Mohu být těhotná? (Clostilbegyt)

verka_9
6. dub 2015

Zdravím Vás,
prosila bych o vlastní zkušenosti nebo rady. Už jsem v nedávné době přidávala diskuzi na téma štítná žláza a otěhotnění. Nyní jsem užívala Clostilbegyt, protože se mi stále dokola dělo, že se mi nedařilo otěhotnět a musela jsem na injekci na MS. Dnes mám 2-3 dny do očekávané menstruace ale už přes týden mě bolí bradavky (ze začátku pravé, teď obě). Cca 5 dní mám bolesti, jako by se měla MS dostavit a celou tu dobu mě provází hustý bílý výtok (bez zápachu, bez jakýhkoliv problémů). Už jsem si zkoušela dělat těhotenský test a na něm byl špatně viditelný ale rozpoznatelný duch ale moc tomu váhu nedávám, jelikož mi doktor řekl, že mám polycystické vaječníky a ty mohou falešného ducha tvořit. Zajímalo by mě jestli máte někdo podobnou zkušenost a jaké máte zkušenosti s Clostilbegytem? Děkuji za odpovědi 🙂

myskaol
6. dub 2015

@verka_9 mám taky PCO a brala jsem clostil asi rok... mě teda nezabíral a dělal falešného ducha 😕 Mě třeba ms došla i týden po tom, co jsem měla "termín ms"...
K otěhotnění mi pomohla až pak kombinace Utrogestan a Femara, ale je to brutální driják...
Jinak výtok jsem měla vždycky taky, ale budu držet palečky!!!
Bolelo mě taky vždycky všechno, ale je to beztak rozházenýma hormonama...

verka_9
autor
6. dub 2015

Já jsem brala Utrogestan a po něm jsem byla akorát vyřízená, unavená a nic se nezměnilo :/ tak budu doufat, že tentokrát, to dopadne lépe 🙂

myskaol
6. dub 2015

@verka_9 možný je všechno, ale moc si to radši nevsugeruj abys pak nebyla zbytečně zklamaná 😉 Já vždycky chodila z gyndy se slzičkou na krajíčku 😀

verka_9
autor
6. dub 2015

Tak já už jsem si na to asi i nějak zvykla :D už jsem to tak absolvovala 4krát za sebou :/

myskaol
6. dub 2015

@verka_9 no ale horší pocit jsem neměla, jak když mi řekli, že sice jsem těhotná, ale že se jen zvětšuje váček a mimi tam není a další týden jsem měla jít na revizi... no probrečenej celej týden, prostě hrůza a když mi pak dělali ještě ultrazvuk ten další týden v nemocnici bylo tam i miminko, bylo tam i srdíčko...
Doktorka totiž nevěřila tomu, že když to není dle tabulek tak je to ztracený...
Díky bohu za další ultrazvuk nebo bych byla bez miminka :-/ už k ní nechodím...

verka_9
autor
6. dub 2015

Já jsem právě změnila gynekologa, který se zabývá i neplodností a řeší jí. Hodně ženám pomohl, na doporučení kamarádky jsem tam zašla a věřím tomu, že ví, co dělá. Snad je clostil správná volba a konečně to příjde, protože pak si říkám, jak má být člověk psychicky vyrovnaný, když je to tak težké. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít takový problém otěhotnět, je smutné, jak je to problém většiny žen. Někde se asi stala chyba 😒

barus86
6. dub 2015

Ahojky,přidám svoji zkušenost.3 roky snažení,z toho 2xZT v 6 a 9tt, poté sem uplně přestala ovulovat. Dlouhé cykly 40-50 dní,a stejně sem musela jít na injekci.Dr mi předepsal Proveru,na zkrácení,a v prosinci mi předepsal Clostík,musím říct,že ani jedny léky mi nedělaly moc dobře.Chodila sem cca 13 DC na utz jestli folíky rostou a ani jednou nebylo na ultrazvuku vůbec nic,tak nás dr.odeslal do CARu.Objednala sem nás hned na konec ledna,tam s náma udělali pohovor,zděsili se že beru na otěhotnění Proveru,manža spermio,a čekali sme na MS kvůli hormonálnímu profilu. A ta se nedostavila,takže krev a potvrzení těhu.Dnes sem ve 14tt,první screning za náma,a modlíme se aby to tentokrát dopadlo. Takže mě zabral 2hý cyklus s clostíkem,a i přesto že dr vůbec žádný folík neviděl. Test sem si dělala 33DC a byl tam duch,bradavky bolely jak čert,a silný výtok,občas sem měla pocit že sem se ,,počůrala''nebo přišla ms,byl hodně vodnatý. Držím Vám pěstičky,a hlavně klid a čistou hlavu,aŤ to co nejdřív vyjde.

bajushh
6. dub 2015

Ahoj, tak alespoň já ti dám pozitivní reakci 🙂 ....taky jsem měla problémy s otěhotněním (16měsíců a problémy se štítnou žlázou)...nakonec jsem dostala clostík na 3 měsíce...a v tu dobu mi úplně rozházel cyklus..(1. cyklus 45, 2.cyklus 16, a na 3 cyklus se povedlo 🙂..) v tom poslední cyklu jsem už ani nedoufala...prostě jsem clostík vzala aby mi doma nezůstal..a prvním příznakem těhotenství byl výtok + bolesti prsou, takže nelam hlavu a držím pěstí, ať to vyjde..🙂

verka_9
autor
6. dub 2015

Děkuji za Vaše reakce, alespoň mi to dodalo naději, uvidím tedy, co přinesou příští dny ale mám pocit, že se něco děje a není to jako vždy...budu doufat 🙂

kataamisa
7. dub 2015

Taky beru Clostík a to první cyklus - jsem teď 22DC a včera jsem nevydržela a udělala sem test ... Je moc brzo, já vím - No, nejsem si jistá, jestli tam duch je, nebo jsem si ho silou vůle vsugerovala 😒 Ale asi tam spíš nic není - budu testovat znovu až 30DC a uvidím ... pak tedy 2 cyklus ... 😝

naomi6
7. dub 2015

@verka_9 Já jsem brala clostil, protože jsem neměla ovulaci po dlouhém braní HA. Hned první cyklus s clostilem jsem otěhotněla, takže já bych tomu klidně věřila 😉. PCO teda nemám. Držím palce

soda365
7. dub 2015

Ahoj, také jsem brala clostilbegyt v kombinaci s utrogestanem. V září 2014 jsem po šesti letech vysadila antikoncepci a cyklus mi pochopitelně nenaskočil. Nepřekvapilo mě to, protože v pubertě jsem musela také chodit na endokrinologii a ani před nasazením antikoncepce jsem neměla cyklus dvakrát v pořádku (většinou kolem 70 dní). Na konci listopadu jsem si šla pro vyvolávačku a Dr. mi předepsala Clostilbegyt (5. - 9. den) a Utrogestan (16. - 25. den).. Po těchto lécích mi nebylo dvakrát dobře, ale co bych pro miminko nevydržela.. MS jsem čekala první týden v lednu, ale nedorazila. Test byl negativní a Dr. mi na poslední kontrole slibovala, že i když neotěhotním MS přijde včas a tak jsem byla zklamaná, že ani po hormonech moje tělo odmítá fungovat.. Šla jsem k Dr. 18.1.2015, projela mě ultrazvukem a NIC tam nebylo.. Nechala jsem si píchnout vyvolávačku, ale MS po 3 týdnech stejně nedorazila.. Sestra se mě zeptala jestli nejsem těhotná a já hned vypálila, že určitě ne (HA HA). Přesto jsem si udělala test a byly na něm okamžitě dálnice. Objednala jsem se k Dr. a ta mi potvrdila, že je to tak.. Podle Dr. jsem otěhotněla přibližně 11.1.2015 - tudíž přesně ve chvíli, kdy už jsem to pro ten měsíc vzdala.. Myslím,že mi tedy Clostil ani Utroš k otěhotnění nejspíš nepomohly i když jsem pak Utroš použila při špinění.. Po mé zkušenosti si myslím, že otěhotnět se dá kdykoli.. Nejvíc šancí je asi když to vůbec nečekáš..

myskaol
7. dub 2015

@soda365 mluvíš mi z duše, rok jsem se snažila přes hormony, bylo mi zle, vypadaly mi skoro všechny vlasy a pak jsem si řekla, tak a kašlu na to! Jsem mladá prostě půjdu třeba za 2 roky na IVF... ještě ten měsíc jsem s PCO otěhotněla... 😀

cepanka
8. dub 2015

@verka_9 ja mela take PCO, Clostilbeg. jsem brala nekolikrat, pozitivni test ani ducha mi nikdy neudelal....po tech letech snazeni jsem to prestala resit..ac jsem si rikala, ze to vypustit nelze..prestala jsem brat vse, cim me dopovali, poridila si pejska...a ejhle....takze PCO nePCO, vypustit, neresit...
byla sem uz i ve stavu, kdy sem si rikala, ze uz snad ani nechci..vim, ze je to tezke, ale clovek se od toho musi odprostit. Psychika dela mnoho...
Priznaky jsou vetsinou stejne jako pri MS, takze dle toho se neda orientovat...kazdopadne jsem je ted mela stejne, jak popisujes. Tak jeste vyckej par dni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru