Nehledejme duchy, předejdeme zklamání

laky88
16. říj 2014

Drahé ženy, ráda bych Vám sdělila svoji zkušenost s hledáním duchů na testech. S manželem si miminko moc přejeme, snažíme se asi tři měsíce. V září jsem měla ovulaci posunutou a v předpokládaném termínu menstruace samozřejmě nepřišla, hned jsem tasila test a ten byl lehce duchařský, no větší radost jsme doma snad neměli, všechny problémy se rozplynuly a my byli po sedmi letech zase jako po prvním rande, plní plánů a snů, paní doktorka mi po pěti dnech od vynechání sdělila, že těhotenství vše nasvědčuje, ale ještě není nic vidět a že moje HCG 65 je malé a proto je asi vše v začátku.(Ale posunutá ovulace tomu nahrávala) Každopádně za dva dny bylo HCG jen o málo vyšší a já svůj stav konzultovala s dalšími několika odborníky, ačkoliv jsem z příbuzného oboru a věděli, že snesu pravdu, nikdo nic neřekl- jen, žádný stres, dopadne to. Ale vzhledem k hladině hormonu a začínajícímu špinění jsem prožila jeden z nejsmutnějších týdnů svého života...A denně tu čtu diskuze na téma-Myslíte že jsem těhotná? Holky, ve vlastním zájmu, počkejte si na několik sytých testů, potom se pomalu objednejte k doktoru a odměnou vám bude tlukoucí srdíčko, nenechte se zklamat tak, jak jsem byla já- kdybych všemu nechala volný průběh, nic bych nezjistila a bylo by mi lépe...Prý takto končí každé čtvrté splynutí buněk...Každé z Vás, co touží jako já, přeju brzkou radost...

krystynaraszkova
16. říj 2014

@laky88 Urcite se brzo dockate vysneneho miminka🙂 moc vam to preji..

apacheee
AMBASADORKA
16. říj 2014

To máš těžké. Pokud někomu chodí menstruace přesně jako hodinky a najednou se zpozdí, tak to dojde většině žen, že asi budou těhotné. Pokud se nezadaří, prožije si úplně stejně silné zklamání jako ty. Třeba já jsem měla tušení, že se zadařilo, ještě před příchodem/nepříchodem menstruace, test jsem si dělala asi 10 DPO a byl tam už pořádný dušík. Takže jsem věděla, že se něco děje a měla jsem samozřejmě radost. Taky jsem se donutila uvědomit si, že to vyjít nemusí. Asi to spíš chce počítat i s variantou, že ne každé těhotentsví skončí uzlíčkem v zavinovačce. Vím, že až to budu řešit příště, budu zase testovat brzy...
Přeju ať se zadaří co nejdříve🙂

hribecekbeztecek
16. říj 2014

Jo taky jsem si říkala, že si žádné testy dělat nebudu. A dělám. No a pak jsem zklamaná, ale zase jakobyse tělo uvolnilo a opožděná menstruace příjde chvíli po testování.

laky88
autor
16. říj 2014

@apacheee Já vím, je to těžké po všech směrech- člověk má myslet pozitivně, ale potom si o mnoho víc prohloubí to zklamání...já jsem si řekla, že příště počkám opravdu týden vynechání než udělám test a pak se teprv objednám k doktorce...třeba tu za čas napíšu další diskuzi, ve které poradím znovu opak, ale je mi líto holek, které doufají v každého ducha, zvlášť když nesílí a čekají na zázrak jako já, nenašla jsem totiž v tom kritickém týdnu žádnou diskuzi na toto téma...Každopádně nejsem hysterka, abych to řešila další půlrok, jen mě hrozně ničila ta nejistota...

damae
16. říj 2014

@hribecekbeztecek Jako bych to psala já! 😉

bajana
16. říj 2014

ako byvala dvojrocna snazilka dakujem za tuto temu....snazim sa robit osvetu medzi ostatnymi snazilkami, nech nevyvolavaju duchov, ale je to dost tazke...ja sama som parkrat testovala tesne pred MS, nastastie bol test snehobiely...

hubertka
16. říj 2014

Ja se radši netestovala předčasně, protože jsem tu četla a slysela o mnoha zklamanich. A priznam se, ze jsem nepocitala plodne a neplodne dny, nemerila teplotu a ani sem moc nechodila, abych se nestresovala... ale chapu, ze kazde vyhovuje neco jineho. Navíc jsem si test ani koupit nechtěla, plánovala jsem rovnou výlet za lékařem. Manžel mi milionkrat říkal, netestuj se moc brzy, ať nejsi zklamána, nerad bych te tak viděl...vydržela jsem.
@laky88 přejí mnoho štěstí!

sulemina
16. říj 2014

vždy mám menzes skoro na den roky co 27 dní, ale tento rok 3x jsme měla zpoždění 3 dny, test jsme si udělala a když byl sněhobílý, aspoň mne to hodilo do klidu, že jsem si nenamlouvala, že ještě je šance, většinou do dvou dnů přišla, ale třeba týden před menzes bych se netestovala

lencak80
17. říj 2014

ahojky, zcela souhlasím, co tady píšeš, ale holky jsou tady tak namotivované, těhotentsví se tady vlastně řeší ve velkém, takže bych řekla, že kdo chodí na Koníka, tak jen a jen testuje. Jen nechápu testování ovulačním testem, který je na ovulaci a ne na zjištění HCG. A řešit jestli je někdo těhu, když má ovulační test lehce pozitivní a těhotenský negativní, to opravdu nechápu. A duchy člověk pak už vidí všude, také jsem tak jednou měla ducha, měla jsem i zpoždění, ale pak přišla MS a chápu, že se to tak děje. Prostě příroda ví co a jak a testy jsou na ni slabé! Takže přeji všem snažilkám co nejméně zklamání!

alen_ka
12. led 2015

@laky88 mně přijde, že některé holky už ani neřeší duchy, posílají sem fotky testů bílých jako lilie a ptají se, jestli ostatní něco vidí, nejlepší je nevědět to, dokud doktor nad ultrazvukem nevyvalí oči údivem, jak se to stalo dvěma mým kámoškám (jedna z nich valila oči spolu s doktorem)

linee
12. led 2015

@laky88 ja s tebou po sve zkusenosti souhlasim. Mne se ale toto stalo i pote, co jsem mela dve jasne //. Stat se muze cokoliv a kdykoliv a ne jenom na zacatku (i když je to nejrizikovejsi obdobi). Spise mne udivuje tady jak pise @alen-ka, ze holky davaji uplne bile tt a ptaji se, zda je neco videt. Stejne jedine, co na to muzes odpovědět je, ze musí počkat a testnout za par dni (nebo si zaplatit test na hcg). A jeste vice mne dostava, když je tu na to asi 150 tem...
Preji ti, aby se vam brzy zadarilo

linee
12. led 2015

@laky88 Jinak si mne ale pobavila. Divala jsem se do tvého fotoblogu. V rijnu pises, at se nedivame na duchy a v listopadu a prosinci si udelala opet to same🙂 At to tentokrát vyjde!

laky88
autor
12. led 2015

@linee jooooo mám máslo na hlavě,ale na mou obhajobu, první test jsem si dělala až když mi začaly problémy s koleny a bylo mi jasné,že dostanu nějaké léky a zas taková duchařina to nebyla, čárka byla celkem jasná,každopádně to nebyla standartní situace-buď kortikoidy do těla nebo těhotenství,ale díky za pozorné čtení:D:D:D

aklin
12. led 2015

@laky88 tím jsem si taky prošla. Měla jsem zpožděnou menstruaci o týden, tak jsem si říkala, že by to vyšlo. Předtím jsem brala clostík, myslela jsem si, že možná mi zabral. Koupila jsem si test a zkoušela ho. A nic. Pořád jsem dávala naději, ale po dalším týdnu mi přišlo špinění a tím jsem věděla, že to nevyšlo.

soleilll
12. led 2015

@laky88 Vím, že to už není aktuální, ale po 3 měsících snažení sis prožila zklamání? To je legrační, protože mně nevyšlo několik IVF a rozhodně jsou na tom jiné ještě daleko hůř - čekají a prožívají opakovaná zklamání roky. Těch duchů viděly některé i desítky a stále potomka nemají. Takže po 3 měsících snažení mi přijde tvůj příběh opravdu k pousmání. 🙂
Nicméně ti přeju pohodové těhotenství, mateřství i dítě.

aklin
12. led 2015

zapomněla jsem uvést, že o dítě jsme se snažily přes dva roky. Pro mě bylo zklamáním každý měsíc. Těsně před IUI se mi povedlo nějakým zázrakem otěhotnět. Vždycky ta naděje je, jen v to věřit.

laky88
autor
12. led 2015

@soleilll samozřejmě jsou na tom jiné mnohem hůř, ale to je jen další pohled na moji myšlenku, chápete např.-bolí mě nohy,ano-další nemá nohy žádné,ale pro mě je to teď bohužel mým hlavním problémem, myslím,že rozhodně jsem pokorná a obdivuju ženy,které do IVF jdou,které stále mají naději atd. Já bohužel tak silná nejsem,ale jsem neskonale vděčná,že nám mimčo vyšlo přírodně a že je zatím vše v pořádku....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru