Kočárek trojkombinace do 15 tisíc, který vybrat?

pehamek
6. kvě 2013

Chtěla bych požádat zkušenější maminky o radu, který kočárek vybrat. Už dobré 3 dny pročítám různé diskuze a stále nevím ani jakou značku bych chtěla. Jde mi hlavně o funkčnost. Budu jezdit ve městě, ale sem tam vyjedu i na polní cestu. Absolutně nevím na co bych se měla zaměřit, aby mi kočárek pokud možno co nejvíc vyhovoval. Podmínka je také, aby se dal dobře skládat a abych to zvládla sama bez další pomoci. Můžete mě někdo aspoň trochu nasměrovat? Budu vám neskonale vděčná. Ještě cena max 15 tisíc. Pokud bude levnější, tak budu ráda 🙂

beritek
7. kvě 2013

Skvělý je Mutsy Evo. Není drahý, je lehký, ultra skladný a skvěle se řídí. Jsem z něj nadšená. 🙂 A má dost velká kolečka- i na poli už jsme byli-vše O.K.

renisco
7. kvě 2013

@renisco já osobně bych volila tohle http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/1399-j...
, k tomu dokoupila použitou autosedačku s korbičkou http://deti.bazos.cz/inzerat/24011033/Prodam-ko... (dávám jen příklad, dají se najít jiné barvy a za super peníze) a máte bezva kočárek do ceny, jakou si představujete.
na jane jdou i značky concord

madormi
7. kvě 2013

@petaov ne jen dítěti ale i mamince, každá máme jiné představy a názor na věc, chce to aby se maminka jela podívat a vyzkoušela. ale teda ty autosedačky mě osobně přišli fakt děs, slabý plast a jak říkám, malá se tam navlečená v 6 měs choulila jak sardinka... co se týče nesedícího dítěte, pokud je sporták do lehu není v tom problém. moje malá začla sedět sama až v 8 měs, ale chvilku předtím už do sportáku šla, protože v korbě děsně řvala- byla v pololehu měla výhled a byla spokojená

pehamek
autor
7. kvě 2013

@suzanna123 děkuji moc. Čas mám, ale budu na vybírání výbavičky sama, takže se začínám dívat už teď 🙂 nechci pak někde běhat v 9. měsíci 🙂 ale hned kočárek taky kupovat nebudu. Ještě není jistota, že dítě donosím :(

renisco
7. kvě 2013

@madormi i s těma autosedačkama s váma souhlasím...

@pehamek a třeba ten Jane se dá koupit i bazarový v celém setu za polovinu... hlavně bych koukala po sporťáku, protože ten budete potřebovat nejvíc a Janečko je opravdu prostorný... já ho teda neměla, měla jsem concord a jiné značky - mluvím jen ze své zkušenosti...

pehamek
autor
7. kvě 2013

@madormi ano, měla bych rodit v prosinci. Jak říkám na vzhled kočárku moc nedám, jde mi spíš o funkčnost. Stejně budu muset někam zajet, kde kočárky mají a vyzkoušet si je. Vypíšu si značky a půjdu po nich 🙂

pehamek
autor
7. kvě 2013

@renisco zkusím kouknout. Jen nevím, jestli bych za tu cenu nekoupila nějaký raději nový. Opravdu zatím ale nevím. Dělám si zatím jen představu.

renisco
7. kvě 2013

@pehamek já Vás chápu... taky jsem sporták chtěla vždy nový, korbičky ani ne, ty jsou i bazarové krásné, protože na nich není vesměs co zničit po těch pár měsících...

paracka
7. kvě 2013

My máme espiro enzo Evo rok 2010 a je k němu i autosedacka a švagrová je s nim moc spokojena, jen jak hluboká korba tak sportak nejdou dat protisměru jízdy,ale hluboká korbicka ma polohovací zadicka. Já ho budu dědit a jezdí se mi s nim moc dobře 🙂

anina32
7. kvě 2013

@pehamek Já mám korbičku už uloženou, tak jí nemůžu změřit, ale rodila jsem koncem srpna a až do začátku dubna byl v korbičce i s fusakem uplně v pohodě. Přešli jsme do sportaku né proto že by se tam nevešel, ale protože se tam hrozně vztekal a chtěl už koukat ven. jinak u toho Alpironu jde taky dát sporťák, korbička i autosedačka po i proti směru jízdy 😉.

pehamek
autor
7. kvě 2013

@anina32 děkuji moc 🙂 každopádně jsem zvědavá, který nakonec vyberu 🙂

honzulka
7. kvě 2013

@pehamek Já měla malou koncem listopadu a vešla se mi tam ve fusaku úplně v pohodě a do sporťáku jsem jí dávala myslím že až v půl roce,takže myslím,že by jste se vešli v pohodě..A malá měla při narození 3,7kg a 50 cm,takže žádný drobeček.. 😉Hlavně se dá v pohodě koupit nový jen sporťák a korbička z bazaru jak nová..😉

pehamek
autor
7. kvě 2013

@honzulka takže když koupím sporťák, tak jde k tomu přidělat korbička? Já myslela, že ten sporťák je pevně spjatý s tou konstukcí a nejde to oddělat.

honzulka
7. kvě 2013

@pehamek Sporťák je navlečený na konstrukci,celý se to dá sundat a na adaptéry se nasadí korbička.. 😉 většinou se s tou korbičkou ty adaptéry dají koupit..Já na Terezku měla kupovaný z bazaru,byl jak nový a vyšel mě na 5 tis...Ale chápu,že na první miminko je lepší nový,ale ta korbička se moc za ten půlrok nedá zničit,spíš až ten sporťák..Proto bych šla do nového sporťáku a korbičku bazar..😉

honzulka
7. kvě 2013

Měla jsem přesně tento tip.. 😵 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=65809711&tab=1

pehamek
autor
7. kvě 2013

@honzulka děkuji moc. Jsem zase o něco chytřejší 🙂 já myslela, že když koupím sporťák, tak na to korbička nejde přidělat. Už to ale chápu 🙂

pehamek
autor
7. kvě 2013

@honzulka ten nevypadá vůbec špatně. Jen se fakt bojím, že ta korbička bude malá. Uvídím jak se mi to bude zdát na živo.

madormi
7. kvě 2013

@pehamek výhoda toho, když se koupí sporták zvlášt a korbička zvlášt je, že za těch cca 7 měs, kdy už nebudete potřebovat korbu jí prodáte a nebude vám doma zabírat místo jako u kočárku, kde se nedá koupit zvlášt- právě ten dorjan a spol...

pehamek
autor
7. kvě 2013

@madormi takže u Dorjanu se nedá kupovat korbička a sporťák zvlášť? A který kočárky se zvlášť dají kupovat? Začínám nad tím uvažovat, že bych koupila teda sporťák a korbičku z druhé ruky.

olusenka
7. kvě 2013

my než koupili Tako Warrior plast, chtěli jsme Xlander. Tehdy ale sporťák nešel po i proti směru jízdy (podzim 2011), hluboká korba byla malá, odpružení se nám zdálo na nic a hlavně měl bohužel širší rozchod koleček (víc než klasických 60cm), což by byl pro nás problém. Taky se nám líbil Espiro Atlantic,ale korba taky malá.

madormi
7. kvě 2013

@pehamek ne ne u dorjana se sporták zlváš neprodává. jde to u spousty kočárků, u většiny krom těch levných kombinací. u dorjana to nejde, u firkonu si nejsem jístá, ale jde to u x landera a pak u všech těch trochu dražších- x lander, jané, mutsy a dalších co zminovány nebyly 🙂 řekla bych, že to možná jde u většiny kočárků 🙂

kacka.l
7. kvě 2013

Pokud neuvažuješ jen o čtyřkolce, tak je naprosto skvělý babyjogger city elite s tím, že korbu a sedačku z druhé ruky. Nebo je i fajn jané slalom. A hodně si chválí brio go.
X lander má kamarádka a jako je fajn, ale korba malá. Malý šel ve 4 měsících do spor´TÁKU. Sporťák ujde, ale je těžký a já jsem ho ani neuměla řídit, zvyklá z lehké trojkolky. 🙂

honzulka
7. kvě 2013

@pehamek Já tam opravdu vozila malou v pohodě..Měla jsem fusak od Emitexu,dala jsem zkrácenou verzi a odvozila jsem jí v tom od toho prosince celou zimu..takže pokud máš termín až v prosinci,nebála bych se.. 😉

jenny.kay
7. kvě 2013

http://www.novinky.cz/ekonomika/301241-pozor-na... jen pro info, které asi raději ne

gepe
7. kvě 2013

@jenny.kay cely test je mozny mit zadarmo na Dtestu 🙂 i ke stazeni v pdf. Mj. bych ho brala i trochu s rezervou s ohledem na to, ze kazdy potreby lidi jsou individualni.. 😉
http://www.dtest.cz/testy-vyrobku-108/test-koca...

jenny.kay
7. kvě 2013

@gepe Ano ano, házela jsem to sem spíš jen pro info, co je možné vzít též v potaz

gepe
7. kvě 2013

@jenny.kay jj to je dobre 😉

lucyvivien
7. kvě 2013

Hodnocení D testu - nejlepší hodnocení
Bugaboo
Cameleon 3
Koelstra
Binque Daily
Baby
Jogger
City Versa
Bumbleride
Indie
Britax Römer DorJan
B-Agile 3
Danny Sport
Prestige
Stokke Crusi
průměrná cena (Kč) 1) 29 500 14 000 13 160 13 340 10 000 10 190 25 400
hodnocení kvality velmi dobře velmi dobře velmi dobře dobře dobře dobře dobře
83 % 82 % 81 % 79 % 78 % 73 % 73 %

ckei
9. kvě 2013

@renisco absolutne nesouhlasim s tim,co jste napsala,sportak u ABC Design si nemuzu vynachvalit a kdyz ho mela pujceny kamaradka,jejimuz diteti byly v te dobe 2roky a tri mesice,take si ho nemohla vynachvalit. Zato sportak u Slalomu je jedna obrovska tragedie.Kamaradka po dvou mesicich prodavala a kupovala jiny. On i ten kocar sam o sobe je nic moc.Nevim,jak dlouho jste z ABC jezdila,ze mate se sportakem takovou zkusenost,ale u me i sportak je na 1s*.

ined77
27. led 2014

Dobrý večer maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/kocarky-trojkombinace/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a podělíte se i s ostatními těhulkami a maminkami o své, jistě bohaté, zkušenosti s těmito kočárky. Třeba svými postřehy pomůžete v rozhodování maminkám, které zrovna o koupi kombinovaného kočárku uvažují.
Své postřehy, tipy, rady a recenze můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že svými příspěvky pomáháte rozšiřovat Wiki knihovničku 🙂.
Krásný večer všem 🙂
D.
@ckei @lucyvivien @gepe @jenny.kay @kacka.l @honzulka @madormi @pehamek @paracka @anina32 @beritek ... a další 🙂 .