Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

nynus
14. črc 2014

@werumka pardon nebyla sem doba v dubnu ale unoru

nynus
14. črc 2014

@werumka rikal mi to minuly rok pred zarim proto mi nakonec predepsal antikoncepci aby se my srovnala ms tu sem ale furt odkladala nakonec jsem zacal brat na tri mesice dobrala jsem konec prosince a leden 2014 uz jedu s cisim stitem ,ano ms se my vazne srovnala kazdy mesic pravidelne 31 den jednou dvakrat se my stalo ze se zpozdila treba o den dva ale vic ne a po pet dni sem ji mela ale az ted od toho 18.5 byl posledni zacatek ms a pak nic az do ted

werumka
14. črc 2014

@nynus To odpovídá, když chybí estrogeny, tak nedochází k ovulaci nebo k ní dochází pozdě. Tam by to chtělo podle té teploty určit, zda ta ovulace opravdu proběhla (tj, došlo po tom pozitivním testu k výraznějšímu vzestupu teploty, který trval déle jak 10 dní). Pokud ale v únoru už byly hormony v pořádku, tak bych se hned nehnala do léků. V první řadě je potřeba zjistit, jestli je problém v první nebo druhý fázi cyklu. Což si nejlíp vysleduješ sama.
Ono tady nejde ani tak o teplo, ale o určité změny biorytmu, které probíhají v době, kdy začíná léto (je delší den, hormony fungují jinak...).
Určitě před těhotenstvím to chce ale vyřešit ten čípek. Kdyby byl potřeba zákrok, tak je lepší to absolvovat před těhotenstvím.

nynus
14. črc 2014

@werumka snad je to tak jak pises a bude to v poradku,omlouvam se za preklepy pisu moc rychle

werumka
14. črc 2014

@nynus Což o to, ona HA může "urovnat" menstruaci. Ale pokud ta nepravidelná menstruace byla vyvolaná chybějící nebo nepravidelnou ovulací, tak tomu HA moc nepomůže - spíš naopak.

nynus
14. črc 2014

@werumka to vim s tim cipkem minuly rok mi to doktor rikal ze by nebylo dobre abych byla tehu ale to platilo jen cely minuly rok byla sem furt na sterech a nakonec na odstipnuti v nemocnici na testy ale dopadlo vse ok a jsem v poradku jen se to musi hlidat naposled v unoru sem byla na kontrole a vse je v poradku takze by nemel byt problem uz byt tehotna

nynus
14. črc 2014

@werumka no to me teda nepotesilo ale naposled rikal doktor ze uz se mi delaji vajicka i ovu

werumka
14. črc 2014

@nynus Ahá, tak jestli už jsou to tyhle pozákrokové prohlídky, tak to je v pohodě 🙂

nynus
14. črc 2014

@werumka no ja jsem ji teda mela hrozne nepravidelnou ted je to ok. a co myslis tim ze mi ti antiky spis pritezi

nynus
14. črc 2014

@werumka ale nebyla jsem na konizaci jen na odber v narkoze zda je to rakovine nebo co ..

werumka
14. črc 2014

@nynus Tak jestli tomu dobře rozumim, já se někdy ztrácím v informacích 😀
Tys měla rozházené cykly - nepravidelnou menstruaci a lékař Ti řekl, že máš málo ženských hormonů a tvoří se jen malá vajíčka. Pak Ti nasadil HA, kterou jsi vysadila na začátku roku a od té doby cyklus funguje. V únoru jsi byla u lékaře a on Ti řekl, že vajíčka se tvoří (ale ovulaci nezaznamenal) a z testů viděl, že hormony už jsou ok. Je to takhle, nebo jsem to blbě pochopila? 😀

nynus
14. črc 2014

@werumka o tak polovina 😀 ten konec moc ne 🙂 v unoru to vubec nekoumal jen cipek a kdyz sem se ptala na vajicka zda se mi delaji rek ze to nemuze videt ze musim mit ovu aby to moh vysledovat naktak o hormonach nic nerikaql ty sme resily naposled nekdy v srpnu

nynus
14. črc 2014

@werumka a test delal jen na cipek na cytologii

nynus
14. črc 2014

@werumka Na cytologii jsou reaktivní změny – pro Vás normální nález. to mi naposled napsal na meila v zacatek brezna

nynus
14. črc 2014

@werumka naposled mi to rikal minuly rok od te doby nevim nic

nynus
14. črc 2014

me napadlo mu napsat at mi posle meilem info o mem zdrav.. stavu ze to potrebuji sem do anglie a budu vedet vice

werumka
14. črc 2014

@nynus Hm... aha. No ono je to tak, že pokud máš málo estrogenů a nedochází k ovulaci, tak antikoncepcí to v 90% případů nijak nespravíš. Protože při jejím braní se sice dodávají estrogeny, ale pouze v takovém množství, abys neovulovala (což je důvod k braní antikoncepce). Vzhledem k tomu, že hodně ženám se po vysazení léků stane to, že vaječníky se nejsou schopné nějakou dobu zase "naučit" ovulovat, tak ve chvíli, kdy jsi s tím měla problém už před tím, je tu možnost, že Ti bude ovulace skákat a vynechávat dál. To je právě tak trochu ta bolest toho, když jdeš k lékaři s nepravidelným cyklem a nevíš, co tu nepravidelnost dělá. On pak dá nějaký "univerzální" lék, který tu příčinu ale nevyřeší. Proto bych teď ten cyklus zkusila sledovat, ať vidíš, jestli ta ovulace probíhá, kdy probíhá... Protože je možné, že tohle celé bude tím kamenem úrazu.

werumka
14. črc 2014

@nynus Jo, reaktivní změny jsou v pohodě - ty bývají způsobené třeba mykózou, nic závažného.

werumka
14. črc 2014

@nynus Nevím, jestli je možné ty informace posílat mailem, možná bude potřeba poslat nějakou zprávu poštou... ale uvidíš, nebude od věci, když budeš vědět, co a jak.

nynus
14. črc 2014

@werumka aha tak to je pecka,tak alespon jsem se dohrabaly k tomu cily co to zrejme ma za nasledek panu doktoru jsem ted napsala meila at mi napise ,tak uvidim ja totiz vzdy kdyz jsem sla k dr tak to je na me tolik info ze nevim ktera bije a odejdu s prazdnou hlavou a pamatuju si jen ustrizky a nikdy nic nepochopim,pak byl akorat dr ze me hotovej a ptal se jestli rozumim 😀 a ja ze jo a odejdu a nevim nic ,jen neco.takze budu ted vse sledovat a zapisovat a hlavne ze tu je nedko kdo my poradi jinak bych byla furt vedle jsem fakt moc moc rada za tvoji i holek ochotu 😉 🙂

nynus
14. črc 2014

@werumka ja si myslim ze posle je to starsi pan a vi ze jsem tady ja mu napsala at my to ve zkratce popise co my bylo celkove a tak

nynus
14. črc 2014

@werumka Nález z cytologie je H SIL / těžká dysplasie buněk/ a tohle sem mela to my nasly v cervenci pak sem sla do nemocnice na odstipnuti

nynus
14. črc 2014

vis problem je v tom ze ja se v nicem nak nevyznam proste tatarka 😀 😲

werumka
14. črc 2014

@nynus Já u doktorů vždycky vnímám tak 10%. A to jen po dobu, než opustím ordinaci, pak už většinou nevim vůbec nic 😀 Někdy je lepší být za blba a dělat si poznámky 😀
Kdyby se u Tebe ta ovulace loudala nebo nedostavovala, dá se nasadit Clostilbegyt - nevím, jestli je v UK pod stejným názvem. Je to lék, který dá zjednodušeně mozku signál, že má málo estrogenů. Ale to je předbíhání, uvidíš jak to bude vypadat tento následující cyklus.
Nemáš zač děkovat, myslím, že každý, když ví, rád poradí 😉

nynus
14. črc 2014

@werumka ted sem nasla na cem sem to vlastne byla vis neco priblizne o tom neco >??? byl to zakrok Probatorni abraze hrdla+biopsie hrdla

werumka
14. črc 2014

@nynus To je ve zkratce právě to "odštípnutí" části děložního čípku a jeho následná histologie. Odštípnou při tom tu postiženou část, takže už by to pak mělo být v pořádku. Ty výsledky histologie Ti doktor řekl?

nynus
14. črc 2014

@werumka jojo to rek ze je vse v poradku a chodit na kontroly naosled sem sla na stery v tom unoru a to napsal ten mel ze ok

werumka
14. črc 2014

@nynus Tak to je ok. Hlídání je v pořádku. Někdy se stane, že třeba po porodu se cytologie přechodně zhorší, ale to bývá většinou jen dočasné.

nynus
14. črc 2014

@werumka ja ted teda budu delat grafy a uvidim co dal,jo a na womenzone kde dela grafy tak kdyz zadamze jsem to dostala tak my ten graf zmizi a udela se novy prazdny ,mam tam tedy napsat normalne ze jdem dostala neocekavanou ms ne???

werumka
14. črc 2014

@nynus Začátek menstruace je vždycky braný jako začátek nového cyklu, takže je to v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru