Neobvyklé jméno pro miminko

donnadoublees
21. lis 2017

Dobrý den, mám takový zvláštní dotaz. Máme už s přítelem vybraná jména pro kluka i pro holčičku. Dnes jsem dostala těhotenský průkaz a je zde napsáno, že musim mít povolení na jméno, které není v cz kalendáři. Máme s přítelem vybrané velmi neobvyklé jmeno, když to bude holčička a tak bych se chtěla zeptat, jak v tomto případě pokračovat. Jménem jsme plně rozhodnutí, ačkoliv nad tím každý kroutí hlavou, ale nám dvěma se jméno strašně líbí. Velký problém je, že jmeno, které se mi už léta líbí, není ve vůbec žádném kalendáři. Tak nevím, jak bych měla dál pokračovat. Budu ráda za každou normální radu. Děkuji 🙂

luckaamilan
21. lis 2017

To je jednoduche. Zavolajte pani Knapovej. http://www.katalogznalcu.cz/znalec/71488600-mil...

ona Vam meno bude schvalovat/odmietat.....je jedina na ktoru sa ceske matriky s menami obracaj

keksikova1
21. lis 2017

To jsem zvedava,co je to za jméno? 😊

donnadoublees
autor
21. lis 2017

Laetitia Teyla... 😍 Pro někoho směšné, pro mě a přítele dokonalé, originální... Melo to být Lety, ale mě se to ve zkrácené verzi nelíbilo a přítel souhlasil i s tou druhou, tou delší verzí. Jméno Laetitia jsem našla, v tom by problém asi nebyl, ale Teyla není nikde... Z čehož jsme zklamaná já 😞 . Protože jsem toto jméno chtěla dát vždy své dcerce, jen jsem se bála na názor lidí, ale naučila jsem se na názory lidí kašlat. 😊 A myslím, že je to jedno z originálnějších jmen. 😊

keksikova1
21. lis 2017

@donnadoublees jo,to je opravdu originální! 😉

zdenkaell
21. lis 2017

@donnadoublees tak hlavne aby nebyla novakova, pokorna, svobodova atd.

keksikova1
21. lis 2017

@zdenkaell presne jsem to chtěla říct, jen s Procházkovou 😁 ale myslím,že tazatelce je to sumak, chce jméno tak jako tak 😉

letadlo13
21. lis 2017

Zajímavé, žijete v zahraničí? A dítko bude mít obě jména? Pokud vÍm, tak musí být jméno alespoň v zahraničním “kalendáři”. Někde na internetu jsem dřív našla databází jmen, které lze dát v ČR, ale odkaz už po mě nechtěj, vybírali jsme podle tohoto seznamu. Nutno dodat, že ženských jmen je krásných hromada, mužské jsme měli problém vybrat i jedno. A to mám dva kluky.

donnadoublees
autor
21. lis 2017

Nebude 😊... Příjmení bude po taťkovi. Takže se to bude hodit i na výslovnost. Nám se to jméno prostě strašně zalíbilo.. Nechtěli jsme věčně dětské Eliška, nebo Kačka a ani žádné české. Protože se nám česká dívčí jména nelíbí. Já bych se taky nejradši přejmenovala, ale bohužel ctím tradice a když si to přála moje máma, tak s tím jménem, se kterým jsem přišla na svět, ze světa také odejdu. Zase jméno po babičkách dat nechci, protože Marie a Helenka je u nás snad nespočetný jméno a má ho každý druhý 😂. A jméno po sobě vážně dávat nechci, jelikož moje jméno zní strašně tvrdě a není ani hezké, když mě někdo mým jménem oslovuje. Tak jsem se s přítelem dohodli, že dáme cizí, které se nám prostě někdy strašně líbilo a vznikla z toho nejlépe tato kombinace, která i na poslech nam dvěma zní hezky... 😊 Jen je zvláštní... Moje nevlastní sestra se také jmenuje Rose Abigail... A nikdo ji za to nenadava a ani se jí nikdo nesměje. 😊 A to má české příjmení.

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@letadlo13
Nežijeme, ale časem se chceme, kvůli přítelovi práci stěhovat do zahraničí. 😊 Ale to si ještě rozmyslíme, zda tu nechat rodinu a začít žít někde osamoceně nebo žít v Česku.

linee
21. lis 2017

@donnadoublees nase holka ma trochu evropstejsi dve jmena.Take si lidi klepou na celo,ale popravde,krome OP je malo situaci,kdy se pouziva jmeno+prijimeni najednou.Ve skole oslovuji krestnim,v praci prijimenim a nebo krestni jmeno a tykani/vykani. Takze za mne bych v dnesni dobe spojeni jmeno+prijimeni take moc neresila;)

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@linee Děkuju za podporu, aspoň někdo si z toho nedělá legraci. Upřímně jsem terčem posměchu, když se zmíním o jméně... Je malé procento lidí, kteří to podporují a chápou. 😊

nikyselen
21. lis 2017

No...nikomu to neberu je to vase volba a jste rozhodnuti jen nevim jak ji budou oslovat vrstevnici ve skolce polovina z nich neumi dobre mluvit,ani ve skole.To sami vase dcera muze chodit na logopedii..
ta moje by to asi neumela rict jeste tedka..
Jinak preju,aby vam jmeno vysla a byla to dobra volba 😉

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@nikyselen budou jí říkat Lety, Letynka. Je to jednoduche a prosté. Jen v psané verzi bude takhle zvláštní. Jinak bude obyčejné. Když s tím bude mít problém, samozřejmě ji budu trpělivě pomáhat. Od toho jsem snad máma. 😊

zmrz_lina
21. lis 2017

Vzhledem k tomu, že v ČR už jedna šestiletá Teyla žije (viz kdejsme.cz), tak s povolením nebude problém a nebudete muset mít ani posudek od Knappovky 😉

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@zmrz_lina děkuji za info 😊, udělala jste mi radost, aspoň nebude tolik problémů okolo jednoho zvláštního jména. 😊

linee
21. lis 2017

@nikyselen mne to prijde normalni,treba Leti.Proc ne?Dnes se to zbytecne hroti.Na jednu stranu chapu,ze se hodne lidi chce lisit,ale treba u urcite skupiny lidi jmena Kevin, Esmeralda a pod.neni nic neobvykleho.A proc ne? Je to neobvykle,ale podle mne to hlavne vnimaji takto dospeli,vetsinou ve vztahu dospeli-dite. Deti s tim do te doby,nez jim to reknou dospeli,problem se jmenem nemaji.A kdyz potkate nekoho s neobvyklym jmenem v dospelosti,spise nikdo nic nerekne a nebo se zajmem zepta,jak se k tomu clovek dostal.
Navic,ve skolce se nebude predstavovat celym jmenem,ale bude kamaradum rikat jak se mu rika.
Mne to tedy prijde podobne,jako kdyz mate doma Jana a rikate mu Honzik...

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@linee přesně, jen my se nechceme zviditelnit, jen si přejeme dát naše společná oblíbená jména. Nic víc protože hádat se jestli to bude Lety a nebo Teyla nám přišlo dětinské a tak jsem přemýšlela, jak je dát dohromady a s tím jsme souhlasili oba.

alemari
21. lis 2017

@donnadoublees nejmenovala se tak Esmeralda?

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@alemari to upřímně nevím, protože v době, kdy moje máma sledovala Esmeraldu, jsem byla strašně maličká a já si z toho seriálu absolutně nic nepamatuju. 😊

alemari
21. lis 2017

@donnadoublees je mi to jméno nějak známé...🙂

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@alemari já upřímně nevím, kde na jméno Lety přítel narazil, ale touží po něm. Já vím, že jméno Teyla, jsem taky slyšela v nějakém seriálu, když jsem byla mladší a od tý doby se mi líbí... Já mám třeba jméno podle nějaký mámy oblíbený zpěvačky 😂.

alemari
21. lis 2017

@donnadoublees Leticia se mi líbí víc, nebo i to Letitia se správně vyslovuje s "c"?

makky1310
21. lis 2017

Ja myslim, ze jedine na co se clovek musi pripravit a co musi prekousnou kdyz chce originalni jmeno, jsou pitomy reci ostatnich. "Chudak dite, jezis Lety a dal???, no ta Vam podekuje az bude dospela". Moji mame, kdyz se narodilo prvni vnouce a dozvedela se, ze se bude jmenovat Zoe, tak rekla ze ji tak nikdy nerekne. Haha, dneska ji to vubec neprijde a z 6 vnoucat ma klasicke jmeno jen 1😝. Takze se to chce obrnit a nebrat si reci ostatnich osobne. Oni si pak zvyknou. Takze ja Vam fandim👍😉. Je to krasne a hlavne opravdu neobvykle jmeno.

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@alemari Nene, je to čistě Laetitia i s tím "Lae" na začátku 😊. Leticia jsem také našla, ale to Laetitia bylo někde hned pod a do oka mi padlo zrovna toto. 😊

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@makky1310 Děkuju 😊. To je to, co říkám. Já jsem slušné povahy a strašně hodná povahově a máma mi dala jmeno Sandra... Je to strašný 😂, taky se shledávám s lidmi, co mi říkají, že je to divný jméno a přitom znám spoustu děvčat s mým jménem. 😊 Jen jsem chtěla ulehčit život svému dítěti a nedávat toto tvrdé a moje mamka se jmenuje Naděžda, coz taky neni krásné. Proto jsem se rozhodla si vybrat originálnější jméno a když přítel souhlasil, tak jsem byla šťastná. 😊😊

letadlo13
21. lis 2017

Já mám na svoje jméno jednoduchý názor. Jako děcko, mi to bylo jedno, na základce bylo fajn nevyčnívat, kolektiv by mi dal sežrat cokoli, stačila jim jakákoli záminka pro debilní narážky. A teď v dospělosti bych se klidně jmenovala nějak ujetě, hodilo by se to ke mě, jsem opravdu extravagantní člověk. Ale nevím, jestli bych taková byla i po ještě větší deptačce od spolužáků. Takže jsem zvažovala něco hodně extra, ale nakonec jsme skončili u českých jmen, jen měně častých. Ale Emu a Sofii, Amálku a Elišku jen přes moji mrtvolu 🙂

donnadoublees
autor
21. lis 2017

@letadlo13 vidíte, že mě chápete... Mě všichni jako malé říkali Sádra a nebo Sranda, ale nikdy ne jinak. Na střední už mi dali přezdívku a život je hned lepší a tou přezdívkou mi lidé říkají dodnes 😂. Ja si myslím, že je to o lidech. Někteří si zvyknou a někteří budou koukat jak blázni pořád. 😊

makky1310
21. lis 2017

@donnadoublees Sandra je sousedka a nikdy by me nenapadlo si myslet, ze je to divny🙂. Partner ji rika Saňdo a to me zni pekne🙂. Samozrejme, kdyz se oba shodnete jak je to super, mate vyhrano🙂. Je to Vase dite a rozhodujete o tom Vy. Nevim, ze se tady porad drzi zvyk nekomu kecat do zivota a podivovat se nad tema co neplujou s proudem...🙄😝

makky1310
21. lis 2017

*Saňďo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru