Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
23. kvě 2017

@pulguita ahoj ja dneska mela nejaky nabity den rano poklidit uvarit odpoledne posekat a ted sem se vratila s bernym z venku a mam toho dost☺ted si dam nohy hore a melouna a budu odpocivat😀jasne budu si uzivat tehu ano polovina za mnou utika to jako voda ☺za chvili bude leto a pak uz jen cekat na porod co ty jak jsi ja tom kolikaty dc jsi?

petrysek181
23. kvě 2017

@sluninko23 ty jo to aby jste pomalinku zacinaly a prestavbou vid vem si uz bude cerven a jak se dostanes na 35 tt tak budes uz toho mit dost ke konci je to narocne clocek se sotva vali

sluninko23
23. kvě 2017

@petrysek181 No praave,jsem na to zvedava.😂Bude to jeste sranda🙂

pulguita
23. kvě 2017

@petrysek181 Jasně odpočiň si, dyť musíš být po tom všem zbitá jak borůvka. No právě, ani se nenadáš a bude to tady😍 No prosím tě! Představ si, že jsem 21 den cyklu a to je ta jediná jistota co mám😲 Aplikace mi opět změnila datum ovulace!😲🙄 Tentokrát na 18.05., takže podle aplikace jsem 3DPO 😕 Tento cyklus je na 2věci protože původně vypadala ovulace na 15.5. Pak mi ukázalo ovulaci 17.5. jenže tím že jsem v ten pátek usla u televize až do těch 6, tak jsem pak naměřila o něco nižší teplotu (ale ne predovulacni 36,7) No a další den mi vyskočila teplota na 37,2!😨 moje maximum, pak v pondělí klesla na 37 no a dnes klesla na 36,8 (myslím, že taky klesla protože přítel nechal víc otevřené okno a k ránu mi bylo trochu zima) No proto to prostě aplikace opět přehodnotila. Tak jsem z toho jelen. Poslední cykly byly 26 dní a moje nejdelší cykly tak 28 dní. Takže se budu řídit tím a čekat na MS. Anovulák si myslím že to není, protože teplota vystoupila nahoru jen jsem prostě pár dní neměřila tak jak se má a vše se rozhodilo. No uvidíme co bude🙂 Takže MS čekám tak 29.5.17 anebo nejpozději toho 31.5. Tak jsem zvědavá🙂 Aspoň to bude tento měsíc větší vzrůšo když už nic 😅

kacenka0705
23. kvě 2017

Ahoj dneska jsem cca 9dpo. A mela jsem vcera a dnes jen takove male spineni spise jen takove svetloulince hnede az pruhledne a vcera rano bolest jako na ms ale ta nikde. Ms mam dostat az cca za 4-5 dni vidite neco?

petrysek181
23. kvě 2017

@kacenka0705 ja tam neznak vidim ale je hodne brzy zkus zase zitra carka by mela byt vyraznejsi nez dnes😉

kacenka0705
23. kvě 2017

@petrysek181 dobre dekuji 🙂 asi je to teprve brzo kdyz jsem cca 9dpo. Ale lakalo me to si ho udelat 😀

petrysek181
23. kvě 2017

@pulguita no neblazni😢co ze ti to tenhle mesic takhle zlobi to je zase nejaky divny ale nebudu psat nic😉nejak to dopadne ale je blbost aby si mela ovulku 21dc nebo neni?😂no sem zvedava jestli ms dojde kez by tam zustala nekde za rohem na par mesicu to by bylo super🙏 tady se ted zacina zatahovat jsem zvedava co z toho bude jestli dest nebo se jen honi mraky😀 dneska mi prisly kratke saty a tricko takove cipate tak sem z toho nadsena v lete se neupecu😉

petrysek181
23. kvě 2017

@kacenka0705 vim ja byla to same ale myslim ze budes tehotna ja mela silnejsi carku vzdycky vecer nez rano😉

petrysek181
23. kvě 2017

@sluninko23 neboj to zvladnete a vse stihnete udelat nez se maly narodi😀

sluninko23
23. kvě 2017

@petrysek181 Budeme muset,uz se tesim az to bude vsechno hotovy a budu mit vsechno co bude nutny🙂

petrysek181
23. kvě 2017

@sluninko23 u nas to bude taky vse na posledni chvili jeste se budou menit tri okna nastesti ne u nas v byte ale to taky neco stoji ted predelat kotelnu novy kotel porad je kam cpat penize je to des😊

pulguita
23. kvě 2017

@petrysek181 No nevim. Je to blbost mít ovulaci takhle pozdě. Přičítám to tomu měření, že prostě těch pár dní, co jsem měřila špatně mi to nějak rozhodilo. Ovulace podle mě proběhla nejpozději 15DC, protože 16DC jsem už měla 36,8 což je moje normální poovulační teplota.No uvidím co naměřim zítra a kdoví kdy dorazí ta MS. Pochybuji, že se neukáže, ale kéž by nepřišla🙂 Tady je zatím hezky. Pokud bude u vás pršet, tak aspoň nemusíš zalévat zahradu🙂 Krásný večer🙂

petrysek181
23. kvě 2017

@pulguita no blbost to je a mohlo by to neco znamenat kez by😍😍😍😍ja bych ti to tak prala aby se to povedlo❤z deste nic nebude je to pryc a vypada to ze bude pekne cely tyden pockam jake budou hlasit pocasi😊zitra pojedu chvili na drby ke kamaradce tak mi ten den taky utece😀pekny vecer

pulguita
24. kvě 2017

@petrysek181 Dobré ráno!🙂 No nevím nevím asi z toho zase nic nebude, ale co. Nezbývá nic jiného než čekat. 🙂 Včera se šel přítel zeptat jestli by mu obvodní lékařka dala výsledky testu, objednali ho na polovinu června, ale řekli mu, že si ty výsledky může stáhnout. Tak to udělal. No jako nevím jak to je v ČR, ale celkový výsledek má jako normozoospermia, což prý je, že jsou jakoby celkem v normě, ale má 54,8% nepohyblivých spermijek. 😕 Blbé to je když by to bylo od 60% nahoru(to jsem vyčetla z internetu) No a potom má 18,2% progresivních rychlých spermií a 14,9 progresivních pomalých spermií a pak nějakých 12% neprogresivních. No prostě až v tom červenci, kdy jdeme k tomu doktorovi v tom nebudeme mít jasno. Myslím, že mu asi předepíše nějaké vitamíny a kdoví. Ale asi jen tak rychle neotěhotním😖 No jsem zvědavá. Pořád doufám, že by se to do toho července mohlo povést...náhoda je blbec, ale zároveň se připravuji na to, že to bude na dlouhé lokte🙂 Tady opět svítí sluníčko a začíná být celkem horko. Hezky si to u kamarádky užij🙂 Krásný den!🙂

petrysek181
24. kvě 2017

@pulguita ahojky no ja nevim uz si presne nepamatuji ale myslim ze pritel mel horsi vysledky a dr mi rikala ze d v dnesni dobe je to normalni 🙂zalezi proste na stesti ale budu moc drzet palecky byla bych rada kdyby vam to vyslo treba uz se tam neco deje😉tady je dneska pod mrakem a ochladilo se ale vikend ma byt zase az horko

pulguita
24. kvě 2017

@petrysek181 Moc děkuji! 🙂
No uvidíme, co nám řekne ten doktor v tom červenci. Kéž bych do té doby otěhotněla, ale moc si nedělám naděje. Ale třeba budu příjemně překvapená a nakonec to klapne.🙂
Kéž by ty horka ještě počkaly. Mi už tahle teplota úplně stačí🙂

petrysek181
24. kvě 2017

@pulguita sem si to smazala tak pisu znova me na tehu upozornila teplota kdyz sem mela ranni merila sem kolem 4h rano a do tech 7h sem to dopocitavala tenkrat sem mela 37,1to se mi nikdy tak brzy rano nestalo vzdy max 36,8-9 vic ne to uz mi napovidalo ze se neco deje☺taky jak jsme zkouseli merit vecer tak jakmile teplota spadla na 36,9 vedela sem ze ms dorazi a ty meris uz dlouho tak si myslim ze to vse taky rozpoznas driv nez si udelas testik😉pritom zadne priznaky sem nemela jako jindy snad milion😀zkuste dodrzet tri dny pred ovu a den po ovu da se to zvladat kazdy den ikdyz se cloveku moc nechce ale vyplati se to 😉a treba uz to nebude potreba😉😉😉

pulguita
24. kvě 2017

@petrysek181 A potom se ti ta teplota pořád držela nahoře nebo i nějaký den trochu klesla?
Večer už dlouhou dobu neměřím, měřím jen ráno. No podle grafu buď byla ovulace ten 13DC nebo ten 15DC, později rozhodně ne. Ten 18DC byla ta sobota, kdy jsem spala na gauči až do 6:00 a tím že mám teploměr v posteli, tak jsem si šla lehnout do postele, ale měřila jsem vlastně jen po hodině a proto ta teplota vlastně neplatí (možná jsem ji ani neměla do grafu značit). Co mě překvapilo je ta vysoká nedělní teplota, ale třeba je to tím, že začíná být víc horko. V sobotu a neděli mě bolely prsa ale teď už nic. Žádné příznaky, takže tomu moc nevěřím. Minule jak se mi ten graf tak hezky držel nahoře z toho pak taky nic nebylo, takže teď prostě musím čekat, jestli mi teplota začne klesat, nebo se bude držet. Jsem zvědavá🙂
No kéž by se ten příští měsíc nic nesemlelo, ať se můžeme zkusit takhle snažit jako vy.🙂 Je to sranda každý měsíc tohle dobrodružství jestli se zadařilo nebo ne🙂 No budu tě informovat jak se ty moje teploty vyvíjí🙂😅

petrysek181
24. kvě 2017

@pulguita potom se mi ta teplota drzela stale na 37 ale kazda jsme jina muze i klesnout jak tak na ten graf koukam tak podle me ovulka byla toho 13 pak tam mas 5 dpo pokles a pak to vylitlo ale i jak pisou ani pokles nemusi znacit uhnizdeni spis me prekvapilo jak to vylitlo nahoru zatim nam to nic moc neukaze ale uvidime jak se budou drzet dal urcite pis kazdy den jak jsi na tom sem cela napjata 😍😍😍jinak je blbost aby jsi mela ovu toho 20 to uz je moc dlouho

pulguita
24. kvě 2017

@petrysek181 No uvidíme jak dopadnu. Pokud mi začne teplota klesat, tak je to jasné, ale většinou klesá prostě tak den nanejvýš 2dny před MS, takže napětí trvá skoro až do konce🙂 No poslední 2 cykly byla ovulka vždycky 13DC a ty další cykly tak 12DC, takže se taky spíš přikláním k tomuto datu. Jinak snažení proběhlo v noci 12 DC, tak snad se tam něco udrželo. 🙂 Ten pokles 18DC je kvůli tomu spánku na gauči, takže tuto teplotu beru s rezervou🙂 Takže teplota by měla klesnout tuto sobotu nebo neděli a MS dorazit v pondělí 29.5. 🙂
No ty rádoby poklesy u toho uhnízdění nic nezaručí, stejně jako když jsem měla jeden měsíc úplně ukázkový graf třífázový...to taky neznamená, že je žena těhotná...No pak mi ta teplota ke konci spadla🙂 Takže jsem taky napjatá...i když je to někdy na hlavu, ale tahle poslední fáze cyklu je celkem zábavná. 🙂

petrysek181
24. kvě 2017

@pulguita no sem fakt na to zvedava😀to mas pravdu na konci je to poradna zabava a dost napinave vid😉tady se zatahlo ale vypada ze z toho nic moc nebude mi uz se valime na gauci a odpocivame po celem dni pekny vecer😉

pulguita
24. kvě 2017

@petrysek181 No největší sranda je, jak po tom všem spekulování mi spadne teplota a přijde MS😅 Pár dní "odpočinku" než přejde MS a pak znovu do dalšího snažení. 🙂 Nikdy jsem si neuvědomovala jak probíhá ten můj cyklus a vůbec jsem mu nevěnovala pozornost jako teď. Je to něco nového a jsem ráda za to, že teď znám o něco lépe své tělo🙂
Já dnes vyšla celkem brzy z práce, tak jsem ráda. Teď až dojedu domů, tak si půjdeme zaběhat (byli jsme i včera) a pak jen sprcha, večeře a gauč. Pěkný večer a hezky si odpočiň🙂

kacenka0705
24. kvě 2017

Ahoj holky tak jsem dnes testovala znovu jsem 11dpo a mam ducha na testu. Jinak jsem ted 3 dny mirne svetloulince hnede az pruhene spinila a ms by mela prijit v patek uz od pondelka me boli v podbrisku a je mi blbe. Zaludek mam na vode a zveda se mi pres den.Vidite ji taky?

petrysek181
25. kvě 2017

@kacenka0705 ano dusik tam je to spineni muze byt zahnizdeni miminka ted se snaz byt v klidu at se to poradne povede a ms se nerozjede drzim moc palecky🍀

petrysek181
25. kvě 2017

@pulguita dobre ranko no to je fakt ja kolikrat nevedela ani kdy ms prijde😀😀😀a ted jsme to meli zmakly poradne😀behat??teda ty se davas poradne do formy ja se do toho ale po porodu pustim taky😉tady je zase pod mrakem ale o vikendu ma byt krasne tak si uzijeme slunicka pekny den a at to rychle utece😀

pulguita
25. kvě 2017

@petrysek181 Dobré ráno! Běh jsme přežili😅 Vybičovali jsme se protože jsme byli unavení, ale pak jsme byli rádi🙂 Já si pak napustila lavor se studenou vodou a opravdu si ty nohy odpočinuly🙂 Tento týden jsme byli běhat 2krát ale to bylo tak za celý měsíc asi vše😅 Takže to moc nepřeháním🙂 Dnes jsem naměřila 36,9 tak kdoví jestli teplota začne klesat zítra nebo až v sobotu🙈 Moc v to těhotenství nedoufám, ale klidně bych se nechala příjemně překvapit🙂
Krásný čtvrtek ti přeji!🙂

petrysek181
25. kvě 2017

@pulguita no stejne jste dobry ze vybehnete😉mi jsme dneska rano resili bolistku bernikovi zatrhnul se mu cely drapek ze jsme ho museli cely ustrihnout pak se chodil porad mazlit asi ho to dost bolelo jak se neco takoveho stane sem z toho hotova nechci aby trpel a mel nejakou bolistku ale uz je to dobre venku uz lital a ted si na me ustlal a ja mam jit vytirat😀😀😉tak asi chvili jeste pockam no se na tebe moc zvedava ja kolikrat rano namerila 37 a do 2h ms dorazila ale vetsinou mi stacilo ze spadla na 36,9 a bylo vymalovano😊 tady u toho je nejhorsi ze clovek proste nevi kdy to vyjde takze kazdy mesic je takove male dobrodruzstvi😊

pulguita
25. kvě 2017

@petrysek181 Jejda chudáček, to ho asi muselo bolet. Bertě se jednou zadrhl drápek o židli a zlomil se a tekla jí krev. Taky jsem pak z toho na nervy. Když takhle vidíš, že je něco trápí tak je to blbé, chudáčci malincí. Bertička takhle pár dní kulhala. No o víkendu už budu mít jasno, pokud klesne na 36,7 nebo 36,6 můžu se na MS připravit.🙂 Stejně si myslím, že prostě přijde, ale nemusela by🙂

petrysek181
25. kvě 2017

@pulguita uz je videt ze je to dobre a bolet to prestava uz dela kravinky☺no sem na tebe moc zvedava jak to dopadne bavi me to s tebou sledovat sem napjata i za tebe😉ted sem mluvila s kolegou z prace pry je to tam katastrofa a lidi utikaji jak muzou celkem me to mrzi ale nic se s tim neudela bohuzel ja uvidim ted mam cas nad tim premyslet takze to delat nebudu a pak se uvidi☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru