Jméno pro miminko - Jindřich. Jak mu říkáte?

misaa56
12. črc 2022

Ahoj, vybíráme jméno pro miminko a problém je že se nedokážeme na žádném shodnout 🙈
Příteli se líbí Jindřich ale já furt nevím jestli se mi to líbí nebo ne😅 je to jediné na kterým se možná tak trochu shodneme... Tak mě zajímá vy co máte doma Jindřicha, jak mu říkáte? Napadá mě jen Jindra a Jindríšek ale vůbec nevím jak mu třeba říkat až by byl větší 😄 Ráda uvítám i další tipy na jméno pro kluka i pro holčičku (nevíme pohlaví) 😊

tasimia
12. črc 2022

@misaa56 kamarádka má, mě se jméno líbí. A říkáme mu Jindro, Jindrísku.. když ji naštve Jindřine😂.
Jinak u nas to bylo jednoduché, zeptala jsem se chlapa na jméno pro holčičku, prvni co řekl, jsme jí dali.

similenka
12. črc 2022

@misaa56 Znám pár kluků, mužů se jménem Jindřich. A někomu se říkalo Ina, jinému Jindřa. Jinak klasika Jindra.

A kamarádka se jmenuje Jindřiška a taky se jí říká Ina.

korin
12. črc 2022

Znám Jindřicha dospělého i malého, oběma se říká Jindro. Krásné jméno 🙂

gbp
13. črc 2022

@misaa56 my mame Jindrisku. je to jmeno na ktere vymyslis hodne variant, ale treba to prijde nejak az samo 😄. takze nase Jindřiška je Jindra, Jíša, Jíška, Jíňa, Jindřiš, Jíra, Jindroušek, Jindřicha (když zlobí nebo Henrieta 😅), babicka ji rika Inko, Inuško, Iško nebo Jindří. dospelemu Jindrichovi bych rikala normalne Jindro, kdyz bude chtit byt v puberte drsnej, muze si rikat Hendrik nebo Harry 😄

nebetka
13. črc 2022

Krásné jméno.
Kamarádka má syna Jindřicha, malý byl Jindříšek, teď je velký Jindra.

jiss
13. črc 2022

@misaa56 říkáme Jindra, Jindřišek, Jindýs, Jindýsek a Henry 🙂

dominge
13. črc 2022

@misaa56 říkáme mu Jindřichu, Jindřiš, Jíro, Jíňo, Jindro

bramarfi
13. črc 2022

Jindro, Jindří, Jindruško...

izz76
13. črc 2022

@misaa56 Napadá tě Jindra a Jindřišek,to stačí ne,proč by se jména měla komolit a mít x různých variant oslovení. Všimla jsem si,že se malým Jindřichum.rika Jíňo a to mi přijde hrozné. Jinak mě osobně se tohle jméno nelíbí,pro své případné syny jsem měla vybrané jméno Richard,taky se mi líbí Michael,nebo Lukáš. Pro holčičku se mi momentálně líbí Agáta nebo Alžběta.

jako_mala_holka
13. črc 2022

Krásné jméno, měli jsme vybrané pro dceru, kdyby byla kluk... Jindříšek a Jindra, podle mě stačí, Jindra u pro velkého kluka, pro dospělého... Úplně v pohodě 🙂

darinka84
13. črc 2022

@misaa56 kamarádka má Jindřicha a byl to miminko Inouš, větší pak Ina

danvitka
13. črc 2022

Jindřišku, Jindro, a když mě zlobí tak Džindrouši 🤣🤣

martulka88
13. črc 2022

@misaa56 Mám kamaráda Jidřicha a jeho taťka je taky... Říkáme jim Jindro, Jindři popřípadě Jindříšku a nebo pak mají své přezdívky.

pavcatko
13. črc 2022

Máme 1,5r Jindřiška -za nás super volba... říkáme mu: Jindro,Jindráši,Jindří,Jindrašku,Jurasku,Jurasi,Jindřichu,Jindřichaci :D...

dzogobela
13. črc 2022

Resila jsem presne to same 🙂 taky jsme nemohli vybrat, manzelovi se libil Jindrich a ja si tim nebyla jista 😀 ale ted jsem za to jmeno rada. Rikame mu Jindrisku, Jindri, Jindrousi... Jindrichu, kdyz zlobi 🙂 my mu teda rodinne rikame jeste Jandžo, ale to vzniklo tim, ze dcera to komolila, kdyz se malej narodil 😀😅 velkej bude proste Jindra 🙂

dzogobela
13. črc 2022

Jinak koukam, ze starsiho mate Stepana. My mame starsi Stepanku 🙂

kpavlince
13. črc 2022

Já bych mu říkala Jíro. To se mi fakt líbí. 🙂

sorboni30
13. črc 2022

@misaa56 můj syn, jeden z dvojčat se jmenuje Jindřich. Je to nádherné jméno. Kdyz zlobi rikam mu Jindřichu! Jinak Jindř, Jindřišku a Jiňo. Vybirala jsem hlavne podle vyznami jmenar a sedi na nej dokonale. Pán domu. Ano. Ma velkou sílu a je rozvážny. Jsem šťastná, že jsem dala toto jmenor. V pohádkách bývají Jindřichove tak se malý vždy usmívá, že je princ 😉
Druhý syn se jmenuje Vojtěch. Jména jsou si ve skloňování podobná.
Kdyz se nekdo zeptá jak se kluci jmenuje, každý pochválí hlavně jméno Jindřišek.
Ps: neznám žádného Jindru který by byl špatný.
Dámy "chlap" a fesaci 😉🙏💓

sorboni30
13. črc 2022

@sorboni30 pardon za preklepy.. mobil si upravuje jak se mu líbí 🙌

msgracia
13. črc 2022

V rodině jednoho máme a říkáme mu Jindro

veronicka89
13. črc 2022

Me se to nelibi ani trosku.
Kdybych se tak jmenovala tak se necham prejmenovat az to pujde .

fatal_error
13. črc 2022

@misaa56 máme Jindřicha a říkáme mu Jindříšku, Jindří, Jindro. tohle jméno prosazoval muž už u staršího syna, nelíbilo se mi, ale teď mi přijde vyloženě nádherné. a k našemu Jindříškovi se hodí. 🙂

misaa56
autor
13. črc 2022

Děkuji za odpověďi. Asi to teda bude nakonec Jindra pokud to bude teda kluk😃
Překvapuje mě kolik jich, v okolí žádného asi nemáme 😊
@dzogobela přítel by chtěl holku Štěpánku ale to nechci právě proto že už máme toho Štěpána 😅 ale hezká náhoda 😊
@sorboni30 taky se mi líbí význam toho jména 🙂

lucieevita
13. črc 2022

@misaa56 mně se Jindřich moc líbí 👌 přijde mi to chlapské, jako dítěti bych mu asi říkala Jíňo, velkému Jindro 🤩je hezké, znělé. Měla sem to stejné jako vy, manžel chtěl Barborku, já víc Elišku, ale teď jsem ráda, že sem na manžela dala. Eliška by mi k naší malé ulicnici vůbec neseděla 🤭Bára k ní sedí výborně ♥️
Jinak Jindřich a Barbora.. hmm to jí musím jednou říct, že by se k ní hodil chlap s takovým jménem 😆👌♥️ zní to..👌

sorboni30
14. črc 2022

@lucieevita ja mam doma Jindřicha, Vojtecha a ted narozenou Barunku 😀😉 Uzasne jména 💋 a jeste uzasnejsi děti

dzogobela
14. črc 2022

@misaa56 joo, to ne, to je jasny 😀 ale taky jsme si delali srandu, ze bude druhe Stepan, kdyz to bude kluk. My teda meli prekvapko az do porodu a vsichni jsme si mysleli, ze to bude druha holka. Takze ja myslela, ze na toho Jindricha ani nedojde 😀

aurum27
14. črc 2022

Jindro, Jindrouši, Jindříšku (polechtam Tě na bříšku), Jindří, děda mu říká Henry, ale na to neslyší. Mě se to jméno líbilo vždycky (Hanzlík ve filmu Jak utopit Dr. Mráčka), manžel se do něj zamiloval, když jedna z jeho nevěst co fotil tak pojmenovala svého syna. Navíc v okolí žádný pod 60 není a všichni nám výběr chválí. Tady je to samý Vojtěch( starší měl ve školce 3) ,Matěj, Matyáš.....Jen moje teta má z mládí vzpomínku na "pidlovokýho" Jindru a myslela si, že si děláme srandu.

misaa56
autor
14. črc 2022

@dzogobela taky budeme mít překvapení o to horší je ten výběr jména 🙈😃

misaa56
autor
14. črc 2022

@sorboni30 Barunka, to zní hezky 🥰

luciaanaa
14. črc 2022

@misaa56 Syn se jmenuje Jindříšek po tatinkoj a ten zas po svém otci a tak, je to už 5 generace. Jinak mu říkáme Jindříšku, Jindro, když zlobí tak většinou Jindřeji nebo Jíňo, Jindřík jak kdy. Krásné jméno a málo časté. Doporučuji 😁✅🙋‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru