Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

ivett25
13. čer 2007

No ono to je s největší pravděpodobností psychikou! Nesnažíš se, ale vysadíš - obvykle zapadneš! Snažíš se, vysadíš - obvykle nezapadneš! 😠 😠 😠

margarita1
13. čer 2007

ivett25
no asi tak. Já si myslím, že u mě je to způsobené nadváhou. Největší pravděpodobnost na otěhotnění mají holky, které jsou lehce oplácané. prostě krev a mlíko, to je prokázané

ivett25
13. čer 2007

margarita, ale ty už máš taky dost slušné zpoždění, že? Kolik dní? Nejhorší je, že když člověku nevycházejí testy, tak ztrácí naději, ikdyž si pořád říká, co kdyby ty testy fakt nebyly tak 100%, jak se píše!

margarita1
13. čer 2007

Já nevím, poslední MS mi začala ke konci dubna a trvala první týden v červnu, snad 9 dní!!! hrůza No a OVu vysoká teplota se ukázala 23.05., podle Len to byla Ovu, jinak jsem předtím měla 36,2, pak se drželi na hoře, asi na 4 dny spadli na 36,2 a pak zas 36,5 a drží se až do těď tak nevim.

ivett25
13. čer 2007

No počkej, teď tě nechci urazit, ale píšeš, že u tebe to je způsobené nadváhou!! Tak pokud si dle sebe myslíš, že máš nadváhu, tak v tom případě máš velkou pravděpodobnost na těhu! 😵 😵 😵
Jinak máš pravdu. Potkávám jednu známou, která je malinká, ale dobře kulaťoučká a je těhotná! Musela mi to říct ona sama, protože já jsem nevěděla, jestli mám zakulacené bříško připisovat pár kg navíc, nebo těhu! 😀 😀

ivett25
13. čer 2007

Aha, no já v těch teplotách ještě nějak plavu! Měřím si bazálku od včerejška! 😀 😀 Takže vůbec ještě nevím, ten princip! Kdy se teplota drží dole, kdy vyskočí, kdy je ovu a kdy snad těhu?! 😠

calu
13. čer 2007

já jsem se zařekla, že si udělám test až pokud budu mít zpoždění aspoň 10 dní, vzdycky jsem akorat zklamana ...ale asi to stejne nevydrzim 🙂))

margarita1
13. čer 2007

ivett25
no to si nemyslím, mám dost velkou nadváhu a myslím, že mám nějaké pomotané hormony, být lehce oplácaná a tlustá 😀 je rozdíl, i když jsem zas vysoká,ale stejně

calu
13. čer 2007

margarita a zkousela jsi neco na srovnani hormonu? jako prirodniho treba🙂

ljd
13. čer 2007

ivett: a dívala ses na stránky Len, tam je všechno ohledně BT opravdu moc dobře popsané a vysvětlené: www.merenibt.xf.cz
Jsou tam i příklady křivek ostatních sanžilek a měřilek 😉

margarita1
13. čer 2007

calu • teď jen ečko, kterému se říkám vitamín plodnosti,ale pokud to dosatanu,nebo po delší době test negat.Tak si koupím jeřába
ivett25
po Ms jer nižší u mě třeba 36,2 a pak asi +-11 den by měla být Ovu a to ti teplota vyskočí nahoru, což u mě třeba 36,7, s tím, že Ovu byla,a pak by se měli držet min + 2 stupně než před Ovu a pokud se to udrží, je to první příznak těhu. Jinakpokud spadne, tak spíše dostaneš MS, U mě poovulační teplota byla 36,4
to je jen tak nějak to co jsem zjistila tady 🙂)), ale když se podíváš na měření bazální teploty, tak Len to suprově popsala

ivett25
13. čer 2007

calu, já už jsem se taky zařekla, že test až po větším zpoždění! ALe taky nevím, jestli na to budu mít nervy! Nicméně si říkám, že by bylo fakt na to raději nemyslet a ani si nevšimnout, že nějaká MS nepřišla! 😀
margarita, ale psala si, že jsi zhubla. Nebylo by raději tu váhu nechávat, tak jak byla, aby tělo nebylo okrádáno o svůj příjem a tudíž bylo připraveno na mimíska? 😉

ivett25
13. čer 2007

já už se na ty stránky Len dívala, ale na mě tam je moc informací, na které nemám čas je pročítat! Stačilo by mi to říct polopatě! Margarita, tak nějak jsem to potřebovala vysvětlit! A jak dlouho po OVU by se ta teplota měla udržet vyšší, abych měla naději, že jsem těhu?

margarita1
13. čer 2007

ivett25- myslím, že potřebuju dost zhubnout, jáím normálně,akorát zdravě, hladovku nedržím, neboj 😀

ivett25
13. čer 2007

Margarita, bojím, bojím! 😀 😀
Holky, přemýšlím, že bych koupila nějaké vitamíny i mužíkovi! Ať se taky snaží! Co by pro něj bylo dobré? Matně vzpomínám, že tady někde byla zmínka myslím o zinku?!

margarita1
13. čer 2007

ivett25
teplota by se měla udržet, teď nevím přesně, ale asi 10-19 DPO, jinak asi tak po celou dobu, dokud nedostaneš MS a ty ji nedostaneš protože jsi těhule 🙂))) 😀
Jinak kat by ti to vysvětlila skvěle, mě tak ymoc poradila, já měřám měsíc a půl,ale už set rochu orientuji. Jinak sdlyšela jsem taky o vitamínu e pro chlapy, jinak nevim

ljd
13. čer 2007

Ivet: když teplota v cyklu klesne a pak stoupne na teploty, které v cyklu ještě nebyly a drží se tam, tak v den nízké teploty proběhla ovu...teploty by se měli po ovu nahoře držet až pod dobu menstruace pokud je žena netěhu... v případě těhu se teplota musí držet nahoře i v období předpokládáné MS, může klesnout pouze jednou v období mezi 7 - 10 DPO, a to je bráno jako implantační pokles kdy se uhnízďuje vajíčko a pak zase teploty musí stoupnout hned nahoru...
Doufám, že je to zhrnuto k pochopení...ale je to opravdu velmi stručně.... 😉

margarita1
13. čer 2007

ljd , no mě teploty klesly asi po 7 DPO z 36,7(st) a 36,4(čt) na 36,2(pá atd) , a drželi se takto 4-5 dní a pak vylezly opět na 36,5 a drží se takto až do těď. Co si o tom myslíš?

xbimbobl
13. čer 2007

Ahojky holky....vy jste teda spisovatelky než jsem to celý přelouskala tak mě to chvilku zabralo....jsem ráda že jste probíraly BT, protože chci teď začít taky měřit....taky jsem na netu přečetla co se dalo, ale moudrá jsem z toho moc nebyla....

margarita1
13. čer 2007

nápodobně, taky jsem se ptala jak blbec 😀

ivett25
13. čer 2007

Margarita, těhule bohužel nejsem, ale doufám, že brzo budu! O víkendu jsem začala špinit a pak se MS rozjela! Sice je slabá! První dva dny byly takové normál, ale od 3 dne jsem už jen špinila! A dneska po MS ani stopy!

xbimbobl
13. čer 2007

Holky nezkoušely jste někdo ovulační testy?

ljd
13. čer 2007

Marg. : opravdu nevím...ale přijde mě že když se drží tak dlouho dole tak je to takové zvláštní...přece jenom měřím taky první měsíc, ale snažím se o tom nastudovat a dozvědět co nejvíc...takový případ jako jsi ty to už je pro jinou hlavičku než jsem já 😉
A nemáš někde graf....a zkoušela sis ho porovnávat s grafy ostatních, nebo třeba vyhledat grafy, které jsou podobné tomu tvému...já jsem to u sebe totiž zkoušela a našla jsem...

ivett25
13. čer 2007

ljd, úúúúplně mi to takhle stačí! Je to pro mě stručné, výstižné a hlavně vyčerpávající!
Jen mě štve, že plodné dny budu vědět, až po tomto cyklu! 😠 😠

margarita1
13. čer 2007

ljd
ne ne , jen jsem se ptala Len a tak akat mi hodně poradila

ljd
13. čer 2007

ivet: plodné dny zjistíš bohužel až po ovu, pokud máš graf někde na netu tak ti je program označí sám, pokud ne, tak si je musíš určit sama, ale není to tase tak složité 😉

ivett25
13. čer 2007

ljd, já jsem si dneska založila graf na netu, ale je to anglicky a to není moje silná stránka, takže se snažím zaznačit to, čemu aspoň malinko rozumím, ale snad to ten nejdůležitější účel splní!😉
Plodné dny si tento měsíc vytipuju sama a budeme se snažit zintenzivnit naše snažení! 😉 Trošku vím, kdy by měly být! 😉

margarita1
13. čer 2007

ivett25
a ty máš pravidelný cyklus?
Holky mě už to nějak leze na mozek všechno, taky bych nejradši dělal test ráno i večerm,ale neudělám to, ta nejistota mě ubíjí

ljd
13. čer 2007

Taky jsem si je zkoušela vytipovat..vždy když teplota klesla tak jsme zintensivnili snažení a dokonce jsme se do ovu i trefili 😉 tak jsem zvědavá jak to dopadne 😉

xbimbobl
13. čer 2007

No holky já právě v těch plodných a neplodných dnech pěkně plavu....Vůbec nevím kdy mám ovu...Můj menstrusční cyklus bohužel je pokažné jinak dlouhý...Mám v tom pěknej guláš...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru