První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

lenka253
5. říj 2016

@alicie_k no známa je teď ve 3 a doted si sem tam zapálí ... ja si třeba jdu jednu dat, ale to fakt ze je to o zvyku a taky hlavně proto, ze jsem v praci. Doma si na to ani nevzpomenu ... a to jsem kourila doteď hodne :D no přijde mi to nejaky divny, ze by tak brzy ...

enducha
10. říj 2016

Ahoj..já tedy zatím nevím na 100%, zda se zadařilo a těhotná jsem, ale...3 týdny zpět jsme měli svatbu a hned nato odjeli na svat.cestu. Máme oba dost rušný a pracovní život plný stresu a dlouho se nám miminko vyhýbá. Týden volna, kdy mi asi zrovna vyšla ovu (neměřím si ji, spíš jsme tomu všemu nechávali volný průběh a až se zadaří, zadaří), byl naprosto klidný, pohodový, plný lásky..🙂
Co jsme se vrátili, asi dva dny na to mi začalo být špatně. Tlak v břiše, pocit plnosti, pocit na zvracení střídavě, ale nezvracim. Bolesti hlavy a ne malé (na migrény netrpim), motám se jak vítr v bedně, což přisuzuji svému nízkému tlaku. Prsa nic, dnes pociťuji trochu brnění bradavek. MS zatím zpožděn o dva dny, ale test dnes dělaný negativní. Dělala jsem mamatest 10. pokud jsem to zpětně jakž takž dobře spočítala(fakt nevim..), tak by teoreticky od ovulace mělo být 14 dní, ale samo je možnost, že se nějak vlivem stresu atd posunula..nevím. Takže pokud těhu jsem, ten poslední týden fakt stojí za to......

rosalline
15. říj 2016

@enducha ahoj, zaujal mě tvůj příběh . Jak to dopadlo?

suecookie
31. říj 2016

tak i já jdu se svou troškou do mlýna---při svém zatím prvním těhotenství ze ktereho už mám skoro pětiletého synka, jsem byla v situaci, kdy jsme sice vědomě vysadili prášky, ale na otěhotnění jsem absolutně nemyslela,protože jsem zrovna nastoupila do nové práce.před tím jsem nikdy nekoukala do diskuzí,na příznaky apod....vůbec jsem nebyla vzdělaná v tom,co by mi mohlo být,kdybych do toho vlítla...........nějak jsem to zkrátka přehlížela a říkala si:kdo ví,kdy to přijde.....jenže ejhle,přišlo to ihned :D....menzes jsem si přesně nehlídala a pak mi najednou došlo,že že měla vlastně někdy přijít......a že jsem těhu si všimli spíš lidi v práci okolo mě než já....zpětně je chápu, já nad tím zkrátka vůbec nepřemýšlela.....co jsem absolutně prošvihla byly zvětšený prsa tak o tři čísla minimálně! a protože jsem se nehlídala,doted na nich mám strie :( jako dálnici,ano prsa mě bolela vlastně hned,narostla jako blázen, v práci jsem byla strašně pomala a unavená bylo mi po ránu trochu šoufl ale nezvracela jsem nikdy....těch mých těhu příznaků si všimlo okolí dřív než já....upozornili mě na to :D a když jsem si udělala pak test tak jsem tomu ještě sama nemohla uvěřit :D takže za mě ano,těhotenské příznaky jsem měla jako kráva ale přehlížela jsem je :DDD a ted když se snažíme o mimi (zatím nenásilně) tak jsem pořád na diskuzích, dělám jeden test za druhým a závidím té bezstarostné době,kdy jsem otěhotněla poprvé :D

marunka84
31. říj 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

myslím si, že ty příznaky nemůže nikdo brát opravdu vážně - někdo to prostě pozná - někdo ne. Nic není přímo určující. Já třeba neměla žádný příznak celkově kza celý počátek těhotenství. Žádná nateklá prsa, žádné zvracení - vůbec nic 😉

enducha
7. lis 2016

@rosalline Ahoj, minulý měsíc nedopadlo, posunula se mi ms asi o 4 dny, což bylo zvláštní. Ale tento měsíc je test pozitivní..🙂

jannetta85
12. lis 2016

Holky po jaké době si mam udělat test? Normálně mám zpoždění 4dny. Ale dnes to je 7dni. Bolí mě dost podbřiško a málo prsa. Přikládám to k MS. Ale co kdyby to bylo mimi 🙂

morttis
15. lis 2016

@jannetta85 Tak co, delala jsi test? 🙂

marunka84
17. lis 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

já si dělala test jeden týden, pak druhý týden a byl pořád negativní. Tak jsem myslela, že nic a nakonec jsem zopakovala až za měsíc a to už byl pozitivní. Ale podle UTZ už jsem musela být těhotná i předtím 🙂

strykova
21. lis 2016

Ahojky už jsem zoufala snažíme se o miminko už 6měsíců... jsem 5dní před MS ..... čeho jsem si na sobě všimla je hustý výtok.... dneska jsem si dělala test a negativní .... tak moc chci aby to konečně klaplo 😔

vannilla
21. lis 2016

@jannetta85 To je různé, já jsem si udělala hned druhý den po vynechání MS (bylo mi divné že už mě týden bolí v podbřišku jako bych to měla každý den dostat a do toho mi vše děsně smrdí - vše jsem víc cítila) a vyšel mi hned pozitivní. Má se dělat z ranní moči a ponořit jen na začátku a počkat tolik min kolik tam je napsáno a pak hned odečítat výsledek a u mě byly ty dvě čárky vidět dost už takhle druhý den po vynechání. Byla jsem přesně ve 4.týdnu, 2 týdny po oplodnění. V šestém týdnu jsem šla na ultrazvuk a malá měřila 3,5 mm 🙂

anonym1984
6. pro 2016

Dobry den, mám dotaz měla jsem nechráněný styk, ale MS mi přišla ale měla jsem ji kratší než obvykle. A teď na sobě pozoruji některé příznaky že bych mohla být těhotná. Prosím o vaše názory jestli je to možné.🙂

morttis
6. pro 2016

@anonym1984 mozny to urcite je..udělej test, uz to bude videt, pokud jsi 🙂

kalliope7
7. pro 2016

Ahoj holky, musím se s vámi podělit o svojí zkušenost tento měsíc. Snažíme se už přes dva roky o miminko, takže PMS vs těhotenské příznaky mám vysledované. Už několikrát se mi stalo, že jsem si jich spoustu vsugerovala, což teda opravdu nechápu, ale psychika je mocná, takže už mi bylo na zvracení x dnů v tom rozhodném období, únava, píchání různě v podbřišku atd., vždycky z toho nakonec byla MS. Ale co mi provádí tenhle měsíc moje tělo, to už je fakt psycho. Mám teď 1 den před očekávanou MS. Podbřišek mě bolí v podstatě nonstop celý měsíc. Před ovulací, během ovulace a celou dobu od ovulace až do teď (to se mi nestává nikdy). Po milování - všechny druhy bolestí, brnění vaječníků, bolesti vaječníků, píchání všude možně v podbřišku, takové divné pnutí v podbřišku, jako pocit natažených svalů a to samé taky nad pupíkem, jako namožené svaly, ale přitom jsem vůbec nic nedělala,to vše každý den. Po menstruaci mi taky po celém obličeji naskákaly pupínky, což se mi neděje vůbec nikdy a když už tak jedině před menstruací, tak jeden, dva pupínky, k tomu se mi za poslední týden a něco přidaly bolesti zad a hustý bílý výtok bez zápachu, opravdu hojný, bolesti prsou hned po ovulaci, ale takové, že jsem málem brečela, když jsem si sundavala podprdu, sejít ze schodů, to byla taky lahůdka, bolest jako blázen po celých stranách prsou, ta se postupně začala stěhovat jakoby doprostřed nad bradavky a prsa takhle bolely od ovulace až do včerejška, včera a dneska mi všechny tyhle bolesti prsou i podbřišku a zad zmizely jako když mávne kouzelným proutkem...A to mám zítra dostat. Vždycky to mám obráceně, tj. že po ovulaci absolutně nic, žádné bolesti nebo příznaky tohohle druhu a tak dva dny před MS bolesti podbřišku, prsou a zad, a tak dva dny špinění, to už vždycky vím, že to dostanu. Teď to bolí komplet všechno celý měsíc a dva dny před MS to přestane. Jsem z toho fakt blázen. Do toho jsem včera začala špinit, jen lehounký světle hnědý výtok, většinou jen na toaleťáku, dneska ráno i na slipce, což je u mě většinou předzvěst MS. A k tomu jsem už dva týdny šíleně unavená, usnula jsem x-krát kolem osmé hodiny večer a spala až do rána, je mi blbě, často blivno atd. Testy samozřejmě stále negativní. Takže jestli nejsem těhotná, tak mi teda někdo vysvětlete, co tohle všechno znamená. To přece není možný, abych si tohle všechno vsugerovala!?! Stalo se, prosím, některé z vás něco podobného??Jak to dopadlo?? :D Omlouvám se za ten epos, ale už mi z toho trochu hrabe..😖

sjuzn94
23. pro 2016

Ahoj,
Potřebuju radu, měli jsme s přítelem nechráněný sex, menstruaci jsem dostala tento měsíc normálně takže od 4-9.12 jenže tohle úterý 20.12 jsem jednorázově krvácela. Už přes týden mě bolí hlava a mám pocit omdlévání, mám hrozně nafouklé břicho a cokoliv sním to mě v žaludku hrozně tíží a pálí mě žáha. Myslíte si, že to může být těhotenství. Hned po tom krvácení jsem druhý den byla u gynekologa ale ten mi řekl, že to nA těhotenství nevypadá když mi dělal vnitřní ultrazvuk ale někde jsem četla, že se to pozná až cca v 6. týdnu. Stalo se to někomu? 🙂

enducha
25. led 2017

Takže holky...po zkušenosti, kdy si člověk hlídá všechny možné volnosti i nevolnosti, můj začátek těhotenství proběhl takto....
Nebylo mi nic, ale fakt vůůůbec nic..kdybych si neudělala test +samozřejmě vynechaná ms, tak doteď nevím že jsem těhotná. Jsem v 16.týdnu. Žádné zvracení, nic. jediné co, tak mě pak začala hrozně bolet prsa, na dotek a byla jsem nafouklá ..Takže..všechno možné..

absintka19
25. led 2017

@kalliope7 je to o psychice 🙂 holky neexistuji zadne zarucene priznaky, ani to ze kdyz pominou je neco spatne, kazda jsme original a telo reaguje jak uzna za vhodne. Tak jak nemusite dle priznaku poznat tehu, ms anebo zt...co takhle bez stresu?hm? A ano i vsechny priznaky muzou byt psychicke. Tak ako i krvaceni muze byt ok a nemusi. Kdyz mate dotazy nebo chcete lekarsky nazor tak mate sve Dr.

absintka19
25. led 2017

@kalliope muze to byt unava, neco spatneho v tele, viroza...cokoliv. Telo se neustale meni a probihaji v nem procesy, i ty hormonalni...

morttis
25. led 2017

Jediny zaruceny priznak bylo to, ze jsem narozdil od jinych mesicu nemela priznaky zadny!! 😂

karkulka33
10. bře 2017

Přidám zkušenost: po letech neúspěšného snažení a sebepozorování jsem na sobě vždy poznala nějaké příznaky (včetně zvracení). Pak po 2 IVF jsem byla 2x těhotná (bohužel v 9. týdnu došlo ke spontánním potratům), takže jsem věděla přesně datum početí a rozhodla se vysledovat a testnout nějaké příznaky. Nebyly žádné. Vůbec. Nakonec jsem otěhotněla (úspěšně) spontánně v době, kdy jsme nic nečekali a vědomě nezkoušeli. A příznaky byly: týden před očekávanou MS jsem se v noci probudila hrozným smradem od ohně (uzený zápach z tábora a zápach kouře) - strašně to smrdělo, měli jsme otevřené okno kvůli vedru. Zavřela jsem ho, ale smrad zůstával. Tak jsem probudila manžela, už rozčilená, jaké máme necitelné sousedy, že nám pálí táborák v noci pod oknem, a nutila ho čichat též a jít jim vynadat. Muž čichal, čichal a nic necítil. U okna tvrdil, že cítí čerstvý vzduch. Připadala jsem si jako blbec a spala s polštářem u nosu, abych ten kouř necítila. No a pak mě to ráno napadlo, že asi blbec nejsem, že možná bude jiné vysvětlení. Druhým příznakem byly bolesti břicha jako u MS, ale o týden dřív, což bylo divné, protože mně MS šlapala jako hodinky. No a když jsem odlétala za kamarádkou do Finska (v den, kdy měla být MS), tak jsem si na letišti koupila test, na záchodě provedla a ouha - byl pozitivní. Od dalšího dne jsem začala hodně jíst, neustále hladová..., až se mě kamarádka u třetí přidané porce zeptala, jestli jím takto normálně...

dvork
10. bře 2017

Můj první těhotenský příznak bych raději vypustila, ale zhoršilo se mi výrazně nadýmání. To mě pak trápilo celé těhotenství. Jenže se zažíváním jsem mívala problémy už před tím, takže jsem si to uvědomila až zpětně. Než se mi skutečně podařilo otěhotnět, tak jsem na sobě zaručeně pozorovala ty obvykle zmiňované příznaky. Ty se skutečně nakonec také dostavily (nevolnosti, zvětšování prsou, změny chutí, pachuť v ústech...), ale až tak od 6. týdne.

zuzajulie
10. bře 2017

Uz asi týden po mi bylo proste divne soufl a palila me zaha.

kusanagi87
10. bře 2017

Přišla jsem si přes pupík nafouklá. Nevěděla jsem ještě, že jsem těhu a dávala jsem si na oslavu jednu novou halenku a co to?! Byla mi nějak fest přes pupík 🙂 vidět to nebylo, ani břicho jako tak nevypadalo jinak než obvykle, ale v té halence mi to pak bylo jasné - a to mohl být tak 1.-2.tt. a pak určitě zadýchávání se při větší námaze (jako i výstup po asfaltu do kopce) a to i při 165 cm a 52 kg 🙂) což dříve nebylo a teď pomalu na kolaps. I známá ci má 50 let mi říkala, ze sportovkyně, trénovaná a na dovolené u moře začala popadat dech a úplně zchvacená😃

kituska20
10. bře 2017

Chodila jsem na gymnastiku a při dělání mostu mě to táhlo v podbřišku. Plus bolavá prsa a já taková nafouklá 🙂

ceresen
13. bře 2017

Ahojky potřebuji poradit dnes jsem měla hodnotu hcg 49,ale doktorka mi zatím těhotenství nepotvrdila ☹ jsem dva měsíce po sam.potratu tak nevím jestli ta hodnota hcg může mít ještě spojitost.děkuji

ratatoulie12
20. bře 2017

Ahoj. Mám už 4 den divný pocit od žaludku..jako na zvracení. Vařila jsem omáčku s masem a neskutečný smrad😄 To mě načalo a pak se mi dělalo zle z pohledu na jídlo 😣 Do hodinky to přešlo normálně jsem se najedla a potom to přišlo znovu.. Třeba po hodině na 15 minut a pak zase ok. Teď ještě poslední 2 dny mám neskutečné závratě.. Šla jsem si odpoledne lehnout, vzbudila jsem se po 2 hodinkách a ještě jsem ani nevstala a už se mi příšerně točila hlava.. Trvalo to asi 4 hodiny , teď už je to lepší, jen když třeba vstávám.. Pobolívá mě hlava.. MS by se měla dostavit za 5 dnů.. je možné že jsou to těhu příznaky a že bych to cítila už takhle brzy? Díky za odpověď

karkulka33
27. bře 2017

@ceresen Zda to znamená těhotenství, to nevím, neporadím. Ale podobně jsem prožívala mírně zvýšenouhodnotu hcg po IVF. Abych byla klidnější a nemusela do 8.týdne čekat na potvrzení, že srdíčko tluče, tak jsem si radši zašla jako samoplátce na odběr krve den či dva po tom prvním naměření Hcg. Laboratoř mi do pár hodin dala výsledky a Hcg bylo o moooc vyšší, takže jsem se uklidnila, že se těhotenství zatím daří. Zkus totéž. Držím pěsti.

karkulka33
27. bře 2017

@ceresen Tedy chci říci - když bude hcg stoupat, je to těhotenství. Bude-li klesat pod těch 49, tak jde bohužel o pozvolné vytrácení se hcg právě po onom potratu (ale to asi víš).

ceresen
2. dub 2017

Karkulka 33 to čekání na výsledky bylo dlouhé,ale hcg chvíli šlo nahoru...bohužel v tuhle chvíli jsem už druhý týden opět po sam.potratu :'(takže si dáme radši pár měsíců pohov

pandapanda91
11. kvě 2017

Me zacalo par dni po ovu bolet bricho, boli me uz cca tyden, boli me hlava, rano nemuzu spat, par dni po ovu jsem chodila casto curat, jednou jsem zvracela a znovu dnes rano. Taky jsem trochu spinila, MS mam dostat cca za tri dny, tak uvidime 🙂 test predevcirem negativni... strasne bych si prala dve carky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru