Mám 3měsíční dceru, kterou kojím. Má těhotenský test smysl?

hannyjulie
8. dub 2018

Chtěla bych se zeptat, jestli má smysl dělat si těhotenský test? 26.3. 2018 nám praskl kondom. Poslední týden se cítím divně - nechutenství, občasné bolesti v podbřišku, silná únava - přitom teď spím poslední měsíc 7-8h, zvýšená citlivost na pachy. Říkala jsem si, že to třeba může být z toho kojení (kojím dceru po 2-6 hodinách - tedy antikoncepční efekt nulový, nikdy jsme na to nespoléhali). Pokud bych si test dělala, myslíte si, že 14dní po hypotetickém oplodnění je zbytečně brzy? Menstruaci jsem měla naposledy minulý rok v dubnu. Moc děkuji za radu. 🙂

andelka
8. dub 2018

@hannyjulie 14 dní od nehody může být akorát. Když bude bílý,zkusila bych ještě za 5 dní.

linee
8. dub 2018

@hannyjulie kazde menstruaci predchazi ovulace. Zkusit to muzes, 14 dni po hypotetickem oplodneni by uz mohlo byt neco videt. Jsou holky, co otehotni jeste v sestinedeli, nemozne neni nic. Urcite bych to zkusila. Muzou to byt jenom hormony a nemusi to mit nic s tehu spolecneho a nebo budete mit deti brzy po sobe.

sobist
8. dub 2018

Podle mě to můžeš mít vsugerované tím, že se otěhotnění "obáváš" a přemýšlíš nad tím.
Já si test dělala poměrně brzo, co jsem měla podezření, že jsem těhotná, a vyšel mi slabě pozitivní - potvrdila mi to až lékařka, ale s tím, že jsem na samotném začátku, a že běžně takhle brzy krevní testy nedělají (až od 8týdne a já byla si myslím tak 3-5, to si už nepamatuju a nechci kecat, od kdy se to z té krve dá zjistit). Nicméně průkazné tehdy bylo obojí. Takže proč to nezkusit, testy stojí pár korun, a týden počkat můžeš taky. 🙂

letadylkokane
8. dub 2018

@hannyjulie test si udelej. Ja otehotnela cca 14 dnu od odstaveni sedmimesicni dcery. Kojila jsem uz malo. Jednoznacne to bylo z prvni ovulace, do te doby jsem byla bez menstruace. Cili mozne je fakt vse 🙂

hannyjulie
autor
17. dub 2018

Konečně jsem se odhodlala a test si pro jistotu dnes udělala - je negativní, takže se asi jednalo spíš o příznaky související s kojením. Každopádně všem moc děkuji za odpověď. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru