Moje kolegyně mi říkají, že už mám nejvyšší čas na dítě

klonkytka
5. čer 2019

Ahojte holky, je mi 30 let a v práci dělám s kolegyněmi do 40 let a 40 + a pořád vyzvídají, jestli plánuji dítě. Nějde mi hned otěhotnět jak jsem si myslela. A tak už mě tyhle otázky už docela trápí. Určitě, až se tak stane tak to všem kolegům nepůjdu vyžvanit. Jedná kolegyně mi řekla dnes, kolik ti je? Já 30 let a ta druhá to už máš nejvyšší čas...taky vás to holky štve? Je vám 30 let a okolí z vás dělá starou fuchtli? Tohle bych si k nikomu nedovolila. Co děláte abyste na to nemysleli? 🙄😥

miba10
5. čer 2019

@klonkytka mě už je Teda 35 a první mimi jsem měla když mi bylo 33 a půl. V dnešní době si myslím že spousta žen má děti dyl. Já sice chtěla děti mnohem dřív, ale partneři stali za ho***.
Taky jsem poslouchala tahle kecy. Většinou jsem už pak posílala do....pryč.
Řekni svým kolegynim, že se o tom nechceš bavit a že bys uvítala kdyby tohle téma u tebe neřešili.
Nám to také dlouho trvalo a pak najednou přišlo brzy druhé a my cuceli jak vyvorane myši 😂
Držím palce ať se brzy zadari

bayt
5. čer 2019

@klonkytka To je dost hrozné, někteří lidi fakt nemají vychování.

laka_lacenda
5. čer 2019

Moje sestra nemůže mít děti, min. to nejde přirozeně. Ona i partner jsou "rozbiti". Na umělé se jí zatím nechce. Je jí 30, letos 31. V práci to slyší furt. Jednou se nasrala a natvrdo jim řekla, že děti mít nemůže. Od té doby má klid. Na neomalence to někdy jinak nejde...

Já budu mít první a poslední dítě v 33, skoro 34 teda. Chtěla jsem první kolem 26-28, nicméně můj exmanzel děti stále posouval na neurčito, až jsem ho posunula pryč já. Od těch cca. 27 jsem poslouchala od otce, jak už jsem stará a proč nechci mít dítě, že jsem sobec, že mi jde jen o pohodlí, kariéru, peníze...Nikdy jsem mu neřekla, že tehdy ještě pritel, pak manžel nechtěl. A na děti musí byt dva. Možná jsem mu to měla říct natvrdo, ale já tehdy furt doufala a muže jsem furt omlouvala.

Nikomu na celym světě není NIC do toho, jestli máš děti v 18, 35 nebo vůbec. A pokud je někdo hulvát a rejpe do tebe, vrátila bych stejnou minci.

eldrag
5. čer 2019

no, ale ono 30 už je opravdu čas... ne všechny 40 leté matky jsou v pohodě. Kdybych měla na výběr mám děti o 10 let dřív. Neber to tak, že by to mysleli zle, třeba jim na tobe prave zaleží a proto to řeší. Tak si nacvič nějakou odpověd třeba: Dítě bude až bude přírodě neporučim. pokud jsou to poznamky fakt nepřijemne tak proste řekni, že je to tvá soukromá věc "Víte paní Vonásková to je mezi mnou a mužem" Mě se v praci jeden kolega ptal uz kdyz jsem nastoupila v 20ti... protože se bal že zustanu doma a oni nebudou mit nahradu

uzivatelkapetra
5. čer 2019

No jéje,taky jsme řešili s manželem ivf a v práci bylo narážek na dítě víc než dost, vždy jsem jim řekla, že budu mít dítě až budi chtít a ne až mi řeknou.
Ale nijak jsem se neurážela, pro některé lidi je to signál, že toto téma zaslouží rozpitvat pořádně 🙂
Prostě fuck a vůbec se tím netrap, neřeš cizí lidi. Do práce chodíš vydělávat a ne se kamarádit

bayt
5. čer 2019

@eldrag Tak ideálně biologicky bychom děti měli mít ve 24. Já bych nikdy neměnila, syna jsem měla ve 30 a upřímně, klidně si říkám, že jsem ty dva roky i mohla počkat...

eldrag
5. čer 2019

@bayt tak jako ano, je to subjektivní vzdycky... 🙂

pavlinar
5. čer 2019

Znam znam moc dobre. A nejvic mi to vadilo od kamaradek, kterym jsem rikala, ze sama nevim, necitim se pripravena...
Male je neco pres 1 rok a uz se ptaji na 2. Teda to se nekdo ptal jeste pred porodem 🤣🤣 (rodila jsem ve 33)
Je to neprijemny, takze nevim co poradit. I kdyz jsem jeste brala ha a i to nekterym doterum sdelila, stejne resili kazdou moji nevolnost, navstevu lekare atd...

zelenaesmolda
5. čer 2019

@klonkytka
ja bych jim rekla,ze ne a ze se o tom nechci dal bavit

lidka41
5. čer 2019

A já bych jim na rovinu řekla, ať se nestaraji, že je to tvoje vec😉, až bude, tak bude🙂

mrav
5. čer 2019

Moje žena měla dceru v 36 letech, mně bylo 43. Věk je jenom číslo, vždycky jde o to, jak se na sítě cítíš. Po smrti ženy jsem zůstal s dcerou sám. A mám přítelkyni, která dokonce rodila ve čtyřiceti a má dvouletou dceru.🙂

pipi_puncocha
5. čer 2019

Znám to moc dobře... Jsem doktorka a pracovala jsem na oddělení, kde většina sestřiček bylo ve věku moji mamky až babičky, když jsem tam nastoupila, bylo mi 25let, po škole. Ptaly se mě tak ob den a pak mi začaly dokonce příležitostně sahat na břicho s otázkou "už??" A to jsem jim stokrát řekla že ne, a že to ani neplánujeme a navíc že to je moje věc.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

dura175
5. čer 2019

@klonkytka Blbý kecy byly, jsou a vždycky budou. Podobných "dobře míněných" rad jsem si vyslechla mraky. Neřeším to, nebo řeknu, že to je snad moje věc, že se taky nestarám o jejich životy.

martinka_33
5. čer 2019

To si nevybereš, když má někdo dítě ve dvaceti taky na něj koukaj blbě a maj zas kecy, že to je brzy 😀 Ale jestli už šimčo chceš a nejde to, tak chápu, že tě to štve...

kspp1
5. čer 2019

Já jsem to naštěstí neslýchala, protože kolegyně v práci na tom byly podobně. Já jsem se ve 33 teprve vdala a rodila poprvé před 33. A teď po pár letech čekáme druhé.

pavlinar
5. čer 2019

Presne, az bude tak bude! Ted sla ta reklama.. 😁 Dnes jsme se o tom zase v praci bavili... ze to je furt neco.. kdy si nekoho najdes? Kdy bude svatba? Kdy bude dite? Kdy bude druhe? Proboha cekas treti?! To je jiste neplanovane??!!😁😁😁

tensorflow
5. čer 2019

Ja tohle mela s mamou a jejim manzelem. Mela jsem porad na taliri, kdy uz konecne budou vnuci. Jednou uz mne to nastvalo a proste jsem jim vysvetlila, ze logicky jsou dva duvody, proc nemam deti - bud deti mit nechci (a potom je ta otazka bezpredmetna) a nebo je mit nemuzu (a potom je ta otazka velmi netaktni). A k tomu jsem dodala, ze vzhledem k tomu, ze mi do loznice nevidi, tak mi to prijde z jejich strany strasne buranske chovani. A od te doby byl klid.

verace81
6. čer 2019

Mě říkala moje paní doktorka, že už by byl čas kolem 27 roku bylo mi to nepříjemné protože děti jsem chtěla, ale s přítelem kterého jsem tehdy měla se mi do dětí ještě nechtělo. Toho jak se říká pravého jsem potkala až 29 a první dítě se nám narodilo krátce po 32 roce. V porodnici jsme byli všechny kolem té 30 + akorát jedna tam byla 20ti letá a i doktoři se jakoby divili. Dříve se říkalo když se do 20ti nevdáš tak už se nevdáš dítě do 25. Já se vylítala užila si volnosti a mimi přišlo akorát kdy jsem se na to cítila. Třetí jsem rodila v 37 a to si vážně užívám. Je fakt že když je to kolem toho 25 a nastanou komplikace nebo to nejde hned tak je relativně dost času než když se to třeba řeší v 35. Podle mě má každá z nás nárok si vybrat jestli dítě chce nebo ne a hlavně v kolika a nikomu do toho nic není.

zelenaesmolda
6. čer 2019

@tensorflow
dobre ty!

drep
6. čer 2019

@bayt já si upřimně myslím (není to evidence based), že ten ideální biologický věk 24 je takový historický relikt. Neříkám, že nestárneme, to samozřejmě ano, ale nikdy nebyly ženy v tak dobré fyzické i výživové kondici a tudíž se i ta věková hranice posouvá. Moje babička měla první dítě právě v těch 24, zažila válečnou bídu, v životě neudělala rychlejší pohyb (sport=nedělní procházka, u které se ani nezpotí vlasy) a já měla dceru ve 32, jsem poměrně velmi aktivní rekreační sportovkyně, měla jsem nekomplikované těhotenství a pohodový porod, narozdíl od babči (pro férovost uznávám, že v tom asi hraje velkou roli i naše obecné nastavení, babi je hledač problémů). A myslím si, že biologický věk našich těl byl dost podobný, byť já byla o osm let starší.
Jinak já měla dceru ve 32 a klidně bych ještě počkala, ale rozhodně bych nechtěla dítě dřív, já na to dřív zralá prostě nebyla.

barumic
6. čer 2019

@klonkytka , za 2 meaice mi bude 39 a cekam druhe dite. Prvni se narodilo ve 36. A ano, citim se jako stara matka. Aale spise tim, ze nejsou sily a energie.
Ted zalezi na tobe, jak to beres. Pokud te reci kolegyni a okoli rozciluji, zkus se jich zeptat, jestli je treba nenapadlo, ze deti mit nemuzes nebo mas zdravotni problem a dej jim timto smec. Pokud te to az tak netrapi, tak muzes odpovidat s usmevem cokoliv chces. Nikomu nic do toho neni.
Az budes tehu, tak zas budes porad dokola slyset, jestli uz vite, co to je a jestli uz mate jmeno a tak. Zvyknes si na neustale se opakujici dotazy a poznamky 😉

bayt
6. čer 2019

@drep nevím, a jak píšeš, ono to bude i hodně individuální, zase si říkám, že vajíčka stárnou sportovkyním i lenoškám :D ale musí se to nějak potkat i s tou psychikou

já jsem jeden z těch případů, který měl být dle doktora neplodný :D samozřejmě za syna jsem neuvěřitelně ráda, a že nemuselo dojít k žádnému umělému zásahu, to je super, ale byla to pecka, že to najednou přišlo doprostřed studia, výcviku....vše si dodělávám až teď

vineta
6. čer 2019

@klonkytka Ježiš to jsou slepice. Normálně bych to ignorovala, pokud je s tím nemáš náturu poslat rovnou do háje. Nic jim do toho není. Mně se teda v práci neodvážil nikdo zeptat, nejdřív jsem dělala s o fous mladšíma kočkama, který samy děti ještě neřešily, teď máme tým namixovanej a největší drbny jsou dva kolegové, ale s těma se nebavím o ničem soukromém a na něco takového by se mě zeptali jen jednou, ale spíš by si vůbec netroufli. S kolegyněma mám vztah přatelšťejší, přesto si nedovolí tohle téma ani nadhodit, o mých dvou těhotenstvích a tom, že se snažíme, ví jen jedna z nich a u té jsem si jistá, že nic neřekne. Takže primárně bych prostě omezila nějaké vykecávání se s nimi, respektive hovory o osobních věcech, protože pak mají pocit, že můžou strkat nos do všeho; já si držím většinu kolegů dost od těla a přitom jsem v kolektivu vcelku oblíbená, chce to najít balanc. Chápu, že se to blbě nastavuje, když už je to rozjetý, asi budeš muset bejt dost drsná anebo naopak naprosto upřímná anebo to nějak přecházet.
Mně teda paradoxně s dotazama na děcko štve nejvíc tchyně, vždy když se vidíme, tak nadhazuje, že už chce bejt bába, přitom ví, že jsem potratila (o druhém už neví) a že to řešíme. Zrovna od ní bych čekala pochopení, na mého manžela si počkala 7 let, než se podařil, tak nechápu, že si z toho nezapamatovala, jak tyhle řeči člověka štvou.

ah1234
6. čer 2019

@drep ja som sa pytala svojho gynekologa a aj tety gynekologicky a obaja mi (subjektivne) povedali, ze obecne im pride, ze zeny do 25 tehotenstvo zvadaju lepsie, maju ho menej komplikovane a tak. Ale je to len ich pocit, za mna je dolezita statistika a tu som neskumala :D ono ze vraj z biologickeho hladiska to nie je ani 24, ze zena je najplodnejsia tak od 18-24, ale to vacsina doktorov samozrejme nepovie, lebo v 18 sa ludia este na strednej a nie je fajn im hovorit, majte deti, evolucne na to mate vek 😂
Ako myslim ze je to individualne, ja som mala mimi v 22 a mala som tehotenstvo fajn, sesterka 20 a grcala cely cas, zle jej bolo, nemohla ani chodit pomaly, polovicu casu bola v nemocnici.. aj tak je to "o nahode" z velkej casti a je to o tom, co clovek chce.. naco mat dieta v 27, ked neni s kym poriadne alebo clovek na mimino nie je pripraveny. Ja som chcela mat dieta pocas vysky a mlada a nikdy inokedy by som ho mat nechcela. Proste si neviem predstavit mat 40 a mat doma balota.. ja uz chcem mat v 40 pokoj ! 😅 iny zase povie, ze si chce "uzit za mlada".. je to kazdeho osobna vec a verme tomu, ze kecy clovek pocuva furt.. ja ma zase na stole nonstop, jak som si miminom "znicila zivot", jak som mala pockat a blabla, jak si to moji kamarati nevedia predstavit mat dieta.. ja im hovorim vzdy, ze teda dobre pre nich, ze dieta nemaju. Keby ma zase spolocnost tlaci do dietata, lebo mam na to vek, tak by som im hovorila, ze je fajn, ze boli taki rozumni a mali dieta vo veku, kedy si myslia, ze ho mali mat a urcite mi uznaju, ze aj ja mam pravo na nazor, kedy mam dieta mat ja 😁

pavlinar
6. čer 2019

@ah1234 presne.. ja jsem rikala, ze jsem nejspis divna, ale rozhodla jsem se mit dite az ja budu chtít, a ne az jak uzna za vhodne okoli. Jako ono je zeptat se a zeptat se... nevadi mi, kdyz se nekdo normalne zepta, vsak je to normalni soucast zivota. Ale nekteri se chovali jak kdyby na mem diteti zaviselo jejich zivotni stesti, a ze si vedou muj ms kalendar 😡😁

michaela_2
6. čer 2019

@pavlinar hahaaa přesně!!! 😂
“To jste taky mohli chvilku počkat s miminkem ve tvým věku ne?” “Tak kdy bude ten braska??”
“Třetí?? A proč?”

@klonkytka je to nepříjemný, kór jestli se to týká kolegů v práci , takže jich je tam na tebe víc. Úplně chápu, jak se v tu chvíli musíš cítit hloupě. Osobně si nemyslím, že by jin tak záleželo na tvém blahu, pokud se to nějak opakuje, tak je to spis klasicky příklad slepičince, lidi proste furt mají potřebu někoho a něco probírat a řešit . Dělám to někdy taky :D , i když tím takhle verejne neatakuju nikoho!

Mas dvě možnosti, buď se snažit se nad to povznést (řekni si ze jim na tom nezáleží, jen si te proste vybrali jako terč ) a ignorovat to

Nebo jít do útoku a připravit si pádné odpovědi (ale vtipne abys nebyla za hysterku)
Třeba až se te příště zase budou ptát, tak je vesele ujisti: neboj Haničko, budete ta první která se to dozví! Ještě před moji mamkou
Nebo : chceme aspoň trojčata, tak si dáváme nacas atd

Jo a příprav se ze až těhotná budeš, uslysis dost pravděpodobně od těchto osob miliony a miliony rad ohledně úplně všeho 😃

babanci
6. čer 2019

Nejspíš bych jim řekla...heleďte, úplně na povel mi to nejde a Vaše řeči mi nepomáhají. 🙂 Moje dcera tohle taky furt poslouchala, hlavně od příbuzných, tetiček, babiček a nakonec má nádhernou holčičku, co se jí narodila v 35 letech a za dva týdny se jí narodí druhá. Táhne jí na 38 rok. Takže klídek, ať si škubnou.

merope
6. čer 2019

Pokud tam máš aspoň nějakou bližší kamarádku, tak jí klidně řekni, jak se snažíte a že tě štve, že to pořád nejde. Na mě taky rodiče pořád něco o dětech a až když jsem s nimi začala řešit, jak lítáme po umělém, přestali mít narážky. Ono to lidem občas nedojde, že to, že žena ještě nemá děti, může taky znamenat, že se snaží a snaží a snaží a ono pořád nic a nic a nic.

merope
6. čer 2019

(jo - to říct kamarádce myslím hlavně proto, že ono už se to rozkecá a je vysoká šance, že budeš mít klid a naopak ti budou držet palce)

martinakovar
6. čer 2019

Já rodika,když mi bylo 24(měsíc po porodu 25)..a celé těhu mě lékaři na vyšetřeních chválili,že to je ideální věk na 1.mimčo atd..Ideální je,když máš partnera s kterým jsi na mimi připravená a neuteče ti,když mimčo poprvé prořve noc,peníze a zazemí jsou naprosto důležité..takže těch faktorů je dost a věk je jen číslo.Já měla a mám to štěstí,že jsem mohla otěhotnět tak brzy.Pokud jsi ve skvělé kondici,těhu zvládneš lépe než obézní 20ka..
Kolegyním řekni,že až se budeš chtít pochlubit,tak jim to řekneš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru