Ukáže ovulační test těhotenství?

jajajungmannova
23. led 2022

Děvčata mám na vás otázku. Myslím že je to asi nemožné, ale třeba se to někomu stalo.
Bohužel teď jsme spadli do karantény , takže nemohu do lékárny... A doma mám jen ovulační test. Mám 8 dní zpoždění. Tak jestli má někdo zkušenost že by mohl těhotenství ukázat i ovulační test?

graag
23. led 2022

Může ukázat, ale pokud bude negativní, tak to neznamená, že těhotná nejsi.
Může mi pozitivní ovulační test ukázat těhotenství?
Ano může, ale nemusí.
Důvodem je, že při začátku těhotenství stoupá hladina hCG, který je velice podobný hormonu LH, takže některé ovulační testy hCG mylně přečtou jako LH a ukážou se vám na ovulačním testu silné dvě čárky. Což tedy může znamenat těhotenství, nebo zpožděnou ovulaci.

jajajungmannova
autor
23. led 2022

@graag děkuji 🙂 ja právě jsem už bezradná

merope
23. led 2022

@jajajungmannova Karanténa skončí za 5 dní, aspoň tě nikdo nebude stresovat, že ještě nevidí srdíčko 🙂.

leniczka23
23. led 2022

Může a nemusí, je to ovulační test prostě, takže budeš stejně vědět úplný ho*no a ujistí tě až tehu test.
Takže, buď si objednej rohlík nebo Tesco, ty ti to dovezou a nebo počkat než ti skončí karanténa.
Držím palce.

jajajungmannova
autor
23. led 2022

@leniczka23 tak asi počkám 🙂 třeba budu překvapená mile 🙂 8 dní zpoždění už mi přijde už dlouho no 🙈

hasara33
23. led 2022

@jajajungmannova pokud sis ho udělala, tak ho vyfoť a hoď sem foto 😉 pokud sem nechceš foto dávat nebo už sis ho udělala a vyhodila, tak pokud čárka v testovacím poli byla mnohem výraznější než ta v kontrolním poli, s největší pravděpodobností těhotná budeš a pokud těch ovu testů máš víc a uděláš si další ob den od toho prvního a vyjde testovací čárka opět tmavší než kontrolní, tak jsem si na 99% jistá, že těhotná jsi 😉

jajajungmannova
autor
23. led 2022

@hasara33 ještě jsem si ho právě nedělala. Udělám zítra ráno a hodin fotku 🙂 děkuji za informace 🙂 hned me to trošku nakoplo

hasara33
23. led 2022

@jajajungmannova ovulační můžeš udělat hned 😉 zvlášť pokud máš tak dlouho zpoždění

journals
23. led 2022

Me ukazal a bylo jasno. Nikdy jsem ovulacni test pozitivni nemela a pak po ruce nebyl tehotensky, tak jsem zkusila ten

pajav
23. led 2022

@jajajungmannova Já už jsem teda 28DPO, doma poslední ovulační test, dělaný teď 😄

hanafaustyna
23. led 2022

@pajav mě test ukazoval pět dní po sobě pozitivní. Jsem si říkala že to je moc na ovulaci. A ejhle těhotenství

jajajungmannova
autor
24. led 2022

@hasara33 tak v něm případě to trhu tedy nejspíš nebude , protože ovu test je negativní ( teda jestli jsem dobře pochopila příbalový leták)

carameels
24. led 2022

@jajajungmannova Ovulační test jsem si teda nedělala. Ale za to jsem expert na lovení duchů 😂 Jeden duch, kterého nikdo neviděl, už má 9 měsíců. A tady na tom testu mi teda přijde, že je slabý duch. Ale nejlepší by byl samozřejmě těhotenský test. Držím pěsti.

jajajungmannova
autor
24. led 2022

@carameels děkuji 😍

lilian2111
24. led 2022

@jajajungmannova Tohle vůbec nic neznamená, to je celý cyklus na tom testu. Musel by být silný a nebo pozitivní.

jajajungmannova
autor
24. led 2022

@lilian2111 myslela jsem si to

hasara33
24. led 2022

@jajajungmannova ano, jak už bylo zmíněno, testovací čárka by musela být výraznější než kontrolní 😉 takže bohužel tohle na těhotenství nevypadá 🤷‍♀️ každopádně držím palce, aby to vyšlo příště 🍀😉

jajajungmannova
autor
24. led 2022

@hasara33 snad ano. Jen mi tedy přijde už to zpoždění je dlouho 🙈 no počkám ještě týden a pak půjdu k lékaři

hasara33
24. led 2022

@jajajungmannova to se občas stane 😉 také jsem mívala zpoždění a nic to neznamenalo 😉 stačila nějaká změna v biorytmu a hned se to projevilo na cyklu ....při nejhorším si zajdeš k doktoru na vyvolávačku nebo zkus horkou vanu, červené víno, maliníkový čaj a jiné babské rady 😉

graag
24. led 2022

To neznamená, že těhotná nejsi. Hodím ti sem celý příspěvek, co jsem pár dnů zpět házela na snažilky. Snad to pomůže
Tak jsem dělala takový menší výzkum na téma testování těhotenství ovulačními testy. Tak jsem si říkala, že se tu podělím, že to možná bude zajímat víc lidí.
Takže dámy. Pár otázek co se tu často vyskytují:
Může mi pozitivní ovulační test ukázat těhotenství?
Ano může, ale nemusí.
Důvodem je, že při začátku těhotenství stoupá hladina hCG, který je velice podobný hormonu LH, takže některé ovulační testy hCG mylně přečtou jako LH a ukážou se vám na ovulačním testu silné dvě čárky. Což tedy může znamenat těhotenství, nebo zpožděnou ovulaci.

Znamená to, že když mám ovulační test cca 10-14 DPO (nebo i později) negativní, těhotná nejsem?
Může být, ale nemusí. K této otázce je odpověď spíš taková, že pokud je ovulační test negativní, neřekne vám to moc nic, kromě toho, že nemáte ovulaci :D. Protože a) možná to váš ovulační test zvládnul a dělá co má a žádný LH nenašel, takže je negativní, ale to neznamená, že nemáte žádný hCG. b) možná je moc brzy, tekže Hcg ještě není dostatek aby to i ovulační test zachytil.

Jak to je s LH po ovulaci?
Pro mě důležitá informace. LH je vysoký většinou těsně před ovulací, protože ji má nastartovat. Takže naopak v (brzkém) těhotenství by měl být velice nízký. Takže naopak to, že je ovulační test negtivní může i znamenat, že těhotná jste, ale to z toho negativního ovulačního testu nevyhádáte :D

Bonusové info:
Podle některých článků co jsem četla, by měl být "early pregnancy test" schopný rozeznat těhotentsví ve stejnou dobu jako pozitivní ovulační test který zrovna chytil hCG místo LH. Takže pokud máte citlivý těhotenský test, tak ovulačním testem nemá moc smysl to zkoušet (a hlavně spoléhat na to). Jak je to v praxi nevím, to pokud má někdo jinou zkušenost zde může nasdílet :D

Takže co z toho vyplývá:
To, že máte negativní ovulační test v brzkém (a i pozdějším) těhotenství nemusí znamenat že těhotná nejste, naopak to může být pozitivní. Takže nebuďte zklamané a neházejte flintu do žita, když se necháte ovlivnit ostatními tady jako já :D a začnete testovat ovulačním testem místo těhotenským a on je zrovna negativní.

Btw. Nejsem lékař, takže neručím že všechno, co jsem se dočetla je pravda.

Některé ze zdrojů:
https://modernfertility.com/blog/hcg-levels-hor...

https://www.healthline.com/health/pregnancy/lh-...

https://medlineplus.gov/lab-tests/luteinizing-h...

https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditio...

https://natalist.com/blogs/learn/does-lh-surge-...

valinka0002
2. únor 2022

@pajav Cauky tak jak jsi dopadla? Já jsem dnes 33DC (cykly mám 40 dnů), ovulace proběhla 19DC večer, 20DC rano, pak už OT negativní. A dneska takto pozitivní OT (dělala jsem ho proto, že mi přišlo, že mám ZNOVA příznaky ovulace) tak teď trochu nevím co si o tom myslet.

lilian2111
2. únor 2022

@valinka0002 udělej tt

hasara33
3. únor 2022

@valinka0002 gratuluji, na 99% jsem si jistá, že si těhotná 😉

valinka0002
Autor odpověď smazal
Zobraz
hasara33
3. únor 2022

@valinka0002 pak se pochlub ;)

pajav
3. únor 2022

@valinka0002 Tak to je jasnýýýýýý... to bude pozitivní i těhotenský test ♥ No já jsem už 8tt 🙂

valinka0002
3. únor 2022

@pajav
@hasara33
Tak holky nic, testy bílé. 🙂

pajav
3. únor 2022

@valinka0002 Tak že by ta ovulace byla opravdu až teď? Před tím těch 19DC, byla určitě ovulace?

valinka0002
3. únor 2022

@pajav mám dojem, že proběhla. Každopádně i teď ráno byl ovulacni test stejně silný jako včera😃

pajav
3. únor 2022

@valinka0002 Protože pokud máš cykly dlouhé 40 dní, tak bych tu ovulaci tipovala až nyní. Třeba je pozdější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru