro 30 a biologické hodiny tikají jako splašené. No vždyť jsem to říkala i tomu doktorovi, ale to jako kdybych mluvila do vrby ☹

jmisa
6. zář 2007

Sisi, tak koukni na www.neplodnost.cz a najdi si nejblíž sobě CAR a když nezačne něco dělat, objednej se tam sama, doporučení nepotřebuješ.

sisidani
6. zář 2007

Díky za adresu, no nejblíž je to ve Zlíně. Tak uvidíme jak zaperlí můj doktor a potom bych tam brnkla. No a ještě se zkusím poptat na doktora u nás , který by mě když tak vzal.
Jmisa a vy se snažíte jak dlouho a co už máš když tak za sebou?

jmisa
6. zář 2007

Sisi, cca rok, ale teď už to budu řešit, zatím to bylo na náhodě, doktor o tom ani nevěděl, teď jdu na prevenci, tak budu chtít spermio pro manžu a pak začneme se mnou :- )

sisidani
6. zář 2007

Tak to Ti držím pěstičky ať je vše ok. Snad máš lepšího lékaře než já. 😉

jmisa
6. zář 2007

Sisi, našla jsem si jiného a hlavně bych šla rovnou do CAR, kdyžtak, nemá to smysl odkládat. Já zase pokud se mi doktorovo rada nezdá, tak na něj moc nedám 😀

sisidani
6. zář 2007

Asi se zkrátka moc doktorům věřit nedá, člověk si myslí, že mu pomůžou a ono je to naopak.

evulatko
6. zář 2007

Ahoj Sisi, je to hruza, ja se dostanu k PC az vecer... Jo, na tema gynekologove - idioti bych mohla psat romany 🙂 Podle me se taky nekam objednej a zmen gynekologa !!! Ja jsem zacala chodit do CARu ve 30 a ted je mi 32 a porad zadny uspech, skutecne nema smysl na nic cekat, at se Ti zadari driv 🙂))

sisidani
7. zář 2007

Ahojky evulátko, to je škoda, že nemůžeš na pokec dřív ☹ .Klidně zkus večer mrknout do témíčka Pro bezradné začínající snažilky, nebo i tady, jásem mrknu taky. Jsem totiž nachlazená, tak jsem si vzala volno, marodit se mi nechce.
Jsem volala k doktorovi a nikdo mi to tam nebere 😠 .

evulatko
7. zář 2007

Ahojky Sisi, myslim, ze nam doma nejak nefunguje internet a manzel se vraci pozde vecer, tak z toho dneska nic nebude ☹ Kdybys ale mela zitra cas, tak jsem od osmi do jedne v praci, tak napis, kdyz budes chtit🙂 A jinak krasny vikend🙂 Jo, doktori jsou magori🙂 Ale nastesti ne vsichni🙂))

sisidani
8. zář 2007

Ahojky Evulatko jsi tam někde, dřív jsem bohužel neměla čas.

evulatko
9. zář 2007

ja jsem tu zase az dneska🙂

sisidani
10. zář 2007

Ahojky Evulatko, tak se tu hezky jenom vždy mineme, snad se tu někdy potkáme. Tak jsem se dnes konečně objednala k tomu doktorovi, ale už osobně, tak uvidím příští úterý co mi řekne.

nelinkav
18. lis 2007

Ahoj, ráda bych obnovila tuhle diskuzi a poprosila bych vás o radu:
po vysazení HA (7let) MS dva a půl měsíce nepřišla, musela jsem na vyvolávačku (a dost mě naštvalo, že dr.k tomu nic neřekla, jen že "tak píchneme agulotin", žádný vysvětlení proč nebo tak...ale to sem nepatří, že 😒 ), po injekci jsem to za týden dostala,pak to zas samo nepřišlo - po 14 dnech zpoždění jsem jí volala (začátek listopadu) a že mám v půlce prosince přijít! A to se mi zdá právě moc dlouho,ne? Když musím vždycky po agulotinu chvíli počkat, jestli to samo nepřijde, pak se objednat a víc než měsíc čekat...s takovou, než se mi to všechno spraví, tak budu na dítě stará 😠 😠 Jak jste to měly vy? Taky takový čekání na další akci? Na nás to nějak přišlo a miminko bysme pomalu chtěli. Vím, že se to nemusí povést rychle, ale že se to bude protahovat kvůli tomu, že je dr.prý totálně zaneprázdněná...

malaika
18. lis 2007

nelinkav, právě jsem založila diskuzi Bez lékařů neotěhotním, tam to můžem všechno probrat. A to víš že Agolutin do diskuze také patří, je to sice "dávka" hormonů, ale občas ho dostanu, protože bohužel po Utrogestanu po dlouhodobém braní mi vždy začne "zeslabovat" menstruace.
Štve mě, že od mých 15 ho do mě cpala doktorka (už jsem dávno změnila lékaře) každý měsíc, i když moc dobře vědí, že prášky jsou šetrnější...

No je dosti divné, že tě objednala až takto za dlouho...na vyvolávačku se dá přijít i "jen tak" ,tedy po dohodně s dr., ale bez kontroly.

nelinkav
18. lis 2007

malaika, díky za odpověď. Doufám teda, že se s ní bude dát nějak domluvit, abych mohla chodit třeba po těch dvou týdnech zpoždění...takhle se to může protahovat, než naskočí normální MS, pak se může objevit nějaký další problém a pár let je hned pryč. ☹

simulin
12. pro 2007

Ahoj holky, potřebovala bych poradit ohledně Agolutinu. Asi dva měsíce beru hormony Estrofem a Duphaston na upravení cyklu a to Estrofem každý den a duphaston 18 den Estrofemu a to deset dní. Jelikož jsem minulý měsíc vzala duphaston o tři dny později a také MS se mi dostavila až sedmý den po dobrání duphastonu,cyklus se mi rozhodil. 😠 Na kontrole mi doktor řekl, že to musíme srovnat a že mám přijít 14DC na vyvolání MS-agolutinem.Ovulaci mívám až tak 15-18 DC, čili mi agolutin byl podán ještě před ovulací. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá nevíte, co se tam u vnitř děje, když je agolutin podán ještě před ovulací. To už ji asi mít nebudu,že? ☹
A jakým způsobem agolutin blokuje ovulaci, když mám třeba dva dny před ní, neuvolní se, zanikne vajíčko, nepraskně folikul,........nebo jak to teda je??????? 😔 😒

krista
27. únor 2009

petka21 • snž • 17. srpen 2007 v 16:49
Chtela bych se zeptat tento tyden v utery jsem byla na injekci na vyvolani menstruace jelikoz mam uz 54 dni zpozdeni,zatim necitim nic ze bych to mela dostat 🙂 doufam ze to ani nedostanu a ze tam je mimco ktery bych mooc chtela!!Test sem si delala minuly tyden,ale byl negativni ☹ Ale od mozneho oplodeni to bylo ten min.tyd jen 20dni tak nevim jestli uz to ten test rozpoznal,tak nevim jak dlouho mam jeste cekat kdy ta jinekce zacne ucinkovat??Mate nekdo nejake zkusenosti?Diky

mobina • 1d • 17. srpen 2007 v 17:35
Petko osobní zkušenost nemám, ale myslím, že to může být i týden. Pozitivní test by se ti 20 dnů od ovulace už určitě měl ukázat. Pokud máš podezření, zajdi si k dr. na krev ať změří hladinu hcg v krvi 😉

pavlina05 • 1d • 17. srpen 2007 ve 21:47
jj, nech si udělat hcg, to ukáže 100 těhu 😀 ! Moc bych ti to přála 😀

adrianav • 1d • 18. srpen 2007 v 15:33
ahoj ,u me se zjistilo ze jsem tehotna az 8tt....7tt jsem byla na kontrole a doktor nic nepoznal a tak mi pichl injekci na vyvolani menstruace a pristi tyden jsem sla na kontrolu a uz se prokazalo ze jsem tehule🙂....tak snad ti to taky vyjde!!!!!! 😉 ....jo a tehu test jsem si ten 7tt taky delala a ten jeste nic nerozpoznal....

petka21 • snž • 18. srpen 2007 v 16:05
Diky za vase prispevky!! Adrianav snad budu ten sami pripad jako ty moc bych chtela,zatim teda stale nic ani me to bricho neboli,cos me prijde uz divny,ani nevim na cem sem a porad jenom cekam je to uz k vzteku!!PAvlinko 05 at se vam v zari zadari,vim ze si byla v unorovkach a mrzi me co se vam stalo,ale bude lip a urcite se to brzy povede 😉 A vsem preju krasne a zdrave mrnousky!!

sylvinka • 1d • 18. srpen 2007 v 16:48
Ahoj Petko,

myslím, že 20 dní po oplodnění by test už měl ukázat pozitivní výsledek.
Nemohla jsi otěhotnět později?? U mě to tak bylo!!! Měla jsem asi 10 dní zpoždění, dostala jsem vyvolávačku a MS už nepřišla. Ale podle všeho jsem otěhotněla jen asi pět dní před tou injekcí. test v tu chvíli samozřejmě negativní, ale o pět dní pozděj dvě čárky 🙂

Jo, a ovulaci jsem místo 13 dne měla asi 31-32. Jak píšu všude - nikdy dřív se mi to nestalo, Cyklus vždy naprosto pravidelný 🙂
Držím pěsti!!!!

sylvinka • 1d • 18. srpen 2007 v 16:49
Jo, a působit by měla do týdne. Ale na netu jsem našla i 10 dní.

petra123 • snž • Včera v 11:57
Ahojky Holky mam otazku zatím jsem takové téma nenašla,ale chtěla jsem se Vás zeptat kdo má zkušenost z injekce na vyvolání MS a za jak dlouho vám došla MS?Jak jsem ji dostala poprvé tak jsem injekci dostala do 36h cca ale ted už 3 den a zatím nic.Někdy mě v podbřišku píchne jako bych to měla dostat,ale jak jdu na záchod na vložce nic jen trochu nažolutlý vytok a nic.Minulá MS první 3 dny špinila a pak 3 dny krvácela pak se mě vypadla asi sliznice a opět jen špinila.MS nemam pravidelnou cca půl roku.A v pondělí mi DR říkal že v děloze je vše připraveno na MS ale to měla i kamaradka a už má rok a půl ročního kluka 🙂porad te díky moc Petra

luccii • 26tt • Včera ve 12:27
mne MS prisla az za 14 dni po pichnuti vyvolavacky - Agulotinu

anag • snž • Včera ve 12:33
Ahoj, mě přišla MS po píchnutí Agulotinu do týdne.

maja42 • Včera ve 12:35
po progesteronu (agolutin nebo utroš) dostávám ms do 3-4 dnů - když zrovna nejsem těhotná 😉
naděje možná je a neboj, miminovi progetseron neuškodí.

kualalik • snž • Včera ve 12:42
mě přišla MS po agolutinu za týden... 😉

anag • snž • Včera ve 12:46
Peti já jsem měla taky probélmy s MS a musela jsem chodit vždycky na vyvolání. Teď mi dala mudr Utrogestan a pěkně se mi MS upravila.

bosorkajarka • snž • Včera ve 13:10
Me vzdy dojde do tydne.

foogy • Včera ve 13:18
Mně přišla MS do 14 dnů a podruhé do 10. Tak Petru vydrž! A teď beru Proveru a mám krásnej 33DC cyklus 😉

jovi • 1d, snž • Včera v 18:52
Péťo, většinou ms po vyvolávačce chodí do týdne.. ale každá jsme individuální.... já teď beru utrouš na srovnání cyklů a většině příjde mrcha do 2-3 dní a a mě milostivá dorazila po 10 dnech... takže je to fakt individuální a porovnávat se nemá moc cenu.

petra123 • snž • Dnes v 08:10
ahojky holky díky Vám za vaše nazory mě zatím MS nikde ale myslím si že do konce tyden se ukaže mam takhle chodit další 3 měsíce vždy 24DC tak jsem zvědava doufám že už se mimiska jednou dočkam. ☹

anag • snž • Dnes v 08:27
Ahoj Peti, uvidíš že to už brzy vyjde.... 🙂 🙂 🙂

petra123 • snž • Dnes v 08:39
anag ja už v to nevěřím myslím si že nam pomůžou až v centru bo už jse snažíme tak dlouho že jsi myslím pomalu že už ani nezažiju být těhulka jako hodně holek co dneska ukazují sví testíky a jsou štasné a mam obavy že to nezažiju ☹ 😢

anag • snž • Dnes v 08:46
Peti a jak dlouho se už snažíme. U nás to bude teďka rok.

petra123 • snž • Dnes v 09:19
u nas je to ted rok ☹ a už jsem zoufala říkala jsem to i ted v pondělí DR a díval jsem na ně a říkal že budem ted 3 měsíce za sebou chodit na injekce na vyvolání co 24DC a doufá že se ted povede 🙂 😒 ale ja mu řekla že už v to nevěřím že věřím že už pomůžou doktoři v centru ☹ tak se na mě podíval a říkal že at se nebojím byla jsem hlavně na stěry z čípku na chlamidie bo mam boreliozu a doktorka z infekčního mi našla v krvi chlamidie trom...něco tu pohlavní nemoc tak jsem raději letěla a DR mě uklidnil že ta infekce už prí proběhla ale stějnak mam obavy že tam bude ale on at se nebojím ale ja doufám že jsem se rok marně nesnažili a nakonec tohle to by mě položilo ☹ ale co vylečilo by se to léky a byl by klid ale i tak ja nemam štěstí ☹ jak ja těm holkám zavidím když objeví dvě // a ja už si testy nedělám at nejsem zase zklamana ☹ ale ted mam naději jesli to nedostanu bo kamoška mi říkala jesli po té injekco to nedostanu do 48h tak jsem těhu a injekce byla pichnuta v pondělí odpoledne ve 13H a od té doby nic jen mě bolí kříže.No uvidíme jak to dopadne 😉

a co vy jak jste na tom??jinak my jsme oba zdraví jak přítel tak i já máme za sebou vyšetření spermiogrami a ja HSG.a je mi 28 a to už mi DR říkal že je načase abych měla už aspon první mimisko

hypo
27. únor 2009

ahojky tak me naposledy dorazila MS po Agolutinu 8 den, jinak nekdy 10 den nekdy uz 5 den
pokazde jinak 🙂
jinak mam v planu ze asi opet MS nedorazi takze me ceka dalsi Agolutin

petra123
27. únor 2009

hypo díky tak ještě počkám do dalšího pátku pokud to nedostanu udělám si test 🙂

dragoun
11. bře 2009

Ahojda holky, byl jsem nucen navštívit tuto diskuzi, moje manželka po vysazení antikonceptu dostává nepravidelnou MS, někdy i několik měsíců a já zažívám muka, často žiju myšlenkou, že už budu taťuldou a ono zase nic 😖 řeší se to zatím injekcemi, ale já bych byl mnohem radši, kdyby podstoupila nějaké vyšetření.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru