• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

1. února 2012 
@andelka Teď jako bys vyprávěla o mojí mámě :wink: Na svatbě se vyjádřila, že zrovna dělám svojí největší životní chybu a že toho budu litovat. Takže já ze své zkušenosti vím, že rodiče, resp. ti starší a zkušenější, nemívají vždy pravdu :grinning:
30. led 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
precetla jsem poctive celou diskuzi a jen jedno:
pokud dite opravdu chcete a citite se na neho, tak do toho jdete! Myslim, ze penize spocitany mate, bydleni brzo budete mit vlastni a maturovat tehotna sice neni zadna slast, ale ani zadna hruza. S malinkym novorozeneckem je to opravdu horsi, takze bych se priklanela k variante otehotnet tak aby to vyslo na maturu jeste v tehotenstvi. :slight_smile:
Asi jsem pro hodne lidi nezodpovednej blazen, ale poprve jsem planovane otehotnela po maturite, malej se narodil kdyz jsem byla v 5. rocniku na stredni a 1. rocniku VS, do te doby jsme spolu nezili, ale kazdej pekne v jinym meste na intru, nasli jsme si podnajem, muz zacal pracovat. Podruhe jsem otehotnela v 6. rocniku SS a 2. VS, absolvovala jsem tehotna a s rocnim prckem, v lete jsme se vzali. Potreti jsem otehotnela hned po sestinedeli s druhym ditetem. VS jsem nedodelala, ale ne proto, ze bych to nezvladala, ale protoze jsem nechtela a ikdyz me to ted obcas mrzi, ze nemam titul, toho rozhodnuti v podstate nelituju. Ted od zari jsem zacala studovat zase, absolutne jsem zmenila obor a myslim, ze jsem se konecne trefila do toho, co me snad jednou bude zivit a bavit :slight_smile: Muz vydelava dost na to, aby jsme vysli a zvladli i neco malo usetrit. Opravujem si dum, do dvou let se chceme stehovat do vlastniho...
A co je hlavni...NIKDY jsem nelitovala rozhodnuti mit deti tak brzo a jsem presvedcena, ze ani nikdy litovat nebudu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. led 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já bych to viděla ideálně na maturitu ve druhém trimestru :slight_smile: Když už teda "musí" být miminko takhle brzy, a taky se to nedá přesně naplánovat, že. Ale kdyby to tak vyšlo bylo by to nejlepší. V 1trim bývá blbě a únava a třetí teda není žádná slast sám o sobě. Ve druhém se člověk cítí většinou nejlépe.
30. led 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa jo a pak se člověk aspoň fakt snaží, dokázat že neměli pravdu :grinning:
30. led 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje sestra maturovala těhotná, ale bylo to ještě v prvním trimestru... zas na jednu stranu je to hezké, má dvě dcery, je jí 34 a jedna dcerka už patnáctiletá..a segra je hezká mladá maminka, taková aktivní a hrozně jí to sluší. Ta cesta, než se všechno ustálilo, byla ale složitá, dlouho žili u rodičů v jedné místnosti a nebylo to jednoduché. Dneska samozřejmě nelituje, ale na druhou stranu říká, že už by to takto neuspěchala.
30. led 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka To jo. Na druhou stranu by jim člověk některé věci neměl dělat na truc, jen aby dokázal, že je dospělý a samostatný. Občas mám takové tendence, když mi tchýně dává některé svoje "pro mé dobro míněné rady"... Tak z té maturity bych si až takovou hlavu nedělala, zvládnout se to dá, samozřejmě jednoduší je to ještě 2v1. Já taky rodila při studiu, zkoušky jsem zvládla a teď vesele s dvěmi dětmi pokračuji dál, ikdyž je to občas náročné (viz zdejší diskuze studium na mateřské).
30. led 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maturantka můžu se tě zeptat jak dlouho jste s přítelem spolu, že se tak mlaďounká vrháš do tak velikého rozhodnutí?
30. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa Tak to moc obdivuju, já jsem v době své nezaměstnanosti začla dálkově navazující studium a bylo to i tak dost náročné, jakmile jsem našla práci, už jsem to nedávala a školy nechala.
30. led 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no jasně, zas takový truc to být nemůže. spíš že se prostě člověk snaží obstát. :slight_smile:
No mně stačilo těch pár měsíců kdy jsem musela napsat jednu blbou seminárku, napsat záverečnou práci a naučit se na závěrečné zkoušky. Tohle mi z toho chybělo, na celé studium bych si s dítětem/dětma netroufla. Ale samozřejmě už teď zas uvažuju, na co se vrhnu až bdue mít druhé dítě víc jak rok :grinning: vidím to aspoň na nějaký jazyk.
30. led 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@salomee Jé , to se krásně čte. Naštěstí mám ochotné babičky, které rády hlídají. A taky manžel je tolerantní, bez jeho podpory (nejen finanční) by to samozřejmě nešlo
@andelka Konkrétně studium jazyků je něco, co se nikdy neztratí a bude se vždy hodit. Minimálně proto, aby se člověk mohl dívat na filmy v originále :wink: Já měla v plánu se na mateřské naučit řídit :grinning: Další studium je tak nějak shoda okolností.
30. led 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa my s mužem studujeme vždycky napřeskáčku a vzájemně se podporujem :slight_smile: napřed VŠ on, pak já, pak on doktorát (přerušil), pak já doplňkovou pedagogiku, teď zas on doktorát a pak já angličtinu asi... :slight_smile: no a asi i ten řidičák, uvidíme, zatím nemáme auto.
30. led 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka No vidíš, my taky vlastně studujeme na přeskáčku. Nejdřív já VŠ, pak on VŠ, pak první společné dítě, pak pilotní průkaz, pak já VOŠ a druhé společné dítě. Asi brzy s něčím přijde... My tedy auto máme už dýl, ale pořádně řídit ještě neumím. Ale tak do konce rodičáku mám ještě dva roky, to dám :grinning:
30. led 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@andelka tak to je krásné a další mrně na cestě :slight_smile:
30. led 2012 v 15:09  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sheinka 2 roky a kousek jsme s přítelem :wink:
30. led 2012 v 15:47  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maturantka Ahoj, já nečetla úplně všechno, ale podle tohoco a jak píšeš, jak reaguješ atd. jsem si udělala svůj obrázek a teď se neuraž - připadne mi jako by tu psala malá holka, která chce panenku. A k tomu, že ti maminka řekne, ať si děláš co chceš, nemám už vůbec co dodat.
Nebudu ti psát svůj příběh, protože je absolutně a ve všem úplně jiný než ten tvůj, ale povím ti, že mít milujícího partnera, bydlení, zdravé dítě a šťastnou rodinu - to znamená hodně, ale ne všechno. A že má partner 26 let a vydělává 20 tisíc, to také hodně neznamená.
Rozhodně obdivuji tvůj plán maturovat jako těhotná nebo s malým miminkem, já na gymnáziu, které jsem studovala, bych toto nezvládla. Ale já byla v 18ti ještě dítě a měla jiné plány a také závazky vůči rodičům jako např. studium, ale to už jsme zase u mého příběhu. Každopádně tedy přeji hodně štěstí!
30. led 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj, myslím si, že když si člověk něco plánuje, tak je to stejně úplně jinak. Jak velká je asi šance, že zakladatelka téhle diskuze v srpnu vysadí HA a ihned otěhotní? Nebo třeba do dvou měsíců? Chtěli jsme dítě rok od mé maturity, kdy jsem měla už rok odpracováno a už jsou to roky tři a stále nic. Je hloupost plánovat to takhle na měsíce. Tím, ale nikomu nepřeju, aby to nevyšlo podle plánů!
Ale musím souhlasit s těmi, které píší, že je to brzy. Stačilo by jen počkat kvůli té maturitě. Zvlášť když se na miminko, tak těší. Kdyby počkali o půl roku víc, budou se těšit dvojnásobek :wink:
31. led 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
nám taky trvalo než se narodil starší asi 3 roky....
1. únor 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek