Jak dlouho jste se snažili, než se to povedlo?

nicol244
5. led 2018

ahoj,
chtěla jsem se zeptat jak dlouho jste se snažili o miminko než vám to vyšlo? já jsem totiž už tak trošku zoufalá.....se snoubencem se snažíme od září minulého roku a pořád nic....
děkuji za odpověď

nicolajuhaszova
6. led 2018

@niki1107 Já brala HA 8 let,no. Moc jsem se na to upla a neustále mi to někdo říkal,ze to nesmím tolik řešit,atd..každý měsíc,když se mi mesicky zpozdily, jsem celá natesena hned dělala test a nikdy nic, ten poslední měsíc,kdy se to konečně povedlo, jsem si řekla,tak a budu se snažit na to tolik nemyslet,ono to přijde až to budu min čekat, protože je to opravdu hodně o psychice..a když jsem měla 14 dnu zpoždění..říkala jsem si, to už jsem měla tolikrát..no,uvidíme a na testu najednou dvě čárky, byla jsem šťastná jak blecha a ani se mi tomu nechtělo věřit. Zkus se zaměřit na něco jiného a uvidíš,ze se zadari,co nevidět..pokud by to ale trvalo déle, zkusila bych hledat pomoc jinde. Tak hodně štěstí 🙂)

margie
6. led 2018

7 let, z toho 5 krát spontánní potrat (2x přirozené početí 3x KET) už nad námi všichni zlomili hůl a pak najednou MS nikde a já koukala jako blázen na 2 čárky na testu. Teď tu mám 10 měsíční dcerku. Nic se nemá vzdát pokud po tom člověk opravdu touží. Držím palce ☺️

kaitinka
9. led 2018

My se snazime od podzimu 2015, ale stale se nevzdavame nadeje a zatim to ani nechceme resit pres doktory 🙂 Zacala jsem pit caje, brat vitaminy a podobne, tak uvidime jak to dopadne

beruda
9. led 2018

první dcera 2,5 roku, druhá dcerka 1,5 roku, pak jsem otěhotněla pomocí IVF. Jak to trvá déle než rok, zapojila bych lékaře. Pokud je problém na straně partnera, nepomohou vám žádné zdravotní doplňky, i kdybyste se uvitamínovala k smrti.

zuzkaasteli
9. led 2018

2.mesice,rekla.jsem.si pristi mesic to bude a basta a dal.jsem to neresila,uzivali.jsme si kdykoliv.se nam.zachtelo a byla.chut a ejhle dalsi ms nedorazila...psychika je asi nejvetsi problem

aklin
9. led 2018

Prvni nam trvalo 2,5 roku a nyni uz 10 mesicu. Vim v cem je problem, ale doktor to nechtel resit. A ted jsem u nove doktorky a verim, ze dokonce roku se podari. Pristi tyden bude zjistovat v cem je problem.

bayt
9. led 2018

Tak já nemám jeden vaječník funkční, cysty, tenká sliznice, menstruace jednou za dva měsíce tři týdny apod. Od dvaceti na gyndě poslouchám, že bych neměla s mimčem otálet. Naposledy mi doktor řekl, že budeme hormonálně stimulovat, ale že to stejně musíme zkusit i přirozeně :D Tak jsme to zkusili, na poprvé nebo na podruhé to vyšlo 🙂

alexkisss
9. led 2018

Taky sme se snažily od brezna a dnes se mi potvrdilo tehotenstvi mam hroznou radost a preji vam at vam to všem take vyjde

lobella
9. led 2018

My se snazime tez od zari 2017...je tezke rikat, vzdyt je to kratce, ale kazdy mesic zklamani, ze ms zase prisla... Zpetne to tak clovek asi nevnima, ale to cekani na ovulaci, pak od ovulace zda ms prijde nebo ne a zase nanovo, je to unavne a stresujici... Neumim si predstavit snazit se treba 5 let, vsechny obdivuji

dominika1986
9. led 2018

My jsme se nesnažili vůbec, spíš jsme si jednoho dne řekli, že to necháme přírodě a vyšlo to hned napoprvé. A mimo plodné dny, takže dvojnásobné překvapení.

1lenuska1
9. led 2018

Letos v cervnu to bude 10 let... jestli chcete i takove odpovedi 🙂

marki00
9. led 2018

Asi to nechceš slyšet, ale pokaždé (3x) to bylo hned první cyklus. Ale máme jen jedno živé dítě, takže to ve výsledku trvalo skoro 3 roky, než jsme se ho dočkali.
Být tebou, tak si zjistím, jestli máš ovulaci a pak si užívat "výrobu".

keeshka
9. led 2018

2 a půl roku, nakonec po IVF. Nebuďte zoufalí, ono si k vám cestu najde 🙂

evaaskalova
9. led 2018

Prvni mimco se zadarilo az po skoro 10ti mesicich, brala jsem predtim HA skoro 7 let vkuse, tak trvalo, nez se telo srovnalo. Druhe mimco, ktere cekam ted, bylo v podstate nechtěně nahodou na prvni pokus. Narodi se v dubnu, kdy prvnimu prckovi bude necelych 16mesicu. 🙂

zerog
10. led 2018

Já bych ještě dodala, že zatímco podvakrate na "první dobrou" když se to vůbec neřešili, teď potřetí nějak tlačím na to a furt se to nedaří, párkrát jsem měla tehu příznaky a neudrželo se to anebo jak tu někdo píše, byla to pouhá sugesce, že prý příznak nástupu MS a tehu stejné hodně.. Kdoví.. Jak hlava tlačí.. 🙂

verrys
10. led 2018

Pet mesicu 😉

zuzineckah
10. led 2018

všechny 3 děti hned. První dcera byla překvapení ve 22 letech🙂 Starší sourozenci o 11 a 13 let později už byli plánovaní a podařilo se taky hned.

mr_falko
10. led 2018

napoprvé 🙂 takže hned první cyklus

michalelka
10. led 2018

Tři roky a několik měsíců. Nepomohli ani lékaři nic. Pak těhotenství přišlo "samo".. 🙂 Držím pěsti, ať se brzy zadaří.

petta12
10. led 2018

Nejdříve nám to vyšlo napoprvé, ale bylo to ZT a pak za 6 měsíců, ale to byl měsíc, kdy jsem si řekla, že to fakt nebudu řešit 🙂

nikyselen
10. led 2018

Prvni 3 mes. Ale nedopadlo to-revize a potom po 4 mes.
Od zari to jde to neni dlouho,pokud to chces urychlit mer si teplotu,ovulacni testy,kup si neco na podporu aj.

amadeus
10. led 2018

12 let. Lékaři nám nic nenašli, přesto pomoct nedokázali. Je hezké, jak tady řada rychle těhotných maminek radí, jak je to o hlavě. Za sebe mohu říci, že minimálně první půlrok snažení, jsem byla vlastně ráda, že nic. Předělávali jsme byt.. Vyloženě usilovat o těhotenství jsem začala až tak po dvou letech. Pro nás bylo důležité nakonec přestat si těhotenství "vydupávat", ale nechat se jím obdarovat. Je pravda, že v tom nám pomohla naše už pětiletá osvojená holčička, která k nám přišla jako 3 měsíční miminko. Právě kvůli ní jsem už nechtěla další pokusy IVF podstupovat, protože zdraví mám jen jedno a doktorům v centrech je budoucnost pacientek buřt...je to jeden velký kšeft a čím více pokusů tím sice větší naděje na úspěch ( a lepší čísla v statistice úspěšnosti a tím přilákání dalších nešťastníků a tím více peněz ) ale také větší riziko vážných zdravotních komplikací v budoucnu. Já chtěla být pro naši malou dlouho zdravá máma a tak jsem s pokorou přijala, že budeme mít jen jí. A v červenci jsem zírala na první spontánní pozitivní test v životě. Zázraky se dějí🙂
@nikyselen

amadeus
10. led 2018

... omlouvám se za to označení uživatelky nikyselen, je to nedopatření.

dizi
10. led 2018

My jsme se snažili 4 měsíce, menstruaci jsem měla pravidelnou, takže jsem si říkala, že snad mám i ovulaci. Potom jsem si někde přečetla o bylinné ženské napářce, kterou jsem jednou zkusila, potom jsem měla menstruaci úplně jinou než jindy a pak jsem poznala ovulaci, takhle výrazně jsem ji nikdy nezaznamenala, no a za 14 dní jsem měla pozitivní těhotenský test. Potom jsem si říkala, že je asi dobré se před otěhotněním takhle "pročistit", navíc je ta napářka velmi příjemná. Tady má o tom článek třeba dexin https://www.modrykonik.cz/blog/dexin/article/vaginalni-bylinna-naparka-vej8p4/

lenka253
14. bře 2018

Rok a půl 🙂

uzivatelkapetra
14. bře 2018

Cca rok a půl, ale já měla jasnou dg. a jelikož už jsme nechtěli čekat, jestli se to samo, tak jsme šli do ivf a napoprvé se zadařilo

xdrak102
14. bře 2018

Tak první které bohužel skončilo v 8 tt po 15 měsících. Po vysazení HA jsem půl roku vůbec nemenstruovala a doktoři s tím nic nesvedli. Pak se tělo začalo dávat dokupy, ale cykly byly moc krátké. Až po roce se srovnaly na standardní délku 27 dní. Byli jsme i na spermio, sledovali mi ovulaci atp ale dokud se mému tělo nechtělo, stejně nic nezmohli. Druhé těhu přišlo 3 měsíce po prvním a to v podstatě na první pokus. Po tom ZT jsem si dala 3 měsíce pauzu ve snažení. No a výsledek teď zrovna spinká v postýlce. Snažíte se krátce, nezoufejte. Sama vím jak je to ubíjející, už jsem pak i někdy první den MS bulela, pak zase tak nějak otupěla a už snad ani nedoufala no a nakonec jsem se přecejen dočkala❤

kac_kac
14. bře 2018

První dítko se nám trochu předběhlo, zato druhátko třičtvrtě roku dělalo drahunu, a přišlo v okamžiku kdy jsem začala po první mateřské hledat práci, s myšlenkou že na druhé si asi budem muset vyžádat asistenci nějakého doktora. Třeťátko nám dalo dost zabrat, víc než tři roky intenzivního snažení se, přes rok braní utrogestanu na srovnání cyklu, mnohá neinvazivní vyšetření neukazovali žádný zádrhel, a miminko přišlo až když jsem si sama v sobě snažila ujasnit jestli to další mimčo chci až tak moc abych podstoupila laparoskopické vyšetření vaječníků. No a rok apůl od třeťátka se nám narodí čtvrťátko, kterému jsme k nám nechávali otevřené dveře, ale nevěřili jsme že by vůbec mohlo přijít 😉 Evidentně si k nám ty děti chodí tehdy když máme myšlenky na úplně jiné věci než je plození potomků 😀

marketicka346
14. bře 2018

rok pak to vyslo ale bohuzel samovolnej potrat...takze jsme to uz nijak neresili chodila jsem do prace a pak najednou ups a cekam miminko 😊 spis na to nemysli cim vic se budes snazit tim vic to nepujde...proste zkus na to prestat myslet a pujde to 😊

dixi86
14. bře 2018

Přes 4 roky, do toho SP, ZT, nakonec kvůli tomu, že jsme nebyli vhodní na IVF, tak adopce, pak se zadařilo přirozeně(po odevzdání papírů). Druhé snad teď také doklepeme a to vyšlo dle plánů akorát s rozdílem jeden měsíc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru