Jaké léky brát před a v průběhu těhotenství?

klonkytka
10. dub 2019

Dobrý den, mám dotaz co si mám koupit z lékárny za vitamíny? Co vám zaručeně pomohlo a byli jste tzv. chytlavé? Momentálně piju kontryhelovy čaj a jinak nic zatím neberu. O miminko jsem se poprvé pokusili minulý měsíc a bohužel bez výsledku. Ano vím, že je brzy. Ale nechápu, proč mám teď tuhle menstruaci víc bolestivou než jindy. Těhotná nebudu. Ikdyz někde psaly, že byly těhotné a menstruovaly, ale to je asi blbost. Poraďte na co se zaměřit. Koupit si ovulační test? Nebo sexovat každý den? Menstruace mě chodí nepravidelně +- 4 dny... takže nezjistíme, kdy je správná doba. Děkuji všem za názory. Snažíme se teprve od března a teď to bude druhý pokus. Už chápu ženy, které čekají dlouho, že jsou na nervy...

uzivatelkapetra
10. dub 2019

Určitě ber kys. listovou a milujte se když chcete, na testování se zatím vykašli. Zbytečně to nehroť neboť si tím cestu k miminku akorát hatíš

pepickovapavlinka
10. dub 2019

Kontryhel je hlavně na pročištění nebo srovnání cyklu.A pokud jste se začali snažit o první nemusíš hned něco brát.To spíš až po delší době kdyby to nešlo.Já když jsme se s bývalím snažili o děti nebrala nikdy nic a do měsíce jsem byla v tom.Teď mám Policystické vaječníky snažíme se už rok a sedum měsíců a zatím nic.Ale brala jsem Macu která mi aspoň trochu srovnala cyklus a mám Ms aspoň co dva měsíce.Mám v plánu začít ji zase brát.Takže až to bude fakt potřeba doporučuju Macu.Jinak co vím je na podporu těhu dobrý kotvičník,někomu zabere Drmek.Ale zatím být tebou bych fakt nic nebrala pokud jsi zdravá měla bys otěhotnět lehce.

horseska19
10. dub 2019

Naprostý souhlas s @uzivatelkapetra . Snažíte se úplnou chvilku, tak proč se už teďka zbytečně nervovat? Žádné ovulační testy....mějte sex kdykoliv budete mít chuť, žádný tlak že teďka hned musíte. Nech tomu volný průběh a užívej si to ,,snažení,, 😄

pipi_puncocha
Autor odpověď smazal
Zobraz
klonkytka
autor
10. dub 2019

@horseska19 děkuji moc...asi je to i tím, že mi je 30 let a že okolí a hlavně lidí v práci pořád mluví, jak bych měla být už těhotná. Já dřív nemohla být, měla jsem zdravotní problémy, teda ne ženské. Ale asi je to i úderem třicítky. Ještě loni v tuto dobu jsem nechtěla a teď sem vše přehodnotila.

klonkytka
autor
10. dub 2019

@uzivatelkapetra děkuji, pro kyselinu listovou si zajdu a uvidíme 😊👍

malinkaelinka
10. dub 2019

Milujte se a mnozte se 🙂 Naplánujte si letní dovolenou, užívejte si sami sebe. Chceš-li pro sebe něco udělat, zkus vylepšit svůj jídelníček, stejně tak manžel, nasavejte jarní sluníčko. Nahodte se na vlnu pohody 🙂 To je to nejlepší, co můžete udělat 🙂

uzivatelkapetra
10. dub 2019

@klonkytka listovka nepomáhá otěhotnění, ale je důležitá pro plod ve chvíli, kdy žena ještě neví, že je v tom, tak proto tu listovku ber po celou dobu snažení. MS máš, tak ovulace nejspíše probíhá, pokud na to spěcháte, tak bych tomu dala půl roku v klidu, piánko. Pak bych nechala zkontrolovat nejen tebe, ale i manžela, bohužel chlapi mívají problémy stejně často jako ženy.

klonkytka
autor
10. dub 2019

@malinkaelinka děkuji... vím, že psychika dělá hodně. Asi to neřešit tolik a zaměřit se na něco jiného. Koníček nebo se v něčem zdokonalit... jenže to zažila určitě každá, pak mě hlodá, zda jsem v pořádku a partner taky... prášky už neberu 1 rok a 7 měsíců. Ale dřív jsem být těhotná nechtěla, chtěla jsem si dát rok pauzu

malinkaelinka
10. dub 2019

@klonkytka Já čekala skoro dva roky. Otěhotněla jsem ve chvíli, kdy jsem jela na dvě stě procent, měla jsem za sebou náročnou ale krásnou dovolenou, makala jsem na své postavě, v práci šílený blázinec, desítky hodin přesčasů, před sebou plno plánů. Pozitivní test mě neskutečně překvapil.

klonkytka
autor
10. dub 2019

@malinkaelinka teda gratuluju zpětně. Musela to být náročná cesta a nemyslet na to... kdybych to nemusela pořád poslouchat v práci. Mám kolegyně a kolegy starší než jsem já. Mě je 30 let a jim 40, 50 + a proto tyhle řeči poslouchám velmi často už snad od 27....že na co čekáme atd... člověk se na to předtím necítíl atd.. jenže vysvětlujte jim to. Je to vaše soukromí...

malinkaelinka
10. dub 2019

@klonkytka Tak tyhle kecy jsem vždycky tvrdě odpalkovala. Nekompromisně. Ze strany kohokoliv. Jako takhle, měla by období, kdy jsem z toho byla zoufalá, ale řešila jsem jinými zájmy. Peklo pak bylo, když oznámila těhotenství dvacetiletá svagrovka. Nemohla jsem ji ani vidět. Reagovala jsem tak, že jsem pritvrdila ve fitku a vylezla na svou první ctyrtisicovku :D

bekyc
10. dub 2019

Kup si teploměr a sleduj ovulaci, jen tak pro orientaci.. já pochopila až za několik měsíců jak ten cyklus vlastně mám a kdy probíhá ovulace. Otěhotněla jsem po 10 měsících, kdy jsme to poprvé nedělali každý den, ale jen obden během plodných dnů.

marketa1218
10. dub 2019

@klonkytka Hoď se hlavně do klidu a dýchej, sexu si uživejte a milujte se z radosti, když máte prostě chuť. Problémy s otěhotněnim se řeší až po roce nezdaru. Je zbytečné se nervovat takhle na začátku a hrotit to, dej miminku čas. Někomu se povede hned, někomu ne. Nám se povedlo také až téměř po dvou letech teprve tehdy, když jsem se vyprdla na všechny možné podpůrné preparáty, přestala sledovat ovulaci a dala jsem se do kupy po psychické stránce. Dřív ani náhodou, miminko ví, kdy má přijít

klonkytka
autor
10. dub 2019

@malinkaelinka wow super reakce. Klobouk dolů. Ono to člověka zase popožene i ty negativní myšlenky ku předu...měla bych si z vás vzít příklad

marketa1218
10. dub 2019

@malinkaelinka Taky mám za sebou tisicero otázek typu, kdy bude miminko a že už na to máme věk, lidi jsou jako hyeny i když jim potom nic není. Samozřejmě nikomu nechceš vysvětlovat, že to nejde. To je prostě soukromá věc. Na venek jsem si udělala časem hroší kůži a doma brečela do polštáře.

horseska19
10. dub 2019

@klonkytka to chápu. Tlak okolí je děsnej. Mě se zase neustále každej týden někdo ptal, kdy bude mimi. V práci šéfová dokokce chtěla vědět, až na tom začneme dělat 🙈💀 a to jsme se ještě nesnažili a už jsem měla úplný odpor k rodičovství. Ale mám teď kamarádku, která je poprvé těhotná ve 36. Taky to asi neměla jednoduché, všichni okolo už s dětma. Taky z toho měla strach a teď je za půlkou a všechno v pořádku. Pak ti začnou všichni říkat jak se nevyspíš, jak bude mimčo bolet břicho a až to přejde začnou zuby. Tak to už vůbec neposlouchej, nemusí to tak být 😗 Hlavně držím palce, ať jde všechno jako po másle a bez komplikací. Určo se brzo dočkáte 🙂

berenika39
10. dub 2019

@klonkytka mám snachu, je jí třicet, a věř, že život ted věnují s mým synem cestování, karieře, zábavě, šetření peněz na potom, a prcka chtějí jen ještě .....však nemusíš dělat to, co si myslí okolí, nech tomu volný průběh, ono to potom přijde samo. snáz, než když budeš řešit vitamíny a léky .
mmch - v 38 jsem s novým partnerem byla ve fázi, kdy jsme chtěli mimčo. byli jsme v caru, vyšetření, vše ok. na další návštěvu jsem šla s pozitivním tt.

danlen
11. dub 2019

@klonkytka já si úplně vybavuji sebe.. 🙂 vysadila jsem prášky a myslela jsem si, že do měsíce budu těhotná.. :D pak plynuly týdny, měsíce, roky.. (přesněji 2 a čtvrt roku).. řešila jsem problémy s menzesem.. cyklus se prodlužoval, pak 2 měsíce nepřišel.. takže lítání na vyvolávací injekce, pak se objevily špatné výsledky z kontroly děložního čípku.. nakonec mi byl dát Duphaston na podporu pravidelnosti cyklu.. Návštěva reprodukční kliniky, diagnóza PCOS, zkušební hormonální léčba nezabrala.. špatné výsledky ohledně štítné žlázy - autoimunitní onemocnění.. pak jsem se smířila s tím, že nám musí pomoct doktoři, tak jsem se dala na zdravější životní styl, abych zhubla.. Dala výpověď v práci, protože jsem si našla novou.. Noo.. a týden po výpovědi se mi objevili 2 čárky.. a teď jsem 6+3tt.. vůbec jsem to nepochopila, že se to nakonec povedlo přirozenou cestou.. neskutečně hodně pracuje psychika.. protože já jsem prostě všude viděla miminka a těhotné.. dokonce v rodině se během té doby narodily dvě holčičky.. neskutečně jsem se kvůli tomu trápila ..
ale dost o mě.. 🙂 tím jsem jen chtěla říct, že je opravdu brzy panikařit.. a miminko prostě nepřijde, kdy ty si naplánuješ.. ;) prostě tomu dej čas, neměj špatné myšlenky.. hoď se do pohody.. vím, že to není jednoduché.. já jsem neuměla na to nemyslet.. ale opravdu to pomáhá.. a taky tě nechci strašit tím, že to u vás bude trvat tak jako u nás..
plození miminek zdar ;) a přeji hodně moc štěstí a ať se brzy zadaří

elesse
11. dub 2019

@klonkytka vic nez holky neporadim, ale jsem v tom s tebou! Taky jsme zacli minuly mesic a je to des. Clovek chce planovat a ono se to naplanovat neda, to je neco pro me... chtela bych vydrzet pul roky nedelat nic jinak, krome listovky, tu uz jsem si koupila. Tak hodne stesti🙂

klonkytka
autor
11. dub 2019

@elesse tak druhý pokus a jdeme na to obě dvě a i ostatním přeji 😉 jo nesmím chtít vše hned.....

klonkytka
autor
11. dub 2019

@danlen já prášky neberu už od října 2017...ale až teď jsme se začali snažit. Proto sem si myslela, že to bude jednoduché. Asi jsem prošvihla plodné dny. Divné je, že menstruace vždy došla na čas. Od ledna se mi srovnal cyklus. Jenže tento týden došla dřív a mám ji dost silnou a bolestivou. Už tomu asi všemu přestávám rozumět.

blackhole
11. dub 2019

Já teď čekám 2. syna, je mi 32, první se narodil, když mi bylo 30 (pak ještě v mezidobí loni v červnu spontánní potrat v 7. týdnu). Jako největší výhodu vidím to, že jsem schopna u sebe poznat ovulaci. Když se změnila konzistence hlenu a začalo mě pobolívat v podbřišku, tak jsme prostě souložili každý den cca 5 dní, než se ta konzistence hlenu opět změnila.
A fakt mi to vyšlo tak, že jsem prostě řekla "teď jdeme na to" a pokaždé jsem byla hned těhotná. Předtím jsme se asi 5 let "chránili" pouze přerušovanou souloží, takže jsem si myslela, že jsem určitě neplodná. Tak holt je asi manžel šikovný. Ještě předtím jsem 4 roky brala prášky.
Před prvním těhotenstvím a v jeho průběhu jsem nebrala žádné potravinové doplňky, během 2. těhotenství jsem začala užívat k. listovou, pak jsem potratila, ale pokračovala v užívání. Počkali jsme 2 cykly a hned se povedlo 3. těhotenství, listovku jsem brala do konce 1. trimestru.
Chci tím říct, že zjevně to i v tomto věku jde bez problémů, ale asi je výhodou, pokud dokážeš vysledovat, kdy máš ovulaci, protože tehdy je šance na otěhotnění největší.

klonkytka
autor
11. dub 2019

@elesse jakou máš prosím tě kyselinu listovou?400? nebo 800? doporučíš kterou si mám koupit pro začátek? děkujiii 🙂

elesse
12. dub 2019

@klonkytka ja jsem pro zacatek zkusila pregnafolin z dr max. Co jsem tak koukala tak mi prisel jako dobry pomer cena/vykon🙂 koukam, ze jsme i v podobne fazi cyklu🙂 tak snad to co nejdriv klapne

klonkytka
autor
12. dub 2019

@elesse kéžby nám to klaplo, ...brala bych jednou mít kamarádku, která je zároveň těhotná jako já. Bohužel moje kamarádky zatím těhotné nejsou...dnes na to žádná žena asi nespěchá. Proto si teď zpětně říkám, že jsem možná měla začít dřív, že naše generace to odkládá pořád... 😀 a pak až nám bude 50 let našemu dítěti bude 20..staré baby, jiné jsou dnes už babičkami 😀 no jo jiná doba....

marketa1218
12. dub 2019

První nezdar a ty už se z toho hroutiš? Co bys dělala kdybys čekala na miminko takové dva roky, jako my. Jako nepřeju ti to samozřejmě, ale tělo není stroj a ve vetsine případů nefunguje tak, že si řekneš já chci být těhotná a hned jsem těhotná. Někdo takové štěstí má, ale myslím,že nás takových moc nebude. Tak se uklidni, protože psychika,být v pohode je základem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru