Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
13. led 2017

Pulguita ahojky tak ja z porady přijela az v deset hodin dost se ro protáhlo čekají nas tam zmeny tak uvidime jak to bude slapat☺tak konečně mi spadla teplota na predovulacni tak ted je to v pořádku moc se tesim na odpocinek mam doma i nějaké dodelavky ale to jsou malickosti pritel zitra dojede a mlady jde na zabavu tak se snad povede ze budeme spolu sami☺krasny víkend a odpocin si

pulguita
13. led 2017

@petrysek181 Ahojky! No teda až v 10?😲😵 Tak snad ty změny budou k lepšímu. Mi dnes v práci řekli, že od února budu mít pomocnici. Tak jsem zvědavá, jestli to bude fajn holka a bude ochotná pracovat. A kdoví jaký budu mít plat, když teď budu šéfkou toho oddělení. Tento víkend chci odpočívat, ale taky musím šrotit protože mám úkoly...ach jo. No uvidíme. To máš fajn, že budete mít chvilku klidu s přítelem. Užijte si to. Teď už se chystej na ovulku, když už ti klesla teplota. Krásný zbytek dne a odpočin si po té noční a tomto náročném týdnu🙂

petrysek181
13. led 2017

@pulguita děkuji tobe taky aspon trochu odpočinku ty vlastne jeste delas ty ukoly co mas na školení vid😯no zmeny nevim ale mi mame vic práce a ikdyz me se ohradili tak nam to stejne nepomohlo nekdy si rikam ze zas tolik neberu jestli mi to za to stojí ale sem tam zvykla a nerada začínám nekde od zacatku tak uvidime☺ja dala vanu vsude sem si zapali la svicky a ted uz jen budu odpocivat aspon pro dnesek☺pekny vecer

pulguita
13. led 2017

@petrysek181 No právě, musím dělat domácí úkoly a číst povinnou četbu😖 No s tou prací je to všude stejné. A jsem úplně stejná jako ty, po tolika letech se mi z pohodlnosti nechce hledat něco jiného a začít od začátku. Musíme to vydržet.
Jeeee tos udělala dobře😍 Svíčky a vanu a relax. Hezky si odpočiň. Krásný víkend!

petrysek181
14. led 2017

@pulguita pekne sobotni ranko tady se sype snizek ale moc nemrzne tak to mozma bude tat☺ano m je clovek starší tak tím si hůře nekde zvyka na nove lidi praci apod takze musime zatnout zuby☺nás chtějí vozit aby jsme byly v praci o pul hodiny dřív a prebiraly si smenu i sklad tak sem mame vetsi zodpovednost vic prace a penize stejne😀jak jinak tak krásnou sobotu a i odpocivej☺

lucije11
14. led 2017

@petrysek181
@pulguita hezke odpoledne holky, s tou praci to plne chapu. Ja jsem v te sve skoro 3 roky a uz by se mi nechtelo hledat neco jineho.hlavne v dnesni dobe je to tezke. Ja jsem tam teda spokojena a rada. Obcas je to narocne, ale ma to spoustu vyhod hlavne pruzna pracovni doba tu miluju😉 protoze mam hrozny problem vstavat....no zase nezapomente, ze budete na materske a trochu si od ni odpocinete....ty asi ne moc @pulguita vid? Psala si, ze mate u vas kratkou materskou...

Dneska mi odjel muz na hory a vrati se az v pondeli vecer tak jsem sama samotinka, tak jsem se dala do prebirani kramu a neco malo povyhazela, tak z toho mam dobry pocit🙂

Jinak holky ja porad nic, ani MS a test bily....cipek mam vzadu a tvrdsi nez na zacatku tydne a vecer me poboliva bricho od trisel jakoby to tahne...testovat zkusim znovu v pondelu a budu volat k dr.a objednam se at me prohlidne a vezme krev. Jsem 37 DC (v prumeru mam cyklus 33, nejdyl 35) Co myslite muzu doufat? Tehulky kdy jste zacaly citit bolest bricha?

petrysek181
14. led 2017

@lucije11 ahojky ja sem v praci deset let nejprve sem začínala od spodu a rok uz pracuji na vyssi pracovní pozici nekdy je to dost narocne ale snažím se☺ja si mateřskou taky dlouho neuziju kdyz se povede protoze plánuji brzy navrat do prace bohuzel budi muset ☺ty tve delsi cykly-u tebe by mohla byt ovulka klidně pozdeji kdyz mivas cykly i 35 dni a test to ukaze dyl takze porad je tam sance cetla sem diskuze holek a bricho je bolelo jako ma ms ikdyz tehotne byly nejhorsi je to cekani vid tak držím palce at mas v pondeli //☺

lucije11
14. led 2017

@petrysek181 tys mi ted nasadila brouka tak ted vubec nevim jestli jsme se teda trefili....😅 jezdili jsme po navstevach a 27.jsme jeli pryc a vraceli se az 1.1. Cyklus mi zacal 9.12. a snazili jsme se 18., 20. a 24. a pak uz jsme to nezvladali....no uvidime....zas me zacina tlacit bricho tak jestli si to nakonec nevsugerovavam nakonec😅
A jak dlouho bys byla na matersky?

petrysek181
14. led 2017

@lucije11 no uvazuji jestli mi povoli po trech mesicich chodit trikrat v tydnu a kdyz ne tak i to protahnu bud pul roku nebo rok a pak natvrdo opet v plnem nasazeni mam babicku ta by hlidala vis jinak by to neslo☺uvidíš a nezkousis merit bazalku podle ni poznas kdy byla ovulka

lucije11
14. led 2017

@petrysek181 to si nedokazu predstavit nechat takhle male miminko doma. Ne kvuli nemu, kvuli sobe. Dulezite je, ze babicka muze hlidat a kdyz neni zbyti tak se neda nic delat. S tim merenim jsem to mela v planu kdyz to ted dostanu. Uz mam vyhlidnuty teplomer na lekarna.cz s dvema desetinyma mistama a ohebnou spickou a ty kapky gynex. ty mas specialni teplomer, nebo obyc? Jeste jsem cetla, ze ta teplota se meri v dutinach (usta, pochva nebo konecnik) po dobu 3-5 minut.je to tak?

petrysek181
14. led 2017

@lucije11 bohuzel nemam jinou moznost jinak bych si užívala materskou naplno☺merim klasickym digitálním teplomerem nemam ten desetinovy prijde mi to i zbytecne a bezpecne poznam kdy byla ovulka☺kapky gynex sem brala taky ale moc mi nepomohly doufala jsem ze mi pomuzou s predmenstruacnim syndromem ale nic moc☺ tak uvidime jak dopadnem nechavame to uz osudu bud to vyjde nebo ne ty si brala HA ze mas tak dlouhe cykly?

lassii
14. led 2017

@jitie mam to podobně.Jsem 39.DC a furt nic.Ani typicky priznaky ms,ani nic jinyho.Obcas me pali zaha a jsem hodne unavena,ale jinak nic.Testy stále negativní,ani duch,ani digi tt😢 asi se odjednam na krev.

lucije11
14. led 2017

@petrysek181 brala jsem HA (asi 10 let) ale od prosince 2015 uz ji neberu a od te doby beru i kyselinu listovou a to jsem mela cykly kolem 28 dni vetsinou pravidelne jak hodinky..v unoru jsme tak nejak zacali se snazenim a v dubnu jsem byla mimodelozne tehotna a od te doby to mam takhle dlouhe...proto chci zkusit ten gynex a kontryhelovy caj....takze myslis ze klasicky teplomer by mohl stacit? To uz bych mohla zacit merit.
@lassii takze jsme na tom uplne stejne koukam...jak mas dlouhe cykly ty? Ja v prumeru 33 dni

petrysek181
14. led 2017

@lucije11 zkus schvalne uz merit jaka bude teplota me pred ms vzdy spadne o nějaký stupínek tak vim ze dojde ale pokud si tehotna tak se drzi nahoře chce to ale priblizne ve stejnou dobu a staci ti obyčejný digitální ☺

pulguita
15. led 2017

@petrysek181 Dobré ranko! Tady sice nesněží, ale je zimy teď jenom 3stupně. Včera bylo hezky a i když je zima, svítí sluníčko. Já prala, vařila a žehlila, pak jsme ještě skočili do ikei a pak jsem večer už neměla sílu na šrocení, dnes chci trochu uklidit a učit se, snad to vyjde. No zas to ber tak, že když vás budou vozit do práce, tak ušetříš za benzín nebo za jízdenku (pokud jezdiš hromadnou dopravou). Ale zas budeš muset vstávat dřív ne? No je to zapeklité. Však uvidíš. Pěknou neděli🙂

pulguita
15. led 2017

@lucije11 Ahojky! No s tou prací je to těžké všude. A taky není z čeho vybírat, protože se ty firmy snaží využívat jak se dá. Tady je mateřská jen 16 týdnů plus nějaké 2týdny na kojení, které buď můžeš přičíst k mateřské nebo rozdělit a končit v práci třeba o hodinu dřív. Kdyby tu byl alespoň rok mateřské, byla bych ráda, ale co se dá dělat. Je to těžké. Já už jsem taky přes 10 let ve stejné firmě a teď to vypadá, že budu šéfkou v našem oddělení a od únoru budu mít pomocnici, tak jsem zvědavá.
Taky ti doporučuji měření BT, je to fajn a já měřím obyčejným digitálním. Já jsem teď 23den cyklu a 11 DPO, zatím se teplota drží nahoře, ale mi klesá tak den před MS nebo v den MS.(tu čekám tak ve středu nebo ve čtvrtek) V pondělí mám prohlídku, tak jsem zvědavá. Jenže tady jsou prohlídky co 3 roky a jen se do tebe podívají, berou vzorek výtěru nebo tak něco a konec. Žádný ultrazvuk, nic.
Asi ji řeknu, že se snažíme od září a zatím nic, tak kdoví co mi řekne. Tady to chodí jak na běžícím pásu, beztak řekne, ať počkám až bude rok a pokud nic, tak ať přijdu. No uvidíme, chce to trpělivost a pevné nervy.🙂 HA neberu víc jak 10 let, ovulka je a prd z toho🙂 Takže ty buď v klidu a neboj, naděje tu je. A vůbec ty už jsi otěhotněla i když to nedopadlo, takže šance tam je a snad to teď dobře dopadne od začátku až do konce. Držím ti palce!🙂

petrysek181
15. led 2017

@pulguita dobre zimni ranko ☺tak s dopravou nic neusetrim dopravu nam plati tak je to jedno ano mi nevadí ze bych mela vstávat driv stejne ru o ranni sedim od pul pate a koukam na telku☺ja neco udělala vcera a dneska doklidim zbytek a ceka me žehlení 😐zitra jdu na prohlidku tak uvidím jak se s dr domluvíme tak hezky den a snaz se i odpočinout

pulguita
15. led 2017

@petrysek181 Aha tak oni ti to stejně platí, tak aspoň nemusíš řídit nebo se tlačit v městské dopravě. Držím palce, určitě si pak zvykneš. No já jsem nakonec znovu vytuhla a probudila se před chvílí😲😵 Ach jo.😅 No nic jdu makat ať pak stihnu něco naštudovat, pač odpoledne přijde na návštěvu přítelův kamarád, tak snad budu mít klid. Tak já jdu taky na prohlídku, ale nic moc od ní nečekám, páč je to tu na 2věci, ale třeba mě překvapí...no uvidím. Tobě držím palečky. Taky se snaž odpočívat 🙂

petrysek181
15. led 2017

@pulguita tak ja jeste vyzehlit a budu mit taky hotovo ano snad si zvyknu a trochu se tam uklidni atmosfera☺mladej byl vcera na popcorn party tak sem vsude vysavala kukurici😁😁tak se moc neuc at si taky mozek odpočine a krasny zbytek nedele

lucije11
15. led 2017

@pulguita, @petrysek181 no tak jsem teda rano poprve zmerila teplotu a teda nevim co z toho mam soudit mela jsem 36.3 ale spala jsem jen pod slabou dekou tak nevim. Holky jak se ma ta teplota drzet? Jinak tedy MS stale nikde. Zitra budu volat na gyndu. No tak uvidime co mi reknou. No @pulguita s tou materskou je to u vas opravdu hrozne. Ty deticky jsou tak malinke a nechat ho s nekym cizim...kdyz vidim i to rocni mimco je malinkate. Jsem rada, u nas mame moznost byt 3 roky.a neboj vam se to taky povede😉 znam i starsi zensky, kterym se to podarilo v 48! Byt tebou tak by asi bylo lepsi se na to tolik nesoustredit a ono to vyjde.😉 jak pises vyslo nam to a vlastne napoprve, bohuzel to dopadlo tak jak to dopadlo....a ted mam proste sanci jen 1 za 2 mesice...a jeste nevim ktere.je to stresujici kdyz nemam jeden vejcovod.obcas me to rozhodi kdyz si na to vzpomenu a porad mi to pripominaji me jizvy...asi jsem se s tim jeste uplne nesrovnala😔

risu
15. led 2017

@lucije11 poprve? To ti nerekne vubec ale vubec nic.. potrebujes merit nekolik cyklu aby to neco ukazalo.. U me je treba 36,3 skoro maximum (pred ovu mam 35,6-35,8) a nektere holky/zeny tak nizne teploty (tim myslim tu 36,3) nikdy nemaji, pred ovu maji treba 36,4 a po ni 36,8, pricemz u me je 36,8 uz zvysena teplota..

petrysek181
16. led 2017

@lucije11 ahoj skoda ze nemame s cin srovnávat pred ovulaci je teplota nizka tak kolem36,5 i mene a po ovulaci vyskoci na vyssi 36,8-37 i výš u tebe to mozna znaci příchod menstruace na ovulku je uz dost dlouho měr dal a uvidíš pak se to krásně pozna podle krivkyna grafu☺to ze mas jeden vajecnik nic neznamena kamaradka otehotnela ani nechtela takze neboj jde to vim ze je to těžké ale touha po miminku je vetsi a zahoji vsechny rany ja taky přišla o mimco a pak se zadarilo a srovna se to i v hlave☺

risu
16. led 2017

@petrysek181 nemusi byt. Zalezi na okolnostech. Jak pisu, u me je 36,5 hodne, mivam okolo 36,0...

petrysek181
16. led 2017

@risu to byl jen priklad ale nevime jake ma teploty pred ovulaci akze nema cenu to nejak řešit

petrysek181
16. led 2017

@pulguita dobre rano tak mam po vysetreni na kazdem vajecniku cystu ale s ms by to melo zmizet skoncili jsme s clostikem a mam zadanku do centra tak uvidim jak se domluvíme s pritelem jestli neco podstoupime nebo ne

pulguita
16. led 2017

@petrysek181 Dobré ranko! Včera jsme museli narychlo odvést ušáka na veterinu a nechali si ho tam😢 Uvidíme jak to přes tu noc zvládl, jestli to vůbec zvládl, chudáček můj malinký. Nakonec jsem toho moc nenaštudovala, přečetla pár stránek a udělala pár cvičení, ale zbytek jsem nestihla...ach jo. No a dnes jsem šla na gyndu. Co tři roky se chodí na "kontrolu", kde ti jen udělají výtěr a pokud špatně vyjde, tak ti volají. Nic víc. Ani ultrazvuk ani nic. Tak snad bude vše OK. Jen jsem ji řekla, že se snažíme a zatím nic, tak mi řekla, že ať se nebojím, že to je normální. Tím že tady lidi mívají děti později, tak můj věk ji nijak nevystrašil. Jen mi řekla, že pokud budeme chtít, tak že by nás mohla poslat k jinému gynekologovi, který by mě vyšetřil (asi by mi udělal hormonální profil) a můj přítel by šel na spermiogram. Ale že si to máme rozmyslet, ale že spíš bysme tomu měli nechat volný průběh, ať se zbytečně nestresujeme. Tak nevím. Stejně tyhle 2 měsíce budou zabité a nic moc od nich nečekám, tak nevím jestli bysme tam měli jít. Vlastně jsme se snažili od září tak 4 měsíce a tento jsme se moc "nenadřeli",takže čekám, že ve středu dorazí MS. Jo a ještě mi řekla, že prý nemusím brát tu listovku po celou dobu. Že se může třeba 2 měsíce vynechat a až se otěhotní tak znovu začít brát. Tak ti nevím. Držím palce tobě, ať ti to na gyndě dobře dopadne. Hezké pondělí🙂

pulguita
16. led 2017

@petrysek181 Ahojky, no teda! Teď jsem si to přečetla. Cystu? Ale minule ti řekli,že tam cystu nemáš. To jsi byla u stejné doktorky? Takže po MS tam půjdeš znovu, jestli zmizely? Třeba ti to bez toho clostiku půjde líp, protože budeš ve větší pohodě, víc se uvolníš a třeba se to takhle povede. Budu ti držet palce🙂

pulguita
16. led 2017

@lucije11 No možná ti spadla teplota a MS brzy přijde, nebo můžeš mít normálně nižší teploty. Rozhodně doporučuji měřit, ať víš jestli probíhá ovulace nebo ne.
Uvidíš, že se to nakonec povede.
Doktorka mi řekla, že se na to tak nesmíme soustředit, tak bysme to měly zkusit, i když je to těžké na to nemyslet. Další kontrolu mám za 3 roky...to mi bude tak 39 nebo 40 a doktorka s úsměvem řekla, že do té doby se jedno určitě povede, tak budem doufat. Neboj, tento rok je náš a všechny pak budeme těhulkovat🙂

petrysek181
16. led 2017

@pulguita nejdu tam po ms ale az v breznu na ster ale predstav si ze sem volala do toho centra a uz nas objednali na ctvrtek jdu tam s tim ze jen budeme konzultovat a uvidíme co by nas cekalo a podle toho se rozhodneme co dal tady doktorka je z mého veku uz nervozni ze je to za pet minut dvanact ale ja se nebudu honit za miminkem za kazdou cenu takze uvidime co mas s usakem je nemocny?ze jste ho nechali na veterině budeš tam volat jak mu je?pritel nakonec je doma od soboty kazdy den takze si ho uzivam a aspon citim podporu ze se nemusím myslenkama propletat sama☺mam odpolední tak se mi vubec nechce

nadrinka
17. led 2017

Prosim o názory 🙂 Tento měsíc jsem si začala měřit BT, takže se v tom moc neorientuji. Od dnešního rána slabé píchání v podbřišku, prosim o názory zda už ovu proběhla nebo se tak teprv stane :oops: diiiky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru